menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 11:37
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Maju!
Zaproponuję Ci taki sposób rzucenia nałogu. Zaopatrz się w gumę do żucia lub plastry, następnie nie za chwilę zapalaj a powiedz sobie zapalę za godzinę. Następnie gdy przyjdzie ta godzina odłuż zapalenie o kolejną godzinę itd. Życzę powodzenia. Przepaliłem 40 lat od 4,5 roku nie palę.
Tadziu, bardzo dziękuję, zaraz kupię sobie gumę i spróbuję postępować zgodnie z Twoimi wskazówkami. Czy gumę mam brać jak mi się zachce papierosa, czy w określonych porach zapobiegawczo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 11:48
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Gumę należy traktować jak papierosa, ona zawiera pewien procent nikotyny i ma zaspokoić głód nikotynowy. Ja myślę o gumie Nikoret, która jest w aptekach.
Ale cała sztuka polega na tym , by już w trakcie kuracji wykluczyć papierosy. Bo jeśli będzie i guma i papierosy, to szkoda zachodu.
Ale najważniejsza w tym wszystkim jest silna wola i nie uleganie zachciankom, że tylko jednego papierosa.
Pamiętaj, ze robisz to dla siebie i dla własnego zdrowia i że należy być stanowczym .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 12:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W całej rozciągłości popieram jp50. Życzę powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 15:04
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie wierzę w żadną gumę,też próbowałam i powyciągałam sobie plomby!!,ale byc może są takie osoby którym ona pomoże?.W pewnym sensie to też kwestia silnej woli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 15:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Moja droga Małpo, a na co Ci guma jak nie masz silnej woli ???
To Twoja silna wola jest najważniejsza w walce z każdym nałogiem, guma ma Ci jedynie pomóc !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 15:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie w pewnym sensie a w całości zależy od silnej woli aby rzucić palenie. To samo nie przyjdzie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 16-06-2008, 23:59
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Noooo,w tym względzie brak mi niestety silnej woli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 00:05
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Droga Malpo,ja tez przytylam 10 kilogramow,ale nie wroce do papierocho.Wolę diety,ćwiczenia fizyczne,nie wiem co jeszcze.Pewnie cos wymysle,zeby schudnąc,ale papierochów nie ruszę!!!!!Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 00:12
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pamiętam czas niepalenia i był to naprawdę fajny okres(oprócz tej tuszy) i jestem na siebie zła,ale ja nie chce znów utyc!!Wtedy też cwiczyłam,stosowałam różne diety i nic tyłam i tyłam.No cóż widocznie ja tak mam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 00:16
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ja tak tyje ponad dwa lata,ale mój kochany Tatus twierdzi,ze to ma byc do pieciu lat i jakos stwierdzam,ze sobie z tym poradze.A podjadam duzo wiecej,bo nareszcie te wszystkie potrawy nabrały smaku.Mam 155 cm wzrostu ,ważę 78 kg i turlam sie na spacerki m,na rowerek,ćwicze joge i wierzę,bardzo mocno wierze,ze schudne.Jeszcze troszke i juz bedzie oki.Optymistycznie sie nastawilam i tak ma byc.Jak to mowia mądzry ludzie wszystko jest w głowie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 00:27
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Anielko masz rację i BARDZO CIEBIE PODZIWIAM ,świetnie to określiłaś "turlam się",ja też sie turlałam.Nie powiem ile ważyłam,bo się wstydzę(Ty przy mnie ze swoją wagą,to"kurczaczek" jesteś).Powiem tylko,że mam 169 cm wzrostu i dodaj do tego ogromne przytycie to byłam bardzo wielki"kawał baby"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 00:34
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Kocha,ale mnie cos sie zdaje,jak bym lekko w pasie gubila,cos mie sie spodnie trioszke luzniejsze robia.Zaczynam wierzyc,ze idzie ku lepszemu.Bedzie dobrze.A jak mnie sie uda ,to Tobie też.A tak wogóle to nauczylam sie cieszyc z drobiazgów i dlatego pewnie jakos sobie radze i sie turlam.Narazie sie turlam.Pozdrawiam cieplutko i wiary w siebie zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 09:07
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Moje drogie panie, coś mi się zdaje, że obie trochę jesteście w błędzię .Otóż i ja kiedy przestałam palić utyłam i pomio tego, że nie paliłam już kilka lat nadal tyłam. Podobnie jak Wy myślałam ,że to dlatego że przestałam palić.
Dopiero jak organizm zaczął wysyłac mi inne sygnały, że coś niedobrego się ze mną dzieje, poszłam do lekarza.Te inne sygnały to nadmiar wypadających włosów. Długo szukałam przyczyny, każdy lekarz mówił co innego. Szukałam sama po encyklopediach medycznych i innych książkach związanych z medycyną, aż znalazłam sama. Wówczas aby się upewnić, że ta choroba jest przyczyną wypadania włosów , poszłam do gabinetu USG i tam okazało się, że mam niedoczynność tarczycy, bardzo już zaawansowaną i wole guzowate.
To włąśnie ta choroba była przyczyną mojej dolegliwości i .......nadmiernego tycia. A co by było gdybym tak jak Małpa powiedział, że muszę zacząć palić bo utyłam przez papierosy.
Paliłabym nadal , tak nie palę już 17 lat. Nie leczyłabym tarczycy, bo żyłabym z nieświadomością, że coś we mnie szwankuje.
Proponuję Ci Małpo zaprzestać palenia, a w przypadku nadmiernego tycia poszukać jego innej przyczyny.
Życzę dużo silej woli.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 09:33
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
W całej rozciągłości popieram jp50. Życzę powodzenia.
Postanowiłam zacząć od piątku, lubię koniec tygodnia, koniec pracy, mniej stresów, wyjazd na działkę, wąchanie kwitnących drzew. Sama się nastawiam, bedzie przyjemnie i może się uda. Trzeba dać zajęcie rękom, myśleć pozytywnie i nie myśleć o papierosie. Może dla Was brzmi to zabawnie, macie już za sobą ten okres, ale próbuję znaleźć jakiś sposób aby samą siebie zniechęcić. Może macie jeszcze jakieś???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 10:24
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

maja, życzę powodzenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 17-06-2008, 16:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie ma takiego sposobu, a pyrznajmniej ja takiego nie znam. Pewnegp dnia powiedziałem do siebie nie będę palił i tak zostało. Zażywałem też gumę nikoret.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 18:10
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
OK Precz z nałogiem

Witam na tej stronie moje drogie też miałam problemy z rzuceniem papierosów mąż nie palił a ja tak trochę śmieszne ale prawdziwe ale postanowiłam że jednego dnia rzucam i koniec w ruch poszły paluszki cukierki wciąż bym jadła i tak było apetyt ogromny i cóż są efekty przytyłam 15kg i nie mogę zgubić ale u mnie jeszcze inne sprawy bo biorę hormony to myślę że też to działa i co mam zrobić jestem baryłka także Maju nie przejmuj sie tylko rzuć palenie bo to też kosztuje trzymam kciuki i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 20:00
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Anielko!
Bardzo się cieszę z tego co piszesz.Zarażasz optymizmem i radością i tego tu trzeba najbardziej.Ja także już nigdy nie ruszę papierosów!!.Podoba mi się to zdanie,można je wykrzyczeć.
Pozdrawiam Maję!Staraj się pszczółeczko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 21:25
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Tak mi wstyd, nie udało się, wracałam sama do Krakowa i na stacji benzynowej kupiłam papierosy. Nie mam za grosz charakteru, teraz myslę, że może w czasie urlopu sie uda, jeszcze trzy tygodnie. Ale wstyd mi bo wszyscy tak mnie wsparli, a ja ciumok i ofiara. Paskudny nicpoń. Nie warto mnie wspierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 22-06-2008, 22:11
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Nie od razu Krakow zbudowano.Jeszcze próbuj.Nie powinnaś o sobie tak żle myśleć.Sumienie masz!To jest istotne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie potrafię przestać palić Ewita Uzależnienia 677 04-06-2008 11:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.