menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 03-08-2009, 22:50
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

marbelle123
myślę że chyba nie jesteś byłą więżniarką nie te lata rok
urodzenia nic nie mówi
moja mama rocznik 1918 maj
wytrzymała tylko3 m-ce
ja ci wierzę '' WYZWOLICIELE''
co robili na śląsku
to była w/g nich już germania
tych kobiet już nie ma ale powinniśmy
my dzieci tych kobiet głośno światu powiedzieć jak było
  #122  
Nieprzeczytane 03-08-2009, 23:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
ed-q jakbys tak czytał dokładnie i nie wyrywał z kontekstu to może moznaby podyskutowac .A ty nas postawiłeś na bacznośc ,skarciłeś i co ? Mamy się wstydzić? A jesli chodzi o zażartosc polityczną to jesteś jednym z pionierów .Wiesz dokładnie ,bo nie raz już mi wymyslałes od niepolek -że nie lubie hurra patriotyzmu ,a Powstanie jest dla mnie czymś więcej niż dywagacjami nad tym czy miało sens czy nie .I bede się upierać, ze niepotrzebne są obchody ,potrzebna jest pamiec .A zeby była -ja nad tym popracowalam i nie zarzucaj mi głupoty - bo możesz się bardzo zdziwić Po prostu nie jesteś w stanie zrozumiec niczego co nie jest długasnym wywaleniem kawy na lawę. No coz ja znam Powstanie tylko z opowieści ojca ..beż łez i modlitw.

Malgorzato, doskonale rozumiem Twego ojca. Bog sam wie, ile opowiadan sluchalam od bylych wiezniarek, ktore zostaly zabrane do obozu Auschwitz z Powstania Warszawskiego. Nie plakaly, bo nie mialy lez, nie modlily sie bo zwatpily we wszystko.
Osoba, ktora potrafi wytknac z calym zrozumieniem rzeczy, ze te deportacje ludnosci cywilnej Warszawy sa UBOCZNYM tematem - budzi we mnie niepokoj. Nie ma ubocznych tematow, wszystkie lacza sie jak puzzle. Jestem ciekawa, czy osoba, ktora te madrosci napisala , zdaje sobie sprawe jak czuli sie chlopcy w jego wieku 11 - 12 lat, ktorzy zostali deportowani z Powstania. Napewno nie siedzieli na kanapie!!!!!! Ja wiem jak sie czuli, rozmawialam z nimi w roku 2005, nawet w pewnym momencie sluzylam za tlumacza dla obcojezycznej TV. Wiem rowniez co mysla o Powstaniu i ciagle pytaja dlaczego?.

Wobec tego powklejam Wam pare "mysli" bylych wiezniarek, ktore z Powstania Warszawskiego zostaly deportowane. Moje, znajdziecie na blogu KSC. Czytajcie dobrze, otworzcie oczy.


ZDZISŁAWA WŁODARCZYK
nr 85282, więźniarka Auschwitz
– To historyczna chwila, dlatego, że
Papież-Niemiec podczas swej I wizyty
w Polsce odwiedził Auschwitz-Birkenau.
Nie mam z pobytu w obozie
przyjemnych wspomnień...
Do Oświęcimia zostałam przywieziona
z całą rodziną z Warszawy. Wcześniej
trafił tu mój stryj. Był to I transport
wysłany do Auschwitz jeszcze w
czasie Powstania. W obozie byliśmy
już 12 sierpnia 1944 r.
Niemcy chcieli zniszczyć naród polski,
bo nie musieli wywozić mieszkańców
stolicy do obozu koncentracyjnego.
W Auschwitz zagłada, oprócz innych
narodów, dotknęła także narodu
polskiego.
Chciałabym żeby wizyta Papieża
w Auschwitz przyczyniła się do tego,
by między państwami panowała zgoda
i by nie było wojen. Najważniejsze
jest to, by nie było nienawiści między
narodami. To właśnie nienawiść do
innych ludzi, innych narodów prowadzi
do wojen.


Jerzy Ulatowski

Urodzony 15 kwietnia 1931 r. w Warszawie, nr obozowy 192823. Przywieziony do obozu z matką i siostrą 12 sierpnia 1944 r. z Pruszkowa, gdzie gromadzono ludność cywilną powstańczej Warszawy. W obozie byli aż do ewakuacji, do stycznia 1945 r. Na kilka dni przed wyzwoleniem udało im się zbiec z obozu i ukryć w domu Agaty i Jana Baraniaków w pobliskiej miejscowości Brzeszcze. Tam doczekali wyzwolenia przez wojska rosyjskie.




JANINA REKŁAJTIS,
przywieziona do Oświęcimia w wieku
10 lat z Powstania Warszawskiego
w 1944 r. W obozie przebywała
z Mamą do stycznia 1945 r.
– Sam fakt, że Papież Benedykt XVI,
który jest Niemcem przyjechał do
Auschwitz, gdzie cierpieli przedstawiciele
wielu narodów jest bardzo
ważny. Po tylu latach po zakończeniu
wojny inaczej patrzę na swoje
obozowe przeżycia. Na pewno do
końca życia będę pamiętała, to co
przeżyłam w Oświęcimiu. Ale chcę
żeby przyszłość wyglądała inaczej.
Na pewno młodym ludziom trzeba
przybliżać to, co działo się w obozach
zagłady w czasie wojny. Chciałabym
żeby młodzi zrozumieli to, co
się tu działo, tak by w przyszłości nic
podobnego się już nie wydarzyło.


Elżbieta Sobczyńska (w obozie Gremblicka)
Urodzona 19 września 1934 r. w Warszawie. 12 sierpnia 1944 r., po wybuchu Powstania Warszawskiego została wywieziona wraz z matką i bratem do KL Auschwitz. Otrzymała numer obozowy 85536. Oddzielona od matki umieszczona została w baraku dziecięcym w Birkenau.
16 stycznia 1945 r. wywieziona została wraz z matką i bratem do obozu w Berlinie-Henningsdorf, filii KL Sachsenhausen. Wyzwolenia doczekali w miejscowości Müggelheim pod Berlinem w maju 1945 r.




Wystarczy? Mam wiecej.

PS. Do wiadomosci Jasinka - moj numer 83638 - bo na to tylko zaslugiwalismy.....UBOCZNE i nie na temat tematy o Powstaniu!!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #123  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 00:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

marbello nigdy w zyciu nie smialabym powiedzić ze cierpienia ludnosci cywilnej to temat uboczny.I mysląc o Powstaniu Warszawskim mysle o wszystkich tych ,którzy oddali swoje życie ,zostali poddani takim doswiadczeniom o których my nawet nie potrafimy pomyslec i oczywiscie tych którzy walczyli bo tak byli wychowani ,nawet jesli ta walka z góry byla przegrana .Dlatego upieram się przy tym ,że prawdziwy hold moga oddac IM wszystkim tylko warszawiacy i potomkowie ówczesnych mieszkańców Warszawy.I dla tego bylam przeciwna rozbieraniu tej rocznicy na cześci pierwsze .Na dowod ,że przejmujace słowa p.Janiny Rekłajtis znajdują oddziwiek w mlodszym pokoleniu powiem ci ,że właśnie tlumacze przysłaną z amerykańskiego Muzeum Holokaustu dokumentację pobytu w obozach Dachau i Buchenwald ojca moich dzieci,który jako mlody Powstaniec( byl ode mnie 25 lat starszy) zostal tam wywieziony -a tłumacze ją na prośbę mojego syna ,ktopry te dokumenty zdobyl i ktory prowadzi równiez dokumentację Dziadka
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #124  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 09:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
marbello nigdy w zyciu nie smialabym powiedzić ze cierpienia ludnosci cywilnej to temat uboczny.I mysląc o Powstaniu Warszawskim mysle o wszystkich tych ,którzy oddali swoje życie ,zostali poddani takim doswiadczeniom o których my nawet nie potrafimy pomyslec i oczywiscie tych którzy walczyli bo tak byli wychowani ,nawet jesli ta walka z góry byla przegrana .Dlatego upieram się przy tym ,że prawdziwy hold moga oddac IM wszystkim tylko warszawiacy i potomkowie ówczesnych mieszkańców Warszawy.I dla tego bylam przeciwna rozbieraniu tej rocznicy na cześci pierwsze .Na dowod ,że przejmujace słowa p.Janiny Rekłajtis znajdują oddziwiek w mlodszym pokoleniu powiem ci ,że właśnie tlumacze przysłaną z amerykańskiego Muzeum Holokaustu dokumentację pobytu w obozach Dachau i Buchenwald ojca moich dzieci,który jako mlody Powstaniec( byl ode mnie 25 lat starszy) zostal tam wywieziony -a tłumacze ją na prośbę mojego syna ,ktopry te dokumenty zdobyl i ktory prowadzi równiez dokumentację Dziadka

To "uboczny" nie bylo do Ciebie i jestem pewna, ze wiesz o tym. W moim mniemaniu, jezeli sie mowi o Powstaniu Warszawskim, nie ma tematu "ubocznego". Wszystko sie wiaze....heroiczna operacja wojskowa i los ludnosci cywilnej, jak zawsze w takich wypadkach najbardziej pokrzywdzonej....bo bez karabinu i granatu, bez dowodcy wojskowego. Wlasnie to chcialam powiedziec, ale podsumowano to jako temat "uboczny", nawet lepiej odbiegajacy od tematu. Typowe uproszczenie sprawy.

Dopoki Pan Bog pozwoli mi zyc na tym swiecie bede glosno mowila o Powstaniu Warszawskim i jego konsekwencjach i tym co sie przydarzylo setkom niewinnym cywilom warszawskim, jako skutek tego Powstania. Nikt mi geby nie zamknie a grzmotow sie nie boje. Ciagle bede sobie i innym zadawac pytanie: czy dowodztwo militarne Powstania znajace okrucienstwo okupanta pomyslalo chociaz przez sekunde co stanie sie z ludnoscia cywilna?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #125  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 10:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Przepraszam za wtręt.
Ja do marbelli.
Czemu dali numer pięciocyfrowy, skoro w 44 już byli ''milionerzy''??
Mam na myśli Auschwitz, nie Birkenau?
  #126  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 11:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przepraszam za wtręt.
Ja do marbelli.
Czemu dali numer pięciocyfrowy, skoro w 44 już byli ''milionerzy''??
Mam na myśli Auschwitz, nie Birkenau?

Ty nas pytasz? p.Zdzisia Wlodarczyk nr 85282, p.Ela Sobczynska nr 85536.
To byly dzieci z pierwszych transportow z Powstania. Mam z Muzeum dokladne listy wszystkich osob, ktore przyjechaly pierwszymi transportami. Setki nazwisk i moje na nich - duzo mniej bylo tych nazwisk w dniu wyzwolenia.

Jezeli potrzebujesz odpowiedzi, wiecej danych - adres: Muzeum Oswiecimskie, Oswiecim - tam dadza ci wiecej informacji.

Prosze, abys swoim zwyczajem nie robila polemiki numerowej - uszanuj nasze przezycia i staraj sie sluchac uwaznie co chcemy przekazac tym co nie byli w Powstaniu, tym co tylko o tym czytali i slyszeli....i teraz bawia sie w polityke i przecieranki, czy mialo sens, czy nie mialo sensu to Powstanie. Poprostu uszanuj to co czuli cywile, ktorzy bardzo ucierpieli. Pomysl o nich rowniez....to nie cudzoziemcy...to Polacy i z pewnoscia patrioci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #127  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 11:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Ty nas pytasz? p.Zdzisia Wlodarczyk nr 85282, p.Ela Sobczynska nr 85536.
To byly dzieci z pierwszych transportow z Powstania. Mam z Muzeum dokladne listy wszystkich osob, ktore przyjechaly pierwszymi transportami. Setki nazwisk i moje na nich - duzo mniej bylo tych nazwisk w dniu wyzwolenia.

Jezeli potrzebujesz odpowiedzi, wiecej danych - adres: Muzeum Oswiecimskie, Oswiecim - tam dadza ci wiecej informacji.

Prosze, abys swoim zwyczajem nie robila polemiki numerowej - uszanuj nasze przezycia i staraj sie sluchac uwaznie co chcemy przekazac tym co nie byli w Powstaniu, tym co tylko o tym czytali i slyszeli....i teraz bawia sie w polityke i przecieranki, czy mialo sens, czy nie mialo sensu to Powstanie. Poprostu uszanuj to co czuli cywile, ktorzy bardzo ucierpieli. Pomysl o nich rowniez....to nie cudzoziemcy...to Polacy i z pewnoscia patrioci.

Oczywiście.
Dlatego prosiłam, abyś tu nie wchodziła.
Jestem konkretna i chciałam wiedzieć dlaczego.
Birkenau miało niską numerację,tyle wiem.Nie Auschwitz.

Dlaczego zaraz robisz z tego pojedynek, jeśli ja chcę się dowiedzieć jak to wyglądało z autopsji?
Skoro zbaczasz w tym kierunku.
  #128  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 12:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Myślę że emocje opadły ,połączyłem powstanie krakowskie z rabacją galicyjską ponieważ miała wpływ na losy powstania .A o zabitych ziemianach nikt nigdzie nie wspomina minęło dopiero 163 lata.Al-ko przy twoich poglądach i pretensjach nigdy nie skończylibyśmy wojen w Europie i ciągle mieli byśmy pretensje do naszych sąsiadów.Humaniści europejscy powołali Unię Europejską i jesteśmy w jednej rodzinie i większość Polaków z tym się zgodziła .Wojny i powstania przeszły do historii,a kiedy wstąpi Rosja ,Białoruś i Ukraina to się całkowicie skończą wszelkie animozje w Europie.Marbello123 nikt nie neguje traumatycznych przeżyć z tego okresu, ludzi którzy byli uczestnikami tych zdarzeń,można poczytać sobie wspomnienia Niemców i Ślązaków jak się zachowywali Polacy już jako zwycięscy.
Obecnie młodzi ludzie inaczej patrzą , mniej w nich zawiści do sąsiadów i pomału wygaszają się wzajemne animozje.Ja urodziłem się w 46 roku,już po wojnie ,okres wojny to wspomnienia najbliższych a nie były z tego okresu najlepsze,a szczególnie ucieczka przed Ukraińcami.Czy dla tego ,do tej nacji mam mieć ciągle pretensje?
  #129  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 15:21
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Humaniści europejscy powołali Unię Europejską i jesteśmy w jednej rodzinie i większość Polaków z tym się zgodziła .Wojny i powstania przeszły do historii,a kiedy wstąpi Rosja ,Białoruś i Ukraina to się całkowicie skończą wszelkie animozje w Europie.

...i będziemy zyć długo i szczęśliwie.

Takimi słowami kończą się bajki.
  #130  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 15:51
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Marbello,

serdecznie Ci współczuję z powodu takich koszmarnych przeżyć.
Oby już nigdy nie powtórzyło się coś tak okropnego.
Miałam nauczycielkę polonistkę po Ravensbruck. Drugi brat mojej mamy zginął we Flossenburgu. Znałam też panią, która podobnie jak Ty, została zabrana do obozu jako dziecko. Całe dalsze życie nie była w stanie opanować lęku przed dużymi psami.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #131  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 15:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

JackuP są ludzie którzy wierzą i mówią że rok obecny to 5769,2009,1700 a ja wierzę w Zjednoczoną Europę .Nie wszystko to bajki.Życie dłużej jest możliwe a bycie szczęśliwym tego nie mogę zapewnić w Zjednoczonej Europie.
  #132  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 16:19
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
JackuP są ludzie którzy wierzą i mówią że rok obecny to 5769,2009,1700 a ja wierzę w Zjednoczoną Europę .Nie wszystko to bajki.Życie dłużej jest możliwe a bycie szczęśliwym tego nie mogę zapewnić w Zjednoczonej Europie.
Też wierzę, bo patrzę, bo widzę, bo czuję, bo....i z tego się cieszę....
  #133  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 17:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
połączyłem powstanie krakowskie z rabacją galicyjską

Jak można połączyć??
Bardzo to szczególne, w sytuacji gdy przywódca rabacji skończył długi żywot na utrzymaniu zaborcy i pod jego ochroną.

Bez sensu jest to co piszesz Wacław.

ps.jeszcze raz. Jak możesz porównywać 'to' z jakimkolwiek polskim powstaniem?
  #134  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 17:57
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
ed-q jakbys tak czytał dokładnie i nie wyrywał z kontekstu to może moznaby podyskutowac .A ty nas postawiłeś na bacznośc ,skarciłeś i co ? Mamy się wstydzić? A jesli chodzi o zażartosc polityczną to jesteś jednym z pionierów .Wiesz dokładnie ,bo nie raz już mi wymyslałes od niepolek -że nie lubie hurra patriotyzmu ,a Powstanie jest dla mnie czymś więcej niż dywagacjami nad tym czy miało sens czy nie .I bede się upierać, ze niepotrzebne są obchody ,potrzebna jest pamiec .A zeby była -ja nad tym popracowalam i nie zarzucaj mi głupoty - bo możesz się bardzo zdziwić Po prostu nie jesteś w stanie zrozumiec niczego co nie jest długasnym wywaleniem kawy na lawę. No coz ja znam Powstanie tylko z opowieści ojca ..beż łez i modlitw.

Z wielka niechęcią i tylko z konieczności, odpowiadam na Twój egzaltowany……post, gdyż, jak zwykle, aby udowodnić swoje z góry założone tezy, stosujesz metody których nie cierpię!
Zarzucasz mi „wyrywanie z kontekstu” pewnych fraz, które, z natury rzeczy pisarskiej, miały być jedynie egzemplifikacją całych wypowiedzi niektórych autorów, do których i Ty (niestety) także należysz. Zważ, że żadnego autora przy tym nie wymieniłem!

No ale wróćmy do Twoich wcześniejszych wypowiedzi na tym wątku.

Oto przykład nr 1.
post #74
Cytat:
Napisał Malgorzata 50
.Bo czytam niektóre wypowiedzi i ...jak zwykle zasługują na wzruszenie ramion
podkreślenie moje.

„Piękne” odniesienie do dyskutujących! Nieprawdaż?! Nie chce go tu szerzej komentować, bo po co! Sama piszesz o wstydzie! To wystarczy.

Przykład nr 2.
post# 102
Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ta dyskusja jest żenująca czy nie rozumiecie istoty rzeczy? Dlatego powtarzam o Powstaniu moga cokolwiek mowic TYLKO Warszawiacy bo oni wiedzą ,a wy drodzy panstwo dywagujecie od Sasa do Lasa .

Tu sama przyznajesz, że „dyskusja jest żenująca czy nie rozumiecie istoty rzeczy?”, ale gdy ja to stwierdzam, to …no właśnie... to trzeba mu dołożyć!
Druga cześć tego postu, (tylko warszawiacy!!) to czysta, niczym nieuprawniona, megalomania.

Wracając teraz do Twojego zasadniczego postu, przytoczonego na wstępie to, mówiąc delikatnie, zupełnie rozmijają się z prawdą Twoje stwierdzenia, cytuję:
Cytat:
Napisał Malgorzata 50
,bo nie raz już mi wymyslałes od niepolek

Nigdy, nikomu a szczególnie TOBIE bym takiego, kretyńskiego zarzutu nie postawił, boć to przecież zależy od…..urodzenia! To jak dany osobnik w życiu postępuje, to zupełnie inna sprawa, ale narodowość na zawsze pozostanie ta sama, nawet po zmianie obywatelstwa!

Kolejny cytat:
Cytat:
Napisał Malgorzata 50
… nie zarzucaj mi głupoty - bo możesz się bardzo zdziwić Po prostu nie jesteś w stanie zrozumiec niczego co nie jest długasnym wywaleniem kawy na lawę. No coz ja znam Powstanie tylko z opowieści ojca ..beż łez i modlitw.

Kolejna nieprawda! Nigdy i nigdzie nikomu nie zarzucałem głupoty, chociaż wielokrotnie miałem na to nieodparta chęć, więc po co nadal stosujesz metodę fałszywych oskarżeń!
Nie wiem wprawdzie co oznacza Twoje, dalsze stwierdzenie: „bo możesz się bardzo zdziwić”
jako, że nie jest ono „długaśnym wywaleniem kawy na lawę”, a tych, jak piszesz dalej, „nie jestem w stanie zrozumieć”.
Wybacz, ale to jest taka inżynierska ułomność! My musimy mieć wszystko „kawa na ławę”,szczególnie jak jest "długaśne", aby, po prostu, uniknąć pomyłek!

To że znasz Powstanie, jak piszesz; „z opowieści ojca.. bez łez i modlitw”…to Twoja sprawa, chociaż, jak sądzę, zdecydowana większość poległych powstańców i warszawiaków o taką modlitwę prosi! O łzy, niekoniecznie, ale od nich trudno się powstrzymać!

Na zakończenie odsyłam Cię do mojej końcowej wypowiedzi skierowanej do Ciebie 20.11.2007 w sprawie „nieszczęsnej” flagi http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-...tcount376.html, po to abyś sobie przypomniała, że i wtedy postępowałaś nie fair i abyś wreszcie zrozumiała, że teksty na forum należy uważnie czytać a jeszcze staranniej pisać, nie przeinaczając FAKTÓW wg własnego wyobrażenia.

Jeśli nie potrafisz się na to zdobyć, to przykro mi, ale nie będę na Twoje posty reagował, gdyż "prostowanie", jak widzisz, wymaga zbyt dużo czasu ale, co ważniejsze, wcale nie jest przyjemne.
  #135  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 19:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Pisałem o powstaniach na ziemiach polskich , rabacja galicyjska była ,było to powstanie chłopskie bardzo kontrowersyjne.I tyle w tym temacie.Nie mam zamiaru bawić się w porównania poszczególnych powstań zostawiam to historykom.Nie interesuje mnie co kto otrzymał i ile.A co do powstań to były czy chcemy czy nie i jak je oceniamy po latach, nie cofnie się historii.
  #136  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 19:52
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

No i zrozumiałem co to znaczy upierdliwy jak staruch,wystarczyło kilka postów i Boże chroń mnie przed takim stanem nieważne czy mam rację czy nie.
Jipie chłopie to nie Wielkopolska.
Oczywiście to nie na temat ale mi to wisi.
  #137  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 20:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Jipie rozczarowałeś mnie.Wpis nie dotyczy Ciebie to raz dwa argumenty które używasz są normalne w Wielkopolsce bo tam wszystko stoi na nogach a nie na głowie.
Pozdrawiam.
Jipie proponuje wodę z cytryną na dzisiaj , co?
Za mało, nie wystarczy mocniejsze cosik musi być..Pozdrawiam
  #138  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 21:11
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
.Nie wszystko to bajki.Życie dłużej jest możliwe a bycie szczęśliwym tego nie mogę zapewnić w Zjednoczonej Europie.

Wacławie. Choć mam inne zdanie, to Twoje szanuję.
A mieć inny pogląd i bycie szczęśliwym, to dwa zupełnie inne tematy.
  #139  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 13:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
No i zrozumiałem co to znaczy upierdliwy jak staruch,wystarczyło kilka postów i Boże chroń mnie przed takim stanem nieważne czy mam rację czy nie.
Jipie chłopie to nie Wielkopolska.
Oczywiście to nie na temat ale mi to wisi.

Ja też.
Zrozumiałam, co to oznacza. Właśnie wystarczył jeden post.

ps.wracając do tematu, wczoraj TV Polska przypomniała 'Kanał' Wajdy. Im bardziej czas upływa, tym bardziej film robi przejmujące wrażenie, bo 'grają' w nim prawdziwe ruiny Warszawy.
  #140  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 14:44
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
No i zrozumiałem co to znaczy upierdliwy jak staruch,wystarczyło kilka postów i Boże chroń mnie przed takim stanem nieważne czy mam rację czy nie.

oj Stachu, Stachu. "W domu wisielca, nie mówi się o powrozie". To takie przysłowie. A tu sami powazni ludzie. Przynajmniej wiekowo, a ty tu o wieku tak brzydko
Chyba jesteś w powazniejszym stanie niż myślisz. Lepiej się z kims skonsultuj, albo co.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powstanie wielkopolskie - grudzień 1918. z centrum Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 32 07-11-2017 23:01
Grad i burza BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 26 28-04-2016 08:34
22 stycznia 1863 wybucha kolejne powstanie narodowe … z centrum Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 7 27-01-2010 20:30
Powstanie Warszawskie jip Polityka - wątki archiwalne 7 23-07-2009 22:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.