menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2521  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 11:22
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał okruszek999
Zapewne wesoła przygoda ,zależy jak na to popatrzeć ,ale prawda leży po środku .Panowie spuszczeni ze smyczy żon też nie są bez winy .Ci którzy byli choć raz w sanatorium zapewne widzieli że już w pierwszym dniu pobytu odbywa się coś w rodzaju ; polowania ;Panowie wyszukują atrakcyjne panie ,a panie -panów .Zeby było się z kim pokazać i miło spędzić czas .I wtedy nie narzekają ,są w pełni sił ,prawie każdy wolny ,bez zobowiązań,albo w trakcie rozwodu.Mniej wesoło jest wtedy ,kiedy niespodziewanie odwiedzi jeden z małżonków ,wtedy wcale nie jest do śmiechu żadnej ze stron.Ale póki co jedźmy do wód ,kurujmy się i nie dajmy się zaskoczyć ]

Zauważyłem pewne niezrozumienie wpisanych tutaj moich historyjek. Pisałem je z pewną dozą humoru i z przymrużeniem oka. Pisane po to, by jakoś umilić czas oczekiwania na skierowanie sanatoryjne i nie było zamiarem moralizowania i przestrzegania kogokolwiek. Poza tym sprawy o których pisze okruszek są mocno wyolbrzymione i przesadzone. Tak się jakoś dziwnie składa, że najwięcej o tych sprawach wiedzą ci, którzy w uzdrowiskach nigdy nie byli. W sanatoriach bywałem wiele razy i wierzcie mi, tam naprawdę przyjeżdżają ludzie by się podleczyć i jest ich przeważająca ilość. Prawdą też jest, że dotrą tam też miłośnicy trunków. Z reguły jest to kilka osób, którzy popijają, chcąc by tego nie wykryto,- za alkohol się szybko wylatuje. Liczniejszą grupką są ludzie wierzący, poświęcajacy każdy wolny czas kościołowi. Znajdzie się też czterech chętnych do brydża i siedzących w każdy wieczór przy stoliku... Ale ludzi, którzy chcą się wziąść "w pary" jest najmniej. Widziałem tylko 1-3 par w całym kompleksie 300 osób! Sęk w tym, że są oni najbardziej widoczni. Jest to pożywka dla obgaduszek, ploteczek i obmówień dla pozostałych ciekawskich. Tak rośnie legenda, a podawana z ust do ust rozrasta się ponad miarę i wychodzi na to, że uzdrowisko,- to sama rozpusta! Tak nie jest! Tam naprawdę przyjeżdżają ludzie potrzebujący rehabilitacji. Poza tym: czy jest w tym coś złego, że ktoś z kim pójdzie na kawę? Że ktoś z kimś zatańczy na wieczorku? Że ktoś z kimś pójdzie na spacer? Ludzie są jak pingwiny - muszą mieć towarzystwo.

Ale się rozpisałem! Wybaczcie! Na koniec powiem, że niezbyt rozumiem powiedzenie: "panowie spuszczeni ze smyczy żon" . To chyba niezbyt dobrze świadczy o żonie? (a może o mężu?)
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2522  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 16:30
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie Sanatorium

Ze smyczy żony hahaahah no tak !!po przeszło 30 latach żona spusciła męża ze smyczy haha.Życie jest takie krótkie że trzeba sie cieszyc i z wyjazdu samemu do sanatorium i odpocząć od żony czy męza i poznac kogoś ciekawego a dlaczego nie??żona tez ma prawo i ja ją nie trzymie na smyczy i nie jestem zazdrosny po tylu latach małzenstwa,dzieci juz dorosłe i czego jeszcze chcieć! oby tylko zdrowie dopisywało i zapoznało sie super ludzi w sanatorium taką paczke że można z nimi konie kraść jak to się mówi!! A zdrady jak sie chce dopuscic to nie trzeba wyjeżdzać do sanatorium.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2523  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 16:46
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

w pierwszym dniu jak fajna pani czy pan to dlaczego nie zawiesic oka hahah ale jacy oni są o!! to pytanie jaki charakterek się ma??i czy mozna z ta osoba spędzać czas ??nie mówie tu o łóżku są rózne zainteresowania.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2524  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 17:30
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie Ryszardzie 2

Wywołałeś mnie do tablicy....Chyba jeździmy do różnych sanatoriów i mamy całkiem odmienne spostrzeżenia ....Celowo piszę spostrzeżenia ,bo o to mi chodziło .Ja nie mam nic przeciwko (żeby było jasne )spotkaniom czy wspólnym spacerem z czyjąś żoną czy czyimś mężem ...tylko takie rzeczy się zdarzają i o tym napisałam ...W kwestii spuszczenia ze smyczy .....to oczywiście było żartem ...Pozdrawiam urażonych ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2525  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 17:38
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Dzisiaj odebrałam swoje wyniki i zapłaciłam 60 złotych . Wszystkie wskaźniki mieszczą się w normie , chociaż tyle na pocieszenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2526  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 18:55
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie do Lucy001

Proszę napisz dlaczego musiłas płacic za badania do sanatorium przecież one s,,a bezpłatne.Wiem bo robiłam w styczniu i nic nie płaciłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2527  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 19:26
Ibizka Ibizka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: polska
Posty: 41
Domyślnie

Za przeswietlenie płuc jak wymaganego badania do sanatorium zapłaciłam 35 zł. i to bez dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2528  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 20:15
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Nie wiem dlaczego macie płatne ??lekarz rodzinny wysyła na badania które są potrzebne i to za darmo- oczywiscie trzeba być ubezpieczonym a jezeli chcialo by sie jakieś dodatkowe badania zrobic to juz jest platne.Np badanie krwi ,lekarz opisuje co ma byc pokazane z tych badan a jak nie bedzie np.na cukier a ty bys chciała no to musisz za to zaplacic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2529  
Nieprzeczytane 23-02-2013, 10:30
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
DOMAGDY A!! pisałam już gdzieś o Krynicy, ale nie szkodzi, powtórzę chętnie:Byłam 4 razy w "ZGODZIE" - jest miło i rodzinnie, zabiegi na miejscu, wyżywienie super, wycieczki, ognisko itp. Drugim godnym polecenie sanatorium jest "Lwigród"-odremontowany na błysk, była moja znajoma, bardzo chwaliła. Natomiast nie polecam nikomu NOWEGO DOMU ZDROJOWEGO - byłam, zapłaciłam, zatrułam się / i połowa sanatorium/.Za własne pieniądze czyli tzw.komercja - miałam wannę zardzewiałą, spłuczkę uruchamianą żyłką, kafelki łazienkowe / kilka/ przyklejone do siebie plastrem lekarskim. Brak czajnika /musiałam sobie kupić/, brak telewizora,radio skrzeczące.A w ofercie same luksusy. Zabiegi lekarz obliczył na 5 dni, resztę "pani sobie dokupi" - ponieważ w płaconej kwocie było 7 zł dziennie na zabiegi !!! Czysty HORROR - nie polecam nikomu!!!
Dobrze wiedzieć. Dzięki. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2530  
Nieprzeczytane 23-02-2013, 15:00
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Ryszardzie2 , całkowicie zgadzam się z Twoim postem. Są kuracjusze szukający wrażeń ale większość z nas jeździ po zdrowie. KONIEC, KROPKA. A jeśli ktoś opowiada jakie to sztuki wyrywał to brednie i przechwałki. Facet chce się dowartościować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2531  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 10:35
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ibizka
Za przeswietlenie płuc jak wymaganego badania do sanatorium zapłaciłam 35 zł. i to bez dyskusji.
Bardzo ciekawy jest ten nasz kraj. Niby jedna Polska,- a jaka różna! Ja zrobiłem dzisiaj komplet badań do sanatorium (OB, Rtg, Ekg, Morfologia, Mocz, Cukier) i za nic nie płaciłem. Zresztą w woj. łódzkim nigdy za te badania się nie płaciło. Wniosek będę miał wypisany 8 marca. Do NFZ mogę go zawieść sam, albo zawiezie mi go przychodnia. To jest kwestia dogadania się.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2532  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 12:43
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Bardzo ciekawy jest ten nasz kraj. Niby jedna Polska,- a jaka różna! Ja zrobiłem dzisiaj komplet badań do sanatorium (OB, Rtg, Ekg, Morfologia, Mocz, Cukier) i za nic nie płaciłem. Zresztą w woj. łódzkim nigdy za te badania się nie płaciło. Wniosek będę miał wypisany 8 marca. Do NFZ mogę go zawieść sam, albo zawiezie mi go przychodnia. To jest kwestia dogadania się.
Czasami mam wrażenie, że nie ma jednolitych przepisów i każdy lekarz robi, jak mu serce dyktuje.
U nas (Szczecin) zwykle wszystko było za darmo, a w zeszłym roku, jak składaliśmy z mężem papiery do sanatorium, też za rtg płuc musieliśmy płacić. Ale tylko za to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2533  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 13:46
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie skierowanie ze zwrotow

Dzisiaj dostalam mila wiadomosc z nfz-tu skierowanie do sanatorium w Inowroclawiu sanatorium Kujawianka, ze zwrotow od 7.03 czy ktos byl i moze sie podzielic informacja jak tam jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2534  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 14:58
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie Do Elzbietki

Podaję Ci link na forum nasze- sanatorium......tu masz o Kujawiance i Inowrocławiu.
http://forum.nasze-sanatorium.pl/vie...php?f=3&t=4234
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2535  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 16:17
prymusek1949 prymusek1949 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Beskidy
Posty: 5
Domyślnie

Ktoś pytał o Muszynę nie chce mi się szukać kto pytał było super jest co zwiedzać jest gdzie spacerować organizują wycieczki dużo zabiegów basen czyste powietrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2536  
Nieprzeczytane 26-02-2013, 09:04
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie

płaci się za badania tylko tam gdzie nie ma lekarz kierujący na te badanie podpisanej umowy , dlatego trzeba pytać lekarza kierującego z kim jest podpisana umowa i tam robic badania,nasz lekarz nas poinformował i tam właśnie pojechaliśmy zrobić rtg płuc /w tym wypadku była to ul. Starzyńskiego/ chociaż bliżej było nam na Jagiellońską czy B. Śmiałego
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2537  
Nieprzeczytane 26-02-2013, 11:24
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie Sanatorium

Bardzo proszę tych panstwa co byli w sanatorium Nowy Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdrój na ul.Nowotarskiego7 o informacje na temat pokoi wyzywienia no i wogóle jak jest i czego sie spodziewać dzisiaj dostałem z Malopolskiego przydział przy numerku 1610 od 2 kwietnia do 23 kwietnia..pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2538  
Nieprzeczytane 26-02-2013, 11:59
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Jokerit -gratuluje doczekałeć się , lokalizacja obiekty samo centrum Krynicy przy deptaku , za budynkiem góra Parkowa do zaliczania codziennie rano przed śniadaniem po zejściu pare łyków wody mineralnej , śniadanie zabiegi w N D Z lub w Starych Łazienkach , popołudnie na długie spacery a jest gdzie . Jeżeli chodzi o pokoje to byłam tylko gościnnie u koleżanki w dwójce bez luksusu , ale czysto tak było VIII/2009. W kwietniu dzień jest już dłuższy i można połazić po górach a ty chyba to lubisz Jaworzyna Krynicka czeka na Ciebie. pozdrawiam Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2539  
Nieprzeczytane 26-02-2013, 13:47
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał olek466
Jokerit -gratuluje doczekałeć się , lokalizacja obiekty samo centrum Krynicy przy deptaku , za budynkiem góra Parkowa do zaliczania codziennie rano przed śniadaniem po zejściu pare łyków wody mineralnej , śniadanie zabiegi w N D Z lub w Starych Łazienkach , popołudnie na długie spacery a jest gdzie . Jeżeli chodzi o pokoje to byłam tylko gościnnie u koleżanki w dwójce bez luksusu , ale czysto tak było VIII/2009. W kwietniu dzień jest już dłuższy i można połazić po górach a ty chyba to lubisz Jaworzyna Krynicka czeka na Ciebie. pozdrawiam Bożena
Ha haha napewno lubie ale żeby czas był !! wiesz trzeba małe odcinki wybierać żeby wrócic na czas do sanatorium a przed sniadaniem to obowiązkowo ,ja jestem rannym ptaszkiem to coś dla mnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2540  
Nieprzeczytane 26-02-2013, 17:38
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie Do Jip

Podobno byles w Inowroclawiu nie dawno moze znasz sanatorium Kujawianka to opisz serdeczne dzieki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.