menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #107561  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 20:35
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Jeszcze kilka wkleję :


Od miesiąca Klara zmieniła się, częściej się uśmiecha, rozmawia z ludźmi, bawi się z dziećmi ucząc je matematyki, fizyki, biologii. Wyraźnie widać, że psychicznie się u niej poprawiło. Nadal faworyzowała Zuzię, zawsze miała dla niej czas, nawet zabierała ją do warzywnika, razem sadziły, wesoło się śmiały. Jedno pytanie które zadawała doktorowi to ,to, gdzie jest Bil? To było co dzień i bardzo natrętnie…..
– Ciociu, wiesz, że Stach jest cyborgiem? – zapytała. Klara spojrzała w jej buzię, zdumiona tymi słowami. No tak, mało go widuje, nie je z nimi posiłków. Coś w tym jest.
– Zuziu, skąd jest pan Stach ? – zadała małej pytanie.
– Ciociu, to nie pan, to Stach, to robot. On nie ma kości, on jest metalowy – tłumaczyła bardzo poważnie.
– Rozumiem Zuziu, ale skąd on jest? Kto go kupił ? – zadawała pytania. Dłuższą chwilę mała nie odpowiadała, Klara wyraźnie była zniecierpliwiona jej milczeniem. Spoglądała na małą jak podlewa warzywa.
– Zuziu, czy to tajemnica o Stachu ? – zapytała.
– Tak ciociu, nie wolno o tym mówić – zapewniła ją mała. Klara z szacunkiem patrzyła na Zuzię. Odniosła wrażenie, że mała jest bardzo mądrą dziewczynką na swój wiek.
– Zuziu, a pamiętasz w jakim mieście mieszkałaś ? – zapytała.
– Tak, dwadzieścia kilometrów od Warszawy – odparła i nie spojrzała na nią. Rozmyślania Klary przerwał Bil.
– Hej, Klaro, witaj! – wołał z daleka. Klara podniosła głowę, z radością witała kolegę.
– Gdzie ciebie nosiło ? – zapytała. Bil podszedł do niej, objął ją i witał bardzo serdecznie.
– Uratowałaś mi życie – szepnął jej do ucha. Klara spojrzała w jego twarz ze strachem.
– Co się działo ? – padło pierwsze pytanie skierowane do niego. Bil w kilku słowach opowiedział o tym, co mu groziło za uratowanie ich grupki. Miał za to zapłacić życiem. To doktor przyniósł wiadomość, że dopytujesz się o mnie, że obiecał, że wrócę do was i to, że jemu grozi śmierć jak mnie się coś stanie. Klara w momencie czuła nienawiść do doktora ale Bil jej wytłumaczył, że to doktor ratuje tam, na górze ludzi. Dzięki doktorowi kilka osób nie odeszło z głodu i zimna, że zaraza nadal trwa, zabija.
– Nienawiść traci człowieczeństwo – powiedziała do niego. Bil czuł o czym i o kim mówi, mówi o sobie. To ona ma takie chwiejne nastroje, ale w tym wszystkim jest dobrym przyjacielem. Tymczasem Zuzia oddaliła się od nich. Klara zawołała do niej.
– Zuziu, zaczekaj, pójdę z tobą – zapewniała ją. Zuzia obejrzała się i nie zatrzymała się, podeszła do drzwi, otworzyła i Klara zobaczyła Stacha. Wziął Zuzię za rączkę i zniknęli za drzwiami.
– Klaro, na górze jest koniec świata. Ludzie zdobyli broń, zabijają się, strzelają do siebie z satysfakcją i czują się zwycięzcami. To nie może tak być – tłumaczył jej. Patrzyła w twarz Bila, chwytała każde jego słowo i widziała w wyobraźni to, co tam się dzieje, że to już motłoch.
– Wygląda na to, że to już nie są ludzie – powiedziała cicho. Bil spojrzał w stronę w którą była zapatrzona . Zobaczył niby okno, podświetlone sztucznym światłem.
– Klaro, my już tutaj zostaniemy ? – zapytał ciekawie i z niepokojem.
– Nie wiem, naprawdę nie wiem – odparła i spojrzała na drzwi za którymi zniknęła Zuzia. Zobaczyła, że Zuzia idzie do niej, uśmiecha się jakoś inaczej, jakby z musu. Kucnęła, rozłożyła ramiona i czekała na małą. Podeszła do Klary, stanęła przed nią i patrzyła w jej oczy. Klara zauważyła zmienione oczy Zuzi. Podtrzymała jej bródkę i patrzyła w oczka małej.
– Zuziu, co ci dał Stach ? – zapytała. Zuzia pokiwała główką, że nic. Bil zaniepokoił się dociekliwością Klary. Znał ją już na tyle dobrze, że wiedział, kiedy Klara może wybuchnąć.
– Zuziu, czy zrobił ci krzywdę ? – znów zapytała.
– Tak trzeba – odparła i nie dała jasnej odpowiedzi. Bil patrzył jak Klara zaciska pięści, jak zgrzytają jej zęby. Wie, że los Stacha jest marny!
– Klaro, spokojnie. Przemyśl wpierw swoje poczynania – prosił, tłumaczył. Klara miała oczy i twarz jakby była nieobecna. Bil czuł, że będzie źle. Objął ją ramieniem przez plecy i prowadził do innych drzwi. Klara trzymała Zuzię za rączkę.
– Zabije gnoja jak robi małej krzywdę – mówiła do siebie. Bil czuł, że jego obowiązkiem jest zrobić alarm u pani Zosi.
– Klaro, spotkamy się przy posiłku – zapewnił ją. Klara szła z Zuzią do jej pokoju, Bil od razu zniknął za innymi drzwiami. Szybko odnalazł panią Zosię i powiedział co się stało z Zuzią i co grozi Stachowi z rąk Klary. Pani Zosia zastanawiała się przez chwilę i wstała. Podziękowała Bilowi za wiadomość i wyszła. Usłyszała głos Klary i Zuzi w pokoju Zuzi.
– Klaro, muszę z tobą porozmawiać – powiedziała i uśmiechała się do niej. Klara wstała, pogłaskała Zuzię po główce i wyszła za panią Zosią.
– Zapraszam – powiedziała pani Zosia i pokazała ręką drzwi do których mają wejść.
– Siadaj kochane dziecko – prosiła pani Zosia i pokazała na fotel przy którym stała piękna lampa. Klara usiadła i czekała z ciekawością na rozmowę z tą kochaną panią. Kilka minut pani Zosia siedziała zamyślona, robiła wrażenie jakby nie wiedziała od czego zacząć rozmowę.
– Klaro, nie możesz ingerować w sprawy Stacha – powiedziała bardzo spokojnie a zarazem stanowczo.
– On krzywdzi Zuzię! – najeżyła się.
– Nie krzywdzi, dziecko kochane, nie, nikomu nie robi krzywdy – zapewniała Klarę.
– Po co ją zabrał ? – zapytała Klara ze złością. Pani Zosia chwilę patrzyła w jej oczy i widziała jej wzburzenie.
– Klaro, on pomaga Zuzi. Zuzia jest chora od urodzenia. Bierze zastrzyki. Właśnie Stach je robi – tłumaczyła. Klara patrzyła w twarz starszej pani z miłością i ciekawością. Pani Zosia wie o tym uczuciu ze strony Klary i bardzo ją za to lubi.
– Co jej jest? Co to za choroba ? – zadawała pytania.
– O tym nie mówmy – prosiła pani Zosia. Klara ochłonęła ze złości do Stacha na wieść, że to on małej ratuje życie i zdrowie. Pewnie to zatrzymała mała po tych zatruciach?
– Teraz chodź ze mną, zjemy kolację – prosiła i wstała. Klara podała jej ramię.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107562  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 20:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Dobrej nocy Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107563  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 21:01
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
To był bardzo pracowity dzien więc powtórzę za Ninką
Dobranoc Ninko i Rodzinko!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107564  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 21:09
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 811
Domyślnie

Dobry wieczór

Ninko badania wszystkie zrobiliśmy, ale jest weekend i wyniki dopiero w poniedziałek. Dzisiaj trochę lepiej się czujemy, ale to pewnie zasługa słonecznej pogody.

Przeczytałam dwa odcinki...powieść w całości na pewno będzie ciekawa.

Halinki znowu nie widać...

Helenko dziękuję za życzenia zdrowia, przekazałam małż.

Pozdrawiam wszystkie koleżanki


__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107565  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 21:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Dobrej nocy, Majeczko... super fotka! Wyśpij się, odpocznij kochanie....jutro będzie lepiej!
Danusiu, czekałam na Ciebie i na wiadomości... a buziak ode mnie przekazany Maż...
Doczekam do poniedziałku na wyniki... ale pocieszyłaś mnie odrobinkę, że pogoda Wam dodała odrobinkę sił...Przytulam i ślę buziaki....
Dobrej nocy, Rodzinko
Danusiu, nie wiem , co robić z powieścią ? Jeszcze poczekam na to, co zlitują się Ci, co czytają...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107566  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 22:07
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie



Pozdrawiam. Spokojnej Nocy ...
__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107567  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 08:17
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam o poranku Ninkę
no i usunęło mi wpis jestem gapa. Dziś spałam krócej bo tylko do 7 mej...za oknem pada...mgła a na balkonie co prawda pod dachem moje wczorajsze pranko Wczoraj bylam na masażu na kręgosłup i...myślę że mi to pomoże...dalsze zabiegi od maja.Dobrego dzionka dla wszystkich bez wyjątku a chorym zdrówka Danusiu,Izo, Halinko,Wandziu,NInko,Ewunie wszystkie,Marylko,Liliano...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107568  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 10:05
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 863
Domyślnie

Dzień dobry w sobotnie wczesne przedpołudnie.
Planów na dziś nie mam żadnych....to co miałam zrobić - porządki - zrobiłam, teraz wpadłam zobaczyć, co dzieje się na wątku. Dziś tylko Helenka zawitała....dobre i to.
Danusiu....zdrowia Wam życzę i dobrego samopoczucia.....ja jakoś wyzbierałam się i nie mam większych problemów.
W S Z Y S T K I M... zdrowia życzę i miłego dnia.... Pozdrawiam.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107569  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 10:06
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Widzę Ewunię i na powitanie Helenkę - z serca dziękuję!
Witam i ja całą Rodzinkę bez wyjątku... mam was w sercu....
Odrobinę sprzątałam... teraz p. Krysia wróciła z zakupami i będzie gotować obiad od razu na jutro...
Nic nowego nie ma... słoneczko pięknie świeci... dodaje chęci do życia - oby nam tylko zdrowie dopisało...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107570  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 10:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Izabel, przeleciałam Ci nad głową...
Pozdrawiam i przytulam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107571  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 10:31
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Dzień dobry Różnościanki i bywajacy w Róznościach...



Już jestem Danusiu. Mąż śpi, więc mogę spokojnie chwilę posiedzieć przy laptopku.

Danusiu, bywam nie regularnie a to dla tego,
że często jestem tak zmęczona i obolała, że nie mam siły zasiąść do pisania.
Najwyżej poczytam co piszecie.

Ninko, czytam po trochu w wolnych chwilach odcinki Twojej powieści. Podoba mi się.
Choć czytając tak na raty, traci się
obraz całości. Często muszę wracać do "momentów", na co tracę czas. Pamięć już zawodzi.
Jednak mimo to, ogólnie z tego co już przeczytałam , zapewniam Cię ,
że mogę być pierwsza na liście chętnych do zakupu. Pozdrawiam i
Pozdrawiam też wszystkich członków rodzinki i sympatyków.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107572  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 10:40
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Witaj Halu!
Witam Cię bardzo cieplutko i tulę do serducha.
Dziękuję Ci za komentarz.... tak mi doradzono abym skończyła ją i dała do Drukarni.... oni tam zobaczą , co dalej...
Dobrze Ciebie tutaj widzieć, Halu... wiem, że jesteś zmęczona, wiem jak to trudno skupić się na jakiejkolwiek pracy...
Pozdrawiam jeszcze raz i ukłony dla Małż.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107573  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 14:48
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Rodzinko , życzę smacznego obiadu!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107574  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 17:43
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

O, cały dzień sama...prawie....
Buziaki kochani zostawiam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107575  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 18:52
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ninko pozdrawiam serdecznie ...Halinko podziwiam Ciebie i zdrowia życzę Dziś rozmawiałam z koleżanką ...przechodzi covid jest w domu strasznie przechodzi tą chorobę dobrze że ma męża i się nią opiekuje to trwa już ponad 2 tygodnie...wczoraj dopiero jadła...Nigdy nie narzekała na nic a tu nagle...syn robi zakupy stawia przed drzwiami a gotuje mąż..straszne to...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107576  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 18:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Helenko, straszne choróbsko... moja córka tak strasznie przechodziła i do dzisiaj ma problem. Sama w domu była, dzieci podwozili zakupy i posiłki... teraz jest zdrowa kaszle, rak jej tchu.... Danusia też męczy się.... do tego Hala z mężem ma problem... tak to życie się sypie...
Pozdrawiam kochanie....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107577  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 20:06
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie

__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107578  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 20:30
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

O, pojawia się i znika!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107579  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 20:31
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 747
Domyślnie

Ewuniu, jaj dobrze Ciebie widzieć! Chociaż wiem, że jest w miarę dobrze! Buziaki kochanie....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107580  
Nieprzeczytane 10-04-2021, 21:01
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 811
Domyślnie

Dobry wieczór

Dzisiaj był ciepły, przyjemny dzień...
Przed wieczorem wyszliśmy na spacer, ptaszki świergoliły, szczęśliwe, że znalazły swoje pary. Wróciłam strasznie zmęczona, ale warto było.

Helenko
tak to jest, każdy przechodzi inaczej, jedni nieco lżej (tak jak my) inni męczą się strasznie chorując w domu, a inni lądują pod respiratorem...jeszcze inni...ech

Halinko
rozumiem, brak czasu albo brak siły, smutne to, ale co zrobić życie tworzy różne scenariusze. Życzę siły, cierpliwości, zdrowia i nadziei. A także wiosennej aury

Ninko
też uważam, że powinnaś książkę wydać. Wiem to są duże koszty, ja jakiejś znaczącej pomocy Ci nie udzielę, sama zdobyłam grosz dzięki wnuczce, która założyła dla mnie zrzutkę. Teraz to takie popularne, młodzież zbiera na urodziny, młodzi na wózek dla dziecka, poważniejsze zrzutki to na ratowanie zdrowia, inni nawet dość często właśnie na wydanie książki. Na pewno masz młodych przyjaciół z klubu. Z pewnością ktoś pomógłby Ci założyć zrzutkę. To raczej jest proste. I nic nie kosztuje. Znajomi na pewno rzucą grosik a nawet nieznajomi też. Ile się uzbiera to się uzbiera, zawsze jakaś pomoc. A Ty taka znana pisarka to na pewno znajdą się dobrzy ludzie i wspomogą. Ja zebrałam 600 zł. No, musiałam dorzucić do druku ale zawsze mniej. No to się nawymądrzałam, ale tyle chociaż mojej pomocy. A może Gosia Ci pomoże, ona chyba zdalnie może działać na Twoim komputerze? Albo mi się wydaje...

Izuniu
dzięki za dobre słowo

Omi
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.