menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6921  
Nieprzeczytane 11-11-2015, 23:22
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 775
Domyślnie

Krysiu. A ja przed chwilą skończyłem oglądać na TVP1 film A.Wajdy "Wałęsa człowiek nadziei".
Och!, tak to było właśnie w Gdańsku w latach 70tych, (o tych latach mało wiemy, bo wszystko wtedy było utajnione i zafałszowane przez media). Ale dokładnie o 80tych, to już bardzo, bo na żywo. Myśmy działali w uczelni. W tych 2-ch tygodniach strajku byliśmy codziennie pod Stocznią. Widziałem na własne oczy i przeżywałem tą eksplozję, zachłyśnięcie się wolnością. W mieście. Lecz najgorszy był ten strach! Niepokój. Bo władza była bezwzględna. Mogła zrobić wszystko. Plac Solidarności, (wtedy nazywał się Stoczniowców), zastawiony był czołgami. Czekającymi na rozkaz. Który w każdej chwili mógł przyjść. Pamiętam jak ludzie przychodzący pod bramę wspierać stoczniowców przychodzili z kwiatami, i te kwiaty zatykali, umieszczali w lufach czołgów. Przy biernej postawie czołgistów.
A co się działo 30 sierpnia 80r! Gdy podpisali wreszcie. Te "21". I zakończenie strajku !! To był szał, euforia.
W tym filmie Wajda prawdziwie pokazał Wałęsę. I dramat, bo to był dramat jego rodziny. Bohaterstwo, bo to było bohaterstwo jego żony Danuty.
Tak się zbiegło, że parę dni przed oglądnięciem tego filmu skończyłem czytać książkę Danuty Wałęsy pt. "Wspomnienia i marzenia". Jakaż to była dzielna kobieta i wierna żona, Boże! Ósemka bardzo małych dzieci. A mąż zabierany regularnie przez SBecję.
A jednak miał w niej oparcie. Przeczytaj, koniecznie !

A jak Twoje zdrówko, Krysiu? Wyzdrowiej rybko szybko.
J.

PS. Nie ma mnie na zdjęciu, bo fotografowałem. Ale żonka jest.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 12-11-2015 o 09:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6922  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 09:44
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

Witajcie Samotni, wyogladałam zdjęcia z Gdyni i Gdańska umieszczone przez Stefana i przypomniało mi sie moje lata szkolne, tez chodziłam w pochodzie przebrana ale nasze pochody nie były historyczne tylko lekturowe. Nawet nie pamiętam czy to było jesienią czy wiosna ale było. Życzę Wam kochani miłego dnia i rzeczywiście te pochody z Warszawy i Gdańska jakaż wielka różnica jakby 2 kraje osobno


__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6923  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 10:02
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Stefanie, dzięki za zdjęcia z parady w Gdansku! Piekne i podnoszące na duchu w czasie gdy słyszy się wokół o zadymach i kłótniach. Gdańsk górą! ja tez pamiętam doskonale tę euforię i strach jakie towarzyszyły nam w roku 80-tym, i nazwisko nieznanego wtedy nikomu Wałęsy, którego pojawienie się na antenie wzbudzało takie emocje i nadzieje...a dziś niektórzy go opluwają, dla mnie to wstrętne, małostkowe, przykre....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6924  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 10:25
anuska15's Avatar
anuska15 anuska15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: dolnośląskie
Posty: 663
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim,dzień znowu ponury,chociaż ciepły.Mój nastrój też jakiś dzisiaj niezbyt pozytywny,mam nadzieję,że z biegiem dnia jakoś się rozkręcę.Pochody obejrzałam w tv,a zdjęcia Stefana też.Faktycznie dwa różne światy,zastanawiam się od czego to zależy,że jedni potrafią się bawić a drudzy szukają tylko okazji do rozróby.Film oglądałam a książkę przeczytałam dwa razy.Warto od czasu do czasu przypomnieć sobie tamte trudne czasy. Pozdrawiam,życzę wszystkim dobrego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6925  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 11:35
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie Witam samotnych!

Moje Święto było nie takie jak powinno,
bo całą noc i niedzielę byłem niedysponowany.
Skutkiem tego teraz popijam sobie Orsalit,węgiel i suszone
jagody zalane wrzątkiem.
Mam nadzieję,że dzisiaj już dojdę do normalności,
życzę wszystkim miłego dnia.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6926  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 11:58
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

Moi drodzy przyjaciele wątkowi ja też pamiętam tamte czasy mieszkam bo wiem w Hucie koło kościoła Arki. Byliśmy gazowani co tydzień pewnego dnia dozorczyni postanowiła policzyć resztki petard było 300 naokoło bloku, smród i piekące oczy, pod oknami jeździły wozy bojowe i czołgi . zaraz za kościołem mieszkali w hotelach Zomo Pamiętam bojowe czasy oj bardzo pamiętam żołnierzy uzbrojonych na ulicach zima i koksowniki.
__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6927  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 12:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 776
Domyślnie

Dzień dobry! Chyba wszyscy pamiętamy tamten czas nadziei, wielkiej odwagi i determinacji, walki i przemian, chociaż nie wszyscy byliśmy blisko tych wydarzeń. W moim miastku, gdzie wszyscy się znają, było spokojnie. Wiadomości docierały skąpo, bo tylko przez nielicznych przyjeżdżających z Warszawy. A w telewizji wiemy, jak było.
Janku, zrozumiałam, ze jesteś na zdjęciu, więc wytypowałam faceta do rzeczy myśląc: a nuż zgadnę?. Pozdrawiam Małżonkę - gdzie jej szukać?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6928  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 12:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 776
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
Witaj Krystynko,nie wiedziałem,że jesteś po chorobie i to po
przeziębieniu,choroby grypo podobne bardzo osłabiają
organizm.
Na takie przypadki mam własne mikstury z receptury mojej
babci Góralki z Milówki tzn.miodzik z mniszka,miodzik z kwiatu
czarnego bzu oraz syrop z młodych pędów sosny.
Szkoda,że nie wiedziałem byłbym Ci dał po buteleczce,
jechałem z Warszawy do Zamościa w sobotę.
Miałem to dać wnuczkowi w Łodzi i zapomniałem,
Życzę wszystkim miłego wieczoru,zaś Krysi szybkiego
powrotu do normalności
Edwardzie, dziękuję za chęć poratowania mnie zdrowotnymi nalewkami. Z Warszawy do Zamościa miałbyś mocno nie po drodze, ale liczą się dobre chęci.
Już się czuję prawie dobrze, jestem tylko osłabiona, bo prawie nie jadłam przez czas choroby. Ale z tym poradzę sobie w trymiga. Piszesz, że teraz Ty złapałeś jakiegoś wirusa - mam nadzieję, że już go przepłoszyłeś skutecznie.W tym pięknym wieku musimy na siebie bardzo uważać, tak nas lubią różne paskudztwa. Życzę zdrowia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6929  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 16:43
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 775
Domyślnie

Krysiu: Pozdrawiam Małżonkę - gdzie jej szukać?
Edytowałem tam, zaznaczyłem ją x.
Wzajemne pozdrowienia.
J.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 12-11-2015 o 16:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6930  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 17:56
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 776
Domyślnie

Widziałam - bardzo sprytnie to zrobiłeś. Na pierwszy rzut oka wygląda jak kwiat we włosach. Żona ma pewnie mnóstwo pięknych zdjęć. Pamiętam jedno ujęcie na filmie z działki. Jeszcze raz pozdrawiam.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6931  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 21:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 776
Domyślnie

Jutro jest piątek, 13... Bez czarnego kota ani rusz. Wszystkim na szczęście

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6932  
Nieprzeczytane 12-11-2015, 21:42
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 776
Domyślnie

Tyle już czarnych kotów na stronie ... nie piszę więcej. Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6933  
Nieprzeczytane 13-11-2015, 08:48
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie piątek 13.

Cześć!Mam nadzieję,że nie będzie ten piątek bardzo zły!!Mgła na razie okrutna-nic nie widać na odległość 5 m. Wczoraj przymierzałam się napisać 2 razy ale w końcu nic nie napisałam!Świętowałam u koleżanki po południu a o 10 byłam jak zwykle w środę z grupą kijkową. Do pilnowania bąbli nie jadę-czekam na telefon od mamy.Przydam sie jako taka przyłatana babcia na telefon!
Edziu,przykro mi że jesteś chory-a może Ci już przeszło??Pij dużo wody nawet ciepłej,a najlepiej przez 1 dzień wypij 1 litr coca-coli i zjedz słone paluszki!Naprawdę to jest pomocne!Na następny dzien i dalej zupa marchewkowa i woda,aż wszystko sie zatrzyma!Bez żadnych sucharków,suchych bułek i ryżu!
Domowy sposób najlepszy!
Życzę Ci zdrowia!!!
Krysia już chyba w porządku?
Dzisiaj pójdę na targ po jabłka i kiszoną kapustę.Obiad mam od dni ten sam-bigos z kiełbasą i ziemniakami.Jakoś nie mogę się przekonać do baru,chociaż u nas jest tani!! No ok!Życzę miłego dnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6934  
Nieprzeczytane 13-11-2015, 09:42
Turka's Avatar
Turka Turka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Mazowsze
Posty: 155
Domyślnie

Dzień dobry w piątek 13tego! Kaima nadrukowała czarnych kotów, a przecież to przynosi pecha.Najlepiej, jeśli nie wyjdę z domu - to oczywiście żart.Pogoda nie spacerowa, bo jest mgła i ciemno. Ale dzień dopiero się zaczął i może się zmienić. Dobrego dnia zyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6935  
Nieprzeczytane 13-11-2015, 09:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dzien dobry wszystkim samotnym. Chorujacym zycze szybkiego wyzdrowienia. Ha ha, piatek 13-tka...koty czarne. Musze byc odwazna dziewczynka bo po poludniu "biore" samolocik i hajda do Warszawy. Jutro mam slub mojej dalekiej mlodej kuzynki.
Pogode mamy jesienna, ale mimoi tego jest sloneczko, choc w powietrzu sporo wilgoci.

Milego dnia dla wszystkich samotnych i tych co tu zagladaja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6936  
Nieprzeczytane 13-11-2015, 10:00
anuska15's Avatar
anuska15 anuska15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: dolnośląskie
Posty: 663
Domyślnie

A u mnie dzisiaj słoneczko pięknie świeci,ale co będzie dalej to wielka niewiadoma.Witam,mam nadzieję,że ten dzień przyniesie nam szczęście a nie pecha,czego wszystkim życzę.Wybieram się po zaopatrzenie sobotnio -niedzielne i być może żaden pech mnie nie spotka po drodze.Dobrego dnia dla samotnych i nie tylko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6937  
Nieprzeczytane 13-11-2015, 13:32
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

A dla mnie 13-ty i piątek to zwykle szczęśliwy dzień! do tego mam w domu czarnego kota, hi, hi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6938  
Nieprzeczytane 13-11-2015, 13:40
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie Witam samotnych!

U mnie przepiękna słoneczna pogoda,warto było urządzić
sobie spacerek,wokół mego osiedla szaleją z robotami na
ulicach pokrywając je nową warstwą asfaltu.
Jutro wielkie otwarcie gigantycznego zespołu różnych
supermarketów na terenie dawnej bazy PKS obszar 600x200 m.
Dziękuję Ci serdecznie Danusiu za porady medyczne,już jest
w porządku,szkoda,że tak daleko mieszkasz uściskałbym Cię
za to.
Życzę wszystkim pięknego dalszego dnia.



__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6939  
Nieprzeczytane 14-11-2015, 08:22
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie Hej hej!!!

Witajcie!Jakoś minął ten piątek 13 go u nas bez wielkich nieszczęść?!
tylko u tej mamy co jeżdżę na telefon do dzieci prawie stała sie katastrofa!
To nie przez pechowy dzien ale przez jej niedbalstwo!!Zamknęła jednego synka 2 latka w pokoju i sama poszła do sklepu.Nie było jej 1 godzine może a dziecko przewróciło szafke z dużym telewizorem i leżało pod nim!!!
Na szczescie nic sie mu nie stało tylko ekran TV pękł na pajęczynkę.
Choroba-ale nieodpowiedzialna mama!!Dlaczego mnie nie zawołała jak chciała iść do sklepu albo dlaczego nie wzięła ze soba dziecka?
Ciekawa jestem jak sobie poradzi jak urodzi to 3 dziecko?
Dziś idę z grupą na kijki,potem spędzę ten dzień w domu.
Edziu-dzięki za uściski nawet wirtualne aczkolwiek miłe!!!


Ta dekoracja dla Was kochani!!
Miłego dnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6940  
Nieprzeczytane 14-11-2015, 11:20
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

Witam samotnych a w swojej samotności zaczęłam używać srubek śrubokrętów wiertarki i przydało się ułamała się klamka w plastikowym oknie kupiłam w super markecie za 5 zł i udało się mi samej wymienić. Nauka sprzętu męskiego nie poszła w las ani zapomnienie . Kochani miłego dnia życzę i pozdrawiam pięknie


__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.