menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 20:29
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Stasienko, a Ty widzę z wątku na wątek. Szybki jestes
Mimo to że się staram jak mogę, dla mnie jestes w tej kwestii nie dościgniona
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 21:22
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Dziękuje, a myślałam ze po angielsku wyszedłeś z seniorka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 21:39
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia51
Dziękuje, a myślałam ze po angielsku wyszedłeś z seniorka
Czy coś sugerujesz?
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 22:06
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Absolutnie, baw sie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 22:34
wioletta007@onet.eu's Avatar
wioletta007@onet.eu wioletta007@onet.eu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Rejowiec -Lubelskie -Polska
Posty: 1
Domyślnie

Kochani a ja bym poprosiła o rade jak postępować z alkoholikiem ! jeśli nie jest agresywny i pyzatym pije tylko poza praca -a ja nie wiem jak się zachowywać gdy do domu wraca po 2-3 tygodniach i zamiast cieszyć się domem i rodzina -pije po katach w piwnicy itp...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 11:10
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał wioletta007@onet.eu
Kochani a ja bym poprosiła o rade jak postępować z alkoholikiem ! jeśli nie jest agresywny i pyzatym pije tylko poza praca -a ja nie wiem jak się zachowywać gdy do domu wraca po 2-3 tygodniach i zamiast cieszyć się domem i rodzina -pije po katach w piwnicy itp...
Osoba ta jest alkoholikiem i choć próbuje się z tym kryć to i tak pić będzie.Ty sama za niego nie przestaniesz pić,tylko on musi to zrobić ,musi tego chcieć.Powinnaś z nim porozmawiać,ale tylko wtedy kiedy jest trzeźwy.Powiedz mu dobitnie że ma poddać się terapii i być konsekwentną odbierając alkoholikowi komfort picia.Jeśli pije niech będzie zdany wyłącznie na siebie, zero pomocy z Twojej strony.Nie wierz w żadne zapewnienia i przysięgi że już nigdy się nie napije,bo alkoholik to powie a za chwilę pójdzie pić.Niewiele możesz zrobić,ale możesz pokazać że nie godzisz się z tym,a reszta zależy od niego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 15:49
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał wioletta007@onet.eu
Kochani a ja bym poprosiła o rade jak postępować z alkoholikiem ! jeśli nie jest agresywny i pyzatym pije tylko poza praca -a ja nie wiem jak się zachowywać gdy do domu wraca po 2-3 tygodniach i zamiast cieszyć się domem i rodzina -pije po katach w piwnicy itp...

Witaj.
Podam Ci link, skorzystaj z niego, tam dowiesz się najwięcej
Pozdrawiam.


http://forum.interia.pl/watek-chrono...62,,c,1,56,0,0
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 20:21
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Jeszcze i tu znajdziesz dużo przydatnych rzeczy.
http://www.alkoholizm.com.pl/forumal...pic.php?t=2882
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 16:25
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał wioletta007@onet.eu
Kochani a ja bym poprosiła o rade jak postępować z alkoholikiem ! jeśli nie jest agresywny i pyzatym pije tylko poza praca -a ja nie wiem jak się zachowywać gdy do domu wraca po 2-3 tygodniach i zamiast cieszyć się domem i rodzina -pije po katach w piwnicy itp...
Skorzystałaś z literatury? Jeśli nie, w imie sympatii do Tadeusza, chętnie z Tobą będę rozmawiać. Oczywiście utrzymam jego i linię, do której osobiście jestem przekonana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 09:54
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał wioletta007@onet.eu
Kochani a ja bym poprosiła o rade jak postępować z alkoholikiem ! jeśli nie jest agresywny i pyzatym pije tylko poza praca -a ja nie wiem jak się zachowywać gdy do domu wraca po 2-3 tygodniach i zamiast cieszyć się domem i rodzina -pije po katach w piwnicy itp...
Droga Wioletko.Polecam Ci ksiazke Marka Koprowskiego-"Spowiedz praktykującego alkoholika" mozna ja zamówić w Angorze-27 zł.Ja dzisiaj wiem po stracie mojego syna,że na alkoholika nie można sie "wypiac"Posłuchałam ja i moja rodzina tego co mówią terapeuci i dziś nie ma na tym świecie mojego ukochanego syna.Dla terapeutów jestesmy tyko pacjentami.Alkoholikowi należy pomagac na różne sposoby,bo istnieje szansa,z kiedys sie obudzi i przestanie pić.Sama jestem alkoholiczką,nie piję od ponad 8 lat.Mi tez pomogli najbliżsi,przynajmniej na początku mojej drogi do trzeżwości i są przy mnie dalej.Proszę słuchaj swego serca,ono Ci najlepiej podpowie co i jak.Moje mi mówiło co innego niż te rady terapeutów,ale niestety to ja ich posłuchałam i dzis nie mam ukochanego syna.Z terapeutami na dziś skończyłam,tzreba przeżyć to by zrozumieć.Nie wolno wrzucaćwszystkich alkoholików do jednego worka.Bo teoria swoje a życie swoje.Z bólem,cierpeniem ,poczuciem winy itd.to człowiek zostaje sam,a jak napisałam wczesniej dla terapeutów to jesteśmy tylko PACJENTAMI i to Jednymi z bardzo aielu.Pogody ducha Ci życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 14:54
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Popolemizowała bym troszkę,bo nie zgadzam się z pewnymi kwestiami przedstawionymi przez Ciebie,Jago!
Pomagać,wspomagać całym sercem i duszą,ale tylko wtedy gdy alkoholik zechce się leczyć.Jeżeli nie zechce to nie ma żadnej siły,która by skłoniła go do podjęcia decyzji o leczeniu.
Mam syna alkoholika i wiem już jak mam mu pomagać: "twardą miłością"! Jak na razie skutkuje!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 15:08
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baśka13
Popolemizowała bym troszkę,bo nie zgadzam się z pewnymi kwestiami przedstawionymi przez Ciebie,Jago!
Pomagać,wspomagać całym sercem i duszą,ale tylko wtedy gdy alkoholik zechce się leczyć.Jeżeli nie zechce to nie ma żadnej siły,która by skłoniła go do podjęcia decyzji o leczeniu.
Mam syna alkoholika i wiem już jak mam mu pomagać: "twardą miłością"! Jak na razie skutkuje!
Basiu pomagaj jak uważasz,nic mi do tego .Ja tylko chcę zwrócić uwagę,że nie wszystkich alkoholików do jednego worka.Alkoholicy to w większości ludzie w głębi bardzo samotni,tak samo samotny był mój Syn.Zostawił po sobie pamiętniki,opowiadania i o swojej "walce" z tą chorobą.Do czasu Jego smiersci nie wiedziałam ,że On tyle wie o alkoholiżmie i nie umie sam sobie z tym poradzić.I właśnie jak zastosowałam ta twardą miłość to mój Syn umarł.Niech Bóg Cię i Twego Syna uchroni od przeżyć ,które są w tej chwili w naszej rodzinie i we mnie.Nie jestem tu od tego by kogokolwiek pouczać ,piszę tylko o swoich doświadczeniach i gdybym mogła cofnąć czas postą piłabym inaczej.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 16:47
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Jago,bardzo mi przykro z powodu twojego Syna.Nie jest też moim zamiarem,aby pouczać.;po prostu wymieniamy poglądy i doświadczenia.Z alkoholizmem nikt sobie sam nie poradzi! I to jest właśnie w tym najgorsze!
Pozdrawiam serdecznie!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 17:22
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Miło mi Basiu,że się odezwałaś.Tadziu ,ktory odszedł też pisał,że a jakiś sposób pomogła Mu rodzina.Ja jestem teraz przeciwna teoriom wygłaszanym przez niektórych terapeutów,by alkoholika pijącego zostawić samemu sobie i będzie tak lub siak.Ale z tym siak-śmierć bliskiego to my zostajemy/rozpacz,bezradnośc,złośc itd/.Dużo tez dała mi do myslenia książka,o której wspominam wyżej,gdzie pan Marek pisze o tej chorobie /Pomijajac to co pisze o samym piciu/.Zreszta z racji tego,że sama jestem alkoholiczką staram się dużo czytać na temat tej choroby.Myślę,że najwazniejsze w życiu to postępować zgodnie z własnym sumieniem.Dla mnie to jest choroba i niezawiniona,bo przecież gbyby człowiek wiedział,że upadnie to by usiadł.Zreszta nikt nie zostaje alkoholikiem z dnia na dzień.Pozdrawiam moją "branżę" i nie tylko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 11:51
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baśka13
Popolemizowała bym troszkę,bo nie zgadzam się z pewnymi kwestiami przedstawionymi przez Ciebie,Jago!
Pomagać,wspomagać całym sercem i duszą,ale tylko wtedy gdy alkoholik zechce się leczyć.Jeżeli nie zechce to nie ma żadnej siły,która by skłoniła go do podjęcia decyzji o leczeniu.
Mam syna alkoholika i wiem już jak mam mu pomagać: "twardą miłością"! Jak na razie skutkuje!
Baska 13. W chorobie alkoholowej nie ma zadnego skutecznego srodka , ktory by spowodowal uwolnienie alkoholika od picia raz na zawsze.Ja mam duze doswiadczenie zarowno w piciu jak i w trzezwieniu, gdyby nie wpadka ,ktora jest niejako wkalkulowana w proces trzwienia moj staz trzezwosci bylby dwucufrowy. Niestety 2 lata temu mialem nawrot i .......Masz racje ,ze nie ma takiej sily ktora by zmusila alkoholika do trzezwienia. Znam osobiscie czlowieka , ktory ukonczyl 13!!!!!!!!!( tak nie pomylilem sie) terapii i juz nie zyje, ale tez znam czlowiaka , ktory wlasnie dzieki twardej milosci ma wiekszy staz trzezwosci niz ja.Tak wiec metody dochodzenia do trzewosci sa rozne i w zupelnosci sie z Toba zgadzam ,ze alkoholik musi sam tego chciec , zaden przymus zadna presja najblizszych , srodowiska nic nie pomoze .Osobiscie majac tak duze doswiafczenie w piciu zawsze jezeli mnie ktos pyta jak to zrobilem ze trzezwieje zwykle mowie bardzo prosto. Nie pije bo nie chce i sadze ,ze udzielam najwlasciwszej odpowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 12:04
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Masz rację

Cytat:
Napisał xyz58
Osobiscie majac tak duze doswiafczenie w piciu zawsze jezeli mnie ktos pyta jak to zrobilem ze trzezwieje zwykle mowie bardzo prosto. Nie pije bo nie chce i sadze ,ze udzielam najwlasciwszej odpowiedzi.
Bez odpowiednio silnej motywacji nie da się wyrwać z żadnego uzależnienia. Trzeba ją w sobie odnaleźć. To wymóg podstawowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 12:28
dacyl117 dacyl117 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 2
Domyślnie

Ja uważam, ze do przezywyciężenia alkoholizmu wystarczy silna wola! Jeśli ktoś jej nie ma lepiej niech w ogóle przestanie pic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 12:38
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał dacyl117
Ja uważam, ze do przezywyciężenia alkoholizmu wystarczy silna wola! Jeśli ktoś jej nie ma lepiej niech w ogóle przestanie pic.
To Twój pogląd,jednak to nie jest takie proste jak piszesz.Znam kilka osób które z uzależnienia wyszły same,jednak większości potrzebna była terapia,lub Wspólnota AA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 08-06-2011, 07:59
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał szunaj
Znam kilka osób które z uzależnienia wyszły same,jednak większości potrzebna była terapia,lub Wspólnota AA
Ja uważam, ze do przezywyciężenia alkoholizmu wystarczy silna wola!
Alkoholizm jest chorobą nieuleczalną ,bez specjalistycznej pomocy nie da się jej zaleczyć.To nie rana,którą można "wylizać"!
Dacyl 117 -silną wolą możesz powstrzymywać się od picia alkoholu-alkoholizmu nie przezwycięży się.
Tadeusz z wielkim doświadczeniem alkoholika wytrwale i zaciekle tłumaczył czym jest,do czego prowadzi alkoholizm.I również,że alkoholikiem się jest do końca swoich dni! Nie był specjalistą -był wspaniałym trzeźwym alkoholikiem.Dużo się od niego nauczyłam.Od niego właściwie zaczęłam nauki choć nie jestem alkoholiczką! Jestem matką alkoholika!Trzeźwiejącego!
Pozdrawiam!
Tadeuszu - dziękuję!!!!!!!!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 08-06-2011, 08:09
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Tadeuszu - dziękuję!!!!!!!!

Przykro mi, ale Tadeusz już nie przeczyta tych słów,
ponieważ odszedł od nas, wspaniały kolega.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alkoholizm kobiet jaras Uzależnienia 90 11-01-2019 11:25
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 18:15
Choroba lokomocyjna siwy włos Choroby, badania, terapie 27 19-12-2011 19:55
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 07:09
Zakupoholizm - jak pokonać nałóg? - komentarze Zastawny Ogólny 0 22-01-2007 08:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.