menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-11-2013, 19:37
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie Niedobór?


Od pewnego czasu bardzo męczą mnie skurcze mięśni (zwłaszcza w nogach). Trochę bardziej też się pocę i jestem jakiś taki poddenerwowany. Myślicie, że może mi brakować jakiejś witaminy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-11-2013, 17:28
Stokrota Stokrota jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Domyślnie

To o czym piszesz może świadczyć o niedoborze potasu. Ja miałam taki niedobór i jego głównym objawem były właśnie skurcze - zwłaszcza łapały mnie w łydkach, w nocy. Zrobiłam sobie oczywiście wszystkie badania i Tobie też to radzę. Ze zdrowiem nie ma żartów. U mnie okazał się to po prostu niedobór i lekarz zalecił mi po prostu uzupełnienie diety o potas. Kupiłam sobie bardzo fajne tabletki, które nie są na receptę (Katelin+). Zaczęłam jeść więcej produktów, które w potas są bogate - polecam codziennie zjeść 1-2 pomidory, na deser po obiedzie np banana, albo od czasu do czasu wspomóc się czekoladą. Ale najważniejsze - zrób badania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2013, 15:12
Zbyszek_krk Zbyszek_krk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 33
Domyślnie

potas jest ważny dla dobrego funkcjonowania układu nerwowego, mięśni czy ciśnienia. ja zażywam leki moczopędne bo niestety dopadło mnie nadciśnienie. to one gównie wypłukują z organizmu potas. można go uzupełnić dietą np suszone morele ziemniaki, sardynki maja go sporo. dodatkowo też łykam Katelin i moje wyniki potasu systematycznie sie podnoszą. najlepiej poproś lekarza żeby zrobił ci jonogram. to badanie z krwi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 09:13
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brunek_L
Od pewnego czasu bardzo męczą mnie skurcze mięśni (zwłaszcza w nogach).
Mam to samo z tym, że u mnie to przychodzi falami: przez dłuższy czas mam spokój, a potem nagle przez kilka nocy budzą mnie skurcze. Zauważyłem, że najczęściej pojawia się to wtedy, gdy (a) poprzedniego dnia piłem mało płynów, albo (b) przez parę dni mało spałem. Nie jest to korelacja stuprocentowa, ale w moim wypadku dość wyraźna.

Nasze babki doradzały na skurcze picie osolonej wody. Ja się takiej "kuracji" boję, bo wydaje mi się, że takimi amatorskimi metodami można zachwiać równowagę jonową w niemożliwy do przewidzenia sposób. Moja rada na początek - pij tyle płynów, ile człowiek potrzebuje i wysypiaj się, to może Ci przejdzie. Bo jak nie, to chyba bez lekarza się nie obejdzie.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-01-2014, 17:30
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Byłem u lekarza, już na szczęście wszystko idzie w dobrą stronę i sytuacja się normalizuje, można tak powiedzieć. Kazał mi owszem pić dużo wody, ale nie solonej (sól wypłukuje z organizmu dużo witamin itd), muszę jeść np suszone morele, ziemniaki, zacząłem pić nawet sok pomidorowy - a go naprawdę nie znosiłem! Poza tym kapsułki łykam i to wszystko sprawia, że jest lepiej. A nie było już wesoło. Bardzo źle się czułem, dobrze, że żona ciągle mi nad głową stała i kazała iść do lekarza. A tam dowiedziałem się, że człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jakie konsekwencje może mieć niedobór potasu... może dojść nawet do zaburzeń rytmu serca... całe szczęście, że się zbadałem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-05-2014, 09:50
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Swego czasu miałam niedobór żelaza, który skończył się oczywiście anemią - i co najgorsze, bagatelizowałam podstawowe objawy. Warto jest nie dość, że regularnie się badać to jeszcze zwracać naprawdę dużą uwagę na to co jemy, ponieważ mało urozmaicona dieta może być naprawdę szkodliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niedobór witaminy D ma wpływ na depresję - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 1 21-01-2014 22:33
Niedobór witaminy B12 powszechny u osób starszych - komentarze 83.238.44.xxx Ogólny 1 12-04-2011 14:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.