menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 21:25
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

JP50, bylam w 30 krajach, ale w Portugalii jeszcze nie,moze wybiorę się w przyszlym roku, zobaczyc Fatime,ale i inne miasta i zabytki,jakie ogolne wrazenie zrobiła Portugalia?Chociaz uwazam .ze każdy kraj jest inny i kazdy warto zobaczyć....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 23:13
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja byłam w Portugalii 10 lat temu i z pewnością od tego czasu wiele sie tam zmieniło. Byliśmy na objeżdzie Hiszpani i pojechaliśmy też do Portugalii. Przy przekraczaniu granicy, której juz nie było , od razu był ogromny kontrast pomiędzy tymi dwoma krajami. Coś jak między Polską a Niemcami. Hiszpania to w/g mnie nowoczesny i piekny kraj, natomiast ówczesna Portugalia przypominała mi Polske. Wtedy my jeszcze nie byliśmy w Unii i zastanawialiśmy się dlaczego od nas wymagają rzeczy które nie są respektowane wewnątrz Unii.Wszedzie było brudno, poniszczone zabytki, wies portugalska w/g mnie wyglądała o wiele gorzej od naszych wsi.
Lizbona też mi się nie podobała. Natomiast Fatima to nowoczesne, ładne miasto. Przesympatyczni mieszkańcy którzy bardzo lubią nas, Polaków, bo to dzięki naszemu papierzowi to miasto stało sie celem pielgrzymek mieszkańców prawie całej Europy i dzieki temu to miasto się rozrastało i kwitło. Dawniej pielgrzymowali tam tylko Portugalczycy.Od znajomych wiem , że zupełnie inaczej wygląda Portugalia na południu, tam jest bardzo dużo kurortów które są prawie tak nowoczesne jak w Hiszpani. Ja niestety tam nie byłam.Ale jak masz możliwość, to jedż i zobasz Fatime, wrażenia pozostają na całe życie, choć i ja wiele widziałam to jednak tą podróz uwazam za najpiekniejszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 23:41
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Super

dziękuję za opinie, mam wrazenie że tak samo jak nasz kraj, Portugalia po 10 latach jest zupełnie inna, ale do Fatimy napewno pojadę, chyba zaplanuję wycieczkę na przyszły rok,zwiedzanie z wypoczynkiem bo tak lubię.Hiszpanię zwiedziłam na lądzie i na wszystkich jej wyspach, więc teraz została mi Portugalia,ale dobrze, że mnie zachęciłaś, teraz już żyję wyjazdem /za 5 dni/ do Jordanii do Neba i pozostałych ciekawych miejsc Ziemi Świętej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 03-04-2008, 00:01
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja miałam w tym roku wyjechać na objazd połączony z wypoczynkiem tzw. 7 + 7. Objazd po Syrii i wypoczynek w Turcji, miałam nawet wpłaconą zaliczke, jednak ze względu na chorobe męża musieliśmy zmienić plany. Też kiedyś chciałabym jechac do Ziemii Świętej, bo tam jeszcze nie byłam . Życzę Ci szczęśliwej drogi i miłych wrażeń. Mam nadzieje, że po powrocie podzielisz się z nami wrażeniami z podróży. A z jakim biurem wyjeżdżasz ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 22:17
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

jadę z biurem podrózy /Triada/ już 5 raz z nimi jadę i zawsze 7 na 7,jestem zawsze bardzo zadowolona,bo ceny nie są za wysokie a organizacyjnie jest super,no i jezdzi z nimi sporo ludzi 45plus, wiec nie ma tego wycieczkowego gonienia i szalenstw jak tam gdzie jezdzi duzo młodziezy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 22:43
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja też jeżdziłam z Triadą na 7 + 7, byłam z nimi w Turcji, Maroku , Hiszpani i Grecji. Nie są drodzy , to fakt bo w samolocie są osoby z innych biur, np. Rainbow-Tour lub Itaki i za takie same objazdówki płaca drożej a mają nawet gorszy program. Jedyne co mnie wkurza w Triadzie to ich rezydenci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 19:34
Fami Fami jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Domyślnie

jp50
zgadzam się z tobą rezydenci w Triadzie są fatalni. Byłam na kilku imprezach z tym biurem i zawsze problem tylko z rezydentami.
Tez moge polecić to biuro.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 22:49
Alianna Alianna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 2
Domyślnie

Witajcie jestem "nowa" i też lubię podróżować. Ostatnie BożeNarodzeniespędziłam na GOA w Indiach. Po pasterce wszyscy hindusi zokolicznych miejscowości bawili się do białego rana w specjalnienate okazję przygotowanym przeogromnym pomieszczeniu- my razem z nimi.Radość,rados..ci jeszcze raz radość. Jeszcze raz na GOA - tam życie płyniee 5 razy wolniej!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 23:07
Alianna Alianna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 2
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich ,którzy tutaj się spotykają, myślę,że i mnie ciepło przyjmiecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 23:11
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witaj Alianno,mam nadzieję,ze będziesz częściej zaglądała i nie tylko w tym wątku sie spotkamy.Bardzo chciałabym do Indii pojechać,ale nie bardzo mam z kim.Pozdrawiam serdecznie.1faa72330cbfbf8am.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 21:41
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Wybieram się do Indii ale dopiero w przyszłym roku.Mam nadzieje ,że moje plany i marzenie się spełni.oliwka
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 11-04-2008, 20:01
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Witaj Alianno! też jestem nowa i również lubię bardzo podróżować.Powiedz proszę z jakim biurem byłaś w Indiach, czy jest godne polecenia.Pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 12-04-2008, 16:17
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Życzę wspaniałej podróży do Indii.Byłam tam kiedyś.Niestety tylko w dwóch miastach,Kalkucie i Madras.Pobyt w tamtym kraju
pozostawia wspomnienia na długie lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 12-04-2008, 18:22
Fami Fami jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Uśmiech

Witam cię Aliannko
Wybieram się do Indii w przyszłym roku z zamiarem spędzenia tygodnia na GOA. Napisz, proszę gdzie warto się zatrzymać, planuję wyjazd indywidualny.
Pozdrawiam gorąco wszystkich zakochanych w Indiach.:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 01:07
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

oboje wcale nie młodzi---w tym roku wybieramy się do Wietnamu, podobno teraz / po Tajlandii/ jest to kraj bardzo przyjazny dla turystów.Proszę o opinię klubowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 10:35
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

też zaliczyłam taka trasę---moc wrażeń, a nocą tuż przed wylotem wybralismy sie po swieże owoce na suk.Męzczyźni w burkach ,turbanach przy małych ogniskach. Tak,tak --wcale nie pomyliłam kraju.Luty ciepło tam a w Moskwie -15.brrrry
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 14:52
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

moje podróże

Ja zjechałam prawie całą Europę, ale pokochałam Włochy, Hiszpanię i Portugalię. Ach te krajobrazy i ci ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 00:03
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Europa jest droga, kraje połuniowego-wschodu to raj wrazeń i zabawy za grosz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:27
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

smakokoszka

Od czegoś trzeba zacząć. Europa mnie fascynowałą, tym bardziej że podróżwałam indywidualnie, bez rezerwacji noclegów, gdzie mnie oczy poniosą a wieczór zastanie tam śpię i jem. Cudownie, pełna wolność. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 21:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja wrocilam z Bukowiny rumuńskiej.Goraco polecam,tym ktorzy kochaja przyrode ,folklor -niczym nieskazony...dobrych,zyczliwych ludzi,wspaniale zabytki (chyba nie potrafilabym opisac ich piekna)i prawdziwa wolnośc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja matka oszalała? Anonymous Miłość, przyjaźń, związki, samotność 84 01-12-2009 00:04
Moja skromna propozycja.... araukaria eSenior 78 12-11-2009 23:13
długa podróż autobusem ewap Podróże, turystyka 13 14-01-2009 16:44
Moja pomoc Basia z Żor eSenior 25 26-08-2007 15:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.