menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1181  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 15:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarek,krótka piłka.
Wolisz mieć za wschodnią granicą Ukrainę czy Federację Rosyjską ?
Taka jest alternatywa,więc błagam nie odpowiadaj ,że ani tych,ani tych,bo Ty byś chciał Hiszpanię lub BoraBora.
Hypatio, to już nie jest ta sama Ukraina co rok temu, z którą nie mieliśmy konfliktu, nie wiedzieliśmy ilu jest banderowców a ilu Rosjan. Nikt nie kierował do nas karabinów u handel się układał w miarę byle by tam nie jeździć za dużo w interesach bo były dobre tylko trzeba było dwa razy płacić. Teraz jest inna rzeczywistość, każdy ma karabin. I co? Sami przyłożyliśmy rękę na Majdanie wymachując szmatami, do tego by było tak jak jest, bo nam się przestał podobać Janukowycz. Teraz to nie ma różnicy kto tam jest za miedzą. Tam nie ma przyjaciół tam jest dzicz.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1182  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 15:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To właśnie jest podstawowe pytanie.
Tylko nie da się ukryć, ze jest sporo takich którzy chętnie na "ścierwach" ukraińskich chętnie odtańczyli by rewanż za UPA, bo w końcu "Armia Radziecka z nimi od dziecka"
A jak bida to bolszewik się przyda. Taki na użytek domowy. Chociaż taki ZMP-owiec na wszelki wypadek.
A jak braknie ścierwa banderowca, to żydowskie się przyda, albo arabskie...Patryjotów rasowych ci u nas dostatek.
Nie tylko u nas. Patrioci polscy po całym świecie są rozrzuceni, wczoraj przeczytałem wpis jednego z patriotów polonijnych, że zacytuję ze wstrętem. "Moj Tato mowi, ze blysnelas wiedza, jak przedwojenna zydowka zlotym zebem, On pamieta takie obrazki z Lubartowa." Cytat jak cytat na granicy rynsztoka.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1183  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 15:29
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Hypatio, to już nie jest ta sama Ukraina co rok temu, z którą nie mieliśmy konfliktu, nie wiedzieliśmy ilu jest banderowców a ilu Rosjan. Nikt nie kierował do nas karabinów u handel się układał w miarę byle by tam nie jeździć za dużo w interesach bo były dobre tylko trzeba było dwa razy płacić. Teraz jest inna rzeczywistość, każdy ma karabin. I co? Sami przyłożyliśmy rękę na Majdanie wymachując szmatami, do tego by było tak jak jest, bo nam się przestał podobać Janukowycz. Teraz to nie ma różnicy kto tam jest za miedzą. Tam nie ma przyjaciół tam jest dzicz.
Ja jednak wolę samą Ukrainę w nienajlepszych stosunkach z Federacją i młodymi chcącymi do Europy,niż Ukrainę skonsolidowaną lub wchłoniętą przez Federację i tworząca jeden wspólny twór polityczno-gospodarczo-militarny.
Nie mam żadnych powodów do szczególnej sympatii do Ukrainy,ale też nie czuję do nich wrogości i nienawiśći - minęły lata i pokolenia. Historia toczy się dalej.
Staram się chłodno oceniać w tej bardzo trudnej sytuacji co dla nas najlepsze i sądzę,że jednak wrogów naszych wrogów trzeba uznawać za ''przyjaciół". Ce la vie !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1184  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 16:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Ukraina cz Rosja za sasiada.

Chociaz pytanie postawione nie do mnie bylo skierowane - wypowiem sie na ten temat. Najchetniej odpowiedzialabym ani jeden ani drugi. Pamietajac o wyborze "corneila" - mimo wszystko wybor moj padnie na Rosje. Historia pokazala, ze jak sie ich przyprze do muru, mozna z nimi jakos tam wspolzyc. Caryca nawet miala polskich "wielbicieli", ktorzy w intymnosciach alkowy mieli u niej laski co nam na zle nie wychodzilo. Obecni Rosjanie tez nie sa tymi rosjanami ze sredniowiecza i XIX wieku. Wiele sie tam zmienilo.

Ukraina, dla mnie jest sztucznym terytorium, ktore nigdy nie bylo prawdziwym panstwem - zlepkiem kozakow ciagle walczacych, raz na lewo raz na prawo.

Pamietajac co wyprawiali w czasie II WS - bardzo sie ich obawiam. O bandach Bandery nie wspomne, bo ciarki mam na grzbiecie.

Proponuje przeczytac dwa artykuly, ktore wkleilam po angielsku.
Sa dobre i doskonale obrazuja sytuacje i kto stoi za tym aby Polska zyla w niezgodzie z Rosja.

Nie dajmy sie wciagnac w gierki swiatowe, to nie jest nasz problem. Kurcze nawet o wizy musicie prosic aby pojechac "za Wielka wode".


Co do tego, ze Ukraina i Rosja sa wrogami - nie bylabym tego taka pewna. Tu jest gra o pieniadz z naiwnej EU. Cos w stylu Grecji. Czym wiecej tym lepiej dla mafiosow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1185  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 16:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie tylko u nas. Patrioci polscy po całym świecie są rozrzuceni, wczoraj przeczytałem wpis jednego z patriotów polonijnych, że zacytuję ze wstrętem. "Moj Tato mowi, ze blysnelas wiedza, jak przedwojenna zydowka zlotym zebem, On pamieta takie obrazki z Lubartowa." Cytat jak cytat na granicy rynsztoka.

Wprawdzie odnoszenie się do postów jest uważane za stalking
to jednak ten cytat skierowany do znanego z imienia i nazwiska forumowicza,
też pachnie nieładnie- ''cóż im pozostało jak tylko poklikać i karmić gołębie na poddaszu w jakiejś bandyckiej nowohuckiej dzielnicy za prlowską partyjną emeryturę''.
Na dodatek czuć go wycieczką.

Takich są setki i proszę ich nie wtryniać na wątki, wedle uznania.

Cytat:
Co do tego, ze Ukraina i Rosja sa wrogami - nie bylabym tego taka pewna. Tu jest gra o pieniadz z naiwnej EU. Cos w stylu Grecji. Czym wiecej tym lepiej dla mafiosow

Bo kim są separatyści? Czy ktoś zadał sobie trud by sprawdzić?
TO TEŻ UKRAIŃCY,
tylko po innej stronie.

Basiu, masz rację.
Głodu oligarchów nikt nie zaspokoi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1186  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 16:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Bo kim są separatyści? Czy ktoś zadał sobie trud by sprawdzić?
TO TEŻ UKRAIŃCY,
tylko po innej stronie.

Basiu, masz rację.
Głodu oligarchów nikt nie zaspokoi.

Lila, to przeciez o to chodzi. Niby dwa obozy na Ukrainie a jak dostana miliardy w MFI i EU - beda sie calowac jak golabki pokoju Picassa z oligarchami rosyjskimi od cara Putina.

Nie trzeba byc nobelista aby tego nie widziec.

Uwazam, ze Polska powinna sie trzymac od tego "sprytnego montazu" jak najdalej sie da. Dbajmy o swoje interesy, nasz dobrobyt a reszta wsio rawno.

To tylko wypowiedz "Barbie"
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1187  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 18:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

это передвижной инсинератор или, проще говоря, печь для сжигания отходов. Она может особенно пригодиться во время эпидемий среди животных и птиц, когда зараженный материал нельзя вывезти за пределы ограниченной зоны. Также установка подходит и для безопасного уничтожения твердых бытовых отходов. https://www.youtube.com/watch?v=b0hF...yer_detailpage To dla naszych inżynierów z SC by wiedzieli jak taka spalarnia działa i najwyżej kupili licencję jak by chcieli produkować .Już inni wymyślili i nie załapią się na Nobla ,są też takie za dolary produkowane są na zachodzie.
Cytat:
Mer -Basia napisała -Uwazam, ze Polska powinna sie trzymac od tego "sprytnego montazu" jak najdalej sie da. Dbajmy o swoje interesy, nasz dobrobyt a reszta wsio rawno.
Masz zupełną rację Die Welt to podsumował http://www.welt.de/debatte/kommentar...odka-Idee.html Powinien Ukraiński Rząd rozważyć płacenie żołnierzom , cennik osobno za fallus osobno za pierś Nacjonaliści Kijowscy walczą by się przy okazji dorobić i zmniejszyć populację na wschodzie Ukrainy ostrzeliwując dzielnice mieszkalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1188  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 19:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Masz zupełną rację Die Welt to podsumował http://www.welt.de/debatte/kommentar...odka-Idee.html Powinien Ukraiński Rząd rozważyć płacenie żołnierzom , cennik osobno za fallus osobno za pierś Nacjonaliści Kijowscy walczą by się przy okazji dorobić i zmniejszyć populację na wschodzie Ukrainy ostrzeliwując dzielnice mieszkalne.

Waclawie, wobec tego jest nas dwoje Kto dolaczy?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1189  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 19:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Niniejszym jest nas troje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1190  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 21:47
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Podrzucam linki do tematu
http://www.kyiv-ukraine.eu/

https://adnovumteam.wordpress.com/2015/01/30/904/

Najnowsze informacje
https://adnovumteam.wordpress.com/20...ni-od-rozejmu/
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1191  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 22:54
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Waclawie, wobec tego jest nas dwoje Kto dolaczy?

Basieńko ja też
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1192  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 00:02
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Co raz mniej chętnych do walki o "wolną Ukrainę"

http://www.tvn24.pl/wojna-na-ukraini...,509908,s.html
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1193  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 08:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Co raz mniej chętnych do walki o "wolną Ukrainę"

http://www.tvn24.pl/wojna-na-ukraini...,509908,s.html
To jest zbitek kilku narodowości, które podobnie jak w Jugosławii mogły egzystować jako jedna republika pod wspólnym panowaniem wielkiego brata. Ukraina jako samodzielne państwo nigdy nie będzie istnieć, dlatego się nie dziwię, że młodzi co mądrzejsi nie chcą iść pod nóż rosyjskich separatystów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1194  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 09:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Ciekawa teoria.
Jakich to narodowości zbitek jest, oczywiście się nie dowiemy,
a jak będziemy naciskać, przedpiśca uzna to za stalking,
bo tego słowa niedawno się nauczył.

Jest 37 milionów Ukraińców w granicach obecnego państwa i kilka milionów poza nim.
Spójrzmy na te liczby, popatrzmy na najbogatszych ludzi na świecie u sterów władzy i.....zastanówmy się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1195  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 13:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wszystko nas dzieli co robią nasi politycy od polityki światowej specjaliści od przeinaczania historii liczący na etat w administracji Unii Europejskiej. Zastanawiają nad Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski duchownym katolickim obrządków ormiańskiego i łacińskiego, publicystą, opozycjonistą który miesza w polityce jednomyślności który burzy jednomyślność w narodzie . Władza ma zawsze rację mają swoje społeczeństwo i swoje koncepcje polityczne i tego należy się trzymać a tu taki wyskok

(...)Wielu polskich polityków tak z koalicji rządzącej, jak i opozycji, swoim chamstwem i prostactwem, łamie wszelkie normy, nie ponosząc za to jakiekolwiek kary. Tak jak na przykład "bohaterowie" tzw. afery podsłuchowej Radosław Sikorski czy Bartłomiej Sienkiewicz (...). Pytam więc w sposób oficjalny prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, dlaczego minister , który w czasie swego urzędowania obraża Polskę i jej obywateli stwierdzeniami typu „państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" oraz „ch…, dupa i kamieni kupa" nie ponosi żadnej kary, a obywatel nie będący politykiem za swój prywatny wpis na FB ma taką karę ponieść? Na dodatek w wyniku samosądu, a nie działań prawnych? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/samos...m-paziem/e7yzb .......Dlatego też dołączyłem do grupy osób, które stanęły w obronie prof. Bogusława Pazia. Nie dlatego, abym akceptował wspomniany wpis na FB, ale dlatego, że uważam, iż wszelkie samosądy, lincze medialne lub nagonki personalne nie powinny być dopuszczalne w Polsce, która na szczęście nie jest ani amerykańskim Dzikim Zachodem, ani kijowskim Majdanem, ani Państwem Islamskim. Poza tym jako były członek opozycji demokratycznej w PRL i współpracownik podziemnej "Solidarności" pamiętam zbyt dobrze te czasy, kiedy to "Trybuna Ludu" i "Żołnierz Wolności" na partyjne polecenia wykańczały ludzi myślących inaczej niż komuniści. Także ich znajomych.(...)

Jeden głos rozsądku w elitach politycznych który mówi i pisze to co większość wie i podobnie jak on myśli./Król jest nagi i nikt tego nie zmieni pomimo zapewnień klakierów że tak nie jest/. Widać wyraźny rozdźwięk pomiędzy elitami rządzącymi znajdującymi się u władzy opłacanych z budżetu i ich rodzin z pozostałym społeczeństwem w sprawie naszego sąsiada. Działa wyciągnięte przez piarowców strzelające rusofobią nie wywołują takiego efektu jak by się miało spodziewać.

A teraz news TVN24 bis (...)Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaprasza polskiego ekonomistę, autora tzw. “szokowej terapii” Leszka Balcerowicza, aby dołączył do procesu reform na Ukrainie - podaje agencja Interfax-Ukraina.(...) Ciekawym czy mu się uda z neoliberalizmem na Ukrainie ?????????? i stamtąd wróci żywy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1196  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 18:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Jak zadziała jak w Polsce, to wyjedzie stamtąd...nogami do przodu.
Wersja optymistyczna; będzie w jednym kawałku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1197  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 22:16
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Ks.Isakowicz-Zaleski
"Dlatego też dołączyłem do grupy osób, które stanęły w obronie prof. Bogusława Pazia. Nie dlatego, abym akceptował wspomniany wpis na FB, ale dlatego, że uważam, iż wszelkie samosądy, lincze medialne lub nagonki personalne nie powinny być dopuszczalne w Polsce"

Opinia Tadeusza Konwickiego o ludziach opozycji :

"To są tacy sami aparatczycy jak państwowi.Etatowi, zrutynizowani dożywotnio. ..Oni są kością z kości reżymu."

Michnik powiedział, że zapamiętał to na zawsze. Śmiem twierdzić, że myli się, co do stanu swojej pamięci.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1198  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 22:43
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Rozmawiałam z Ukraińcem, byłym wojskowym. Powiedział - oni mają takie uzbrojenie, którego my, nie widzieliśmy na oczy.
Skąd mają takie uzbrojenie? Skąd mają dostawy broni?
Przecież tam nie ma fabryk zbrojeniowych, więc skąd te dostawy?

Czy sugerujecie, że rząd wysyła najnowocześniejszą broń separatystom, a nie dostarcza ją legalnym , ukraińskim wojskom?
Pomijając sprawę najnowocześniejszą, to czy wysyła im zwykłą broń?
Skądś ją mają i to w dużej ilości, skąd, jeśli nie z Rosji?
Zagrożenie ze strony banderowców...to niepoważne.
Ukraina jest słaba i ma większe problemy, niż atak na Polskę.
Że pokrzykują?
My też pokrzykujemy, ale nie zamierzamy napadać na inne kraje.
Że nas mordowali?
Owszem, tak było.
Jednak Niemcy mają więcej na sumieniu, a jakoś się z nimi pogodziliśmy.
Pamiętać, trzeba. Ale nie wolno zatracać się w przeszłości, trzeba starać się normalnie współżyć z sąsiadami.
Jak to powiedział L.K. -najpierw Gruzja, ...a potem Polska.
Więc lepiej nie pomagajmy Rosjanom...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1199  
Nieprzeczytane 31-01-2015, 23:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1200  
Nieprzeczytane 01-02-2015, 11:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Rozmawiałam z Ukraińcem, byłym wojskowym. Powiedział - oni mają takie uzbrojenie, którego my, nie widzieliśmy na oczy.
Skąd mają takie uzbrojenie? Skąd mają dostawy broni?
Przecież tam nie ma fabryk zbrojeniowych, więc skąd te dostawy?

Czy sugerujecie, że rząd wysyła najnowocześniejszą broń separatystom, a nie dostarcza ją legalnym , ukraińskim wojskom?
Pomijając sprawę najnowocześniejszą, to czy wysyła im zwykłą broń?
Skądś ją mają i to w dużej ilości, skąd, jeśli nie z Rosji?
Zagrożenie ze strony banderowców...to niepoważne.
Ukraina jest słaba i ma większe problemy, niż atak na Polskę.
Że pokrzykują?
My też pokrzykujemy, ale nie zamierzamy napadać na inne kraje.
Że nas mordowali?
Owszem, tak było.
Jednak Niemcy mają więcej na sumieniu, a jakoś się z nimi pogodziliśmy.
Pamiętać, trzeba. Ale nie wolno zatracać się w przeszłości, trzeba starać się normalnie współżyć z sąsiadami.
Jak to powiedział L.K. -najpierw Gruzja, ...a potem Polska.
Więc lepiej nie pomagajmy Rosjanom...

Właśnie to jest obecnie polską racją stanu,
na co zgadza się opozycja i koalicja.
Ja, przyznam się, nie wiem kogo chcę mieć w sąsiedztwie. Czy silną Federację, czy silną Ukrainę z banderowskimi skłonnościami. Nie miałam wątpliwości do Majdanu,
bo po prostu nie wiedziałam, że ten banderyzm trzyma się tak mocno.
Ot, myślałam, że jakieś dziadki na wymarciu sobie wspominają 'rezanie Lachiw',
ale skoro na miejscu takich zbrodni o jakich nie śniło się w nowożytnej erze nikomu,
stawia się pomniki bandytom, to ....wiem, że nic nie wiem.

Jakie to szczęście, że nie muszę wybierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GEOPOLITYKA- Bliski Wschód- wojna i pokój. Lila Polityka 70 29-08-2021 20:42
Muzyczny koncert życzeń z dedykacją... od lutego 2010 elizka Muzyka 1032 04-12-2018 21:01
Historia-wojna z bolszewią 1920 - Piłsudski kufa86 Hobby, pasje 19 21-08-2012 23:17
23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - komentarze Janko48 Ogólny 0 08-03-2011 00:23
O co ta wojna ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 141 13-10-2008 10:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.