menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 20:43
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Bianko podobnie dla mnie byloby to podduszanie .. lubie ludzi mlodych nie chodzi o wiek ale o ducha daja mi energie tak bardzo potrzebna , zarazaja opymizmem ,podsuwaja poimysly na zycie , na przetrwanie .Oczy ludzi starych sa smutne czesto bez wyrazu, za mgla nieobecne - zal mi tych spojrzen nieraz zazdrosnych ze inni maja moze troche wiecej dni do zakonczenia ziemskiej wedrowki ??
Mieszkam obok "eksluzywnego" domu S.S - mieszieczny koszt 2.500 zl .. w niedziel przyjezdzaja rodziny pieknymi samochodami ale przeciez to o niczym nie swiadczy ..rozumiem dzieci . ale wzroku tych starych ludzi nie moge zapomniec i dlatego takie osiedla sa dla mnie przerazajace .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 22:33
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

popieram nie mozna sie izolowac od mlodszych lecz trzeba z mlodymi naprzod isc i po nowe siegac wciaz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 18-02-2008, 23:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Tak trzymać!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisał jakempa
popieram nie mozna sie izolowac od mlodszych lecz trzeba z mlodymi naprzod isc i po nowe siegac wciaz
\
Nie możemy pozostać w tyle bo niby dlaczego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-03-2008, 13:17
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Proźba o informacje

Witam wszystkich serdecznie! Moja prośba dotyczy budowanego osiedla dla emerytów. Jestem trochę w tyle, a interesuje mnie lokalizacja tego osiedla i informacje z tym związane. Czy może ktoś wie i ma namiary na tą inwestycję ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 09-03-2008, 19:09
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Tu masz artykuł o tym osiedlu:
http://www.zycie.senior.pl/147,0,Osi...orow,3596.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 01:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dokladnie tak samo myślę.To jest cywilizacyjnie zaawansowana wersja Spartan -starych ...ze skaly po co maja zawadzac .Normalne jest to ,że ludzie sa rózni i dla mlodych i strych jest to o wiele zdrowsze. Co to za życie bez "babci sąsiadki" ?????
Aniu - mnie dzieci psy i sasiad kochajacy Rubika nie przeszkadzają .czlowiek póki zyje rusza się i wydaje dźwieki.Czulabym sie strasznie w wielkiej ,wygodnej ciszy sama ..ze swoimi myslami ,które co raz bardziej sie pląaaaaaaczą
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 30-03-2008 o 01:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 10:01
Fami Fami jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Domyślnie

Osiedle dla seniorów.
Basiu! Mieszkanie na takim osiedlu to nie przymus ale dobrowolny wybór. Chodzi o osiedle w pełni przystosowane do potrzeb seniorów, czyli z takimi udogodnieniami jak wskazała Sanna. I każdy ma wybór - mieszkać daleko od Przychodni, banku, poczty, kawiarni, sklepu czy klubu fitness czy też mieć to w pobliżu i to jeszcze w przyjaznym wydaniu. Przecież w dzisiejszych czasach, osiedle to nie getto. Mamy samochody, internet, mieszkamy we własnych mieszkaniach i żyjemy w strefie, którą sami sobie wyznaczamy ale korzystamy, KORZYSTAMY ze wszystkich zdobyczy cywilizacji.
Najlepszym dowodem na to, że dzisiejsze pokolenie seniorów jest inne jest to forum wymiany.
W moim przekonaniu osiedle seniorów pozwoli seniorom, którzy zdecydują się tam mieszkać, a sądzę, że będzie długa kolejka chętnych, pozbyć sie kłopotów związanych z codziennym bytem i podniesie ich kreatywność.
Osobiście chciałabym mieszkać w takim " dobrze wypasionym" dla seniorów miejscu.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 10:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Fami

Cytat:
Napisał Fami
Osiedle dla seniorów.
Basiu! Mieszkanie na takim osiedlu to nie przymus ale dobrowolny wybór. Chodzi o osiedle w pełni przystosowane do potrzeb seniorów, czyli z takimi udogodnieniami jak wskazała Sanna. I każdy ma wybór - mieszkać daleko od Przychodni, banku, poczty, kawiarni, sklepu czy klubu fitness czy też mieć to w pobliżu i to jeszcze w przyjaznym wydaniu. Przecież w dzisiejszych czasach, osiedle to nie getto. Mamy samochody, internet, mieszkamy we własnych mieszkaniach i żyjemy w strefie, którą sami sobie wyznaczamy ale korzystamy, KORZYSTAMY ze wszystkich zdobyczy cywilizacji.
Najlepszym dowodem na to, że dzisiejsze pokolenie seniorów jest inne jest to forum wymiany.
W moim przekonaniu osiedle seniorów pozwoli seniorom, którzy zdecydują się tam mieszkać, a sądzę, że będzie długa kolejka chętnych, pozbyć sie kłopotów związanych z codziennym bytem i podniesie ich kreatywność.
Osobiście chciałabym mieszkać w takim " dobrze wypasionym" dla seniorów miejscu.
Pozdrawiam
oczywiście, że jest to dobrowolny wybór. Mnie takie osiedle nie odpowiada, tak się złożyło że mieszkam w budynku zamieszkalym w większości przez "seniorów" i zapewniam Ciebie że to nie jest sympatyczne. Jestem w Zarządzie Wspólnoty Mieszkaniowej i w związku z tym mam częsty kontakt z mieszkańcami, ile wzajemnej zawiści, podejrzliwości, nieżyczliwości jest wśród "seniorów" to przechodzi ludzkie pojęcie. Zaprezentowalam "obrazek" z jednego budynku o osiedlu wolę nie myśleć, w moim odczuciu to byłby koszmar.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 12:17
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Jak same dobrze wiecie, prawda leży po środku, czyli każda z was ma rację. Ja również mam pewne doświadczenia w tym względzie na przestrzeni około XX lat, przez to że moja (wspaniała) teściowa po śmierci swego męża a mojego teścia (równie wspaniałego), z twardymi zasadami człowieka pracy posiadającego swoją "majsternię" - (warsztat złotej rączki) na pięknej mazurskiej wsi... "załatwiła" mieszkanie w tzw. "czerwonym domu" czyli pięknie położonego, nad małym jeziorkiem, na obrzeżach miasta Suwałk, zespole bloków dla zasłużonych działaczy PZPR, emerytów. Odwiedzając często przez te lata teściową miałem szanse obserwować z bliska, ale z boku układy i relacje społeczne istniejące w tym specyficznym środowisku. Po upadku komuny już mieszkańcy "domu seniora" stali się kapitalistami i wykupili swoje przestrzenie na własność. Mogę tylko z całą świadomością powiedzieć że to ludzie tworzą klimat, i wiem że wokół teściowej mieszkały same przyjaciółki (poza jedną tzw. nawiedzoną) natomiast w innej części tego światka było piekiełko zgotowane przez najbliższych sąsiadów którzy nawet swoje śmiecie przez złość wrzucali na balkon sąsiada - wroga. (Pawlak i Kargul) okresy miłości i okresy nienawiści wręcz wojny domowej. Ja w swoich planach mam zamiar w przyszłości budować właśnie tego typu zespoły budynków przeznaczone na zamieszkanie przez seniorów myślących globalnie a działających na korzyść społeczności lokalnej (trochę to utopijne ale mam przed sobą wizję którą wiem że jestem w stanie spełnić korzystając również z waszej pomocy. Słonecznie Was wszystkich pozdrawiam i zapraszam do współpracy w ISS.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.

Ostatnio edytowane przez green : 30-03-2008 o 12:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 13:00
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Post

To utopia . Nie można w jednym miejscu gromadzic ludzi w starszym wieku. Taka izolacja jest niekorzystna nie tylko dla tych ,którzy tam mieszkają ale też dla pozostałej części społeczności. Jak nauczyc dzieci i młodziez normalmych stosunków pomiędzy ludzmi w różnym wieku,jak przekazać wartości wyzsze, które z tym sie wiązą. Nam potrzeba też wokół siebie młodych i sprawnych. To buduje wewnętrznie . Nie chciałabym tam mieszkac . Takie eksperymenty robiono juz w przeszłości w Szwecji,niestety eksperyment szybko zakończono
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 13:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

To utopia. Po pierwsze nie przesadza się "starych drzew" a po drugie pani "A" z panią "B" się zgadzają ale pani"A" z panią "C" już nie i tak dalej. Czytaj różne układy. Ale życzę powodzenia w budowaniu "Szklanych domów".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 13:56
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Moje zdanie- nie będzie chętnych- nie będzie osiedli,jezeli są chętni niech będą osiedla.Dla każdego wolny wybór,wszak to nie getto,gdzie istnieje przymus.Zyjemy w XXIwieku.To do każdego znas wybór nalezy.
P.s.Basia dala przyklad,że i w takich blokach seniorzy uprzykszają sobie życie.To charakter ksztaltyje jak odnajdujemy się w spolecznosci.Niestety,tej mlodszej spolecznosci też nie raz uprzykszamy zycie.
Mam na mysli sędziwych seniorów,bo mlodsi inaczej odnajdują się w srodowiskach mieszanych.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 14:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mnie też się ten pomysł nie podoba..getto starości?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 14:21
małgorzatka303's Avatar
małgorzatka303 małgorzatka303 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdansk
Posty: 286
Domyślnie

Ja też chyba nie zamieszkałabym na takim osiedlu. I tez mysle, ze to kolejny pomysł, ktory nie doczeka sie realizacji. Opieka lekarska byłaby lepsza tam? Nie wierzę, nie w naszych realiach. Chyba, że byłaby odpłatna. Którego polskiego emeryta po opłaceniu luksusów takiego osiedla stać byłoby jeszcze na płatna opiekę medyczną? Chyba, że wlasne dzieci sie do tego dołożą, żeby zrzucić z siebie obowiazek opieki nad rodzicami. Ale u nas częściej spotyka sie seniorow utrzymujacych wlasne dorosle dzieci i ich rodziny, niz odwrotnie.
__________________

Wiek nie chroni przed miłością, ale miłość chroni przed upływem czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 31-08-2011, 07:44
~gość: 77.113.140.xxx's Avatar
~gość: 77.113.140.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jestem zachwycona takim pomysłem!!! Mam teraz 63 lata i juz rogladam sie za miejscem gdzie bede mogła fajnie doczeka c starosci. W chwili obecnej opiekuje sie mamą która ma 90 lat, Jest sprawna umysłowo lecz ma problem z chodzeniem. /stawy biodrowe/ Staram sie jak moge ale to w domu jest izolacja brak kontaktu z rówieśnikami.Zdana na nasze pomysły zyciowe.A mogła by być samodzielna z mała pomoca pielęgniarki czy praownika socjalnego, Myśle ze nawet emeryture ma taka ze wystarczyłoby na dodatkową pomoc,Ale zwyczajowo nie oddaje sie Mamy na stare lata!!!!!!!!!!!A myśle ze było by mamie lepiej na osiedlu gdzie choć 2 osoby mają taki sam problem!!!!Ale cieszę się ze już moje dzieci nie będą miały takih dylematów.PozdrawiamJjelińska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-03-2012, 16:37
~gość: 78.8.219.xxx's Avatar
~gość: 78.8.219.xxx
 
Posty: n/a
Post

Mam 64 lata. Opiekuje się Mama która ma 91 lat. To jest sytuacja niekomfortowa tak dla Mamy jak i dla mnie. MYślę że takie osiedla zodpowiednią infrastruktura to przyszłość. Jesteśmy z mężem zainteresowani taka ofertą,Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 06-03-2012, 21:12
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Okazuje się, że jest nas więcej, mających mamy w wieku powyżej 90 lat. Też jestem po 60 i mam mamę 91-letnią. Od 2 m-cy niestety nie wychodzi z domu, bo uległa wypadkowi. Ponieważ jest-była sprawna, dużo chodziła i spacerowała, robiła zakupy /co ją bardzo cieszyło i trzymało w formie/. W styczniu upadła, uderzyła się w głowę i cała potłukła i od tej pory nie wychodzi z domu. Nie mogę ją na to namówić. Myślę jednak, że nie chciałaby mieszkać w takim osiedlu, bo lubi mieć kontakt z ludźmi w różnym wieku, ponadto pewnie my tj, ja i moje dzieci oraz wnuki czulibyśmy się usprawiedliwieni i zwolnieni z obowiązku, wiedząc, że mama/babcia i prababcia ma wszystko "pod ręką".
Nie pochwalam całych osiedli dla samych osób w podeszłym wieku, sama bym w takim nie zamieszkała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 17:16
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Nie chciałabym mieszkać wśród ludzi tylko w podeszłym wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe czasopismo dla seniorów - komentarze Danka Ogólny 12 28-07-2021 19:08
Tajemniczy sponsor seniorów - komentarze destiny Ogólny 7 22-08-2009 15:13
Rekreacja dla seniorów - komentarze Boga Ogólny 64 11-11-2007 10:36
Rabaty dla seniorów - komentarze Zenek Ogólny 1 10-01-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.