menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:32
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Mam wrażenie Grażynko,że Cię rozumiem, też byłabym wściekła, czułabym się chyba lekceważona.
  #22  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Grazyna .Mnie by sie włączyło czerwone światełko !!!! Nie będę wchodzić w szczegóły ale korespondencja "z kolezankami" bywa czasem hmmm....realizacją fantazji?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #23  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:34
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Sory wpis wywaliłam
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 25-03-2008 o 07:31.
  #24  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:36
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Grażynko,a może odpłacić mu pięknym za nadobne.
Czy trudno o wirtualnego przyjaciela?
  #25  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:39
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

wpis wywaliłam.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 25-03-2008 o 07:30.
  #26  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:42
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

O nie kochana, jesteś na prostej drodze do "doła".
Tak nie wolno!!!!!!!!!!
  #27  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:42
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Nie wiem czy to jest wada tylko naszego społeczeństwa, czy gdzieś inndziej w świecie też bliżni są tak bardzo zazdrośni ?
Często u nas bywa tak, że masz przyjaciół do momentu kiedy nie zobaczą, że to Ty masz więcej niż oni, że to Ty masz lepszy samochód, droższy ciuch i wtedy "przyjaż" znika a często dawni przyjaciele zmieniają się w wrogów.
Piszę te przykre ale prawdziwe słowa bo sama tego doświadczyłam......

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Albo odwrotnie masz przyjacioł poki "nadazasz" kiedy ci się gorzej wiedzie i jest podejrzenie ,ze moze trzeba będzie pomoc ...robi sie dziwnie pusto....wiec moze to ty prowokujesz "znikanie" przyjaciół.Moze to nie jest zazdrosc tylko po prostu niemoznosc -pojawienia sie na wypasionym przyj eciu -bo ciuch nie ten ,prezent zbyt skromny,niemoznosc finansowa by uczestniczyć w rozrywkach itd itd .... Moze brak taktu ze strony tych ,ktorym rzekomo sie "zazdrosci" -tez pisze z obserwacji choc nie dotyczy to mojej osoby bezposrednio .Moi przyjaciele byli,sa i bedą

Te dwie wypowiedzi to jakby słowa przezemnie wypowiedziane.Ostatnio szczególnie mocno doświadczyłam co to jest ludzka zazdrośc,i do jakich paranoi doprowadza ludzi.Spłoneło mi mieszkanie,straciłam cały dorobek 20 lat,zostałam z niczym.Znależli się ludzie,którzy pomogli,mam dziś ładnie urządzone mieszkanie,czysto i świerzo.Nie mam jednak wielu rzeczy,nie mam jeszcze "ładnych ciuchów",nie mam kasy na imprezy,na prezenty dla znajomych.'
I co,jedni zazdroszczą tego że tak wielu mi pomogło,że wogóle pomagali,liczą "ile to się na tym dorobiłam,bo mam nowe",czują się wręcz obrażeni.Tylko czym pytam?
Inni znów zazdroszczą tych właśnie ,którzy pomagali,"bo dlaczego tobie?"
Niewielu zostało "starych" przyjaciół,wielu się odsunęło,jakbyśmy byli czyms zarażeni i jeszcze zachowują się jak pokrzywdzeni,oni pokrzywdzeni.

Dla mnie zazdrość jest uczuciem dobrym wtedy ,gdy mobilizuje do osiągnięcia więcej,czegoś lepszego.Zazdroszcząc komuś czegoś,staram się tak robić,by to osiągnąć,przy okazji nikogo nie krzywdzić.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #28  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:46
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Grażyna, dobre okreslenie " wściekła". Mnie by też cholera chyba wzięła. Ale skoro to mówi i robi otwarcie, to chyba to nie jest groźne. Gorzej by było jakby to ukrywał.
__________________
Kochane życie
  #29  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:46
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Cicho Kundziu, rozumiem Cię, wiem to boli.
  #30  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:49
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

No nie wiem Bono?
  #31  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:50
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

wpis wywaliłam
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 25-03-2008 o 07:30.
  #32  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazyna
Tu nie chodzi o rewanż, [wściekła] mam ciężar na klacie, ze taka muszę być wyrozumiała, a jednoczesnie go rozumiem, czy to nie jest dziwne?
Ale dlaczego musisz być taka wyrozumiala zrzuć cięzar,poświęć zastawę ,walnij czyms o podlogę ...i idź natychmiast do fryzjera i kosmetyczki to najlepszy "odstresowywacz" a przy okazji niech pacan zobaczy ze ma w domu piekna kobietę.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #33  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 01:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bono ja też nie bylabym taka pewna........
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #34  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 01:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Kundziu

Wiesz co jest oklepane przyslowie o prawdziwych przyjaciolach co to ich sie w biedzie poznaje ,poznaje sie ich takze w powodzeniu .Więc ci co ci zanikli najwyraźniej na zaszczyt bycia Twoimi przyjaciołmi NIE ZASŁUGIWALI
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #35  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 01:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lucynko

Cytat:
Napisał kunegunda
Te dwie wypowiedzi to jakby słowa przezemnie wypowiedziane.Ostatnio szczególnie mocno doświadczyłam co to jest ludzka zazdrośc,i do jakich paranoi doprowadza ludzi.Spłoneło mi mieszkanie,straciłam cały dorobek 20 lat,zostałam z niczym.Znależli się ludzie,którzy pomogli,mam dziś ładnie urządzone mieszkanie,czysto i świerzo.Nie mam jednak wielu rzeczy,nie mam jeszcze "ładnych ciuchów",nie mam kasy na imprezy,na prezenty dla znajomych.'
I co,jedni zazdroszczą tego że tak wielu mi pomogło,że wogóle pomagali,liczą "ile to się na tym dorobiłam,bo mam nowe",czują się wręcz obrażeni.Tylko czym pytam?
Inni znów zazdroszczą tych właśnie ,którzy pomagali,"bo dlaczego tobie?"
Niewielu zostało "starych" przyjaciół,wielu się odsunęło,jakbyśmy byli czyms zarażeni i jeszcze zachowują się jak pokrzywdzeni,oni pokrzywdzeni.

Dla mnie zazdrość jest uczuciem dobrym wtedy ,gdy mobilizuje do osiągnięcia więcej,czegoś lepszego.Zazdroszcząc komuś czegoś,staram się tak robić,by to osiągnąć,przy okazji nikogo nie krzywdzić.
odpuść obie tych maluczkich, plugawych ludzików.Psy szczekają karawana idzie dalej i tak trzeba do tego podchodzić. Zdaję sobie sprawę, że wielu Twoim "przyjaciołom" byłoby lżej gdybyście mieszkali w niewyremontowanej ruderze umeblowanej nadpalonymi rupieciami, na szczęście jest inaczej mieszkacie w wyremontowanym ładnie urządzonym mieszkaniu i niedługo wszystko wróci do normy. Będziesz miała ładne ciuchy i zaczniesz chodzić na imprezy, zobaczysz. Ci co się od Ciebie odsunęli nigdy nie byli Twoimi przyjaciółmi więc nie ma czego żałować. Pamiętaj: PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE i Ty takich prawdziwych przyjaciół w tej swojej biedzie poznałaś.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 25-03-2008 o 01:50.
  #36  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 09:42
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Basiu,Małgosiu, tu nie chodzi o mnie i moich "przyjacjół,chodzi mi wogole o zazdrość,o ludzi,którzy zazdroszczą wszystkiego ,co tylko możliwe.Ja już "olałam" rzekomych przyjaciół.
Mnie trudno jest pojąć,jak można zazdrościć nieszczęścia,jak można zazdrościć tego,że tak ciężko pracuje się na to by było lepiej.Nigdy nie mialam za dużo,zawsze było to tyle bym w miarę spokojnie żyła.Cieszyłomnie ,gdy ktoś coś zdobywał,osiągał więcej.Może jestem nieudacznik,że nie wybiłam sie ponad innych,ale mnie to wystarczało,niczego nie robiłam na siłe.
W zasadzie ten post i do postu o kurze domowej by pasował.Bo wiele lat byLam taką kurą domową ,zajmowałam się domem,dziećmi,pralam,prasowałam gotowałam,robilam na drutach ,szydełku itd,i to sprawialo mi radość.Dorabiałam tymi robótkami na artykuły potrzebne w domu,na drobne przyjemności,na wycieczki....I nawet przez myśl mi nie przyszło by bezinteresownie komuś zazdrościć.A cy zazdrościłam-owszem,ale to było motorem do działania,bo z samej zazdrości nic nie wychodzi ,tylko frustracje.Jeśli podobało mi się coś u kogoś a chciałam to mieć,to pracowalam na to.
I zawsze będę twierdzić,że zazdrość może mieć pozytywny skutek,jeśli nie jest zazdrością dla samej zazdrości,a motorem dążenia do lepszego.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #37  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 09:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Otóż to!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #38  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 10:27
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Mamy w rodzinie takiego faceta który był dość biedny ale podpatrzył dobry interes i po mału, ciężką pracą doszedł do dużych pieniedzy. Ja mu nie zazdroszczę bo wiem jak na to co ma ciężko pracował. I byłoby wszystko o,cay, gdyby nie zmiana jaka nastąpiła w podejściu tego człowieka do innych.
On chciałby wszystkich widzieć biednymi, upokorzonymi, leżacymi u jego stóp. Chciałby być panem i władcą którego się podziwia za jego osiągnięcia. Zrobił się człowiekiem który nikomu nie przyzna racji bo tylko on wie najlepiej, zrobi najlepiej. Nikt sie dla niego nie liczy. Choć to jest b. bliska osoba w rodzinie, zaczęto go unikać, ja też.On twierdzi, że ludzie mu zazdroszczą, a ja osobiście mu współczuje i mówię ,że wolałam go jak był biedny ale rozsądny.
  #39  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 11:04
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Uśmiech

Pieniadze szczescia nie daja, lecz podnosza glowe.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #40  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 11:55
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Pieniadze szczescia nie daja, lecz podnosza glowe.
Bo najgorszy kram,jak się z dziada zrobi pan,a z parcha -monarcha.
To powiedzenie powtarzał mój dziadek.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dalaj Lama i olimpiada w Pekinie (prawa człowieka a polityka międzynarodowa) Karol Polityka - wątki archiwalne 85 04-08-2008 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.