menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-06-2007, 22:30
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Farrah Fawcett znów walczy z rakiem - komentarze


Komentarz do artykułu: Farrah Fawcett znów walczy z rakiem
--------------------
Przykre to bardzo .................. niestety jak się zachoruje na raka nie można mówić o wygranej. Raka się ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-06-2007, 23:06
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Basiu,ale niektorym sie udaje,oby było takich jak najwiecej.Nie wiem ale dzisiaj jakaś taka optymistycznie jestem nastawiona,to chyba dobrze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-06-2007, 23:11
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Dobrze Anielko! Bardzo dobrze - mnie się też od razu lżej na duszy zrobiło
Basiu, będzie dobrze nie tylko u Farrah, ale przede wszystkim u Ciebie Name:  1_cmok.gif
Views: 78
Size:  4.4 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 00:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Dzięki dziewczyny.

Ja na razie nigdzie się nie wybieram /niektórych ciuszków jeszcze nie zdążyłam założyć/ ale jestem realistką. Trójka moich znajomych ma wznowę, taka jest prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 06:37
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ja mysle ze w chwiliobecnej nawet wznowa npl jest do likwidacji.medycyna poszla niesamowicie naprzod jezeli chodzi o nowotwory.mysle zr gorsze do leczenia sa c\horoby swpowodowane zmutowanymi wirusami itd.Tylko samo przeswiadczenie ze 'to' jest ze siedzi w Tobie ze musisz z 'tym 'walczyc ze w koncu boisz sie 'tego' powoduje ze czasem sie przegrywa.to jest oczywiscie szalone uproszcsenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 11:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał nowa
ja mysle ze w chwiliobecnej nawet wznowa npl jest do likwidacji.medycyna poszla niesamowicie naprzod jezeli chodzi o nowotwory.mysle zr gorsze do leczenia sa c\horoby swpowodowane zmutowanymi wirusami itd.Tylko samo przeswiadczenie ze 'to' jest ze siedzi w Tobie ze musisz z 'tym 'walczyc ze w koncu boisz sie 'tego' powoduje ze czasem sie przegrywa.to jest oczywiscie szalone uproszcsenie.
Ja się nie boję, ale "to siedzi" we mnie uśpione i kiedyś się odezwie. Nie wiem czy słyszałaś wypowiedź prof. Religi na temat leczenia wspomagającego to leczenie często przynosi więcej szkody pacjentowi niż pożytku a daje tylko 5% szansy więcej na wyleczenie /o ile można mówić o wyleczeniu/. Nie jestem broń Boże pesymistką tylko realistką, prowadzę normalny tryb życia i staram się w granicach możliwości brać od życia "pełnymi garściami" co się da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 12:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

nie wierz Relidze.PPrzeciuez zaraz byli sprostowanie znanego onkologicznego autorytetu.Religa narobil duzo szkodey-a moze on nie mial npl-bo przeciez uciekl od lekarzy na te operacje w najgoretszym okresie.Przeczytaj ksiazke Solzrnicyna Oddzial chorych na raka.aaato jest o nim b.optymistyczna opowiesc o walce jego i lekarzy z npl bardzo tradycyjnymi metodami-on zostal wyleczony,a Religa narobil mnostwo zlego nie zwracaj uwago na n iuego mam okreslone zdanie na jego temat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 12:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

napisalam z duza iloscia bledow ale mam nadzieje ze zlapalas o co chodzi.NIE WIERZ RELIDZE-to wlasnie ma byc moj krzyk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 12:30
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Zawsze trzeba miec nadzieje i nie podawac sie.Moja mama zmarla na raka piersi.Po pierwszej amputacji i naswietlaniach zyla 14 lat, po drugiej amputacji i naswietlaniach tylko 2 a moze az dwa.Moim zdaniem ,nie mozna rezygnowac z naswietlan czy chemii, i jak pisze Basia z zycia brac garsciami ile sie da.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 12:36
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Niestety moje kochane,każdy z nas ma w sobie komórki rakowe, a czy i gdzie one sie uaktywnią,to niestety często od nas nie zależy.Ja pierwszy raz miałam szcvzęście,na tyle go zaleczono, że się jak dotąd w tym samym miejscu nie wznowił.Za to pokazał się na tarczycy.Pierwsza operacja ,leczenie i trzy lata spokoju.Teraz mam wznowę,w tym tygodniu skończyłam pierwszy etap leczenia,czuję się znacznie lepiej,badania podstawowe wręcz bardzo dobre,
Jakoś tego nie przeżywam,ot jak przeziębienie.Dwa tygodnie przerwy i zobaczymy co dalej.Ale ja wierzę ,że będzie dobrze,bo jakby inaczej.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 12:41
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Lucynko! bedziemy Cie mocno wspierac i wierze ze i tym razem wygrasz ta walke.Powodzenia.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 13:09
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja uważam,że już wygrałam,bo się nie poddałam.A umrzeć to można od skaleczenia i nikt na to nic nie poradzi.Tego się już nie boję,jedyne o czym nie chcę myśleć ,to ból,bo choć mam obniżony próg odczuwalności na ból/genetyczna przypadłość,wcale nie ułatwiająca życia/,to już gdyby ....nie chcę myśleć.
A za wsparcie dziękuję,zawsze to przyjemne.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 14:03
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Masz racje Lucynko będzie dobrze.Tak trzymaj i nie ma co się martwić na zapas.Jesteśmy z tobą.
-------------
Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 15:40
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Masz rację Lucynko już wygrałaś,bo sie nie poddajesz i to jest w Tobie .I tak ma być i tak bedzie.Jeszcze ludziom krzywdy nie zrobiłas i choćby dlatego musisz żyć i byc.A krzywdę to myślę w znaczeniu upierdliwości to gdzieś koło 90-siątki.Także masz jeszcze czasu a czasu.Powodzenia i serdecznie pozdrawiam.calus goracy.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 17:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK I tak trzymaj!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisał kunegunda
Ja uważam,że już wygrałam,bo się nie poddałam.A umrzeć to można od skaleczenia i nikt na to nic nie poradzi.Tego się już nie boję,jedyne o czym nie chcę myśleć ,to ból,bo choć mam obniżony próg odczuwalności na ból/genetyczna przypadłość,wcale nie ułatwiająca życia/,to już gdyby ....nie chcę myśleć.
A za wsparcie dziękuję,zawsze to przyjemne.
Tak trzymaj Lucynko, jest dobrze i będzie dobrze!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 18:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

no moze nie kazdy nosi to swinstwo w sobie ale na pewno jest tzw sklonnosc genetyczna,i w przypadku npl u bliskiej osoby warto robic markery bnowotworowe i to jest 100% wyleczenia tylko wczesniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 19:55
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Jestem pierwszą osobą w mojej rodzinie, którą "dopadł" rak. Ponieważ lubię wiedzieć na czym siedzę kupiłam sobie podręcznik dla lekarzy i studentów medycyny o onkologii. Z tego podręcznika dowiedziałam się, że lekarstwo które muszę zażywać jeszcze przez 2 lata powoduje wzrost ryzyka na zachorowanie na raka macicy. Zapytałam swojego onkologa dlaczego nie poinformował mnie o tym w opowiedzi spuścil głowę i powiedzial, że w onkologii nigdy nic nie wiadomo, że onkologia to onkologia i wszystko zdarzyć się może. Badanie na markery nowotworowe kosztuje około 400 zł /robię sobie/, lekarze pierwszego kontaktu skierowania na tego typu badania wydają bardzo niechętnie /przeważnie nie dają skierowań/.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 27-06-2007 o 19:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 20:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

kochana Basiu taki mamy NFOZ ze tylko onkolog moze dac skierowanie na markery a ze sa drogie to dyrektorzy szpitali wsciekajan sie na takie wydatki.Lekarze pierwszego kontaktu jezeli wydadza takie skierowanie to placa z wlasnych zarobionych pieniedzy bo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 20:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

dc taki jest tzw koszyk swiadczen dla pacjentow
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-06-2007, 20:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jezeli masz jakies pytania odnosnie swojej choroby o ile bede umiala odpowiedziec sluze-ale nie jestem onkologiem ,mam zupelnie inna specjelizacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karel Gott znów będzie tatą - komentarze Lila Ogólny 30 15-01-2008 21:49
Angelina Jolie i Fran Drescher walczą z rakiem - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 0 20-08-2007 07:18
Herbata chroni przed rakiem skóry - komentarze Basia. Ogólny 0 23-04-2007 22:11
Farrah Fawcett wygrała walkę z rakiem - komentarze Basia. Ogólny 1 08-02-2007 22:57
Irlandia walczy z dyskryminacją osób starszych - komentarze Basia. Ogólny 0 04-11-2006 13:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.