menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 20:18
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie


W tym wypadku miałem tylko jedną piosenkę.do nagrania. Widać postęp nagrywania. W przypadku gdy lista długa, to nagrywa kolejno.
Okno „start” otworzyło się omyłkowo i nic nie sugeruje.

Powyższe służy do nagrywania dla odtwarzaczy. Nagrywając żeby otwierać w komputerze to przez Nerona. Na płycie się wtedy b. dużo mieści. Daję zwykle powolny zapis i mniej błędów będzie na CD. Ponadto CD
nagrane na najszybszy zapis-po kilku latach przestały działać. A może to tylko przypadek. Zalecali dawniej wolniejsze nagrywanie. Na i laser przy dużych prędkościach musi mieć większe natężenie, Co pewnie wpływa na żywotność.

Mam Nero 7 pełną wersję i jest po polsku. Muszę sprawdzić którym hostingiem można przesłać 156 MB. Bo „od siebie” jest do 100 MB. Umieściłem tam kod do Nero. Wystarczy ściągnąć trial, usunąć stary kod , wkleić nowy i już nie ma ograniczeń. No tak-ale to nie legalne.
  #202  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 15:55
buswoj buswoj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Dolnośląskie
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerhatek
Chciałbym jeszcze tylko dodać do wypowiedzi Tadeusza, że tu nie ma się czego wstydzić czy też się krepować. Wystarczy o coś zapytać a na pewno ktoś chętny się znajdzie, co udzieli porady.
Napisał buswoj
Ja mimo iż "czytuję" od kilku miesięcy, to poraz pierwszy odważyłem się napisać, chociaż nie wiem czy to w odpowiednim miejscu piszę (początkujący - nie jestem dobry w poruszaniu sie na forum) a piszę albowiem mam problem, a czytając "seniorka" - to jest tam tak dużo mądrych osób, myślę iż mi ktoś udzieli rady a mianowicie: od kilku dni gdy otwieram komputer to ukazuje mi się następująca informacja:
Access violation at address 00468098 in module hptrades.exe. read of address 000002F8 ( a ja nie znam angielskiego) klikam na ok i informacja znika komputer pracuje normalnie ale przy następnym otwarciu informacja ponownie się otwiera. Pytanie moje co zrobić by usunąć i co ta informacja chce mi przekazać. Z góry dziękuję za pomoc-informację. Z poważaniem.
  #203  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 17:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie buswoj

Pogwałcenie w adresie 0...98 jakaś aplikacja z rozszerzeniem .exe (czyli sama się otwiera.) Takie coś mają programy użyteczne jak również wirusy. Przeskanuj tym : skaner „on-line” http://onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm działa też w Viście jest na stronie wybór Beta. Wybierz "skanowanie szybkie"-zajmie 30-40 min. Pełne to nawet kilka godzin.

Żeby stwierdzić co tam zawadza to potrzeba informatyka, a być może musiałby mieć jeszcze wgląd w Twój komputer.
  #204  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 17:45
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Kazik, a może poradzisz co i jak ustawić, aby obrazki zapisane w moich dokumentach jako PNG otwierały się za pomocą przeglądarki obrazów systemu windows. Tak miałam do momentu zainstalowania programu graficznego PSP. Teraz każda próba otwarcia jakiegokolwiek obrazka z rozszerzeniem PNG uruchamia ten program. Muszę przed każdym otwarciem wybierać we właściwosciach: otwórz za pomocą. To trochę wkurza
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #205  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 17:50
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Metodą prób i błędów, doszłam jak to zrobić, oby na zawsze
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #206  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 18:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ja obrazki oglądam za pomocą ACD System. Windowsowy jest ubogi i trudniejszy. Program ACD jest po ang. (kiedyś miałem spolszczenie-ale zagubiłem) Ściąga się podstawowy program, ale też crack który wygeneruje potrzebny kod aby zainstalować. W dok. tekstowym jest dokładnie opisane gdzie dać "haczyk" aby było dobrze (tak mam ustawione od lat) Program też konwertuje np. bit mapę na JPG i wiele innych rzeczy (7 formatów.) http://odsiebie.com/pliki.html ---moje "od siebie"
Zobacz tylko ile już razy pobrali, a wstawiłem to miesiąc temu. Nr seryjny do Nero 7 (zamienia trial w normalny) już 146 razy pobrano.

No cóż-czasem nowy program chce być ważniejszy. Mnie IncrediMail chciał kilka razy ustawić się jako główna przeglądarka, ale ja wolę Google. Spróbuj to ACD i wtedy usuń tamte nie potrzebne. ACD obsługuje wszystkie formaty- PNG też.
  #207  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 23:16
Mirka125's Avatar
Mirka125 Mirka125 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Starachowice
Posty: 61
Domyślnie Jak zwykle proszę o pomoc, aż mi wstyd.

Od pewnego czasu na moim kompie pojawia się komunikat:

[IMG][/IMG]
Przy tym nie wyświetla obrazków i bardzo wolno otwierają się strony,o ile w ogóle się otwierają.
Może mnie ktoś oświecić co się dzieje?
  #208  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 23:30
Mirka125's Avatar
Mirka125 Mirka125 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Starachowice
Posty: 61
Domyślnie poprawka

[IMG][/IMG]

poprawiłam widok

Nie umiem korzystać z w/w pomocy.
Z góry dziękuję za pomoc.
  #209  
Nieprzeczytane 19-03-2009, 23:36
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Prawdopodobnie masz zbyt mało pamęci RAM.Może ostatnio zainstalowałas coś , co zuzywa jej więcej i dlatego pojawia się ten komunikat.Sprawdź ile masz pamięci oraz Uruchom Menager zadań i zobacz jakie procesy zużywają pamięc.
  #210  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 00:30
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Zgadza się że za mało RAM. Wtedy komputer brakującą część ustala sobie na dysku. Tam przepisuje z RAM i wtedy mając wolną (chociaż w części) to wykonuje swoje zadanie. To jest właśnie "stronicowanie". Może być też informacja gdy będzie opróżniać ten nie potrzebny już "schowek". O zrzucaniu pamięci "wirtualnej" (na dysku) rzadziej bywa informacja.

XP potrzebuje ponad 100 MB. Tyle Ci ubywa przy włączeniu kompa. Teraz jeszcze trochę otwartych programów i stron--wystąpią braki. Mając WinXP należy mieć min 512 MB (tyle mam) Gdybyś miała zamiar dodawać (do starszego kompa) to musi je kupić i montować ktoś kto się zna. Bo dzisiejsze (nowsze) mogą żle współpracować-wtedy kupuje się tam gdzie do starych kompów są części (giełda elektroniki) Ale pamięć RAM po każdym otwartym (i zamkniętym) programie ma śmieci. I jak je usunie program to mi wystarcza te 512 MB.

Poniżej jest link do części 1 "pom. każdemu", podane są strony i nr postów gdzie (z obrazkami) to opisałem. Program MemoryTurbo. Ale już tam będąc weź też Nitrous (przyśpiesza kompa)

RAM odzysk ePomoc Kacper22
Str 18 #261 - #263 oraz #265 i #268 na tym: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge35-2808.html
Sprawdź też --RAM powtórka? Bo albo drugi raz podałem to samo, albo jest po prostu ulepszone. Poczytać dobrze jest oba wpisy. Str 26 #377 #378 #386
#391 #392 #394 #396
Link do Mem Turbo http://odsiebie.com/pokaz/1671855---e373.html na „od siebie” bezpośrednio do pobrania.

Ale wejdź tutaj: http://odsiebie.com/pliki.html#
to Nitrous weźmiesz sama. Zaznacz w białym okienku "ptaszka" (pojedynczo) trochę wyżej na niebiesko pisze "pokarz linki do zaznaczonych". Weź link wklej np w Google i jak będzie strona to klik w nazwę. Dalej otrzymasz stronę ze strzałką "Pobierz".

Może coś jeszcze z moich małych zasobów pobierzesz. Zobacz ile pobrań (z tych co używają "od siebie".) Wiele dobrych programów trzymam sobie na CD-R, ale zacznę tam coś dokładać, więc link może się Ci kiedyś przydać. Poniżej strony i posty Nitrous-link zaprowadzi na wątek.

NitrousXP str. 11 post 162 w pomogę każdemu cz.2 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge11-3816.html to prowadzi na właściwą stronę.
http://odsiebie.com/pokaz/1671764---340f.html bezpośrednio Nitrous (772 kB)

To dla Mirki125 i innych co chcą bez wydatków ulepszyć kompa.
  #211  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 11:52
buswoj buswoj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Dolnośląskie
Posty: 3
Domyślnie

Kazikowi bardzo dziękuję za szybką radę, przeskanowałem; ale nic to nie pomogło. Będę musiał poprosić informatyka. Pozdrawiam
  #212  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 11:59
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Większość z nas zaczynała jako tumany komputerowe. Nie jesteś wyjątkiem hi hi. Może to ci pomoże
http://www.klub.senior.pl/faq.php?fa..._vb_avatar_how

Rzeczywiście pomogło , dziękuję.
  #213  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 12:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał antyla
Rzeczywiście pomogło , dziękuję.
Cieszę się, że mogłem być pomocny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #214  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 13:50
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 830
Domyślnie Win XP7 Home 2002 SP3

Witam,to znowu ja "odkurzanie" było (CCleaner), defragmentacja była więc porządek jest Ale jakieś "Nitro Family" dalej siedzi. Jak już w innym wątku wspominałam mam lapt. z drugiej ręki i stąd takie "kwiatki". Jeszcze dodam,że start>pr.>uninst. i pan.ster. dod/usuń nie pomagają.
  #215  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 14:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał elik13
Witam,to znowu ja "odkurzanie" było (CCleaner), defragmentacja była więc porządek jest Ale jakieś "Nitro Family" dalej siedzi. Jak już w innym wątku wspominałam mam lapt. z drugiej ręki i stąd takie "kwiatki". Jeszcze dodam,że start>pr.>uninst. i pan.ster. dod/usuń nie pomagają.
Ale na "dodaj/usuń" czy znika ikona? Jeżeli tak to trzeba resztę usunąć ręcznie.Niektóre pr. nie do końca usuwa. A może daj :start>programy--po znalezieniu tam może być odinstalowanie.
Jak to nie zniknie to otwórz "Program files" znajdź folder z tym Nitro i go do kosza. Ale to ostania metoda jak się odinstalować normalnie nie można.
  #216  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 15:34
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Weź i odnajdź ten program „Nitro Family” poprzez - „Wyszukaj” jeśli go np. nie odnajdziesz w – Program Files bo (nie koniecznie tam - musi akurat być). Kliknij nań prawym przyciskiem myszy – i poprzez „Właściwości” zobacz jakiej „wielkości on jest. Może się okazać, że nawet nie warto sobie nim zawracać głowy. (Niech sobie np. tam – bywa.) Jeśli się okaże ze pomimo wszystko, chcesz się jego koniecznie pozbyć, to zastosujemy inny sposób. Bardziej radykalny.
  #217  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 17:38
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 830
Domyślnie Nitro Family

Nie wierzę nie ma, wymiotłam "metodą" do kosza, miał 15,00MB. Panowie ściskam Was i wielkie dzięki
  #218  
Nieprzeczytane 21-03-2009, 23:22
Mirka125's Avatar
Mirka125 Mirka125 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Starachowice
Posty: 61
Domyślnie Dziękuję Yewa, dziękuję Kaziku!

Powtórzę za Kimś: Kazik jest bardzo dobrym nauczycielem.
Pozdrawiam i podziwiam za cierpliwość
Maria
  #219  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 09:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Mam problem.
Ściągnęłam sobie plik ze spotkania w Krakowie który zmontowała Tarninka.
Mam go na pulpicie i......nie chce sie otworzyć.Proszę o podpowiedż ....dlaczego....może coś mi go blokuje (mam zainstalowaną Jave ) lub potrzebny jest jakiś program który pomaga otwierać takie pliki.
Proszę o porade
  #220  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 11:13
Mirka125's Avatar
Mirka125 Mirka125 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Starachowice
Posty: 61
Domyślnie

Nie podałaś jaki to plik, ale jeżeli został utworzony w Microsoft
Power Point, to ściągnij sobie ten program:
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=pl
__________________
Czasami o byle cień,
człowiek ma żal do człowieka.
A życie jak cień ucieka.
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.