menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 11:49
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Post Jak bezstresowo odrobaczyć kota? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak bezstresowo odrobaczyć kota?
--------------------
Nie widzę nic stresującego w tej czynności - mam kotkę "podrzutka", zarobaczona była bardzo.Po podaniu połowy tabletki od weterynarza mam kłopot z głowy. Trzeba tą czynność co jakiś czas powtarzać, ale z dobrym skutkiem i jest OK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 11:55
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

http://www.iv.pl/images/uhg6b6jah2ugf9ac6v9.jpg
To właśnie jest moja Zuzia-odrobaczona kilkakrotnie, wysterylizowana i przez nas kochana.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 14:14
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Jako naczelna "wklejaczka" nie byłabym sobą, gdybym w ramach pożegnania nie wkleila czegoś... zatem ...
_
Jak bezstresowo zaaplikować kotu tabletkę na odrobaczenie:

1. Weź kota na ręce i otocz go lewym ramieniem tak, jak się trzyma niemowlę. Umieść palec wskazujący i kciuk prawej ręki po obu stronach pyska i naciśnij lekko trzymając tabletkę w pozostałych palcach prawej ręki. Gdy kot otworzy pysk wpuść tabletkę, pozwól kotu zamknąć pysk i przełknąć.

2. Podnieś tabletkę z podłogi i wyciągnij kota spod tapczanu. Ponownie otocz kota lewym ramieniem i powtórz cały proces jeszcze raz.

3. Wyciągnij kota z sypialni i wyrzuć rozmamłaną już tabletkę.

4. Wyjmij nową tabletkę z opakowania, otocz kota lewym ramieniem jednocześnie trzymając lewą ręką wierzgające tylne nogi. Rozewrzyj pysk kota i palcem wskazującym prawej ręki wepchnij tabletkę tak głęboko jak się da. Przytrzymaj kotu zamknięty pysk i policz do dziesięciu.

5. Wyciągnij tabletkę z akwarium a kota z garderoby. Zawołaj żonę do pomocy.

6. Przyduś kota do podłogi klinując go między kolanami jednocześnie trzymając wierzgające przednie i tylnie łapy. Nie zwracaj uwagi na niskie warczące odgłosy wydawane w tym czasie przez kota. Niech żona przytrzyma głowę kota jednocześnie wpychając mu drewniana linijkę miedzy zęby. Następnie wsuń tabletkę wzdłuż linijki miedzy rozwarte zęby i intensywnie pogłaszcz kota po gardle, co skłoni go do przełknięcia.

7. Wyciągnij kota siedzącego na karniszach i rozpakuj nowa tabletkę. Zanotuj sobie, żeby wymienić firanki. Pozbieraj kawałki porcelany z potłuczonej wazy, możesz je posklejać później.

8. Owiń kota w ręcznik kąpielowy, a następnie niech żona położy się na kocie tak, żeby tylko jego głowa wystawała spod jej pachy. Umieść tabletkę w środku plastikowej rurki do napojów. Przy pomocy ołówka otwórz kotu pysk i wcisnąwszy rurkę miedzy rozwarte zęby mocno wdmuchnij tabletkę do środka.

9. Sprawdź na opakowaniu, czy tabletki nie są szkodliwe dla ludzi, a następnie wypij jedna butelkę piwa żeby pozbyć się nieprzyjemnego smaku w ustach. Zabandażuj żonie rozdrapane ramię, a następnie przy pomocy ciepłej wody z mydłem usuń plamy krwi z dywanu.

10. Przynieś kota z altanki sąsiada. Rozpakuj następną tabletkę. Przygotuj następną butelkę piwa. Umieść kota w drzwiczkach od kredensu tak, żeby przez szczelinę wystawała tylko jego głowa. Rozewrzyj mu pysk łyżeczką od herbaty i przy pomocy gumki ,,recepturki'' strzel tabletką miedzy rozwarte zęby.

11. Przynieś śrubokręt i przykręć wyrwane zawiasy z drzwiczek na swoje miejsce. Wypij piwo. Weź butelkę wódki. Nalej do kieliszka i wypij. Przyłóż zimny kompres do policzka i sprawdź, kiedy ostatnio byłeś szczepiony na tężec. Przemyj policzek wódką w celu zdezynfekowania rany i wypij kolejny kieliszek, aby ukoić ból. Podartą koszule możesz już wyrzucić.

12. Zadzwoń po straż pożarna, żeby ściągnęli tego cholernego kota z drzewa. Przeproś sąsiada, który wjechał samochodem w płot próbując ominąć kota przebiegającego przez ulicę. Wyjmij kolejnę tabletkę z opakowania.

13. Skrępuj tego drania przy pomocy sznurka od bielizny związując razem przednie i tylnie łapy, a następnie przywiąż go do nogi od stołu. Weź grube skórzane rękawice ogrodnicze. Wciśnij tabletkę kotu do gardła popychając dużym kawałkiem polędwicy wieprzowej. Już nie musisz być delikatny. Przytrzymaj głowę kota pionowo i wlej mu dwie szklanki wody wprost do gardła żeby spłukać tabletkę.

14. Wypij pozostałą wódkę z butelki. Pozwól żonie zawieźć się na pogotowie. Siedź spokojnie, żeby doktor mógł zaszyć ci ramię i wyjąć resztki tabletki z oka. Po drodze do domu wstąp do sklepu meblowego i kup nowy stół.

15. Zadzwoń do schroniska dla zwierząt, żeby zabrali tego mutanta z piekła rodem i sprawdź, czy w pobliskim sklepie zoologicznym nie mają chomików.
_
No to teraz wyruszam na poszukiwanie milusich chomiczków...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 15:44
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Napisałam się do Ciebie, napisałam, ale Ty nie chcesz przyjmować wiadomosci....szkoda...ubycie kogoś z forum to jakas wyrwa niepotrzebna we mnie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 15:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bogda50
Dobry instruktaż, wypróbuję go na swoim psie. Ciekaw jestem jakiego spustoszenia okolicy i mnie dokona. Inna sprawa, że musiałem pampersa zmieniać czytając Twoje wywody. Tak trzymać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 16:04
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Bogda50
Spłakałam się ze śmiechu, gdy miałam pieska też były kłopoty z podaniem tabletki, też imaliśmy się różnych sposobów. Szkoda, że wówczas nie znałam tej instrukcji.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 16:16
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Gaduła

Juz dawno sie tak serdecznie nie usmialam, warto byc w KSC. Bogdo jestes mistrzem w odrobaczaniu kotow, ufff musze odetchnac !!! Cos wspanialego!!!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 17:06
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Hej, tam na tratwie! Bogda nie odpływaj !Tyle tu rycerstwa zakotwiczyło , rycerek zza Wielkiej Wody nie pomijając.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 17:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Bagda, jezeli jeszcze gdzies krazysz - czy ten przepis mozna zastosowac na wieksze jednostki kotopodobne - i potem popic dobra flacha?? A moze lepsza dobra lewatywa i po sprawie?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 17:35
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
To właśnie jest moja Zuzia-odrobaczona kilkakrotnie,
Aniu, czy Ty Zuzię odrobaczałaś tą metodą Bogdy50, bo ona (Zuzia nie Bogda) taka jakaś zagubiona i nieswoja?
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 18:09
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Tadeuszu psu to wystarczy tabletkę wsadzić albo w metkę łososiową ,ser zwany popularnie mordoklejką, albo w czekoladę taką do smarowania hihi i uważać coby ci palców nie zechlał razem z tabletką
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 18:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Tadeuszu psu to wystarczy tabletkę wsadzić albo w metkę łososiową ,ser zwany popularnie mordoklejką, albo w czekoladę taką do smarowania hihi i uważać coby ci palców nie zechlał razem z tabletką
Ale ja nie mam problemu z dawanie mojemu psu lekarstw. Podszedłem do tematu humorystycznie tak jak bogda.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 21:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Teraz już są specyfiki, którymi się kropi skórę psa i po kłopocie. Odrobaczają i nie pozwalają pchłom zamieszkać na naszym pupilu. A kotu trochę stresu się przyda. Bardziej doceni chwile, gdy mu nikt na siłę nie wciska nic do paszczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 21:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Teraz już są specyfiki, którymi się kropi skórę psa i po kłopocie. Odrobaczają i nie pozwalają pchłom zamieszkać na naszym pupilu. A kotu trochę stresu się przyda. Bardziej doceni chwile, gdy mu nikt na siłę nie wciska nic do paszczy.
Odpchlenie a właściwie zapobieżenie zalęgnięciu się pcheł lub kleszczy to jedna bajka i tu żel lub obroża, a odrobaczenie to inna bajka bo chodzi o ewentualne robaki w kale i tu pastylki do połknięcia..
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 21:15
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Tadeuszu jestem prawie weterynarz to odróżniam i odrobaczenie i odpchlenie. Zresztą najwięcej zakażeń pasożytami wewnętrznymi jest po pobycie pcheł na skórze psa. Sama kupuję u lekarza ten kropelkowy specyfik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 21:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Tadeuszu jestem prawie weterynarz to odróżniam i odrobaczenie i odpchlenie. Zresztą najwięcej zakażeń pasożytami wewnętrznymi jest po pobycie pcheł na skórze psa. Sama kupuję u lekarza ten kropelkowy specyfik.
Ja nie weterynarz to w takim razie odpchlenie wystarczy??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 21:34
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Przyjmuje się, że jeśli pies, kot miał pchły to i robale będą. Jeśli nie to są różne szkoły. Jedni lekarze mówią, że jednak trzeba czasem odrobaczyć, inni są zwolennikami systematycznego co pół roku odrobaczania. Nam pozostaje wybrać takiego weterynarza, który nam odpowiada. Należy zawsze odrobaczyć sukę przed kryciem, a to dlatego, że hormony ciążowe uaktywniają larwy istniejące w jej ciele, i szczenięta przychodzą na świat już z pasożytami. Stąd tak ważne jest odrobaczanie szczeniąt i to niejednokrotne a w pewnym cyklu. Lekarstwa nie zabijają larw, tylko już dojrzałe osobniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 01-07-2009, 07:04
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Paskudztwo się lęgnie w ciałach naszych zwierzaków, a my mamy problem.Jak tu nie odrobaczać, jeżeli w wymiocinach są żywe brrrrr fujjjj robaki? Teraz po kuracji jest spokój, a Zuzia to pieszczoszek - dobrze się ma!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-07-2009, 09:52
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

No tak, ale ja dalej nie mam skutecznego sposobu na odrobaczanie kota. Jak to robicie? U mnie wyglada to prawie jak w opisie Bogny, o ile z psami nie ma kopotu, to z kotem jest i to niemaly.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-07-2009, 10:15
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Prawie nikt - poza Matrix - nie zwrócił uwagi na to zdanie.
Cytat:
Jako naczelna "wklejaczka" nie byłabym sobą, gdybym w ramach pożegnania nie wkleila czegoś...
Bogdo, do zobaczenia!


Cha_go,
robię to tak, jak Bogda opisała w punkcie pierwszym. No, prawie tak bo następne punkty mam darowane. Uważnie patrzyłam weterynarzowi na ręce. Ważne: nie można tabletki "puścić", bo może dojść do zachłyśnięcia. Trzeba ją położyć na nasadzie języka.
Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.