menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-11-2008, 16:11
stokrotka stokrotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Domyślnie

Do jip. Oczywiście,że Cię rozpoznałam, bo nikt inny tak gorliwie nie dbał o dobrą formę. Przeczytałam wszystko co umieściłeś na swoim blogu. Ale sobie powspominałam!!! Ja z mężem przebywaliśmy w Kolejowym, pewnie nas pamiętasz. Nie potrafię umieszczać zdjęć, ale kiedyś to zrobię. Pozdrawiam!
  #22  
Nieprzeczytane 04-11-2008, 16:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał stokrotka
Do jip. Oczywiście,że Cię rozpoznałam, bo nikt inny tak gorliwie nie dbał o dobrą formę. Przeczytałam wszystko co umieściłeś na swoim blogu. Ale sobie powspominałam!!! Ja z mężem przebywaliśmy w Kolejowym, pewnie nas pamiętasz. Nie potrafię umieszczać zdjęć, ale kiedyś to zrobię. Pozdrawiam!
No tak byłaś z mężem to pewno nie tańczyliśmy razem ale strasznie się ucieszyłem.Byłem w Fortunacie. Pozdrowienia dla Ciebie i męża. A fotki można poprzez fotosik, poszukaj w google.
  #23  
Nieprzeczytane 04-11-2008, 21:58
stokrotka stokrotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Domyślnie

Byliśmy na balu u Małachowskich z ludźmi z Fortunaty. Wszyscy byli przemili.Potem chodziliśmy tam i nie tylko tam, na wieczorki. Ubawiłam się że hej i to nie tylko z mężem.
  #24  
Nieprzeczytane 05-11-2008, 09:04
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

A ja ciągle czekam ...... byle nie w zimie!!!
__________________
ANIA
  #25  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 19:36
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Aniu kiedy złozyłaś dokumenty?.Ja skierowanie złozyłam w czerwcu, dostałam odpowiedź że okres oczekiwania wynosi 16 miesięcy. Prosiłam o skierowanie do Muszyny, bo kocham góry.Może ktoś napisze kilka słów o sanatoriach w Muszynie.
  #26  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 20:10
mama2006 mama2006 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 8
Domyślnie sanatorium z ZUS

Cytat:
Napisał ewiko
Z ZUS jadą osoby które długo przebywają na zwolnieniu lekarskim.Ostatnio spotkałam się z osobami które z ZUS otrzymały 4 - tygodniowe turnusy. Po takim turnusie według orzeczników lekarskich wszyscy wracają do zdrowia.
Witam, ja byłam w sanatorium z ZUS, na zwolnieniu lek.Ze mną była kobieta, która już jest 5 raz na takiej kuracji i zawsze w urlopie. Dziś dzwoniłam do ZUS, czy muszę być na zowlnieniu.Pani odpowiedziała,że nie , boi tak o wszystkim decyduje lekarz orzecznik na komisji lekarskiej. Notabene byłam we wrześniu na takiej komisji i lekarka powiedziała,że mogę do sanatroium z ZUS jeździć co rok,a nie podejrzewam lekarzy ZUSu ,żeby namawiali do brania zwolnień.Ja w przyszłym roku znowu składam papiery.
  #27  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 20:11
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dziewczyny trzeba prosić o skierowanie ze zwrotu, jak już macie numer wtedy pojechać do NFZ albo zadzwonić i poprosić o skierowanie ze zwrotu, wtedy można zaklepać albo jak nie pasi to za moment znowu. Tak udało mi się Nałęczów, a żonie Sopot załatwić, bez kłopotu. Jedynie, decyzja szybka musi być.Pozdrawiam i przyjemności jip
  #28  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 20:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał stokrotka
Byliśmy na balu u Małachowskich z ludźmi z Fortunaty. Wszyscy byli przemili.Potem chodziliśmy tam i nie tylko tam, na wieczorki. Ubawiłam się że hej i to nie tylko z mężem.
No to się tam spotkaliśmy, wodzirej Mareczek, super. Pozdrawiam jip
  #29  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 12:33
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Gaduła

Byłam z mężem śp. w Nałęczowie 9 lat temu-Sanatorium nr 1 - połowa dla gości komercyjnych, 2-ga połowa do pilnego remontu.Tzw."muzykoterapia" odbywała się w Szpitalu Kardiologicznym, kuracjusze na krzesłach pod ścianami, a pani terapeutka puszczała muzykę z magnetofonu- nie umywało sie to do muzykoterapii w Ustroniu, gdzie leży się wygodnie na leżaczkach, słuchawki na uszach - pełny relaks !! /niejedno chrapanko/.Chciałabym pojechać tam jeszcze raz-bardzo podobało mi sie sanatorium Fortunat - ale czy to osiągalne?
__________________
ANIA
  #30  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 12:38
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Mruga oczkiem (żart)

[IMG]image296au[/IMG]Serdeczne przeprosiny-to próba i nauka.
__________________
ANIA
  #31  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 12:39
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

nie udało sie!!!Nie umiem po prostu wstawiać zdjęć - może ktoś mnie podszkoli?
__________________
ANIA
  #32  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 12:51
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Aniu,

spróbuj tu poczytać:
http://www.klub.senior.pl/epomoc/t-j...forum-275.html

http://www.klub.senior.pl/epomoc/t-j...esc2-1159.html
Jeśli nadal będziesz miała kłopoty - wołaj SOS na "e-pomoc".
Powodzenia
  #33  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 12:54
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
nie udało sie!!!Nie umiem po prostu wstawiać zdjęć - może ktoś mnie podszkoli?
Napisz skąd bierzesz fotki, możesz z fotosika poprze menagera, wchodzą łatwo. Ale co do Nałęczowa Fortunat osiągalny na pewno, większość pokoi jednoosobowych, a teraz muzykoterapia też w szpitalu ale to nie zabieg dawali dodatkowo i faktycznie nudne na 9 zaliczyłem dwa.. w sumie 59 zabiegów, pierwszy raz tyle (rower, kąpiel kwasowęglowa, masaż wirowy nóg, basen i muzykoterapia - to miałem ja) jestem zadowolony strasznie. teraz tam rządzi spółka prywatna.
  #34  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 12:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W sezonie sanatoryjnym
-Cześć, słyszałem, że jedziesz do sanatorium. A nie boisz się zostawić żony samej w domu?
-Nie, nie! Bałbym się, gdyby to ona jechała.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #35  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 14:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
W sezonie sanatoryjnym
-Cześć, słyszałem, że jedziesz do sanatorium. A nie boisz się zostawić żony samej w domu?
-Nie, nie! Bałbym się, gdyby to ona jechała.
Niektórzy mówią, że zawsze w sanatorium są z żoną (niekoniecznie swoją) ale na poważnie to więcej jest opowiadania gawędziarzy erotycznych, co to oni nie zrobili, co to nie wyczyniali, natomiast porównanie z faktami okazuje się zupełnie inne. Owszem jest wesoło ale ja żadnych orgii, takich jak opowiadają gawędziarze, nie miałem okazji widzieć. Pozdrawiam i korzystaj z sanatorium bo warto. jip
  #36  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 15:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jip ja co prawda jeżdziłem do sanatorium dość dawno temu bo ponad 20 lat temu ale jeśli dwie osoby płci odmiennej zamykają się w pokoju i proszą współlokatora lub współlokatorów o nie przeszkadzanie przez pewien czas. To powstaje pytanie w jakim celu, czytania prasy? opowiadania bajek. Zgodzę się z tym, że jest też wiele przechwałek ale i fakty też są.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #37  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 15:39
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

jak ona wolna i on wolny albo ona z mężem nie może albo on z żoną nie może i jeszcze w dodatku sprawia im to przyjemność, to trudno , ale to wszędzie zrobić można nie tylko w sanatorium,
  #38  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 16:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ba żeby byli wolni to pewnie, że tak ale jedna ze stron na pewno nie była wolna. Zrobić to można wszędzie i w każdym miejscu. Stwierdzam tylko fakty.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #39  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 09:40
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Niestety całkowicie zgadzam się z Tadeuszem.Podczas ostatniego mojego wyjazdu było kilka takich sytuacji które pozostałych kuracjuszy wprawiało w osłupienie i żenadę.Niektóre pary prosiły o opuszczenie pokoju współlokatorów, natomiast inna para urządzała nocne libacje które kończyły się nocnymi wrzaskami na korytarzu i interwencją ochroniarzy .Krewka pani kilkakrotnie zmieniała pokoje bo ciągle coś jej nie odpowiadało po czym wszystko zaczynało się od początku.Do tej pory również byłam przekonana że tego typu historie są wyssane z palca ,niestety uwierzyłam gdy zobaczyłam to na własne oczy.
  #40  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 10:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Niestety całkowicie zgadzam się z Tadeuszem.Podczas ostatniego mojego wyjazdu było kilka takich sytuacji które pozostałych kuracjuszy wprawiało w osłupienie i żenadę.Niektóre pary prosiły o opuszczenie pokoju współlokatorów, natomiast inna para urządzała nocne libacje które kończyły się nocnymi wrzaskami na korytarzu i interwencją ochroniarzy .Krewka pani kilkakrotnie zmieniała pokoje bo ciągle coś jej nie odpowiadało po czym wszystko zaczynało się od początku.Do tej pory również byłam przekonana że tego typu historie są wyssane z palca ,niestety uwierzyłam gdy zobaczyłam to na własne oczy.
Ja tam takich cyrków nie widziałem, jestem zadowolony bo podleczyłem się i fizycznie i psychicznie odpocząłem, a myślę, że wszystko zależy od personelu sanatorium i samych ludzi i w jakim celu kto jedzie, leczyć się czy wariować, nie miałem podobnych do Ciebie doświadczeń. Raczej wszędzie i wszystkie pozytywne, może zakładałem, że jadę się leczyć, odpocząć, zmienić nastawienie do świata, może nie interesowało mnie co ktoś robi?. Pozdrawiam jip
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.