menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 17:44
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=iHcuKsH0nL0
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 18:20
xys's Avatar
xys xys jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 16 457
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=Zf2W_29qMII
__________________
Christophe Jean de V.
__VILLA_GARDEN__

__ SZKOŁA ŻYCIA __
------ po prostu -----
Dom i Gospodarstwo
Zdrowia Publicznego
Bolero M. Ravel
kto podróżuje
dwa razy żyje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 23:03
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Co ma powstanie wszechświata do uboju naturalnego jak by to było zapisane w Biblii lub Koranie.
Przed zabiciem w rzeźni zwierzę jest ogłuszane by mu złagodzić ból. Zapis taki w prawie został wprowadzony bo stwierdzono że zwierzęta go odczuwają. Jesteśmy na innym poziomie rozwoju niż 100 ,200,1000 ...lat temu.

150-200 lat temu sądzono że zwierzę nie odczuwa bólu tak jak człowiek i w laboratoriach przybijało się łapy psa do deski by było wygodnie robić doświadczenia.Czy byś dzisiaj tak robił??? Na pewno nie .
Istnieje instytucja władzy i nadużycia z nią związane. Mamy prawo i również związane z jego stosowaniem nieprawidłowości. Jednak nie żądamy zniesienia instytucji władzy, nie żądamy zniesienia prawa. Alja9 napisała, że "mówimy tu nie o tym, jak powinno być, ale o tym, jakie są realia". Jeśli nie żądamy zniesienia prawa, mimo nieprawidłowości, dlaczego żądać zakazu uboju rytualnego a nie domagać się, by był przeprowadzany tak, jak powinno być?
Co ma powstanie wszechświata do kwestii uboju rytualnego? Otóż jeśli nie zależy nam na spowodowaniu, by ubój przebiegał zgodnie z postulowanymi zaleceniami, lecz zależy nam na ZAKAZIE uboju rytualnego, to uderzamy w samą jego istotę. Ci, którzy stosują ubój rytualny sądzą, iż jest to ich obowiązek nałożony na nich przez Boga. Wykazanie więc, że wszechświat nie został przez Boga stworzony, zdejmie z tych ludzi poczucie obowiązku, bo jeśli zobaczą, że Boga nie ma, nie będzie potrzeby stosować "Jego" zaleceń i nakazów.
Ja nie potrafię udowodnić, że Boga nie ma, w związku z tym, mimo współczucia dla zwierząt, nie jestem w stanie protestować. Może to błąd, tego jeszcze nie wiem.
Warto jednak mieć na uwadze, jeśli ktoś jest chrześcijaninem, że ta sama idea uboju rytualnego w aspekcie ofiary dotyczy Chrystusa. Został przeznaczony na mękę i śmierć w ramach odkupienia naszych grzechów. Jeśli ktoś wierzy, to nie jest to tylko symbol. A podczas mszy przecież... "bierzcie, to jest ciało moje, pijcie, to jest moja krew".
Trudno jest żyć moralnej myśli w tym świecie na widok zebry rozszarpywanej żywcem poczynając od pępka. Jeśli Bóg istnieje i stworzył taki świat, to okrucieństwo też jest jego cechą.
Ja w obliczu uboju rytualnego niestety milknę. Nie jestem większy od boga. mimo, iż w Boga nie wierzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 23:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ale chyba jesteś człowiekiem, nie cyborgiem?

https://www.facebook.com/groups/4851...98456/?fref=ts

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 10:12
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ale chyba jesteś człowiekiem, nie cyborgiem?
No tak, napisałem, że nie jestem większy od boga. Zgrabna aluzja. Odpowiadam: jestem człowiekiem
A zrewanżuję się pytaniem, czy Ty jesteś człowiekiem czy może aniołem?
A niezależnie od odpowiedzi proponuję 'grę w gdybanie'.
Gdybyś była na czele rządu i mogłabyś ustalić nowe akty prawne dotyczące zwierząt, jak rozwiązałabyś kwestię uchronienia ich przed cierpieniem? Jak ułożyłabyś listę największych zagrożeń dla zwierząt i jakie znalazłabyś rozwiązania problemu? Jest tylko jeden techniczny problem - decyzje należy uzasadnić.
Przyjmiesz propozycję tej 'gry'? Łatwo jest protestować, trudniej znaleźć rozwiązanie problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 10:26
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Przy okazji zbliżających się świat warto zamieścić tu apel o niekupowanie żywych ryb (najpopularniejsze są na święta karpie). Przetrzymywane w ciasnych kontenerach w wodzie, która im tlenu niewiele dać może, potem transportowane w reklamówkach do domów, wpuszczane do wanien czy balii duszą się, zanim łaskawie ktoś je zabije. Lepiej kupić zabite od razu po złowieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 11:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
No tak, napisałem, że nie jestem większy od boga. Zgrabna aluzja. Odpowiadam: jestem człowiekiem
A zrewanżuję się pytaniem, czy Ty jesteś człowiekiem czy może aniołem?

.


Masz wątpliwości? Aniołem jasna rzecz.
Popytaj innych.

Niechcemisiegdybać.

Ryb żywych nie kupuję.

ps. rozwiązanie jest w ustawodawstwie II RP, względem tematu wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 11:12
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Myślę, że problem nie w samym uboju rytualnym na potrzeby religijne, ale na wyrażeniu zgody przez Trybunał Konstytucyjny bez żadnych ograniczeń.
A to oznacza, że nie będą zabijane zwierzęta dla gminy żydowskiej, która liczy ok. 8 tysięcy członków, tylko
będzie to masowe mordowanie zwierząt bez ogłuszania!

Cytat:
Sejm, w stanowisku dla Trybunału, uznał, że gminy żydowskie dzięki tej ustawie mają prawo do uboju rytualnego na potrzeby religijne, jednak nie w celach gospodarczych czy handlowych.

Jednak TK tego zdania nie podzielił. I zezwolił na ubój rytualny bez żadnych ograniczeń. A za torturowaniem zwierząt stoją olbrzymie pieniądze. Lobby rzeźników i ówczesny minister rolnictwa Stanisław Kalemba oceniali wartość eksportu mięsa z uboju rytualnego na 1,2–1,5 mld zł.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...graniczen.read

TK III RP dał nam Polakom do zrozumienia że nie interesuje go opinia i sprzeciw większości polskiego narodu. Przypominam, że ok. 61 % mieszkańców tego kraju jest przeciwna.


"Macie zwyczaj nazywania dzikimi bestiami węże, leopardy i lwy, lecz sami jesteście splamieni krwią i w niczym nie ustępujecie ich okrucieństwu. One zabijają jedynie dla zdobywania swojego normalnego pożywienia, lecz wy zabijacie by wykwintniej zastawić stół."
Plutarch
(ur. ok. 50 n.e., zm. ok. 125 n.e.)
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 13:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
Przy okazji zbliżających się świat warto zamieścić tu apel o niekupowanie żywych ryb (najpopularniejsze są na święta karpie). Przetrzymywane w ciasnych kontenerach w wodzie, która im tlenu niewiele dać może, potem transportowane w reklamówkach do domów, wpuszczane do wanien czy balii duszą się, zanim łaskawie ktoś je zabije. Lepiej kupić zabite od razu po złowieniu.
Te zabite to faktycznie w 90% zdechłe a fachowo to się nazywa uśpione.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 13:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lulka]
Cytat:
Myślę, że problem nie w samym uboju rytualnym na potrzeby religijne, ale na wyrażeniu zgody przez Trybunał Konstytucyjny bez żadnych ograniczeń.
A to oznacza, że nie będą zabijane zwierzęta dla gminy żydowskiej, która liczy ok. 8 tysięcy członków, tylko
będzie to masowe mordowanie zwierząt bez ogłuszania!

Lulko!
Pomijając religijny podtekst sprawy [bo zaciemnia obraz problem], to przecież te 61% któreś przywołała i więcej nie wzdryga się kiedy kupuje i spożywa kurę mordowaną w ten sam sposób u chłopa, baraninę, cielęcinę czy świninę z chłopskiego uboju.
Oni też wędkarze też najpierw traktuja rybę haczykiem a potem torturuja przy pomocy wędki, a na koniec jeszcze żywe szlachtuja, albo pomagają im zejść na powietrzu.
Spójrz na "miłosników' koni, którzy maltretuja je na różnego rodzaju zawodach konnych ku jedynie uciesze własnej, albo z widoków na mamonę.
Nikt też nie wojuje w sprawach zwierząt które egzystuja w sklepach ze zwierzętami....itd

Ale tak czy inaczej jesli jesteśmy [a w większości jesteśmy] konsumentami padliny, to raczej nie zastanawiamy sie przy sklepowej ladzie w jaki sposób mordowane padło sie tam znalazło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 13:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
Przy okazji zbliżających się świat warto zamieścić tu apel o niekupowanie żywych ryb (najpopularniejsze są na święta karpie). Przetrzymywane w ciasnych kontenerach w wodzie, która im tlenu niewiele dać może, potem transportowane w reklamówkach do domów, wpuszczane do wanien czy balii duszą się, zanim łaskawie ktoś je zabije. Lepiej kupić zabite od razu po złowieniu.

To ja jednak nie skorzystam z Twojej rady. Wolę świeże mięso.
A w końcu i tak je trzeba uzyskać z trupa karpia, bo żywego na patelnię nie wrzucę, ani z żywego galarety nie zrobię.
Czemu nie proponujesz, żeby np raka/kraba/homara/langusty
nie wrzucano do wrzatku żywcem?
A do listy karpiowych tortur powinienes/aś doliczyć jeszcze wcześniejsze przeganianie ich do stawów gdzie bez karmy na piaszczystym podłożu pozbywaja się mulistych posmaków.

pssst.
Dlaczego natomiast lejesz łzy nad karpiem? Widziałeś kiedyś jak traktowane są ryby odławiane w morzach i oceanach?
To dopiero jest masowe morderstwo ...Tylko w sklepie tego nie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 16:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
pssst.
Dlaczego natomiast lejesz łzy nad karpiem? Widziałeś kiedyś jak traktowane są ryby odławiane w morzach i oceanach?
To dopiero jest masowe morderstwo ...Tylko w sklepie tego nie widać.
Płetwy rekina są bardzo smaczne, po odcięciu z żywego resztę się wyrzuca.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 17:27
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
...
Ale tak czy inaczej jesli jesteśmy [a w większości jesteśmy] konsumentami padliny, to raczej nie zastanawiamy sie przy sklepowej ladzie w jaki sposób mordowane padło sie tam znalazło.
To może najwyższy czas się zastanowić, tak przy okazji tej dyskusji?


Ale zaciemniasz sprawę, przecież tu o co innego biega.
Takimi argumentami to możemy się przerzucać do Nowego Roku i dłużej i do niczego nie dojdziemy.

dopisuję:
Nie rozumiem, co mi chcesz udowodnić.

Jestem przeciwna męczeniu i zabijaniu zwierząt bez ogłuszania.
Protestuję też przeciwko masowemu mordowaniu słoni w Afryce.
Nie popieram polowań.

To moje zdanie, jeżeli masz inne, to napisz to.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 15-12-2014 o 18:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 18:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lulka]
Cytat:
To może najwyższy czas się zastanowić, tak przy okazji tej dyskusji?
Czy mam rozumieć, że chcesz zrobić ze mnie wegetarianina?
Nie da się. Jestem ssak mięsożerny
Cytat:
Ale zaciemniasz sprawę, przecież tu o co innego biega.
Takimi argumentami to możemy się przerzucać do Nowego Roku i dłużej i do niczego nie dojdziemy.
W czym zaciemniam? W tym, ze odstawiwszy na bok rytualne zachowania żydów i muzułmanów pokazuję inne tolerowane przez tzw cywilizowana ludzkość sposoby pozbywania zwierząt żywota w identyczny sposób?
Cytat:
Nie rozumiem, co mi chcesz udowodnić.
Że problem jest szerszy, niż rytuał religijny.
Cytat:
Jestem przeciwna męczeniu i zabijaniu zwierząt bez ogłuszania.
Protestuję też przeciwko masowemu mordowaniu słoni w Afryce.
Nie popieram polowań.
Ja też. Choć z tymi polowaniami to już mam drobny problem bo choćby po inwazji dzików sądzić należy, że jakoś regulować ich stada trzeba, podobnie jak innej zwierzyny dzikiej, której nadmiar w łowiskach szkodzi lasom, czy uprawom chłopskim.
Cytat:
To moje zdanie, jeżeli masz inne, to napisz to.
Z częścia Twoich poglądów się zgadzam, a z częścią nie. Jak to w życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 18:19
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Czy mam rozumieć, że chcesz zrobić ze mnie wegetarianina?
Nie da się. Jestem ssak mięsożerny

Nic takiego nie miałam na myśli, bądź sobie jaki chcesz.
Napisałam, że warto przy okazji zastanowić się, w jaki sposób zabijane są zwierzęta, jeżeli już muszą znaleźć się na tej ladzie.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 18:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Napisałam, że warto przy okazji zastanowić się, w jaki sposób zabijane są zwierzęta, jeżeli już muszą znaleźć się na tej ladzie.
Nie warto. Tak jak i nie warto się zastanawiać jak modyfikowane roślinki zjadamy, ile białych robaków w kiełbasie, ile pestycydów w owocach, ile chemikali i trucizn bojowych w rybach, ile sztucznie wyprodukowanych jaj, ile kości mielonych w tortellini, ile oleju w maśle, ile cukropodobnych w słodyczach, ile gorzały z proszku, ile soków sztucznych które nie widziały owoców, ile chleba z mielonym pierzem i konserwantami, ile wody w wędlinach, ile........
Koszernego mięsa nie jem, bo to mięso zawiera w sobie nie tylko ogromną ilość adrenaliny, ale także innych toksycznych substancji związanych z ogromnym stresem, jaki przeżywają w ubojni przewracane na plecy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 19:14
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To ja jednak nie skorzystam z Twojej rady. Wolę świeże mięso.
A w końcu i tak je trzeba uzyskać z trupa karpia, bo żywego na patelnię nie wrzucę, ani z żywego galarety nie zrobię.
Czemu nie proponujesz, żeby np raka/kraba/homara/langusty
nie wrzucano do wrzatku żywcem?
A do listy karpiowych tortur powinienes/aś doliczyć jeszcze wcześniejsze przeganianie ich do stawów gdzie bez karmy na piaszczystym podłożu pozbywaja się mulistych posmaków.

pssst.
Dlaczego natomiast lejesz łzy nad karpiem? Widziałeś kiedyś jak traktowane są ryby odławiane w morzach i oceanach?
To dopiero jest masowe morderstwo ...Tylko w sklepie tego nie widać.
O rakach wrzucanych żywcem do wrzątku wspominałem niedawno na innym forum. Zgroza... jak dla mnie.

Wiem, że nie wyeliminuje się śmierci z całego tego procesu pożerania występującego w naturze. Przyjąłem założenie, którego się trzymam, że nie jem mięsa zwierząt torturowanych za życia. Mam tu na myśli złe traktowanie z premedytacją dla celów żywieniowych, produkcję mięsa, gdzie zanika zwierzę, jest mięso, jest skóra na odzież. Może mam jeszcze zbyt liberalne podejście i tylko uspokajam sumienie myśląc, że ryba w morzu przynajmniej przed złowieniem nie była "hodowana", poddana "dobrodziejstwom" zabiegów człowieka. Nieco gorzej ma się sytuacja ryb słodkowodnych. Cóż:
-najlepiej nie zabijać i nie jeść zwierząt
-jeśli tak się nie da, to lepiej jest samemu upolować wolne zwierzę
-jeśli tak się nie da, to lepiej zaopatrzyć się w upolowaną zwierzynę u kogoś
-jest może smaczniej zjeść świeże mięso, ale dodatkowy transport i utrzymywanie w złych warunkach schwytanego zwierzęcia chyba nie jest czymś, co "lepiej"... (no chyba, że znajdziemy punkt odniesienia w celowym maltretowaniu zwierząt).
Ja mimo wszystko wolę warzywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 19:28
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Niechcemisiegdybać.


ps. rozwiązanie jest w ustawodawstwie II RP, względem tematu wątku.
W zasadzie nie dziwię się w niechęć gdybania w tych sprawach. Mnie też przygnębiają.

Moje pytanie do anioła dotyczyło trochę szerszego zakresu, niż temat tego wątku, a to z powodu intencji sprzeciwów. Nie dla cierpień zwierząt. Myślałem więc też o gryzoniach trutych w przez zarządców kamienic, o ślimakach traktowanych jakąś substancją zmieniającą je w plamkę mazi, również o zwierzętach pożeranych żywcem (dzikie zwierzęta są własnością państwa lub pod jego opieką, jak się zdaje, czy właściciel ma coś w tej kwestii do powiedzenia?), i tak można wymieniać...

Inna sprawa - ponad 60% społeczeństwa jest przeciwko ubojowi rytualnemu? Ciekawe, jaką część spośród nich stanowią ludzie, których nie interesuje los zwierząt, lecz interesują ich Żydzi i muzułmanie. To tak na marginesie.

Jeśli jednak ktoś ma wzgląd na cierpienie zwierząt, a jeszcze nie jest wegetarianinem (przynajmniej), to warto spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 16-12-2014, 11:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Rybonu_Klein]

Cytat:
Wiem, że nie wyeliminuje się śmierci z całego tego procesu pożerania występującego w naturze. Przyjąłem założenie, którego się trzymam, że nie jem mięsa zwierząt torturowanych za życia. Mam tu na myśli złe traktowanie z premedytacją dla celów żywieniowych, produkcję mięsa, gdzie zanika zwierzę, jest mięso, jest skóra na odzież.
każdy z nas coś sobie zakłada i przyjmuje. pod wpływem własnych przemysleń, albo tego co nam w uszy sączy cudza propaganda.
Złe traktowanie zwierząt z premedytacją powinno być bezwzględnie karane i na to są paragrafy a i wyrokowanie w sądach tez się zmieniło o czym świadczą wyroki do odsiadki za znęcanie sie nad zwierzętami, badź zakazy trzymania zwierzat.
Cytat:
Może mam jeszcze zbyt liberalne podejście i tylko uspokajam sumienie myśląc, że ryba w morzu przynajmniej przed złowieniem nie była "hodowana", poddana "dobrodziejstwom" zabiegów człowieka. Nieco gorzej ma się sytuacja ryb słodkowodnych.
czyzbyś nie widział lub słyszał o sposobach hodowli np łososi norweskich, kanadyjskich amerykańskich czy chilijskich? Przecież to normalny przemysłowy sposób pozyskiwania tych ryb tak jak karpii. Natomiast takie ryby jak tuńczyki, rekiny, marliny "pozyskuje się' mordując przy pomocy różnego rodzaju harpunów i podobnych dzid. Nie będę się znęcał podobnymi opisami wszystko jedno czy dotyczy to ryb zwierzat czy ptactwa, bo to nie ma specjalnie sensu.
Tak już nas stworzyła natura, że konsumujemy białko zwierzęce.
Cytat:
-jeśli tak się nie da, to lepiej jest samemu upolować wolne zwierzę
Żarty sobie robisz. Chcesz żebym ganiał po łąkach i lasach i dzidą, albo przy pomocy łuku jakiegos jelenia łosia czy serenka z tego sprzetu traktował jesli mam z głodu nie paść? i to w/g ciebie ma byc bardziej cywilizowany sposób pozyskiwania żywności?
Cytat:
-jeśli tak się nie da, to lepiej zaopatrzyć się w upolowaną zwierzynę u kogoś
Czy mordercze instynkty własne scedowac na kogos innego?
Cytat:
-jest może smaczniej zjeść świeże mięso, ale dodatkowy transport i utrzymywanie w złych warunkach schwytanego zwierzęcia chyba nie jest czymś, co "lepiej"... (no chyba, że znajdziemy punkt odniesienia w celowym maltretowaniu zwierząt).
Smaczniej to raz, a dwa to zdrowiej. Ale czemu o czymś co w mięsnym biznesie jest marginesem. Mięso
pozyskuje się -o ile mi wiadomo - z hodowli. Transport żywych zwierzat to osobna kwestia. osobiście jestem zdania, że zamiast wlec ciężarowym transportem żywe konie, owce, czy inne setki km to powinno je zabijac sie w ubojniach na miejscu i transportować do klienta jako mieso, a nie żywe zwierzę.
Cytat:
Ja mimo wszystko wolę warzywa.
I słusznie. W końcu nikt nikomu nie broni być królikiem
Ale tez mozesz maltretować sumienie przy pomocy nawozów sztucznych, modyfikacji genetycznych i oszustw pod płaszczykiem ekologów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 16-12-2014, 11:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Rybonu_Klein].
Cytat:
Nie dla cierpień zwierząt. Myślałem więc też o gryzoniach trutych w przez zarządców kamienic, o ślimakach traktowanych jakąś substancją zmieniającą je w plamkę mazi, również o zwierzętach pożeranych żywcem (dzikie zwierzęta są własnością państwa lub pod jego opieką, jak się zdaje, czy właściciel ma coś w tej kwestii do powiedzenia?), i tak można wymieniać...

Tu juz trudno mi zrozumieć o co Ci chodzi.
Czy mam rozumieć, że uważasz iż ludzie powinni dzielić swoje mieszkania ze szczurami, myszami, ślimakami, insektami różnego rodzaju i nie zwalczać takich współlokatorów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka osteoporozy - powiedz stop kruchym kościom - komentarze Ania18 Ogólny 0 22-06-2011 19:18
STOP zmienianiu czasu!!! elizka Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 23-03-2010 21:03
Stop chrapaniu! Wrocławski Tydzień Walki z Chrapaniem - komentarze Waanda Ogólny 0 15-12-2009 21:56
STOP Codex Alimentarius! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 64 11-08-2009 08:54
Stop ZUS-owskim absurdom! pro Emerytura, renta, ZUS 2 24-09-2008 09:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.