menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 11:36
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Kochane!! To, co wyraziłam w swojej wypowiedzi, to jedynie moja aprobata nad ideą pomysłu, bez wnikania w jakiekolwiek tematy finansowo-bytowe, chociaż żem po ekonomii, liczyc potrafię Sama idea... zamieszkania 'na stare lata' w grupie przyjaciół jest całkiem, całkiem, dla poniektórych. Są ludzie, którzy trudno znoszą samotność, którzy z racji wyboru nie decydują się na zamieszkanie z dziećmi, którzy z racji wieku i ograniczeń z tym związanych kontakty bezpośrednie z przyjaciółmi ograniczone do miniumum mają. A czy stworzą 'raj' czy 'piekło'... od nich samych zależy i w tym względzie wiek nijak się ma do efektu końcowego. Równie dobrze 'piekłem geriatrycznym' mogłabym nazwać co niektóre zachowania co niektórych nawet nastolatków... bez młodzieńczej werwy, bez fantazji... bez polotu... nastawionych branie, na konsumpcję, nie potrafiących sie cieszyć... młodością... Przyjęcie do domu osoby obcej w zamian za opiekę, pomoc, towarzystwo... znam osoby, które się na to zdecydowały... z różnym skutkiem.
Jeszcze raz, to, co Optymistka przedstawiła, odebrałam jedynie w kategorii idei, pomysłu... i ten uważam za całkiem, całkiem. Osobiście... nie dla mnie to (przynajmniej na teraz tak uważam), sprawna fizycznie, z umysłem ścisle ścisłym, duszą... nie z tej ery..., sercem i umysłem na świat otwarta, lubię swoją 'samotność', i daj Boże, abym zyła tak długo, jak długo opieki wymagać nie będę (tak mawiała moja Mama, miała to szczęście, odeszała nagle). Tak mawiam do swoich dzieci. Mam swoje zainteresowania, swoje pasje... izycia zbraknie aby wszystko, co pod sufitką się majaczy zrealizować.
Ale... różne są koleje losu, więc nigdy nie mówię 'nigdy'.
Nie wyśmiewam, z dala od sarkazmu, cynizmu... oceniam ideę, pomysł, a w szczegóły zagłębiać się będę, kiedy takiego wyboru bym dokonała... gdzie, z kim, po co i... za ile
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 11:49
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

>>Klub droga resco geriatryczny jest w takim stopniu w jakim go geriatrycznym uczynimy .Nie uważam ,ze człowiek w wieku moim i Optymistki (ciut młodszej ) to już starość.A wracajac do pomysłu i "niesmacznych" uwag .Starość ponura i beznadziejna to brak poczucia humoru m.in.<<

Toteż o tym właśnie pisałam, droga Małgorzato, nie uogólniając, że grupa przyjaciół w wieku wiadomym tworzyc (z racji kalendarza) miałaby z marszu i definicji... "raj geriatryczny", które to sformułowanie tu padło i które 'ciut' mnie oburzyło, z racji, że te 50 i kilka też mam... )
Pozdrawiam z wiosną i pogodą ducha ), nawet jeżeli od czasu do czasu 'cosik' w kościach strzyknie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 11:52
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Myślę, że aby wspólne zamieszkanie było miłe, musiałaby się zebrać grupka osób zaprzyjaźnionych i one i tylko one decydowałyby o wszystkim, również o zakupie jakiegoś domu albo baaardzo dużego mieszkania. I o wszystkim dogadywałyby się same, bez jakichkolwiek pośredników, bo i po co w takich sprawach pośrednicy?
Tylko czy to ma w ogóle sens? Czy nie lepiej i prościej mieszkać sobie oddzielnie i zapraszać do siebie gości i samemu w gości chodzić? Organizować sobie spotkania na gruncie neutralnym?
We wspólnocie bardzo szybko okaże się, że każdy ma swoje drobne przyzwyczajenia, które mogą być uciążliwe dla innych. W pewnym wieku pewne sprawy urastają do niebywałych rozmiarów Szczególnie, gdy nie ma już zbyt wiele do roboty...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 13:51
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Szczyptę naiwności dostrzegłem w poście Bianki

"Grupka osób zaprzyjaźnionych" ? Przecież przyjaźń kiedyś się zaczyna i nietrudno o nią w zespole ludzi stojących na adekwatnym (raczej wysokim) poziomie. Drugie primo to sprawa własnego mieszkania. Chyba mało kto zdecydowałby się je sprzedać, żeby pójść do "kołchozu". Ale są tacy jak ja. Dawno sprzedałem swój dom, kiedy zostałem sam i teraz pomieszkuję w różnych miejscach kraju w lokalach wynajmowanych. I taką formę wynajmu dostrzegłem w ofercie
niejakiej pani O. A że już na wstępie wyszła kiszka z grochem,
to chyba nie moja wina. Lepiej uniknąć przesłuchań jak na ubecji - zwłaszcza bezsensownych, nie prowadzących do konsensusu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 14:19
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
"Grupka osób zaprzyjaźnionych" ? Przecież przyjaźń kiedyś się zaczyna i nietrudno o nią w zespole ludzi stojących na adekwatnym (raczej wysokim) poziomie. .
Przyjaźń nie ma nic wspólnego z poziomem ludzi, w Twoim rozumieniu. Powstaje lub nie w sposób równie nieprzewidywalny, jak miłość
Cytat:
Napisał Prefekt
Drugie primo to sprawa własnego mieszkania. Chyba mało kto zdecydowałby się je sprzedać, żeby pójść do "kołchozu". .
Oczywiście. Tym bardziej, że mógłby prędko się rozczarować kołchozowym życiem.
Cytat:
Napisał Prefekt
Ale są tacy jak ja. Dawno sprzedałem swój dom, kiedy zostałem sam i teraz pomieszkuję w różnych miejscach kraju w lokalach wynajmowanych. I taką formę wynajmu dostrzegłem w ofercie
niejakiej pani O. .
Każda oferta może znaleźć swoich zwolenników. Ja wyraziłam tylko swoją prywatną opinię, bo prywatnie nie wyobrażam sobie takiego życia, tym bardziej na starość.
Cytat:
Napisał Prefekt
A że już na wstępie wyszła kiszka z grochem,
to chyba nie moja wina. Lepiej uniknąć przesłuchań jak na ubecji - zwłaszcza bezsensownych, nie prowadzących do konsensusu.
A kto Cię usiłuje przesłuchiwać? I po co miałby to robić???
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:56
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie P.S. do Bianki

Kto przesłuchuje? Dostałem ponad 10 pytań. Niektóre objęte
ochroną danych osobowych. Odpowiedziałem. I nic z tego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:07
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Kto przesłuchuje? Dostałem ponad 10 pytań. Niektóre objęte
ochroną danych osobowych. Odpowiedziałem. I nic z tego!
Aaaa... No przecież to forum seniorów. Trzeba mówić głośno, wyraźnie i jeszcze powtórzyć ze dwa razy.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:13
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Prefekt zapomiał powiedzieć ile sam zadał pytań dotyczących domu i warunków życia - dostał odpowiedzi na wszystkie.
Każda strona umawiająca się ma prawo do pytań i stawiania warunków. Na tym polega umowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 18:24
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Optymistka
Każda strona umawiająca się ma prawo do pytań i stawiania warunków. Na tym polega umowa.
Na tym polegają negocjacje. Umowa może - ale nie musi - być ich wynikiem.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 21:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał resca
>>Klub droga resco geriatryczny jest w takim stopniu w jakim go geriatrycznym uczynimy .Nie uważam ,ze człowiek w wieku moim i Optymistki (ciut młodszej ) to już starość.A wracajac do pomysłu i "niesmacznych" uwag .Starość ponura i beznadziejna to brak poczucia humoru m.in.<<

Toteż o tym właśnie pisałam, droga Małgorzato, nie uogólniając, że grupa przyjaciół w wieku wiadomym tworzyc (z racji kalendarza) miałaby z marszu i definicji... "raj geriatryczny", które to sformułowanie tu padło i które 'ciut' mnie oburzyło, z racji, że te 50 i kilka też mam... )
Pozdrawiam z wiosną i pogodą ducha ), nawet jeżeli od czasu do czasu 'cosik' w kościach strzyknie
Toteż ja również się oburzyłam do samych trzewi ,żeśmy zostały zaliczone do staruszków potrzebujących ....czyli mówimy z grubsza o tym samym ,a do mojego stylu idzie się przyzwyczaić .Nie taki diabeł straszny jak wyglada po wierzchu.A na zasadniczosci reaguje alergicznie cóż tak mam.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 23:25
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Optymistko,jesli jeszcze nie przestalas nia byc .......
Zycze powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 07:58
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Zofia446 - nie przestałam, bo jednak w natłoku głupoty znajduję też fajne jednostki. Nie miałam nigdy złudzeń, że rozmowy Rodaków-Polaków są straszne. Zbyt dużo widziałam polskiej "radosnej twórczości" poza granicami naszego kraju w w kraju też.
Na "łamach" internetu" jest łatwo się wymądrzać i udawać kogoś kim się nigdy nie było a chętnych do zabawy zwsze się znajdzie.

Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 08:00
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Bianka - masz rację chodziło mi oczywiście o negocjacje.

Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 08:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Optymistka
Zofia446 - nie przestałam, bo jednak w natłoku głupoty znajduję też fajne jednostki. Nie miałam nigdy złudzeń, że rozmowy Rodaków-Polaków są straszne. Zbyt dużo widziałam polskiej "radosnej twórczości" poza granicami naszego kraju w w kraju też.
Na "łamach" internetu" jest łatwo się wymądrzać i udawać kogoś kim się nigdy nie było a chętnych do zabawy zwsze się znajdzie.

Pozdrowienia
No tak krytyka i wyrażenie swojej negatywnej opinii jest głupotą wg. Optymistki. Tylko hura pochwały i klaskanie jest mądre. Ciekawy stosunek do swoich poglądów. Pamiętacie hasło POMOŻECIE i odpowiedz POMOŻEMY tu jest to samo.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 17:08
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Tadeuszu wyjątkowo przyznaję Ci rację.
"Tolerancja wobec siebie samego nie ma granic"
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 01-04-2009, 16:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Toteż ja również się oburzyłam do samych trzewi ,żeśmy zostały zaliczone do staruszków potrzebujących ....czyli mówimy z grubsza o tym samym ,a do mojego stylu idzie się przyzwyczaić .Nie taki diabeł straszny jak wyglada po wierzchu.A na zasadniczosci reaguje alergicznie cóż tak mam.

No prawdasz to !!
Zupelnie nie straszny i nawet calkiem ladny
Szkoda tylko ze tak malo gadatliwy.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 01-04-2009, 19:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

a o czym tu gadać tak po prawdzie-A jak nas dopadnie Asiu to sobie urządzimy elitarny dom wesołych staruszek gdzieś po środku -na wyspie jakiejś najpewniej i będziemy prowadzić kasting na współbablaczy he!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 01-04-2009, 21:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
a o czym tu gadać tak po prawdzie-A jak nas dopadnie Asiu to sobie urządzimy elitarny dom wesołych staruszek gdzieś po środku -na wyspie jakiejś najpewniej i będziemy prowadzić kasting na współbablaczy he!!!!

Tak, jak to sie stanie to juz nawet mozemy sobie pomilczec i posluchac spiewu...ciszy.

Jednak mysle ze dokad kolacze sie w czlowieku ( czytaj w babie) jakas tam dusza to zawsze znajdzie sobie temat do gadulstwa
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 01-04-2009, 21:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wiesz duszy się da co jej się należy ..od czasu do czasu można i pomilczeć .Nawet już mam "short list" na te wyspę .A do sprzątania sobie wynajmiemy miejscowa ludność .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 01-04-2009, 21:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Wiesz duszy się da co jej się należy ..od czasu do czasu można i pomilczeć .Nawet już mam "short list" na te wyspę .A do sprzątania sobie wynajmiemy miejscowa ludność .


Oczywiscie. Ja nie nadaje sie do sprzatania.

Moge natomiast uprawiac dla wszystkich jakis ogrodek zupelnie gratis
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotny jak bezdomny? - komentarze Basia. Ogólny 15 03-02-2018 20:57
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 13:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 13:39
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 15:49
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.