menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3201  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 18:01
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie







__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3202  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 18:37
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 689
Domyślnie

Obejrzałam od ostatniego mojego wpisu! Piękne ogrody, zwierzaki...super Halu...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3203  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 19:50
Eve 2's Avatar
Eve 2 Eve 2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Mazowsze
Posty: 195
Domyślnie

Fajne zdjęcia, zwierzaki urocze i piękne ogrody........
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3204  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 19:51
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

[/IMG]Oj Ninko, ja wiem, że jesteś na bieżąco w przeglądaniu moich wstawek.
Ja ze swej strony staram się wstawiać w miarę moich możliwości jak najciekawsze fotki. Bardzo żałuję, że tak mało opisów jestem w stanie dodawać. Ale to już nie ode mnie zależy. Nawet encyklopedie mało mi pomagają mi w opisach. Pa Ninko. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3205  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 20:18
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 796
Domyślnie

Witam Jolina , witam wszystkich zaglądających na ten ciekawy wątek. Ja też jestem na bieżąco i przeglądaniem. Nie trzeba tu niczego komentować bo same zdjęcia mówią za siebie. Jedynie to, że Ty Jolina pięknie je wyszukujesz. Z opisami i wyszukiwaniami w encyklopedii sobie odpuść to za dużo dla Ciebie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3206  
Nieprzeczytane 04-10-2017, 16:35
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Witajcie

Do pokazanych tutaj pięknych zdjęć fauny i flory, dołączę dzisiaj coś z betonu, szkła i stali. To niedawno powstały dworzec kolejowy Łódź-Fabryczna. Otwarcie go nastąpiło 11 grudnia 2016 roku.
Płyta denna nowego dworca ma powierzchnię 65 tysięcy metrów kwadratowych. Do budowy całej trzypoziomowej konstrukcji wykorzystano 750 tysięcy metrów sześciennych betonu i 70 tysięcy ton stali Trzy poziomy dworca są połączone 24 schodami ruchomymi oraz 14 windami. Z placu budowy wywieziono blisko 2 miliony metrów sześciennych ziemi. Aby doprowadzić ruch do czterech peronów na głębokości 16,5 metra pod ziemią, ułożono 12 km zelektryfikowanych torów.
Na stacji znajdują się 4 dwukrawędziowe perony, 1 o długości 300 m i 3 o długości 400 m. Perony znajdują się 16 m pod ziemią. Dworzec z peronami skomunikowany jest poprzez windy, schody ruchome i ruchome chodniki (travelatory). Perony wyposażone są w urządzenia nagłaśniające oraz wyświetlacze elektroniczne. Celem zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego – zastosowano ogniotrwałe kurtyny, zapobiegające rozprzestrzenianiu się ewentualnego pożaru i zadymienia.
Przed wejściem na dworzec znajduje się czterotorowy tramwajowy węzeł przesiadkowy oraz pętla autobusowa. Przy północnym wejściu znajduje się stacja Łódzkiego Roweru Publicznego. Przy dworcu znajduje się 3-poziomowy parking na 2000 samochodów. Jest to pierwszy etap budowy linii kolejowej. Dworzec jest trzecim co do wielkości dworcem w Europie

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]


Drugi etap budowy rozpocznie się wiosną 2018 roku i połączy on Dworzec Łódź - Fabryczna z Dworcem Łódź - Kaliska, tunelem biegnącym pod całym miastem. Pomiędzy dworcami przewidziano jeszcze dwa przystanki. Tunel będzie biegł 30 m. pod miastem aby zapobiec wstrząsom i pękaniom domów.
Więcej zdjęć umieściłem w krótkim slajdziku.


http://slajdzik.pl/slajd/dworzec-lodz-fabryczna-141221

__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 06-10-2017 o 16:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3207  
Nieprzeczytane 06-10-2017, 15:50
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cóż mamy robić, gdy lato się skończyło, sezon działkowy zakończony, a za szybami ciemny i ponury świat jesienno - zimowy?
Hobby, uprawiać swoje hobby! (nazywane przez niektórych "nieszkodliwym bzikiem")
Efekty mojego"bzika" powstały z kawałków kartonu, papieru i tektury, pianki florystycznej, nici, drucików miedzianych, cienkiej blaszki i małych ścinków plastiku. wszystko to okraszone klejem i podlane farbą. W zależności od wielkości modelu, czas poświęcony wykonaniu wynosi od 3 tygodni do 3 miesięcy.
Ale co tam! Niech się stary bawi! A Piękna zadowolona - ma spokój!


[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

Więcej modeli, jak zwykle na Slajdziku http://slajdzik.pl/slajd/kartonowe-modele-okretow-89479


__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 06-10-2017 o 21:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3208  
Nieprzeczytane 07-10-2017, 21:40
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Jesień

Jesień w....

Łodzi
[/IMG]


Uniejowie
[/IMG]


Sopocie
[/IMG]


Arkadii
[/IMG]


Nałęczowie
[/IMG]


Inowrocławiu
[/IMG]

Jedziemy dalej szukać jesieni
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3209  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 20:25
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Witam was Basiu i Ryszardzie. Jestem opóźniona z powitaniem i podziękowaniem za Wasze wpisy, ale to z powodu choroby.

Ryszardzie Tobie dziękuję dodatkowo za wklejone fotki.
Piękny jest ten nowy dworzec. Trochę widziałam w telewizji. Ale fotki dokładniej oddają jego walory.
Jesienne fotki też bardzo ładne. Szkoda, że tylko jedna z Łodzi.
Łódź jest mi bliska z racji mojego urodzenia - nie z samej Łodzi ale i nie daleko od niej.
A Twoje hobby Ryszardzie jest bardzo pracochłonne i wymaga spokojnych rąk i cierpliwości.
Wiem coś o tym, bo mój syn też zajmował się modelarstwem w młodości ale i zawód ma z tym spokrewniony.
Pozdrawiam Was serdecznie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3210  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 22:22
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Witaj Jolino
No cóż... przytrafiła Ci się choroba, nie ominęła ona również mnie. Obłożony pigułkami, otulony kocem, będę na jakiś czas wyłączony z działalności. Dziś życząc Ci szybkiego powrotu do zdrowia,- aby ono szybko wróciło, - dołączam fotkę i slajd z Łódzkiego Ogrodu Botanicznego oraz slajd z pałacami łódzkich fabrykantów. (jako że wspominałaś, że Łódź jest Ci bliska) Ostatnie cztery fotki w slajdzie, to grobowce fabrykantów.
Życzę dużo zdrowia


[/IMG]

Ogród Botaniczny
http://slajdzik.pl/slajd/ogrod-botaniczny-61077

Pałace Łódzkich Fabrykantów.

http://slajdzik.pl/slajd/palace-fabr...lodzkich-97606

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3211  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 06:52
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 822
Domyślnie

Witam w kalejdoskopie - Jolinko... Ryszardzie.... jak miło, że wątek ożył i można zobaczyć wiele fajnych rzeczy. Fotki i slajdziki urocze.... dziękuję.... i pozdrawiam jesiennie.

Ps. Jolinko... nie mam daru wyszukiwania zdjęć... a sama rzadko fotografuję - nie mam sprzętu, czasem tylko komórką coś pstryknę. Jak "ustrzelę" swój ogród w jesiennej szacie - to wstawię.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3212  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 16:22
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

iWitaj Izka.
Miło mi Cię widzieć znowu. Nie przejmuj się brakiem wstawek. Rozumiem Cię. Tak jak Ty nie lubisz buszować w necie, ja nie bardzo lubię pisać. Ale przeszukiwać internet i wstawiać fotki mogła bym non stop. Tylko zdrowy rozsądek i szczypanie oczu przystopowuje mnie. Pozdrawiam i zostawiam. Pa.

Ryszardzie dziękuję za przesłanie życzenia zdrowia. Jak widzisz, już jestem na chodzie, z tego co czytam nie można powiedzieć o Tobie. Ty rozchorowałeś się na dobre, skoro
nawet tabletki poszły w ruch i zapowiadasz dłuższe kurowanie się. Teraz ja Tobie życzę szybkiego powrotu do zdrówka. Kuruj się i nie daj się. Dziękuję za "wklejki".
Jesienne widoczki są urokliwe. Tym bardziej, że nie mamy tak uroczych widoczków w naturze. Poskąpiła nam Pani Natura słoneczka, a co za tym idzie i pięknych kolorów.. Pozdrawiam serdecznie.
Ja za nim przejdę do wstawiania jesiennych pejzarzy - wstawię kilka " uroczych " pajączków.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3213  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 17:11
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Czy można polubić pająki...

Są przeurocze i puszyste! Doskonale pozują do zdjęć, są urodzonymi modelami.
Mają wielkie, błyszczące czarne oczy, smukłe sylwetki … i są prawdziwymi pająkami.



Oto seria niezwykłych fotografii, które nawet jeśli nie odmienią waszego postrzegania pająków, to pewnie przynajmniej poprawią humor. Bo jak tu się nie uśmiechnąć widząc najprawdziwszego pająka w pozie rodem z bajki?


Pomysł na takie przedstawienie tych niezbyt lubianych zwierząt powstał w ogrodzie fotografa Udy Denniego na Indonezji. Uda postanowił wpłynąć na postrzeganie pająków – przedstawił je na zdjęciach makro, za tło posłużyła naturalna sceneria i kwiaty. Wszyscy bohaterowie ujęć mieli dodatkowo ogromne (jak na swoje rozmiary) krople wody na głowach… co okazało się nie lada zadaniem. Aby stworzyć idealne ujęcie potrzebna była aż minuta, a przy tak niecierpliwym modelu oznacza to niemal całą wieczność.


Powstałe zdjęcia pewnie nie w każdym wzbudzą natychmiastową miłość do pająków,
ale jednego jesteśmy pewni: tak wesołych, kolorowych i pociesznych stawonogów
nie widzieliśmy nigdy przedtem!

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3214  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 20:02
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie





To już koniec prezentacji.
nie chcę Was straszyć na noc, bo a nuż przyśniły by się Wam.
A chcę abyście mieli dobrą noc. ... Was.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3215  
Nieprzeczytane 09-10-2017, 22:17
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Na wesołą nutkę....









__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3216  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 18:07
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie







__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3217  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 19:00
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Wichura

Jolino
Piękne to "towarzystwo wzajemnej adoracji" aż chce się dołączyć.

Niestety, nie jest mi dane spokojnie sobie pochorować. Ubrany w zimową kurtkę, otulony szalikiem po uszy pojechałem na działkę ocenić szkody powstałe po przejściu wichury.
Widok okropny. Złamany w połowie nasz potężny buk, zerwał linię wysokiego napięcia 15.000 Volt, która biegnie wzdłuż ulicy tuż za moim płotem i zniszczył fragment mojego płotu. Wieś była bez prądu. Z kolei z drugiej strony nasza, wyrwana sosna z korzeniami, zniszczyła ogrodzenie między nami a sąsiadami i runęła na ich ogródek tuż obok domu. Działo to się w nocy. Przywieziona na działkę szefowa Gminy była wstrząśnięta. Wiatr naruszył jeszcze 7 drzew, które należy szybko wyciąć. Sprawę od razu uzgodniłem ze strażakami. Ciekawe ile mnie to będzie kosztować? Mam polisę Odpowiedzialności Cywilnej w PZU i jutro będę do nich dzwonił. I jak ja mam w takiej sytuacji dojść do zdrowia? Dzisiaj głowę mam jak balon i wręcz mi pęka i mam wszystkiego dość!
I tym nieoptymistycznym akcentem kończę i idę do łóżka!



[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3218  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 06:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 822
Domyślnie

Ryszardzie.... przykro patrzeć na takie spustoszenia. Natura to ogromna siła... oby nigdy więcej.... Mam nadzieję, że odszkodowanie pokryje koszty naprawy...

Jolinko... urocze te psie i kocie piękności... aż oczy się radują.
Pozdrawiam....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3219  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 09:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Dzień dobry.

Ryszardzie przykro patrzeć na takie zniszczenia.
Doglądamy, pieścimy te nasze ogrody, ogródeczki by cieszyć nasze oczy i serca a tu wystarczy moment kaprysu aury !!! i... ech, szkoda słów. Mam nadzieję, że nie pogorszyłeś tą eskapadą swego stanu zdrowia. Bo szkody w ogrodzie są przykre ale zdrowie ważniejsze. Kuruj się. Zdrówka życzę i pozdrowienia przesyłam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3220  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 11:48
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Hejka Izuniu...
Miło, że znowu mnie odwiedziłaś i komentarzyk zostawiłaś.
Ryszard nazwał nas Towarzystwem wzajemnej adoracji...
jednak myślę, że za mało Was zostawia ślad po sobie,
żeby nazwać nas choćby klubikiem.
A szczerze mówiąc, wcale bym się nie pogniewała gdybyśmy byli takim KWA (Klub Wzajemnej Adoracji). [Pozdrowienia i uśmiech zostawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo podkarpackie, powitanie i "lista obecnośći " część druga. gratka podkarpackie 52208 Dzisiaj 19:46
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Usługi opiekuńcze (śląskie) - Spóldzielnia Socjalna "Szansa i Wsparcie" siw Praca, wolontariat 2 21-07-2009 14:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.