menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 19:22
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Gra w golfa o ile wiem wymaga skupienia, więc wybaczmy Obamie tę rozrywkę. Zresztą dlaczego miałby w tym dniu szlochać?
  #202  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 19:44
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id3395805 warto przeczytać
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
  #203  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 20:37
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

do wiadomości z frondy dodaj jeszcze te z RM jak Ruskie pompką do kół zrobili sztuczną mgłę.
Mówcie co chcecie ale bez moherów nudno by było.
  #204  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 20:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Dopiero pierwszy, moim zdaniem, rozsądny, rzeczowy, trzeżwy głos o przycznach tragedii pod Smoleńskiem.
http://www.onet.tv/wine-ponosza-konk...1,1,klip.html#

Tak w 80% z tym specjalista mozna sie/trzeba zgodzic. ALe do momentu kiedy jedzie po Klichu.
Nie mozna zapominac, ze Klich jest jedynie nadzorca politycznym i jak kazdy polityk nie jest fachowcem w zadnym z rodzajow wojsk. Rownie dobrze mozna byloby winic speca od piechoty gdyby tak byl na miejscu Klicha, czy kogokolwiek innego. Takie same procedury obowiazywaly i za Komorowskiego i za Szmajdzinskiego i za Szczygly.
A za wszelkie zmiany szkolenia odpowiadaja ...wojskowi nie cywile. Jesli ktos ma je wprowadzac, to wlasnie wojskowi z lotnictwa. Klich ma ich uczyc, czy ci zainteresowani majacy "pauer" i doswiadczenie. Albo ....nie szkolic w kraju, zlikwidowac Deblin i wysylac kandydatow tam gdzie szkola lepiej. Czy Klich powinien podac sie do dymisji? Zupelnie nie mam pojecia. To polityczna decyzja.
A co do stanu technicznego, to Hypki wyraznie stwierdzil, ze tu nie ma dowodow na to, ze samolot nie byl sprawny.
Jak dotad nie ma zadnych danych na to, ze nastapilo cos innego niz blad pilota. Czy spowodowany wlasna brawura, czy ktos wywieral na niego presje to juz jest inna sprawa. W kazdym razie nie powinien ladowac na tym lotnisku nawet jesli skutkiem tego bylaby polityczna draka i dymisja.
I slowo o samym Hypkim.
Nie robi wrazenia takiego faceta, ktory zupelnie nie jest zainteresowany wynikami ewentualnych przetargow w kwestii zakupow lotniczych dla VIPow.
  #205  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 21:21
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Czytałam wcześnie rano na necie,wywiad "Hypki".
"
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #206  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 22:04
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
do wiadomości z frondy dodaj jeszcze te z RM jak Ruskie pompką do kół zrobili sztuczną mgłę.
Mówcie co chcecie ale bez moherów nudno by było.


Nie słucham RM,a i wczesniej wyjaśniłłam że nie należę do żadnej sekty.Nie chcesz to nie czytaj,nikt Cię nie zmusza,a ironizować to możesz z własnej żony/jak Ci pozwoli)!!!
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
  #207  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 23:14
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Dostalam emalia


Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)
Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h


Anna Pietraszek: "Ta lista pasażerów krążyła po prostu ot tak, już od kilku dni, z maili na maile"

O tym, że lista pasażerów była znana wszystkim od dawna; że polskie służby miały obowiązek nie dopuścić do lotu prezydenta, polityków i generałów jednym samolotem;
  #208  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 23:20
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Oj nieładnie Kazimierz i jip,to ja pierwszy podałem link do wypowiedzi Hypkiego a wy jedynie przypisujecie sobie autorstwo znalezienia tej rozmowy i opinii.Ten wywiad był z środy, 14 kwietnia więc gdybyście panowie czytali go wcześniej to mogliście zamieścić a nie po godzinie od mojego postu.Sam wcześniej go nie podałem gdyż w czasie żałoby nie wchodziłem w ogóle na forum mimo,że ten wywiad juz znałem.Określam to jako "nabijanie" sobie licznika postów a nie własną aktywność,FE...
Idalka
Tego typu wypowiedzi jaką przytoczyłas znajac polaków bedzie 100x więcej.Przecież NASI PILOCI moga latac nawet na WROTACH OD STODOŁY- to wypowiedź ministra obr.Narodowej którą w czasie tej wypowiedzi sprawował obecny marszałek Komorowski i nigdy nie potrafimy przyznac się do błędu.Ale tacy juz jesteśmy bo każda prawda zawsze nas w oczy kole.Dodam jeszcze, że pierwszy podpis jaki złożył Komorowski po tej katastrofie to przedłużenie naszej "MISJI" w Afganistanie i to wydaje się najbardziej dziwne.
  #209  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 23:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Dostalam emalia
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)
Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. /.../
Jak poczytasz ND, bo stamtąd cytat pochodzi, i posłuchasz RM, dowiesz się takich teorii, które zjeżą Ci włosy, że coś takiego można rozpowszechniać.
Przykładem - wczorajsza audycja w RM przed i po północy.

Do tej pory mieliśmy specjalistów od medycyny, ekonomii, teraz dołączyli znawcy katastrof lotniczych i śledczy eksperci.

Spokojnie, poczekajmy do czwartku, ma być konferencja o zapisie czarnych skrzynek, a na końcowe wyniki możemy poczekać nawet do sierpnia.
Przyczyn innych katastrof w innych krajach też szukało się długo.

No, tylko te inne kraje niekoniecznie sąsiadowały z Rosją, a rejs nie prowadził do Katynia.
  #210  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 23:56
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Nie wiemy,co zarejestrowaly czarne skrzynki,wiec trudno wysuwac jakies wnioski odnosnie przyczyn katastrofy.
Istotna jest tu rozmowa pilotow z obsluga lotniska,oraz osobami na pokladzie samolotu,szczegolnie moment tuz przed ladowaniem.

Czy mozliwe jest zarejestrowanie rozmow poza kokpitem?
Wielokrotnie podrozowalem samolotem i drzwi do kabiny pilotow byly czesto otwarte,choc ostatnio,po wydarzeniach 2001 roku juz nie.
Inaczej moglo to wygladac w samolocie prezydenckim.Leciala przeciez elita,ochroniarze,wiec...

A jesli tak bylo,to z cala pewnoscia,gdy samolot zahaczyl lewym skrzydlem o drzewo i przechylil sie gwaltownie,cos musialo sie nagle zmienic i w kabinie pilotow i poza nia.
To samo sekundy pozniej,gdy przerazeni pasazerowie ogladali z okien samolotu skrzydla samolotu koszace wierzcholki mijanych po drodze drzew,przechyl samolotu,inna prace silnika w tym momencie,wyrywajace sie z uchwytow szafki z bagazem podrecznym - spadajace na glowy podroznych,wyrywane fotele wraz z podroznymi z czesci tylnej samolotu,jeki rannych,krzyk rozpaczy i koncowe uderzenie,raczej wybuch czesci dziobowej samolotu.

Nie wyobrazam sobie tego ogromnego tumultu zwiazanego z katastrofa,ktore dotarlo do kokpitu,by nie zostalo to zapisane w czarnej skrzynce.
Spodziewam sie ujawnienia calej prawdy o tej katastrofie jakkolwiek by byla wstrzasajaca.
Jesli tak nie bedzie,zaczna sie domysly,oskarzenia,co w rezultacie przerwie cieniutka,aczkolwiek zadzierzgnieta juz nic wzajemnego zrozumienia i budowe zupelnie innych jakze pozytywnych relacji polsko-rosyjskich.
Zbyt duzo do stracenia by znow zatajac prawde.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #211  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 10:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat-Wibi:Oj nieładnie Kazimierz i jip,to ja pierwszy podałem link do wypowiedzi Hypkiego a wy jedynie przypisujecie sobie autorstwo znalezienia tej rozmowy i opinii.Ten wywiad był z środy, 14 kwietnia więc gdybyście panowie czytali go wcześniej to mogliście zamieścić a nie po godzinie od mojego postu.Sam wcześniej go nie podałem gdyż w czasie żałoby nie wchodziłem w ogóle na forum mimo,że ten wywiad juz znałem.Określam to jako "nabijanie" sobie licznika postów a nie własną aktywność,FE...
Wibi ! Być może, pierwszy dałeś link do tego wywiadu, ale ja go zamieściłem nie dlatego, aby sobie nabijać licznik jak sugerujesz,ale dlatego, że dopiero w poniedziałek uznałem za stosowne, aby zwracać uwgę na głosy krytyczne nt tragedii.
Dziwiłem sie nawet Twojej nieobecności na forum w poprzednim tygodniu. Moim zdaniem, mimo dyskusji na forum, żałoba narodowa była zachowana. Nawet na pogrzebie rodziny rozmawia się, czasami nawet uśmiecha się .
Przeraszam,i nie zaprzeczam Twojemu pierwszeństwu w zamieszczeniu tego linku.Ale, czy to ma jakieś znaczenie ?
  #212  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 14:10
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Oj nieładnie Kazimierz i jip,to ja pierwszy podałem link do wypowiedzi Hypkiego a wy jedynie przypisujecie sobie autorstwo znalezienia tej rozmowy i opinii.
Widzisz Wibi, bo ja Ciebie rzadko czytam, tego rodzaju wynurzenia tak długie i tak bardzo popierające to co ja nie popieram, po prostu mnie nudzą, a że czasem coś innego napiszesz.. to wybacz, nie zauważyłem.....
  #213  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 07:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zidentyfikowano pozostałe 21 osób zabitych w katastrofie samolotu. Rodziny będą chować swoich bliskich a nie w zbiorowej mogile.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #214  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 06:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czy 97 ofiara katastrofy?
http://www.tvn24.pl/-1,1653522,0,1,t...wiadomosc.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #215  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 08:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Chyba to ofiara ciekawości?
  #216  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 10:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Kolejna manipulacja czy fakt?
Tak nieprawdopodobne, że trudno uwierzyć!!

Stalin sadzi drzewa w Smoleńsku na lotnisku - Patrzcie na datę !

  #217  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 10:43
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Chyba to ofiara ciekawości?
Ciekawość najkrótszą drogą do wieczności.
  #218  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 10:51
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

"Rosyjski portal yandex.ru opublikował przerażające zdjęcia z miejsca katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Widać na nich m.in. szczątki ciał ofiar i ogromne pobojowisko, jakie uczynił spadający samolot."

Zdjęcia krążą po sieci, z czarnymi prostokątami i bez .
Z komentarzem, że na jednym z nich jest ciało prezydenta.

Nie warto nawet wystawiać ocen moralnych dla takich ludzi i ich zachowań.
Do zwierząt nie będę porównywać, skrzywdziłabym czworonogi
  #219  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 17:05
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Oczywiście, to straszne z jednej strony, ale z drugiej im więcej będzie przecieków (takich czy innych), tym jest bardziej prawdopodobne, ze prawdy o wypadku nie będzie dało się ukryć, bo w końcu ktoś będzie chciał na niej zarobić.
  #220  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 20:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
"Rosyjski portal yandex.ru opublikował przerażające zdjęcia z miejsca katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Widać na nich m.in. szczątki ciał ofiar i ogromne pobojowisko, jakie uczynił spadający samolot."

Zdjęcia krążą po sieci, z czarnymi prostokątami i bez .
Z komentarzem, że na jednym z nich jest ciało prezydenta.

Nie warto nawet wystawiać ocen moralnych dla takich ludzi i ich zachowań.
Do zwierząt nie będę porównywać, skrzywdziłabym czworonogi
Byłem w lasach kabackich po katastrofie samolotu pasażerskiego. Było to w kilka miesięcy po tym tragicznym wydarzeniu i obcięte kikuty drzew wywierały wstrząsające wrażenie, co dopiero zdjęcia z miejsca tragedii zrobione tuż po katastrofie. To jest chore.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tusk nie chce być prezydentem - komentarze Mirosław Ogólny 51 31-01-2010 16:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.