menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-05-2009, 12:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie Wybory


Czy ktoś mi doradzi, na kandydata jakiej partii warto zagłosować 7 czerwca br. (z uzasadnieniem).
  #2  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 21:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Na uczciwego i to nie tylko z partii ale i bezpartyjnego tez.

Klopot w tym ,ze taka uczciwa partia jeszcze nie powstala.

Uzasadnienie:
Dotychczasowe partie polityczne widza tylko swoje cele a nie calego narodu - obiecuja ale nie dotrzymuja slowa, malo tego - miedzy soba nieuczciwie rywalizuja i kloca sie o wszystko dla siebie.
Po braku sukcesow ,zmieniaja sie na nowe i inne partie a czlonkowie wedruja miedzy partiami i lokuja sie tam gdzie blizej "koryta dojnego" - nic nowego !

I tak to w Polsce trwa juz od bardzo dawna,ciagle widzimy tych samych,jak wymieraja to dzieci i wnuki ich zastepuja !!!
  #3  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 10:19
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Dziękuję Senior A.P. ale problem dalej istnieje. Jestem feministką (ale nie wojującą) więc wybiorę mądrą kobietę.
  #4  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 10:48
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

mam taki sam problem.
w niedziele rozmawiałam z p.Pankiewiczem - kandydat PO, w częstochowskich Alejach propagował sam siebie rozdając ulotki- on zwrócił uwagę, że głosowanie na kandydata z małej partii i małym poparciem to strata głosu.
  #5  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 10:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
mam taki sam problem.
w niedziele rozmawiałam z p.Pankiewiczem - kandydat PO, w częstochowskich Alejach propagował sam siebie rozdając ulotki- on zwrócił uwagę, że głosowanie na kandydata z małej partii i małym poparciem to strata głosu.

Mądrala .
Chyba ręka by mi odpadła ...

Cytat:
Nie będzie zabiegu, bo lekarz zaczął kampanię wyborczą
"Gazeta Wyborcza Częstochowa": choć pani Anna chciała usunąć z nogi znamię u jedynego w Częstochowie chirurga onkologicznego, spotkało ją niemiłe rozczarowanie.
Doktor Kazimierz Pankiewicz po obejrzeniu narośli stwierdził, że trzeba je usunąć.

Po czym dodał zaskoczonej pacjentce, że "tego teraz nie zrobi, bo nie ma czasu, bo właśnie zaczął kampanię wyborczą do europarlamentu". Kazał kobiecie przyjść do gabinetu za miesiąc - opisuje sytuację Joanna Skiba z "Gazety Wyborczej".

Pod koniec wizyty Pankiewicz wręczył pani Ani ulotkę - i powiedział: "mam nadzieję, że będzie pani na mnie głosowała".

Kobieta zdecydowała się jednak nie czekać i usunęła znamię w prywatnym gabinecie u innego chirurga.



  #6  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 11:00
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Mruga oczkiem (żart) wybory

Tylko liczą sie ci wielcy.Sld skończone razem z Wojtusiem czy Gregorkiem.Milerocek postawił kropke nad iii.WŁaściwie to nie ma na kogo głosować,ale pójde,aby potem pysk rozdzierać.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #7  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 11:07
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

chciałam kogoś z Częstochowy i co? Pan Nowak z Politechniki Cz. to SLD- mała partia i poparcie.
nie iść wogóle to oznacza osłabienie reprezentacji Polski w Unii. chyba zagłosuję na p.Buzka ? ale czekam na podpowiedzi ? Lila masz kogos godnego polecenia?
  #8  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 12:07
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Czy ktoś mi doradzi, na kandydata jakiej partii warto zagłosować 7 czerwca br. (z uzasadnieniem).

Jeśli ktoś Ci doradzi - to myślisz, że będzie to Twój wybór?
  #9  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 12:14
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Jeśli ktoś Ci doradzi - to myślisz, że będzie to Twój wybór?
Alsko, oczywiście masz słuszność, ale wiele osób nie wie jakie osiągnięcia i wady mają wszyscy kandydaci, stąd dylemat. iść trzeba, ale.... kto wart jest głosu ?
wypowiedzi forumowiczów dużo pomogą w poznaniu przyszłych reprezentantów, np post Lilii z przytoczonym artykułem na temat p. Pankiewicza. osobiście odniosłam bardzo miłe wrażenie z rozmowy z nim, a tu takie "kwiatki".
wybór będzie zawsze należał do wyborcy .
mogę wejść na forum wyborcze i tam poczytać,ale chyba mam większe zaufanie do "seniora", więc pomóżcie
  #10  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 12:56
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A ja na te wybory nie idę....będę poza miejscem zamieszkania , a dokumentów uprawniających mnie do głosowania w innym mieście, nie chce mi się załatwiać
  #11  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 13:07
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A ja na te wybory nie idę....będę poza miejscem zamieszkania , a dokumentów uprawniających mnie do głosowania w innym mieście, nie chce mi się załatwiać
Jadziu,załatwianie nie jest takie skomplikowane. listy już są gotowe. udać się trzeba do właściwego urzędu miasta/gminy z dowodem osobistym i chętnie wyda urząd , zresztą ma obowiązek wydać zaświadczenie o prawie do głosowania. Nie chcesz iść głosowac , bo nie wiesz podobnie jak ja na kogo? , ale tak sobie myślę,że jak więcej nas nie pójdzie to krzywdy innym narodom nie zrobimy, będzie Polska miała mniejsza siłę przebicia, więc trzeba iść.
  #12  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 13:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
...wypowiedzi forumowiczów dużo pomogą w poznaniu przyszłych reprezentantów, np post Lilii z przytoczonym artykułem na temat p. Pankiewicza. osobiście odniosłam bardzo miłe wrażenie z rozmowy z nim, a tu takie "kwiatki".
Poczytać można, pomyśleć i sprawdzić to i owo - trzeba.
Lila przytoczyła tylko fragment artykułu, brakuje wypowiedzi lekarza, a przecież była, pamiętam, bo czytałam.
Przy obecnej ordynacji głosuje się mniej na osobę, bardziej na partię, niestety, więc to jest ta ścieżka, którą trzeba podążać.
  #13  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 13:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A ja na te wybory nie idę....będę poza miejscem zamieszkania , a dokumentów uprawniających mnie do głosowania w innym mieście, nie chce mi się załatwiać
Leniom wszelkiej maści mówię NIE!
  #14  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 13:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czytając powyższe wypowiedzi,wnioskuję, że nie tylko ja mam problem z wyborem kandydata do UE. Na wybory idę, bo to prawo i obowiązek (nieprzymuszony). Mój okręg to Małopolska + Świętokrzyskie.Z listami wyborczy już się zapoznałam i 95% kandydatów jest mi całkowicie nieznanych, więc nie mają u mnie żadnych szans. Z ulotek rozdawanych przez zainteresowanych, można dowiedzieć się, że są jako aniołowie, żadnych wad. Potem okazuje się, że są niemoralni kłamcy, oszuści, pijaki itp. Więc piszmy (z kulturą) prawdę, co wiemy o kandydacie. poznajmy ich plusu i minusy. Prześwietlmy ich , niech będą dla nas - wyborców "przezroczyści." Abyśmy nie żałowali naszych decyzji
  #15  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 14:17
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

CZY TO MY WYBIERAMY?
Do parlamentu jawią się wybory,
tego ważnego, europejskiego,
należałoby iść na głosowanie,
no i powiedzmy: wybrać najlepszego.

Niby to proste i demokratyczne,
ale ma także swe ciemniejsze strony,
bo ci co mają nas reprezentować,
zakładnikami bywają mamony.

Służą swym partiom, które ich typują,
i interesom czerpanym z rządzenia,
wiedzą: wyborca, gdy oni wybrani,
praktycznie nie ma nic do powiedzenia.

Wiedza wyborcy, o swych wybieranych,
płynie z partyjnej, mediów propagandy,
partyjnych kłótni, przechwałek i krętactw,
z których co chwilę wynikają grandy.

Wszystko pod nazwą demokracji działa,
w której całokształt w myśl prawa się dzieje,
tyle że prawo, nie zawsze nas chroni,
dla agresywnych daje przywileje.

A nasz przywilej, oddawania głosu,
jego ważnością któż jest przekonany?
Przecież kandydat gdy trafia na listę,
wcześniej partyjnie, manipulowany.

Było nie było, wybierać należy,
choć demokracja ta niedoskonała,
główkujmy jak ją na lepsze kierować,
by w prawo pięści się nie zamieniała.

Kogo wybierać? Niech wygrają racje.
Tu nie potrzebne moje podpowiedzi,
każdy w tej mierze ma swój własny rozum,
idąc na wybory, niechaj go odwiedzi.

Dla tych co pójdą oddawać swe głosy,
mam tylko jedno wyborcze przesłanie,
wierzcie w co chcecie, tylko nie uwierzcie,
mowom pokrętnym i w obiecywanie.
Krzysztof Roszczyk
  #16  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 14:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bog dzisiaj wola :

Stworzylem cie czlecze
na swe podbienstwo,
dlaczego gotujesz
kolejne meczenstwo.
  #17  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 15:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Z ulotek rozdawanych przez zainteresowanych, można dowiedzieć się, że są jako aniołowie, żadnych wad. Potem okazuje się, że są niemoralni kłamcy, oszuści, pijaki itp.
Nie pomogę, to nie mój teren, a ulotkom od dawna nie wierzę, podobnie jak wszelkim deklaracjom na użytek kampanii.
"Namierzam" kandydatów na długo przed wyborami, ale przede wszystkim to stawiam na partię.
Jeden rycerz, choćby najdzielniejszy i najuczciwszy, świata nie zmieni, jeśli nie będzie miał za sobą wsparcia armii.

Jaki wybór trudny...powiedział Kirkor i też źle wybrał.
  #18  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 17:25
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Mamy prawo wyboru i jest to tak jak w życiu tylko tutaj wybieramy ludzi którzy nas reprezentują. Myślę, że Ci którzy idą do wyborów mają też prawo nawt krytykować bo wybierali. Ci co nie pójdą będą niestety mieć pretensje sami do siebie. To, że władza demoralizuje ale jest jak lep i przylepia każdego kto ma co do zrobienia albo i nie ,to jednak jak narkotyk co poniektórzy go nadużywają. "Ciemny naród to kupi" cytując klasyka.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #19  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 18:03
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Już wiem na kogo ja i moja najbliższa rodzina (4 głosy) zagłosujemy. Przeczytałam wywiad na czacie onet. z Panią prof.Joanną Senyszyn. Wspaniały wywiad, z jej poglądami na różne kwestie, całkowicie się zgadzam. Ma więc nasze głosy. Koniec moich problemów z wyborami.
  #20  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 19:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Już wiem na kogo ja i moja najbliższa rodzina (4 głosy) zagłosujemy. Przeczytałam wywiad na czacie onet. z Panią prof.Joanną Senyszyn. Wspaniały wywiad, z jej poglądami na różne kwestie, całkowicie się zgadzam. Ma więc nasze głosy. Koniec moich problemów z wyborami.

Jednakowoż ....może fonia szwankować europosłance .

ps.lubię babę , choć nie cierpię jej formacji.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wybory - idźcie głosować cz. III Ewunia Polityka - wątki archiwalne 270 19-10-2007 23:59
Wybory - idźcie głosować cz. II Ewunia Polityka - wątki archiwalne 584 08-10-2007 22:57
Wybory - idźcie głosować Ewunia Polityka - wątki archiwalne 586 18-09-2007 22:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.