menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #117221  
Nieprzeczytane 23-11-2023, 13:01
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie

Witajcie milutko, Ninko, zawsze przed badaniem boimy się usłyszeć diagnozę, Myślę, że Iza, wróci z pomyślnymi wiadomościami dla Nas.

Trzymamy też kciuki..
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117222  
Nieprzeczytane 23-11-2023, 17:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 695
Domyślnie

Witaj Zosiu.
Myślałam o Izabel... ale, już nie zajrzę dzisiaj, bardzo źle się czuję do tego, mam straszne zawrity głowy... wrażenie takie,
ze za moment upadnę... do tego masm dziwny problem z prawą dłonią...
Gorąco Was WSZYSTKICH pozdrawiam....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117223  
Nieprzeczytane 23-11-2023, 18:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dziękuję za dobre myśli i miłe słowa.
Wróciłam po 16-tej....podróż raczej nieciekawa...od Kraśnika do Lublina i z powrotem w strugach deszczu, przeplatanych śnieżycą. W Lublinie ślizgawka na chodnikach. Nie chodziłyśmy z córką nigdzie...wpadłyśmy tylko do kawiarni na kawę i dotarłyśmy do gabinetu lekarskiego, gdzie spędziłam ponad 2 godziny...godzinę w oczekiwaniu na przyjęcie, bo było opóźnienie i 50 minut w gabinecie lekarskim. USG nie odbiega od dotychczasowych - guz się nie powiększa. Jeśli chodzi o pobranie treści guza to wkłucie bardzo bolało i do tej pory boli mnie szyja. Wynik histopatologiczny będzie za ok. 10 dni - otrzymam go pocztą.
Ninuś...przykro mi, że masz zawroty głowy i źle się czujesz. Mam podobną dolegliwość i stosuję lek Vinpoven - pomaga.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117224  
Nieprzeczytane 23-11-2023, 22:10
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim rękodzielniczkom, nic się u mnie nie dzieje, przyszłam tylko powiedzieć nam DOBRANOC
Cały dzień była brzydka pogoda, wietrzna, deszczowo więc byłam w domu, oglądałam film, przed południem wstawiłam pranie, potem obiad dla rodziny.. przygotowałam ciasto na racuchy rozwiązałam dwie krzyżówki.
Myślałam o Izie ,jak znosi badanie
Dobranoc Nam wszystkim

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117225  
Nieprzeczytane 24-11-2023, 09:13
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam i pozdrawiam wszystkich.SPAŁAM DOBRZE NA RAZIE ŚWIECI SŁONECZKO I ZAMÓWILAM PIĘKNYN DZIEŃ. Ninko zdrowka życzę Izo trzymam kciuki...rozumiem Twoje obawy Ja miałam usuwaną tarczycę 15 lat temu do dziś biorę hormony ,chodzę endykrynologa...Dobrego a przede wszystkim zdrowego dzionka [IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117226  
Nieprzeczytane 24-11-2023, 11:13
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry.... Witaj Helenko....
Dzięki za dobre słowo. Jak narazie jestem dobrej myśli...oby tak było dalej i wynik nie był zły.
Trochę mnie martwi ból po wkłuciu - a przecież nie powinien, ale wypieram z myśli co najgorsze i mówię sobie, że będzie dobrze. Pod opieką endokrynologa jestem od ponad 4 lat....zażywam leki i poziom TSH utrzymuje się w normie. Martwi mnie tylko ból szyi i trudności z przełykaniem, ale jak na dzień dzisiejszy endokrynolog twierdził, że nie trzeba tarczycy i guza usuwać....zobaczę jaki przyjdzie teraz wynik i co postanowi.
Zosiu...dziękuję za kciuki...pomogły przezwyciężyć stres....miło, że pamiętałaś. Zrobiłaś mi smaka na racuchy. Dziś mam kaszę gryczaną z sosem grzybowym, ale w przyszły piątek zamierzam usmażyć. Czy robisz na drożdżach, czy na proszku do pieczenia i sodzie?
Ninko...dzięki za telefon...jesteś wielka.
Pozdrawiam....Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117227  
Nieprzeczytane 24-11-2023, 14:44
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 883
Domyślnie

Witam , i pozdrawiam was miło. Robi się mglisto u nas . Opady Będą. Do południa słonecznie i ciepło dosyć było +5 było z rana. Zrobiłem sobie zakupy w markecie , akurat w południe jest luz w sklepie. Dzisiaj kefir z jogurtem na obiad i kartoszki.
3majta się
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117228  
Nieprzeczytane 24-11-2023, 18:38
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór...
Dzień przeleciał mi nie wiadomo kiedy...poużalałam się trochę nad sobą, ale po południu wpadł znajomy i się rozerwałam...było wesoło.
Gienku...ja zakupy zrobiłam w środę, tak że mam zaopatrzenie na weekend. Obiad miałeś postny...też w piątki staram się taki gotować.
U Ciebie padało, ale i u mnie przelotnie siąpiło...brzydki był dzień...taki typowo jesienny.
Ninki dziś nie było...może jeszcze zajrzy, a jak nie, to mówię już wszystkim DOBRANOC....
Do jutra....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117229  
Nieprzeczytane 24-11-2023, 20:15
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 332
Domyślnie

Iza witam, racuchy robię na drożdżach.
Życzę zdrówka i trzymaj się
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117230  
Nieprzeczytane 24-11-2023, 21:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 883
Domyślnie

Przecież nie można przez cały tydzień na mięsie żyć. W piątek obowiązkowo trza pościć.
Na jutro ugotowałem sobie kapuśniak. Bardzo dobry wyszedł. Miałem trzy przepisy na niego.
Na trzy dni starczy mi, dałem papryczki do niego,ostry jest, takie dania uwielbiam.
Typowo kuchnia węgierska.
Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117231  
Nieprzeczytane 25-11-2023, 08:55
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witajcie dziewczyny u mnie niespodzianka za oknem śnieg...idzie zima.Ninko jak samopoczucie?Izo będzie dobrze,pozdrawiam tez Zosię.Milego dnia. [IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117232  
Nieprzeczytane 25-11-2023, 12:51
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry.... Witaj Helenko...
Dzięki za miłe słowa...też liczę, że będzie dobrze.
Myślę o Nince...jak się nie pojawi do wieczora będę do Niej telefonowała. Mam nadzieję, że nie jest źle.
U mnie też zima...śnieg leży na ziemi, bo temperatura minusowa.
Miłego dnia wszystkim...jeszcze wpadnę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117233  
Nieprzeczytane 25-11-2023, 17:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór...
Popołudnie spędziłam przy garnkach...przygotowywałam się na jutrzejszy rodzinny obiad. Jak zwykle muszę się postarać, aby rodzinka była zadowolona...zwłaszcza moi ukochani chłopcy.
Za oknem ziąb...będzie rano ślizgawka, bo śnieg leży na ziemi.
Miłego wieczoru wszystkim....Śpijcie dobrze....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117234  
Nieprzeczytane 26-11-2023, 09:15
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witajcie dziewczyny niedziela u mnie sloneczny poranek temperatura -1 zzapowiada się piękny dzień.Ninko co tam u Ciebie zdrówka dziewczyny.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi

Ostatnio edytowane przez helena62 : 26-11-2023 o 09:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117235  
Nieprzeczytane 26-11-2023, 09:30
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie...Hej Helenko....
Dzwoniłam wieczorem do Ninki - nie odebrała...martwię się i później znowu spróbuję się skontaktować. Chyba nie jest bardzo chora, bo rozmawiałam z Nią w czwartek i mimo, iż się skarżyła na złe samopoczucie głos miała mocny, donośny, wesoły.
U mnie większy mróz...i wieje przeraźliwy wiatr, co daje odczuwalną temperaturę dużo niższą. Będzie siedzenie w domu, gotowanie i przyjmowanie rodzinki na obiedzie.
Pozdrawiam....Dobrego dnia i miłego świętowania....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117236  
Nieprzeczytane 26-11-2023, 11:24
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 883
Domyślnie

U nas - 2 tylko jest . Pochmurno, śniegu posypało w nocy u nas. Ale ślisko dworze jest. Wiatru nie ma . Przyjemnie jest . Zdrowe powietrze.

Pozdrawiam Ninkę i Izę
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117237  
Nieprzeczytane 26-11-2023, 19:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dobry wieczór...
Spotkanie rodzinne udane...obiad smakował...dostali jeszcze na wynos, więc wszyscy zadowoleni - ja, że pozbyłam się nadwyżek...córka, że będą mieli obiad na jutro - tylko odgrzać i ugotować ziemniaki.
Gienku - dzięki za pozdrowienia....U mnie było podobnie, tylko wiatr doskwierał. Siedziałam jednak w domu o nie wiem, czy było przyjemnie i rześko.
A teraz kochani mam do przekazania pozdrowienia od Ninki. Wszystkich ogarnia swoją pamięcią. Jest bardzo słaba...od piątku leży w łóżku, praktycznie nie wstając - jedynie za potrzebą z trudem, po ścianach udaje się do łazienki. Nawet herbaty czy posiłku nie jest w stanie sobie przyrządzić. Czeka na opiekunkę. Przekazałam Jej nasze gorące wsparcie.
Miłego wieczoru.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117238  
Nieprzeczytane 27-11-2023, 04:57
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 883
Domyślnie Witam Pszczółki

Co się to dzieje na starość z człowiekiem Izabello. Ona ma już chyba ponad 90 lat Ninka. Nie ma się co dziwić . Wiek robi swoje. Ma przecież wnuki córkę . Opiekunka powinna być w sobotę tez choćby zajrzeć do niej. Coś tutaj nie gra , jak powinno być z ta Ninką. Choćby sąsiadka powinna wejść do niej , i podać ciepły posiłek, herbatę i coś do zjedzenia.
Potem osłabiona jest ,nie dziwię się. Wiem po sobie, jak mi przynosili zupki,rosołki. . Tylko bratanica posłała do mnie na obiad swojego popychacza, ogórki tylko kiszone kwaśne... I mówi tak do mnie,, obiad przyniosłem. Ja się go pytam ty to przyniosłeś z Białorusi chyba , Może tam jedzą tak.... On jest białorusinem. . Tak popatrzyłem na niego i mówię tak: ja mam lepsze ogórki . Ten Twój obiad zabierz z powrotem do Twojej ukochanej pani.. Zabrał i poszedł, nawet reki nie podał. Od tego czasu jeszcze go u mnie nie było. Wjechałem mu na autorytet.
Pozdrawiam Ninkę szczególnie i Izę też
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117239  
Nieprzeczytane 27-11-2023, 08:08
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Dzień dobry...
Witaj Gienku...ranny ptaszku...spania nie miałeś, że tak wcześnie urzędowałeś już na wątku? Ja tej nocy spałam wyśmienicie...wprawdzie po tabletce nasennej, ale musiałam wyciszyć się i odpocząć, bo kilka poprzednich nocy było nie dospanych i czułam się wyczerpana. Dziś jest już dobrze.
Gienku...samotna starość jest bardzo przykra. Owszem...Ninka ma dzieci i wnuki, ale nie mieszkają tam gdzie ona i nie mają stałego kontaktu. I chyba więzi rodzinne nie są najlepsze, bo dojechać przecież można. Nie nam wchodzić w jej relacje z rodziną - jest jak jest. Owszem...opiekunki powinny być u niej i w sobotę i w niedzielę, ale czy tak jest to nie jestem pewna....brak u nich empatii i zrozumienia chorego człowieka.
Widzisz Gienku...na swoim przykładzie wiesz, jaka jest rodzina...nie zawsze pomocna. Dobrze, że odesłałeś te ogórki. Za pozdrowienia dziękujemy - przekażę Nince.
Wszystkich pozdrawiam....Miłego dnia życzę...Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117240  
Nieprzeczytane 27-11-2023, 10:24
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 883
Domyślnie Witam Rodzinkę

Jest tam ich trzy i czwarta kuchnia z łazienką wykonaną nowocześnie. U góry mam w dwóch pokojach boazerię z drzewa na sufitach. To kuchnia o mały pokoik i hol. Te drugie pokoje sufity podwieszane są, i korytarz.To jej się podobało. To na pewno już z matką myśleli na tą sprawą. Jej matka mówiła mi . Ciebie wystarczy 1 pokój na dole, po co ci więcej . Jesteś sam. Tak mnie chcieli uwięzić. To jeszcze chciała mi dać na dół automat do prania .

To miała być ta opieka nade mną. Na dole jest 1 pokój mały i małe okno jest . Bo to niski parter jest. Jak piwniczne okna. Na dole nie warunków coś zrobić. Im się spieszyło . Ja im powiedziałem tak:
Na szybko to się wszy łapie... Mam spokój teraz. nikt mi nie przeszkadza ich strony.
Kuchnię mam zrobioną tip top, wszystko w niej jest. Jeszcze mi mówiła jak ty po schodach będziesz chodził, ja mówię ludzie na blokach na 4 piętro chodzą i nic nie mówią jak ty. Całe lato nie była, mam spokój. Nie lubię jej . Drugi obiad mi przywiózł , bo prawie jeszcze leżałem , mięso niedopieczone w oleju aż czuć go było i kartofle 4 sztuki -- aż fioletowe były. Skąd takie ziemniaki miała . Mięso twarde . Widelcem nie szło , ani nożem urżnąć. Urżnąłem nareszcie naciągało się jak guma. Pytam się go z czego te mięso jest. Z kurczaka wujek. Ja mówię do niego ,, kurczakiem to ty jesteś przy twojej ulubienicy. Nie będę takiego gówna jadł surowego , a jakie te kartofle, chyba z Białorusi są. Weź do domu sobie taki obiad . Mówi że psu da , ja na to . Mnie to nie interesuje komu dasz. Jeszcze ślubu nie mają a, wujek mi tutaj gadał . Ja do niego tak: ja się bardzo dobrze znam na kucharzeniu, w konia to możesz robić tam na Białorusi, lub twoją dziewczynkę.. A mnie nie . Ja sobie na to nie pozwolę, znam się na gotowaniu, tylko popatrzę na mięso i wiem wszystko..

Pozdrawiam Cię Izo i Ninkę też
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..

Ostatnio edytowane przez gynek66 : 29-11-2023 o 09:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.