menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 09:34
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Witaj Rayton

...Tak chyba nie można patrzeć na te sprawy do Augustuna to zastrzeżenia za Czechosłowację, kop.Wujek i inne siłowe rozpatrywanie sprawy. Inne spojrzenie na rzeczywistość.

Nie mozna porownywac "przywilejow" jakie mieli gornicy, pracownicy "Lotu" czy marynarze do przywilejow rosyjskich najemnikow, ktorzy terroryzowali polskie spoleczenstwo przez 60 lat. W latach komunistycznej wladzy nikt sie nie cackal z opozycja. Bito, zamykano w wiezieniach i mordowano tych co wyrazali swoj sprzeciw. Kiedy Andopow zasypywal wapnem groby pomordowanych Polakow Augustyn obnosil sie ze sluzbowym pistoletem. Poniewaz nikt mu dotad nie dokopal wysyla pochwalne posty na czesc zdrajcy narodu polskiego.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 09:43
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
...A może jeden i drugi uratował Polskę przed czymś gorszym?

Obaj nie uratowali Polski i obaj powinni byc surowo osadzeni za swoja dzialalnosc.
Polska nie ma zbyt wielu bohaterow dlatego czesto dorabia sie rozne patriotyczne zaslugi do postaci, ktorej zaslugi sa watpliwej jakosci.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 09:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Obaj nie uratowali Polski i obaj powinni byc surowo osadzeni za swoja dzialalnosc.
Polska nie ma zbyt wielu bohaterow dlatego czesto dorabia sie rozne patriotyczne zaslugi do postaci, ktorej zaslugi sa watpliwej jakosci.

Jasne.
Za chwilę mamy święto narodowe. Pewnikiem cały naród się pomylił.
Pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 09:56
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Absolutnie zgadzam się z Twoim osądem Generała. Nie jest to jednak łatwe wszystkich przekonać do naszych racji.Nie należy jednak ustawać i czekać na wyrok historii.

Oczywiscie, nalezy go natychmiast wyslac "kozielska salonka" do jego mocodawcow. To jest wersja grzecznosciowa, bo jako zoldak i oprawca powinien stanac przed plutonem egzekucyjnym, a w miejscu jego pochowku nalezaloby postawic publiczna toalete.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Oczywiscie, nalezy go natychmiast wyslac "kozielska salonka" do jego mocodawcow. To jest wersja grzecznosciowa, bo jako zoldak i oprawca powinien stanac przed plutonem egzekucyjnym, a w miejscu jego pochowku nalezaloby postawic publiczna toalete.

Howgh.
Z napisem 'tylko dla australijczyków'.
Bo Polacy nie sikają na groby. Ten naród tak ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:24
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jasne.
Za chwilę mamy święto narodowe. Pewnikiem cały naród się pomylił.
Pozdrowienia.

Nie, narod nigdy sie nie myli. Jak latwo przekonac narod do swoich racjii najlepiej wiedza dobrzy mowcy. Do najlepszych naleza m.inn. Fidel Castro, Lech Walesa, Tadeusz Rydzyk...
Na swiecie zyje ponad trzy miliardy ludzi, ktorzy wierza w cuda. Miliard uwaza, ze te trzy miliardy nie maja racji, a reszta ma to wszystko gleboko w d... i poprostu robi kase.
Gdyby naszym europoslom zalezalo na kontynuacji polityki jaka zapoczatkowali kiedys Jagiellonowie to polski narod nie musialby sie ich wstydzic. No ale skoro sam premier daje przyklad i dopasowuje sie cialem do potrzeb potomkow Habsburgow...
No ale narod sie nie myli. W koncu wybiera swoich przywodcow w wolnych wyborach.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:29
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Howgh.
Z napisem 'tylko dla australijczyków'.
Bo Polacy nie sikają na groby. Ten naród tak ma.

Australijczycy juz dawno olali Jaruzelskiego.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
No ale skoro sam premier daje przyklad i dopasowuje sie cialem do potrzeb potomkow Habsburgow...

Jeśli już, to do Hohenzollernów.

ps.kocham zamiłowanie bliźnich do historii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Australijczycy juz dawno olali Jaruzelskiego.

Jak znam życie, to i vice versa.

ps.całym sercem byłam przeciwna stanowi wojennemu.
Podtrzymuję dyskurs, jedynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jaruzelski bez względu na swoje szlacheckie pochodzenie nie byl żadnym Wallenrodem tylko zwykłym politrukiem i jest odpowiedzialny za PRL ,stan wojenny i śmierć gorników z Wujka -dziwi mnie ten zapał w obronie faceta,który na to nie zasługuje -a na pewno nie usprawiedliwia go starość .Uważam ,że nie w porządku jest tylko wieloletnie dochodzenie prawdy dla większosci Polaków oczywistej .Proces powinien sie odbyc dwadziescia lat temu i nie byloby ,że sie biednego staruszka naraża na stresy .Kiedyś umrze i zostanie w oczach wielu męczennikiem IIIRP -ot żart historii.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Jaruzelski bez względu na swoje szlacheckie pochodzenie nie byl żadnym Wallenrodem tylko zwykłym politrukiem i jest odpowiedzialny za PRL ,stan wojenny i śmierć gorników z Wujka -dziwi mnie ten zapał w obronie faceta,który na to nie zasługuje -a na pewno nie usprawiedliwia go starość .Uważam ,że nie w porządku jest tylko wieloletnie dochodzenie prawdy dla większosci Polaków oczywistej .Proces powinien sie odbyc dwadziescia lat temu i nie byloby ,że sie biednego staruszka naraża na stresy .Kiedyś umrze i zostanie w oczach wielu męczennikiem IIIRP -ot żart historii.

No to jest kwint + esencja.

Teraz proces dla wielu - szczególnie tych co nie pamiętają- jest zemstą.Przypuszczam, że został odwleczony na mocy umów , nam nieznanych.

Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:59
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Jaruzelski bez względu na swoje szlacheckie pochodzenie nie byl żadnym Wallenrodem tylko zwykłym politrukiem i jest odpowiedzialny za PRL ,stan wojenny i śmierć gorników z Wujka -dziwi mnie ten zapał w obronie faceta,który na to nie zasługuje -a na pewno nie usprawiedliwia go starość .Uważam ,że nie w porządku jest tylko wieloletnie dochodzenie prawdy dla większosci Polaków oczywistej .Proces powinien sie odbyc dwadziescia lat temu i nie byloby ,że sie biednego staruszka naraża na stresy .Kiedyś umrze i zostanie w oczach wielu męczennikiem IIIRP -ot żart historii.

Kompletnie sie z Toba zgadzam. Proces generala nie mogl sie wczesniej odbyc. Jego nietykalnosc gwarantowal "Okragly Stol" i sam Lech Walesa. Prawdopodobnie Jaruzelski nigdy nie zostanie osadzony, a po smierci spocznie w "Aleji Sprzedawczykow", obok tow. Wieslawa.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 11:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Kupiłam ostatnią książkę generała, dzisiaj przyszła. Ciekawa jestem czy coś nowego w niej znajdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 11:27
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Czasem się zastanawiam, jak by to było, gdyby gen. Jaruzelski, spełnił oczekiwania tych, którzy wybierając najłatwiejsza drogę, najzwyczajniej go dziś opluwają.
Ci którzy go opluwaja, uważają, że postąpił źle, "płaszcząc" się moskalom. Może powinien walnąć pięścią w stół i powiedzieć na Kremlu, że ma sowiecką polityke w nosie. Oj przestraszyli by sie kremlowszy "przyjaciele" i być może, że narobili by nawet w gacie. Może lepiej by zrobił, gdyby podał się do dymisji i rządy objął by Kiszczak, może Babiuch, a może jeszcze inny prawdziwy budowniczy "jedynej słusznej polityki". Może i maja rację "sprawiedliwi" sędziowie. Tylko że, ciekawi mnie, jak by wtedy się sprawy miały.
Taki mam pogląd w tej sprawie.

ps. dla nowo przybyłych, od razu zaznaczam, że z komunizmem, przyjaźnią do CCCP, czy poglądami lewicowymi, mam tyle wspólnego, ile mam wspólnego z pierwszą misja człowieka na księżyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 11:49
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
... Może powinien walnąć pięścią w stół i powiedzieć na Kremlu, że ma sowiecką polityke w nosie.

Nie rozumiem dlaczego Jaruzelskiego kojarzy sie tylko ze stanem wojennym. General od poczatku swojej kariery byl rezydentem sowieckiego wywiadu. Historia zdmuchiwala pierwszych sekretarzy, a on trwal na swoim stanowisku od lat 60. Ruski go namascil i byl postacia nie do ruszenia. Stan wojenny wprowadzil na rozkaz Kremla. Gdyby mu nakazano poprosilby o "przyjacielska pomoc".
Jaruzelski wykonywal tylko rozkazy. Jest zolnierzem zdrajca i pewnie sam sie dziwi, ze go nikt dotad nie rozstrzelal.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 11:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
Czasem się zastanawiam, jak by to było, gdyby gen. Jaruzelski, spełnił oczekiwania tych, którzy wybierając najłatwiejsza drogę, najzwyczajniej go dziś opluwają.
Ci którzy go opluwaja, uważają, że postąpił źle, "płaszcząc" się moskalom. Może powinien walnąć pięścią w stół i powiedzieć na Kremlu, że ma sowiecką polityke w nosie. Oj przestraszyli by sie kremlowszy "przyjaciele" i być może, że narobili by nawet w gacie. Może lepiej by zrobił, gdyby podał się do dymisji i rządy objął by Kiszczak, może Babiuch, a może jeszcze inny prawdziwy budowniczy "jedynej słusznej polityki". Może i maja rację "sprawiedliwi" sędziowie. Tylko że, ciekawi mnie, jak by wtedy się sprawy miały.
Taki mam pogląd w tej sprawie.

ps. dla nowo przybyłych, od razu zaznaczam, że z komunizmem, przyjaźnią do CCCP, czy poglądami lewicowymi, mam tyle wspólnego, ile mam wspólnego z pierwszą misja człowieka na księżyc.

Do Twojej wypowiedzi dodalabym jeszcze pare slow. Gen. Jaruzelski zostal postawiony przed tzw decyzja Corneilla - wybral mniejsze zlo. Gdyby wybral druga mozliwosc, mielibysmy Prage i Budapeszt - i Ruscy tylko na to czekali. Zgineloby setki niewinnych ludzi, polalaby sie na nowo krew.

Nie bylo mnie w tym okresie w kraju ale sledzilam codziennie wydarzenia i tak jak Ciebie, ciekawi mnie, jakby sprawy sie mialy przy innej decyzji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 12:03
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Oczywiscie, nalezy go natychmiast wyslac "kozielska salonka" do jego mocodawcow. To jest wersja grzecznosciowa, bo jako zoldak i oprawca powinien stanac przed plutonem egzekucyjnym, a w miejscu jego pochowku nalezaloby postawic publiczna toalete.

Nie obraź się, ale gdy czytam to co piszesz, to postąpiłbyś dokładnie tak samo, jak ci, których oskarżasz.
Całkowitym brakiem szacunku i pogardą do swoich przeciwników, był nacechowany właśnie komunizm. Mogę cię zapewnić, że wiem coś o tym i o metodach jakie stosowali. Nie tylko w Polsce, ale i na Sybirze.
Faktem jest, że potrafili wrzucić zwłoki do kloacznego dołu.
Chcę tylko jeszcze dodać, że nie jeden z poprzedników Jaruzelskiego, wsadził nie jednego do jak to określiłeś "kozielskiej salonki" i wywiózł go w siną dal, czego Jaruzelskiemu zarzucić nie można, bo gdyby chociaż takową sprawę miał na sumieniu, wiedział by o tym każdy.
Sądy historii, potrafia być przewrotne, na tyle, że nie jednego "wskrzesiły" i obróciły w pył, nie jeden "ołtarz". Tylko, ze ważne jest jeszcze to, kto historię pisze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 12:10
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123

Nie bylo mnie w tym okresie w kraju ale sledzilam codziennie wydarzenia i tak jak Ciebie, ciekawi mnie, jakby sprawy sie mialy przy innej decyzji.

No właśnie. I jak by się sprawy miały, gdyby ktoś inny sprawował rządy, albo jak by sie sprawy miały, gdyby Jaruzelski w myśl dziś go oskarżajacych, oddał władzę w ręce Wałęsy.
Była by wolność, ale i pomników mielibyśmy więcej. No i historia by nam sie też być może wzbogaciła. Może bardziej byśmy rozumieli Czeczeńców. To było tak nie dawno przecież.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #319  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 12:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Jaruzelski wykonywal tylko rozkazy. Jest zolnierzem zdrajca i pewnie sam sie dziwi, ze go nikt dotad nie rozstrzelal.
Obojetnie jaki wyrok wykonalbys wlasnymi rekami na Gen. Jaruzelskim - w Polsce nie ma kary smierci - cale szczescie! Taka mala roznica w cywilizacji.

Wyrok nad Generalem, zostawmy sedziom - bo sa od tego.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #320  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 12:15
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Nie rozumiem dlaczego Jaruzelskiego kojarzy sie tylko ze stanem wojennym. General od poczatku swojej kariery byl rezydentem sowieckiego wywiadu. Historia zdmuchiwala pierwszych sekretarzy, a on trwal na swoim stanowisku od lat 60. Ruski go namascil i byl postacia nie do ruszenia. Stan wojenny wprowadzil na rozkaz Kremla. Gdyby mu nakazano poprosilby o "przyjacielska pomoc".
Jaruzelski wykonywal tylko rozkazy. Jest zolnierzem zdrajca i pewnie sam sie dziwi, ze go nikt dotad nie rozstrzelal.

O Jaruzelskim wiesz tyle(bez urazy), ile przeczytałeś w ulotkach, opozycyjnej prasie, czy krzyku oskarżających.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.