menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-03-2014, 11:16
Zbyszek_krk Zbyszek_krk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 33
Domyślnie zielony parking


chce na działce utwardzić kawałek placu żeby na nim postawić samochód. taki zielony parking z zastosowaniem płyt ażurowych Dunajec z Bruk-Betu. zastanawiam się tylko nad usuwaniem trawy kiedy ta już wyrośnie ponad kratkę. czym kosić? podkaszarką? czy można bezpiecznie wjechać na taki parking kosiarką?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-03-2014, 20:49
maurycy maurycy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 11
Domyślnie

Bardziej podkaszarka jest przeznaczona pod takie nawierzchnie. Kosiarka tnie trochę wyżej niż linia po której się porusza, więc nie przytniesz do linii betonu. Ten typ betonu jest zresztą bardzo dobry na parking, mimo tych otworów z których zawsze wyjdzie trawa, ale nie trzeba dzięki tym otworom przejmować się zbytnio odprowadzaniem wody, sama spływa do gruntu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-03-2014, 10:05
Zbyszek_krk Zbyszek_krk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 33
Domyślnie

dziękuje za odpowiedź. zastanawiam się tylko czy położyć takie płyty bezpośrednio na ziemi (jest równo, nie trzeba plantować) czy przygotować podłoże. nie wiem może czymś wysypać lub zrobić wykop na głębokość płyt. nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-04-2014, 21:51
maurycy maurycy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 11
Domyślnie

Powinieneś wyrównać nawierzchnię, pozbyć się roślinności i dobrze ubić glebę i czekać na dni bezdeszczowe. Bo rozumiem chcesz oszczędzić na robociźnie. Jeśli się czujesz na siłach to tak zrób. Podkładu pod to robić nie musisz, takie płyty z otworami można kłaść bezpośrednio na glebę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-04-2014, 14:43
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Po pierwsze podkaszarka, po drugie tylko wyrównać nawierzchnię, po trzecie płyty ażurowe Dunajec - dobry wybór, na pewno z efektu będziesz zadowolony. Moja żona też zaczyna już jakieś przeróbki w ogrodzie, pewnie będę musiał jej w czymś pomóc i się zaangażować, mimo, że wcale aż tak tego nie lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-04-2014, 18:22
Zbyszek_krk Zbyszek_krk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 33
Domyślnie

dziękuję za odpowiedzi.już w długi weekend jak tylko pogoda pozwoli będę tworzył na działce swój "zielony parking". mam już kupione płyty, wyrwane rośliny i usuniętą trawę. zostaje mi tylko ubić ziemie i kłaść płyty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Apel O Zielony Dom eres9596 Praca, wolontariat 0 29-11-2009 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.