menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 18-05-2010, 23:19
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 499
Domyślnie kama

No to fajnie- ''bo w życiu bywa różnie''...
nie wiedziałam że dopiero przeczytałaś.
Dobrze że jest okey!
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 00:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Witam dopiero teraz. Przeczytacie na pewno jutro.
Poczytałam zaległe posty. Pięknie sobie rozmawiacie , Wenecja, Paryż....
A ja z biedą do odległej o 30 km. Bydgoszczy wybrać się nie mogę, np. do rodzinki. Obowiązki nie pozwalają na dłuższe wybycie z domu. To w niektórych okresach czasowych, staje się tak przygnębiające, że nawet do laptopka nie chce się usiąść , nie mówiąc już o napisaniu kilku sensownych zdań. A jak słyszę o planach Jadzi..Tunezja , Grecja, Turcja.
Kama, też zwiedziła sporo świata, to powiedzcie same, z czym ja mam się włączyć do Waszych pogaduszek. No chyba ,że zrobiła bym tak jak mówi
ZOMBIE ....podkolorować swój wizerunek . Tylko co bym z tego miała.
Pogardę do samej siebie. A na pewno takim postępowaniem, nie znalazła bym prawdziwej bratniej duszy. Bo ona musiała by mieć podobny bagaż życiowy, by mieć o czym rozmawiać i nawzajem się rozumieć a gdy trzeba - wspierać .
Bo to wcale nie prawda, że ludzie powinni dobierać się na zasadzie różności, by wzajemnie się uzupełniać ( tu ukłon do Kamy).Właśnie wspólne zainteresowania, upodobania, hobby dają temat do rozmów.
W przeciwnym razie, drogi się rozchodzą, czy to partnerskie czy koleżeńskie. Nawet przed chwilą miałyśmy drobny tego przykład, gdy rozmawiałyście o podróżach, ja w tym czasie nie odzywałam się, no bo co miałam na ten temat powiedzieć, musiałam wziąć na przeczekanie.
Ale to tylko forum, tu tematy zmieniają się dość szybko. A w realu , czy w pryw. rozmowach ?, tez brała bym na przeczekanie.
O JEJ !!!, Ale przynudzam. Już kończę . Śpijcie dobrze .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 08:16
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie

Jolina, jesteś niesprawiedliwa dla siebie.
Jestem na forum krótko i raczej mało aktywnie, ale postrzegam Ciebie jako osobę życzliwą i chętną do pomocy.
W mojej ocenie a myślę, że również innych, nie ma tu znaczenia, że ktoś odwiedza Paryż a dla innego wyjazd do przysłowiowej Bydgoszczy jest problemem.
Tak nam się czasami życie układa i nic na to nie poradzimy - trzeba to zaakceptować.

Jolino, pozdrawiam Cię serdecznie i proszę nie smuć się!
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 09:37
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
A bez procentów nie da rady ? właśnie negocjuję z Tobą.Lichwiarstwo niezbyt chwalebna rzecz , na biednej kobicie chcesz się dorabiać? liczę na Twoje drgnienie serca w moim kierunku .A teraz życzę Ci dobrej nocki.

Gdyby chodziło o złotufki to uznając trudną sytuację Senioritek zrezygnowałbym z lichwy udzielając nieoprocentowanych pożyczek, a że ja również cierpię z powodu zbyt krótkich dób dlatego obniżyć mogę jedynie o 0,5%. Pocieszające jest, że słońce wschodzi coraz wcześniej więc siedzenie przy kompie można wydłużać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 10:20
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał hania48
O matko! zombie, no to napisałeś teraz- to każda osoba buduje swój wizerunek na podstawie swojej fantazji ?
jaki avatar wkleić no to może tak trzeba trochę fantazji, chociaż ja się nie wysiliłam na żadną fantazję z tym avatarem widzę bo.. jest prawdziwy i jeszcze do tego bieżący.
No ale bez urazy jak spojrzę na Twój to nie wiem co mam powiedzieć, bo nie wiem co on wyraża...
Jest sporo takich co stosują totalna ściemę jak piszesz,
ale i są tacy którzy piszą szczerze i to co naprawdę myślą
ale nie zawsze jest to mile widziane.
Jak ktoś jest dwulicowy w realu to i wirtualnie też.

Haniu, jak zapewne wiesz fantazja i fikcja to są różne pojęcia. Jeśli mówi się, że coś tworzone jest z fantazją nie znaczy, iż mamy do czynienia z fikcją. Fantazję rozumiem jako pomysłowość, którą charakteryzuje się człowiek w swoim nawet codziennym postępowaniu.
Jeśli chodzi o mój awatar to uważam, że niczym nie różni się od awatara, który wstawiła Kama5 - oba przedstawiają obrazek nie zawierający podobizny ludzkiej twarzy.
Co znaczy dwulicowość człowieka w realu to wiemy bo możemy to sobie przeczytać w słowniku j. polskiego, a co wg. Ciebie znaczy dwulicowość wirtualna?
Jeżeli napiszesz swoją szczerą opinię na temat np: przeczytanej książki to czy interesuje Cię, że jest ona nie mile widziana przez innych opiniotwórców? Każdy tu w sieci ma równe prawa do wyrażania swoich opinii nawet jeśli są fikcją. Jeśli mnie nie podobają się obrazy malarza to nie idę na wystawę, a nie zmuszam go do malowania innych dzieł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 21:21
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie zombie

dzięki i za ten ułamek procentowy.Pomyślałam o złotówkach - i jest to dowód na to co wcześniej stwierdziłam : jak błędnie można zinterpretować czyjeś słowa czy intencje.Jednak masz serce ! na odruch którego liczyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 21:41
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
dzięki i za ten ułamek procentowy.Pomyślałam o złotówkach - i jest to dowód na to co wcześniej stwierdziłam : jak błędnie można zinterpretować czyjeś słowa czy intencje.Jednak masz serce ! na odruch którego liczyłam.

Czas to pieniądz...
Rozumiem zatem, że weźmiesz nieoprocentowany kredyt gotówkowy spłacany w naturze poprzez nagminne bywanie tu na forum KSC, niezwykle sympatycznego i popularnego portalu, gdzie przebywają arcysympatyczne potwory jak np: zombie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 21:50
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie zombie

Ja lubię potwory, oby sympatyczne, tak że masz u mnie szanse. Co do spłaty kredytu ( który chyba zaciągnę u Ciebie na proponowanych warunkach.) trochę się przeraziłam czytając słowo " w naturze " , ale dalszy tekst wyjaśnił wszystko.Odetchnęłam z ulgą. Wyrwane słowo z kontekstu , ale to z powodu , że jestem szybka .
Co do sympatycznych bywalców na tym wątku - popieram Twoją opinię .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:04
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

hmm czytam i właściwie to nie wiem o co chodzi piszącym senioritom
Kredyty,lichwa, procenty hmm coś kombinujecie w swych wypowiedziach
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:16
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jolinko, podzielę tutaj zdanie Saruni, jesteś dla siebie niesprawiedliwa, nie doceniasz swoich walorów, jesteś wspaniałą,ciekawą życia kobitką, umiesz pięknie ukladać kwiaty, masz poczucie piekna, kochasz kwiaty, -prowadziłaś wspaniały wątek , gdzie ciekawie opowiadalas o tym co Ciebie interesuje i miałas wiele w tej materii do powiedzenia, interesujesz się komputerem, wstawiasz piekne obrazki, Popatrz dookoła siebie ile wokół nas jest naszych rówiesniczek, ktore interesują się tym co my na tym forum. Przecież my nie jesteśmy pokoleniem komputerow, a raczej liczydeł i kręciołków, nawet na maszynie niewiele wtedy umialo pisać, kto nie pracowal w biurze,A ile ma zapał do przemeblowania jak Ty w naszym wieku? Popatrz na siebie z tej i strony i powiedz - jestem wspaniła, A podróze? Jest wątek o pięknych podrożach i mozna wirtualnie też poznać kraje, To moj ulubiony wątek, gdzie wędruję z Kangurem po swiecie,Więc proszę usmiechnij się i pisz dalej,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:47
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Poczytałam zaległe posty. Pięknie sobie rozmawiacie , Wenecja, Paryż....
A ja z biedą do odległej o 30 km. Bydgoszczy wybrać się nie mogę, np. do rodzinki. Obowiązki nie pozwalają na dłuższe wybycie z domu.

oj Jolina chęci trzeba.
Obowiązki? ok
ale wystarczy, że na czas wyjazdu zorganizujesz zastępstwo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 23:56
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Artfilko.....

,,,pewnie jestem ciężko myśląca, ale o jakim wyjeździe mówisz.
Jeśli do Bydgoszczy, to i owszem, właśnie dziś byłam w Bydgoszczy, nawet śmiałam się do dziewczyn ,że jako ,że jest dzisiaj dzień dobrych uczynków, ja takowy spełniłam , bo dałam zarobić dentyście i to nie źle.
A do zastępstw to mam taką p.Jolę. Ale i tak mój Pan małżonek był naburmuszony. Ale co tam . Przywykłam już do tego.
A jeżeli masz na myśli jakieś dalsze podróże...o kochana , to już nie te latka.
Ja już czas na podróżowanie mam za sobą.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 00:29
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Jolino! Jeśli nie można udać się w podróż realnie, można na zasadzie chciałabym : pojechać do Wenecji, popływać na gondoli, pochodzić po placu Św, Marka itd, itp.
Nawiasem mówiąc mieszkasz w pięknym miejscu. Wenecja kilka kilometrów od Ciebie (że nie włoska, to co, ale Wenecja).
Więcej akceptacji samej siebie, więcej uśmiechu i świat uśmiechnie się do Ciebie.
Tutaj znajdziesz wszystko i podróże, i muzykę i obrazy i obrazki i poezję i............
wszystkieg
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 00:30
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Jolino! Jeśli nie można udać się w podróż realnie, można na zasadzie chciałabym : pojechać do Wenecji, popływać na gondoli, pochodzić po placu Św, Marka itd, itp.
Nawiasem mówiąc mieszkasz w pięknym miejscu. Wenecja kilka kilometrów od Ciebie (że nie włoska, to co, ale Wenecja).
Więcej akceptacji samej siebie, więcej uśmiechu i świat uśmiechnie się do Ciebie.
Tutaj znajdziesz wszystko i podróże, i muzykę i obrazy i obrazki i poezję i............
wszystkiego dobrego
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 00:36
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Oj Jadziu, Jadziu, pięknie potrafisz prawić komplementy, ale to i tak miłe.
Tylko widzisz, ja teraz nie o podróżach marzę, bo ten okres mam już dawno za sobą. Na szczęście był czas, że podróżowałam dużo, a że w granicach kraju, no cóż...wtedy za granicę nie jeździło się. No chyba do naszych ościennych krajów, ale mnie nie kręciły takie wyjazdy. Zadowalałam się poznawaniem swego kraju. A nie zaprzeczysz ,że mamy co oglądać.
Marzen jako takich, to ja właściwie już żadnych nie mam. Bo te co miałam, to się spełniły. Może nie zupełnie w wymarzonej formie, ale nie narzekam.
A co trochę wyszło nie po mojej myśli , to już sie przyzwyczaiłam, a teraz to nawet coraz częściej myślę ,że dobrze się stało, przynajmniej mąż jest zadowolony. Domyślasz się Jadziu
, że mówię o wybudowaniu się na peryferiach miasteczka.
A to co mnie wkurza, to jak już pisałam, że za późno pomyślałam o komputerze, i że w tym wieku ciężko przychodzi nauka, a właściwie to taką pietą Achillesa są fotki.Nie myślałam, że umieszczanie fotek w folderze i pobieranie oraz umieszczanie ich w postach, sprawi mi taki problem.
Nawet kilka udało mi się wstawić, i żebym nie zmieniała hostingów a została przy pierwszym, i trochę poćwiczyła, było by wszystko o kej.. Tak jak i z obrazkami. J nie to ,że się smucę , bo nie mam powodu , ja się poprostu wkurzam sama na siebie i nie mogę pogodzić się z tym ,że właściwie to chyba po raz pierwszy z czymś sobie nie radzę.
Ale jeszcze nie postawiłam kropki nad i.
A teraz dobranoc, albo dzień dobry, bo zapewne jeżeli ktoś będzie chciał czytać tego tasiemca to i tak dopiero rano.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 01:06
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Lucynno, ależ ja wcale nie marzę o żadnych podróżach.
Ja już mam te lata dawno za soba co to chciało się podróżować. Zresztą nie będę się powtarzać. Napisałam aż za obszernie w powyższym wątku.
Lucynko, ja na wól żartobliwie wtrąciłam się, że nie mogę na temat Wenecji czy innych " egzotyków " z nimi dyskutować, bo nie zdarzyłam tam być. Ale na obecny czas - to ani się z tego powodu nie martwię, ani nie smucę .
A sprowadza się do tego, że za wcześnie urodziłam się.
A,co do uśmiechu czy braku jego, to nie wiem skąd się takie przypuszczenia biorą. Mam jednego pesymistę w domu i to o jednego za dużo. Jak już nie jednokrotnie pisałam, ja patrzę na świat przez różowe okulary i daleko mi do smutków. Faktem jest, że nie biegam po wątkach z szeroko uśmiechniętą buzią , bo po siedemdziesiatce to już nie bardzo sie chce. Już w swoim życiu zasób chichotków wyczerpałam, a śmiać się dosłownie, to potrafię tylko w realu.
Pozdrawiam Cię Lucynno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 01:07
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

o kurrrcze alem się zaczytała

Jolino ---> w sprawie fotek pytaj, pytaj do skutku pozytywnego w jakimś wątku tematycznym a potem ćwicz to tak jest tylko na początku nauki. Nabierzesz wprawy
pozdrawianki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 09:49
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Ja lubię potwory, oby sympatyczne, tak że masz u mnie szanse. Co do spłaty kredytu ( który chyba zaciągnę u Ciebie na proponowanych warunkach.) trochę się przeraziłam czytając słowo " w naturze " , ale dalszy tekst wyjaśnił wszystko.Odetchnęłam z ulgą. Wyrwane słowo z kontekstu , ale to z powodu , że jestem szybka .
Co do sympatycznych bywalców na tym wątku - popieram Twoją opinię .


No to masz u mnie kredyt na czas nieograniczony, pewny jak w banku.
Oczywiście w naturze możesz nie tylko spłacać, ale możesz też pobrać uf kredyt!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 10:18
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jolinko, zdjęcia własne wklejasz tak jak obrazki, tylko z foleru ja zawsze najpierw zapisuję w ''obrazach'' i z nich pobieram , najbardziej odpowiada mi hosting TinyPic, bo tam jest po polsku i zmniejsza lub zwiększa jak chcesz, prosty, łatwy, niezawodny, ja też bardzo długo nie umialam wstawiać zdjęć, ale ktoś bardzo uprzejmy na priva wytłumaczył mi łopatologicznie i teraz proste, dla Ciebie też bedzie, bo pięknie wklejasz obrazy, nawet ruchome, A co do komplementów, to wcale Ci ich nie prawię, bo nie lubię nieprawdziwego ''kadzenia'' mówię tak jak jest i to co myślę,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 10:21
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Lucynno, własnie tak jak mówisz, tutaj na seniorku mozna być na pieknych koncertach, posłuchac kazdej muzyki, wędrowac po Polsce i świecie, i o to chodzi bo to siła internetu, ale Ty tak malutko piszesz, a moze ja nie bywam za często tam gdzie Ty?
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rak prostaty: jak żyć w czasie hormonoterapii? - komentarze ciekawski Ogólny 1 30-10-2011 20:29
Polskie dzieci oddaly zycie w ratowaniu Zydow w Czasie II WS. Pani Slowikowa Społeczeństwo - wątki archiwalne 27 23-11-2009 19:38
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 18:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 11:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.