menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 01-03-2012, 13:40
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

WITAJ REBELIO-a co jest w środku?
Wyglądają S U P E R...
U mnie jutro dzień pierogowy od lat
przychodzi syn z wnukiem i jest uczta
będą ze szpinakiem..
http://wgrywacz.pl/images/639koktajl_trusk.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 02-03-2012, 19:37
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

http://wgrywacz.pl/images/61490deb7d17ac78f02fe6cfd.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 04-03-2012, 19:01
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Napisała marion:
Cytat:
Z zasady jestem sceptykiem i wszelkie teorie spiskowe staram się "przefiltrować ",ale tu jestem przekonana ,że nie można milczeć.
Podaję linkhttp://www.youtube.com/watch?v=FuPuBC0j21Q

Uważam,że powinniśmy to rozpowszechniać

Ja też jestem tego zdania, powinna wzrosnąć świadomość, co się tak naprawdę dzieje w naszym kraju i jak mają zamiar nas truć.
Wysyłam, gdzie się da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 04-03-2012, 19:28
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Nie jem mięsa - oszczędzam wodę!
Takie hasło też trzeba propagować.

Czy wiecie, że do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 15 500 litrów wody? Te liczby mnie zaskoczyły.
Na szczęście nie jem mięsa, wprawdzie dopiero od miesiąca, ale to już jakiś początek.
Przyjmując średnio spożycie mięsa na 0,1 kg dziennie, zaoszczędziłam 46 500 litrów wody! Jedna osoba!

http://infografika.wp.pl/title,Cala-...l?ticaid=1e083
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 04-03-2012, 21:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Oszczędzam wodę,ale mięsko jadam-wybiegane, od moje wsiowej ,zaprzyjaźnionej baby,bo lubię.Drożej, rzadziej,ale smaczne jak dawniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 04-03-2012, 22:48
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

cześć
wróciłam
ciężko było, dużo jazdy, ale nieco się przewietrzyłam i dochodzę do siebie powolutku, teraz masa jakiś rzeczy do pozałatwiania mnie czeka, awizo w skrzynce, jak to zwykle po wyjazdach, jutro ostry rozruch

chyba po tych wszystkich pierogach i innych dziwnych niecodziennych rzeczach przez trzy dni będę jadła samą sałatę ... a w każdym razie surowe i sokowate aż do obrzydzenia...

w Wilnie jedna jedyna knajpa z żarciem wege, i nie najlepiej tam gotują, Litwini to ogólnie mięsny naród, ale jakoś przeżyłam, zjadłam moje pierogi (były z soczewicą, natką pietruszki, papryką, czosnkiem i nieco za ostre mi wyszły), zjadłam ichnie pierogi, tam nawet w karamiskiej knajpie jadłam hummus, ale dam sobie łapę obciąć że był ze smalcem czy innym jakimś świństwem bo miał obrzydliwy smak i zostawiłam go w końcu, za to jakieś pierogi w ilościach hurtowych pochłaniałam (z kapustą, szpinakiem i serem - no niezbyt czyste to jedzonko).. biorąc pod uwagę że jem bardzo mało mącznych rzeczy, czuję się teraz totalnie zakitowana

podróżowane w niewegańskie strony jest uciążliwe, kiedy się jest na takiej diecie.... z żarciem np w Londku, w ogóle w UK, czy we Włoszech było dużo łatwiej

do miłego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 12:40
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Robię zwrot, mniej mąki, mniej naanów, mniej makaronu i żadnej blitvy

Wczoraj w mężem propagowaliśmy wege na spotkaniu towarzyskim, przyjemnie było
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 14:13
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

WITAJ Rebelio dobrze że jesteś....nie ma jak w domu
stare porzekadło ale jakże aktualne.
Jak odpoczniesz to"dawaj" jakieś nowości,proszę.
http://wgrywacz.pl/images/862kwiaty_strorczyki_i_ty.jpg
Dziś byłam na kijach,2godz.spacero- marsz.
Jestem zadowolona że coś dla zdrowia zrobiłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 16:49
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

A ja na tym wyjeździe twardo dawałam świadectwo, że wegański sposób na życie jest super.. Akurat jestem do tego idealna, bo wiele osób podziwia mój młody wygląd i nie da się ukryć, zawdzięczam to w dużej mierze stylowi życia.... Nie mam akurat wielkiej potrzeby przekonywania całego świata, ale niektórzy ludzie się interesują. Zawsze jak jestem z kimś nowym przy jedzeniu, zaczynają się niekończące się debaty na te tematy, w związku z tym wzrosła mi niesłychanie wiedza, bo oni zadają pytania, a ja im usiłuje odpowiedzieć i z konieczności sama nagle odkrywam pola swojej niewiedzy. Potem się dokształcam i zrobiła się ze mnie prawie dyplomowana dietetyczka. Taka jest kolej rzeczy. na tej wycieczce też się wykazywałam jak zwykle.

Poza tym poznaję często w różnych okolicznościach ludzi nadających na podobnych falach i od razu wymieniamy doświadczenia i stajemy się bliższymi znajomymi. Tak poznałam kiedyś osobę, która była pouczulana praktycznie na wszystko co się da, białko odzwierzęce, gluten i jeszcze na coś, jakaś masakra.
Leki na alergię ją okropnie wyniszczały, miała poważnie uszkodzone podstawowe mechanizmy działania swojego organizmu... no i miała potężną nadwagę. Poszła do dietetyczki i poprosiła o ustawienie diety, tak aby mogła obejść się bez leków. Je ryż, gryczankę, strączkowe i zieleninę, na wszystkie posiłki. Nie znosi kaszy jaglanej. Jej pożywienie jest z boku patrząc monotonne, chociaż urozmaica je różnymi składnikami ziołowymi, sałatki i liście też je różne. Jej posiłki przypominają sałatki z ryżem i fasolkami. Przestała mieć objawy alergii, schudła już 20 kilo, chudnie dalej. Co tydzień robi sobie głodówkę jednodniową, albo co miesiąc kilkudniowe, naprawdę nie pamiętam. Jest przykładem, że można wiele, jeśli się chce zrobić coś dla siebie. Dużo pracuje zawodowo i społecznie, ma około pięćdziesięciu lat, też nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak. Ma pracę, hobby, społeczne zacięcie, jednocześnie towarzyszy jej ta nieludzka dieta, która uniemożliwia jej normalne uczestniczenie w życiu innych ludzi, jest zawsze wyalienowana i taka jest cena jej zdrowia. Wszystko godzi i zaczyna ładnie wyglądać jak kształtna kobieta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #350  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 16:55
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Wrzucam kolejny przepis otrzymany mailem:

Cieciorka i ryż szafranowy po marokańsku (proporcje dla 4 osób)

Składniki: 350g ryżu basmati; szczypta szafranu (lub kurkumy); ¼ łyżeczki: papryki w proszku, pieprzu cayenne, zmielonego imbiru, rozgniecionych ziaren kminku; 1 laska cynamonu; 1 cebula; puszka pomidorów, odcedzona; 2 puszki ciecierzycy; garść świeżej kolendry; garść świeżej mięty; 150 ml wody

Ugotuj ryż z szafranem. Na patelni usmaż zioła w proszku oraz cynamon. Po 3-4 minutach dodaj posiekaną drobno cebulę i smaż przez kolejne 5 minut. Dodaj odcedzone pomidory, ciecierzycę, kolendrę i miętę. Zalej wodą i duś przez 15 minut. Dopraw do smaku i podawaj z ryżem.


Teraz ciekawostka ze świata zwierząt:

ZWIERZOFAKTY Delfiny używają narzędzi
Zgadza się. Zgodnie z najnowszymi badaniami nie tylko naczelne zdolne są do operowania narzędziami. Zdolność tą posiadły również delfiny butlonose. Zwierzęta używają gąbek morskich do szukania ukrytych w mule ryb. Umieszczały je na końcu nosa, chroniąc się w ten sposób przed szorstkim dnem. Co więcej matki przekazywały tą umiejętność swoim dzieciom na drodze przekazu kulturowego. Część delfinów nauczyła się również używać do łapania ryb muszli. To jak dotąd pierwsze zwierzęta morskie, u których zaobserwowano takie umiejętności. Na tym jednak nie koniec. Delfiny rozpoznają się lustrze, posiadają wysoko rozwinięte zdolności poznawcze, są zwierzętami samoświadomymi. Rozumieją język migowy i tworzą skomplikowane relacje społeczne. Wciąż trwa debata na temat inteligencji delfinów, która prawdopodobnie przewyższa inteligencję niektórych naczelnych.


A tu o tym, jacy to możemy byc mocni, wcale a wcale nie jak chwiejące się na wietrze zdechlaki:

WEGE SPORT Noel Polanco (weganin propagujący calisthetics czyli trening z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jego filmy można zobaczyć w internecie, a po najświeższe informacje zapraszamy na jego profil: http://www.facebook.com/VeganLight)

Czy dieta wegańska zapewnia wystarczająco wartości odżywczych, potrzebnych do budowy mięśni?
Dieta wegańska zapewnia wystarczającą ilość wartości odżywczych, aby rozwijać mięśnie. Większość ludzi twierdzi, że weganie są chudzi i słabi. Moje filmy z ćwiczeń dowodzą jednak czegoś przeciwnego. Jestem przykładem na to, że się mylą. Video moich treningów można zobaczyć na stronie: http://www.youtube.com/da1sinister1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #351  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 17:25
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

REBELIO-jesteś świetna tyle co poprosiłam
a tu"mówisz masz".
Ciekawostki z życia i ze świata.
D Z I Ę K U J Ę!
http://wgrywacz.pl/images/559i33.tinypic.com_2j4zei.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #352  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 19:05
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Nie jem mięsa - oszczędzam wodę!
Takie hasło też trzeba propagować.

Czy wiecie, że do produkcji 1 kg mięsa potrzeba 15 500 litrów wody? Te liczby mnie zaskoczyły.
Na szczęście nie jem mięsa, wprawdzie dopiero od miesiąca, ale to już jakiś początek.
Przyjmując średnio spożycie mięsa na 0,1 kg dziennie, zaoszczędziłam 46 500 litrów wody! Jedna osoba!

http://infografika.wp.pl/title,Cala-...l?ticaid=1e083
Lulka, witaj, witaj nam miło w stadzie roślinożerców
Odpowiedź z Cytowaniem
  #353  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 21:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Robię zwrot, mniej mąki, mniej naanów, mniej makaronu i żadnej blitvy

Wczoraj w mężem propagowaliśmy wege na spotkaniu towarzyskim, przyjemnie było

Mam pytanie;
nie mieliście po tym rozwolnienia?
Pytam, bo nie znam tej diety?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #354  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Gratuluję pytania, niezwykle inteligentne

Czemuż to oceniasz inteligencję na wątku o jedzeniu?

Pytanie jak pytanie; rozwolnienie możliwe przy takiej diecie na moje oko. Masz jakiś problem z psychiką?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #355  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Rebelio gratuluję uczestnictwa w ''kaziukach''.
Bliska mi osoba przywiozła mi masę ichnich kindziuków i jakiś jeszcze specjałów mięsnych.
Nie kusiło Cię spróbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #356  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Chyba cię zgłoszę za wycieczki osobiste. Żartuję, jak masz więcej problemów to polecam monodietę jaglaną: pomoże na pewno

A na czym to polega? Jak się gotuje kaszę jaglaną?
Aha, zgłoszę to ja ciebie zdaje się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #357  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:18
Współdzielenie łącza Współdzielenie łącza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Sulęcin
Posty: 111
Domyślnie

W historii, ludzie dochodzili jak dieta jest ważna dla człowieka
i niektórzy jedli tylko ryby przez jakiś okres czasu i też mieli po tym sraczkę, także dochodzenie do meritum, co nam służy przeplatane było często śmiercią, aż doszli do wniosku, że ryby, owoce i warzywa, to jest to, co trzyma nas przy życiu i nie koniecznie mięso.
Trzeba tak jeść, aby dostarczyć wszelkich wartościowych, bo inaczej jest słaba krzepliwość krwi i na końcu śmierć.
Nie jeden bohater, tak przepłacił swoim życiem, poświęcając się durnej diecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #358  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:21
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Aha, zgłoszę to ja ciebie zdaje się.

Zgłoś, koniecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #359  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:21
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Rebelio, bratnia duszo, wybacz to, co się tu zadziało...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #360  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 22:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 012
Domyślnie

Cytat:
Napisał Współdzielenie łącza
W historii, ludzie dochodzili jak dieta jest ważna dla człowieka
i niektórzy jedli tylko ryby przez jakiś okres czasu i też mieli po tym sraczkę, także dochodzenie do meritum, co nam służy przeplatane było często śmiercią, aż doszli do wniosku, że ryby, owoce i warzywa, to jest to, co trzyma nas przy życiu i nie koniecznie mięso.
Trzeba tak jeść, aby dostarczyć wszelkich wartościowych, bo inaczej jest słaba krzepliwość krwi i na końcu śmierć.
Nie jeden bohater, tak przepłacił swoim życiem, poświęcając się durnej diecie.

Znaczy uważasz, że dieta wegańska jest szkodliwa?
Bo jak tak czytam, to dość pracochłonna na dodatek.
Mięsa nie lubię. Spróbowałabym może?

btw, zdaje się ojanna uważa, że jej przeszkadzamy.
No cóż, skutecznie wygania z nie swojego wątku.
Szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.