menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 28-08-2009, 18:04
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

łeeee, a ja ją już widziałem ze zrazikami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 16:18
bajbus's Avatar
bajbus bajbus jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dolnośląski
Posty: 2 392
Domyślnie

Witam!
Malwinka ma rację.,trzeba wzmocnić mięśnie kręgosłupa.
Wypadł mi dysk ,cierpiałam na rwę kulszową,bolały mnie lędźwie, miałam kłopoty z poruszaniem głową.
Dysk nastawił mi kręgarz,brałam masaże itp.
Odkąd zaczełam systematycznie ćwiczyć bóle ustały ,nie biorę żadnych leków. Cwiczę codziennie i staram się dużo spacerować i czuję się dobrze.
Zachęcam do ćwiczeń .ale trzeba poradzić się lekarza bo każdy ma inne schorzenia.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 10:53
Teresa51 Teresa51 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 3
Domyślnie

Najlepszym lekiem jest chłód czyli kriokomora, a poza tym polecam apo-napro świetnie działa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 16:54
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Zdaje mi się, że ja mam te wszystkie dolegliwości to o czym pisały moje poprzedniczki. Robiłam (tak mi sie wydaje) prawie wszystko. Najbardziej pomaga basen, będąc jesienią w Bukowinie Tatrzańskiej przekonałam się, że to pomaga, ale trudno tam być stale. Sanatorium może trochę ale nie wiele.
Ostanio chodziłam na łóżka Ceragemu (pisałam o tym na swoim blogu) ale ze względu na grypę i ogromne kolejki zaprzestałam. Po niecałych 2 tygodniach od ostatnich zabiegów ból wrócił z całym swoim natężeniem. Wydaje mi się, że muszę kupić to łóżko. Ono działa szczególnie na mięśnie przykręgosłupowe.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 18:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

W pierwszych dniach gimnastyki boli wszystko- jezeli to nie jest bol korzeniowy- promieniujacy do kd- nie przestawac cwiczyc. W ostrym zespole bólowym - rezim łożkowy i zadnych zabiegów. Dopiero po ustaniu bolu cwiczenia- w internecie znajdziecie takie cwiczenia- trzeba je wykonywac codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 19:39
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

A może to pomoże?

http://fitness-cafe.net/cwiczenia-ro...a-dla-leniwych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 11:19
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Babcielu,jakie masz zdanie o "nastawianiu" dysku przez kręgarza?

Ja bardzo sceptycznie podchodzę do tego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 12:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

O rany, kręgarz musi miec certyfikat- robia to juz lekarze przeszkoleni w odpowiednich osrodkach.Jest to dobra metoda - pod warunkiem , że jest wykonana przez fachowca.Kriokomora- też- ale sa liczne p/wsKazania. No i trzeba wytrzymac te minus 130 gradusów.Ja byłam i zasypialam na stojąco- dobrze ,ze trzeba chodzic - bo ostałabym się w tej krio....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 19:29
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 168
Domyślnie

Kwiatuszku, czy ten apo-napro działa na wszystko?
Bo jak na wszystko, to znaczy się że na nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 20:38
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Kwiatuszku, czy ten apo-napro działa na wszystko?
Bo jak na wszystko, to znaczy się że na nic.

Gdy cos jest to wszystkiego to jest do niczego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 20:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

To są spamy reklamowe.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 19-12-2009, 14:13
lakpyt lakpyt jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1
Domyślnie kręgosłupy leczą się same

mam za sobą roczną przygodę w leczeniu rwy kulszowej, odwiedziłem wielu lekarzy oraz uzdrowicieli ( nie polecam nastawiających dyski !!! )
dziesiątki godzin spędzonych w internecie w poszukiwaniu informacji... i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć jedno - nie wierzę w specjalistów od leczenia kręgosłpa !!! Kręgosłup w 90 % leczy się sam,
trzeba zastosować głównie profilaktykę : nie dźwigać,
możliwie często odpoczywać - po prostu leżąc, a przynajmniej bezpośrednio po przyjściu z pracy.
Nie stać dodatkowych godzin w kuchni robiąc posiłki.
Każdy przpadek jest inny, ale ponad 99 % różnych
dyskopatii i przepuklin kręgosłupa naprawdę nie wymaga
operacji, a różne wewnętrzne rany powodujące bóle kręgosłupa zrastają się po prostu same - występuje samowyleczenie. Najbliżej prawdy o bólach kręgosłupa według mnie jest prof. Artur Dziak w książce za 13 PLN
" Bóle krzyża ".Polecam szczególnie wątek mówiący o badaniach na dwóch grupach chorych ze zchorzeniami kręgosłupa, gdzie jedna grupa przechodziła różnego rodzaju leczenie i zabiegi, ćwiczenia a druga nie robiła praktycznie nic. Efekty podleczenia lub znacznego wyleczenia kręgosłupa były takie same w obu grupach pacjentów. Osobiście polecam ogólne wzmocnienie organizmu suplementami firmy FinClub - płyn Flexi Gel
oraz małże nowozelandzkie w tabletkach - fiolkach.
ale są dość drogie - ponad 100 zł każda. Najtańszym sposobem jest zakup żelatyny spożywczej i dodawać
soku lub kiślu. Jedna rozcieńczona łyżka stołowa może być dodawana doróżnych napojów przez cały dzień lub dwa. Kuracja może przynieść efekty już po 1-2 miesiącach, a może trwać nawet do roku. Pijemy tyle ile nam smakuje, nie za dużo i nie na siłę. Ludzie pod wpływem bólu często godzą się na operację, której skutki w wielu wypadkach mogą być nieodwracalne,
ale tą decyzję każdy musi podjąć sam, szpital napewno zarobi ale my niekoniecznie, a rehabilitacja pooperacyjna
i tak będzie konieczna, często bardziej skomplikowana jak bez operacji, która jest ostatecznością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 19-12-2009, 16:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, jednak , nie leczy się sam. Uwazasz , że zrosty nie daja dolegliwosci?- jeszcze jakie....Ostatnio byłam na sympozjum naukowym poswieconym leczeniu ktegoslupa- bardzo ciekawe nowe teorie- zadnego lezenia nawet w okresie ostrym, kontrolowany ruch , cwiczenia i leki p/bólowe , spanie w pozycji takiej ,ze nie boli. I ruch ruch, ruch...Czytalam prof Dziaka - jeden z najlepszych specjalistów "od kręgosłupa"- tez ruch, ruch...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 19-12-2009, 17:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

POlecam akupunkturę ..jestem po 5 zabiegach..dzis pierwszy raz przespałam bezbólowo noc mogąc wiercić sie dowolnie..dretwienia ręki wystąpiły 2 razy w ciagu dnia i lzejsze niż poprzednio....staram sie cwiczyć codziennie kark wg wskazań lekarza rehabilitanta...jest ulga...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 19-12-2009, 23:02
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A ja powiem tak.Trzy tygonie pobytu w Sanatorium.Codzienna gimnastyka w basenie,brak dżwigania,stania w kuchni,kolejkach,siedzenia godzinami przy kompie i sporo spacerow z kijkami.Prawie zero dolegliwosci.Szanujmy swoje kregosłupy,same sobie zapracowujemy na ich stany.Pozdrawiam cieplutko i życia bez bólu zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 20-12-2009, 16:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Anielko - bardzo ważne- życie w sanatorium - bezstressowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 23:45
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wypowiedzi.Każda z nich niesie wiele osobistych doświadczeń. A moje doświadczenia, potwierdzają, że przede wszystkim ruch. Lekarstwa,które miałam, niestety zamiast pomagać,powodowały bóle żołądka i jego okolic. Leżenie, tylko w okresie silnego porażenia, i stopniowo choć powoli ale należy ćwiczyć codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 18:33
X Barbara's Avatar
X Barbara X Barbara jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Między Szklarską Porębą a Gdynią...
Posty: 82
Domyślnie

A próbowałaś krioterapii? Mnie bardzo pomaga.Mam doslownie zmasakrowane kręgi szyjne i dyskopatię.Było tak,ze nie mogłam podniesć do góry ręki,ból towarzyszył mi niemal bez przerwy.w sanatorium dostałam właśnie krioterapie miejscową..Pierwsze zabiegi spowodowały nasilenie bólu ale po 3 mrożeniu bylo coraz lepiej.Przez pół roku miałam pełen luksus-życie bez bólu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 11:42
janusz1956 janusz1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 16
Domyślnie

cześć dzień dobry.
na początek to bardzo ci współczuję moja żonka ma podobne problemy..... staramy się mieć jakiś lek przeciw bólowy na pod orędziu... od 3 tygodni bierze apo napro.... bóle są mniejsze - zapytak lekarza
__________________
janusz'56
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 19:02
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
No, jednak , nie leczy się sam. Uwazasz , że zrosty nie daja dolegliwosci?- jeszcze jakie....Ostatnio byłam na sympozjum naukowym poswieconym leczeniu ktegoslupa- bardzo ciekawe nowe teorie- zadnego lezenia nawet w okresie ostrym, kontrolowany ruch , cwiczenia i leki p/bólowe , spanie w pozycji takiej ,ze nie boli. I ruch ruch, ruch...Czytalam prof Dziaka - jeden z najlepszych specjalistów "od kręgosłupa"- tez ruch, ruch...

Ja przekonałam się, że ruch jest najważniejszy. Mam baaardzo posuniętą osteoporosę i na razie nic mnie nie boli, ponieważ codziennie rano ćwiczę na leżąco tylko parę minut. Miałam wcześniej samoczynnie naderwane więzadło w kolanie. Nie mogłam usiąść po turecku, nie mogłam normalnie chodzić. Cwiczenia sprawiły, że chore kolano dorównało zdrowemu. Nie mam teraz żadnych ograniczeń w poruszaniu się.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 21:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.