menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 18:05
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie wklejajcie

jak najwięcej.
Ze wzruszeniem oglądam te fotografie.
W mojej rodzinie nie zachowały się,
wszystkie zaginęły w wojennej zawierusze.
Mam zaledwie 2 zdjęcia dziadków.
I nic więcej...
Piękny ten wątek.
  #402  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 18:45
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie Gabi

Najwięcej zdjęć ocalało z rodziny mamy, bo mieszkała w Warszawie na Pradze.

To zdjęcie zrobione na letnisku pod Warszawą, ta jasna blondynka z kokardą na głowie i w białej sukience to ja.
To był prawie koniec wojny.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #403  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 19:25
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie

I jeszcze jedna ciekawostka, przedwojenna drużyna piłkarska.
Jest tam mój ojciec, trzeci od lewej

__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/

Ostatnio edytowane przez maluna : 10-01-2010 o 21:04.
  #404  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 19:28
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

oj rozwija się ten wątek - super bardzo się cieszę bo lubię oglądać stare zdjęcia a w piątek u znajomej też oglądałam stare zdjęcia niewiele tego miała ale zawsze coś
  #405  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 21:03
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie

A to Boże Narodzenie w 1932 roku. Moi dziadkowie z dziećmi. Mieszkanie było w Warszawie przy ul. Stalowej 6.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #406  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 21:07
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 182
Domyślnie

Cudne są te stare fotografie.
Ja mam mało.
Ale i tak nie mam skanera to się nie pochwalę.
  #407  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 21:24
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

z nostalgią patrzy się na te piękne zdjęcia
  #408  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 13:08
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie Witam Was wszystkich

To zdjęcie pokazuje ostatnie wakacje przed samym wybuchem wojny. Moja mama ze starszym bratem.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #409  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 16:31
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21

To zdjęcie pokazuje ostatnie wakacje przed samym wybuchem wojny. Moja mama ze starszym bratem.
Wakacje pod namiotem lub tylko na tle.


Trochę motoryzacyjnych z moim ojcem może też tylko na tle. W 1938 miał motocykl i jeździł na rajdy motocyklowe. Np. do Zaolzia na grób Żwirka i Wigury.

Przy samochodzie. Marki nie znam. 1937?38?



W Jastarni 1935, Harley-Davidson Model VL 1930 r.



Na rajdzie do Zaolzia, rok 1937


Ostatnio edytowane przez herald : 11-01-2010 o 16:54.
  #410  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 18:20
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

widzę,że Twój tata był znawcą pięknych samochodów i motocykli
a ja jak przez mgłę pamiętam,że mnie też wożono motocyklem sadzając przed sobą i obchodząc się ze mną jak z czymś bardzo kruchym
  #411  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 22:01
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie herald

Świetne motory! Też mam gdzieś takie zdjęcie motocykla z numerem na przednim błotniku.
Co do namiotu, to rodzice przed wojną organizowali takie wędrówki i spali pod namiotem, jak widać nawet z takim brzdącem
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #412  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 22:12
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie

Znalazłam jedno zdjęcie drugiej babci, czyli matki mojego ojca.
Na zdjęciu babcia po lewej stronie, po prawej moja mama, a wszyscy podziwiają pierwszego wnuka babci, mojego starszego brata. Oprócz tego ojciec, siostry ojca, obie panny.Jest 1938 rok.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #413  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 22:27
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Znalazłam jedno zdjęcie drugiej babci, czyli matki mojego ojca.
Na zdjęciu babcia po lewej stronie, po prawej moja mama, a wszyscy podziwiają pierwszego wnuka babci, mojego starszego brata. Oprócz tego ojciec, siostry ojca, obie panny.Jest 1938 rok.
piękna rodzinna fotografia i kto by się spodziewał,że nadchodzą
złe czasy dla wielu rodzin w Polsce
  #414  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 00:29
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21

Co do namiotu, to rodzice przed wojną organizowali takie wędrówki i spali pod namiotem, jak widać nawet z takim brzdącem
Ja po raz pierwszy z pięciolatką wybrałem się w Bory Tucholskie z wyprawą etnografów. Były inne dzieci ale tylko ja z córą pod namiotem. Następnie już co roku (lata 80 - te) nad jeziorami Kociewia. Namiot był rumuński, zdobyczny. Akurat rzucili towar.
I obrazek po obudzeniu.



Cytat:
Napisał maluna21

a wszyscy podziwiają pierwszego wnuka babci, mojego starszego brata
Wszyscy szczęśliwi a Twój brat strasznie poważny. Mam wnuczkę trzymiesięczną i zaczyna się uśmiechać.
  #415  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 10:19
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie

Jeszcze jedno zdjęcie mojej mamy z koleżankami. Pochodzi z 1934 roku. Mama po prawej. Ma na sobie bluzkę zrobioną na szydełku. Większość ubiorów szyła, dziergała sobie sama
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #416  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 15:47
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

To były piękne dni. Stare fotografie są przecudne. Jak to dobrze, że my dzieci i my wnukowie mamy możliwości techniczne, to wszystko rozpowszechniać i pokazywać. Poważnie się zastanawiam, czy by nie założyć strony tematycznej, w Internecie. Może ktoś chciałby razem ze mną ją redagować?
  #417  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 16:18
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara

Poważnie się zastanawiam, czy by nie założyć strony tematycznej, w Internecie. Może ktoś chciałby razem ze mną ją redagować?
Zdjęcia z Zakopanego i Tatr z moich albumów rodzinnych wkleiłem nie tylko do KSC ale do portalu gory321. Nie wiedziałem jak skomentować niektóre widoki i gdzie moi rodzice bywali. Oprócz komentarzy "logistycznych" nikt nie kontynuował tematu zdjęć rodzinnych. Odkryłem na KFC dwa piękne wątki, obydwa już trochę zapomniane. Tatry i Zakopane podtrzymywała tylko Donka a ten "Stare fotografie...." też sie zakurzył.
I tutaj tylko kilka osób aktywnie się udziela poprzez wklejanie zdjęć. Ja na swojej stronie chcę opowiedzieć o ojcu, fotografie gdyńsko - zakopańskim i nie tylko. Również bywał w Żegiestowie, Piwnicznej, Krynicy i Rabce. I przy okazji skanowania zdjęć wzbogaciłem te dwa wątki na KFC. Żródełko zdjęć się skończy za chwilę i raczej będę czytał i może wklejał przepisy kulinarne, mam ich kilka, zdjęcia kota lub jakieś obrazki z Trójmiasta. Stronę swoją trochę zaniedbałem i zabieram się teraz za nią. Teksty są ale materiał ilustracyjny czeka. Wydawać by się mogło że na emeryturze jest dużo czasu. Jest, ale spędzanie czasu przy komputerze, dłuższe niż kilka godzin to szkoda życia. Świat wirtualny nęci ale ogranicza inne doznania. I wiele seniorek i seniorów niestety nie chce się podzielić swoją wiedzą lub nie może. Nie opanowało komputera. Próbowałem zachęcić na NK absolwentów UMK i średniej szkoły. Nic. Żadnego odzewu ludzi z moich lat.
Hannabarbara. Czarno widzę tą stronę tematyczną w Internecie. To moja subiektywna opinia.
  #418  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 17:23
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał herald
Zdjęcia z Zakopanego i Tatr z moich albumów rodzinnych wkleiłem nie tylko do KSC ale do portalu gory321. Nie wiedziałem jak skomentować niektóre widoki i gdzie moi rodzice bywali. Oprócz komentarzy "logistycznych" nikt nie kontynuował tematu zdjęć rodzinnych. Odkryłem na KFC dwa piękne wątki, obydwa już trochę zapomniane. Tatry i Zakopane podtrzymywała tylko Donka a ten "Stare fotografie...." też sie zakurzył.
I tutaj tylko kilka osób aktywnie się udziela poprzez wklejanie zdjęć. Ja na swojej stronie chcę opowiedzieć o ojcu, fotografie gdyńsko - zakopańskim i nie tylko. Również bywał w Żegiestowie, Piwnicznej, Krynicy i Rabce. I przy okazji skanowania zdjęć wzbogaciłem te dwa wątki na KFC. Żródełko zdjęć się skończy za chwilę i raczej będę czytał i może wklejał przepisy kulinarne, mam ich kilka, zdjęcia kota lub jakieś obrazki z Trójmiasta. Stronę swoją trochę zaniedbałem i zabieram się teraz za nią. Teksty są ale materiał ilustracyjny czeka. Wydawać by się mogło że na emeryturze jest dużo czasu. Jest, ale spędzanie czasu przy komputerze, dłuższe niż kilka godzin to szkoda życia. Świat wirtualny nęci ale ogranicza inne doznania. I wiele seniorek i seniorów niestety nie chce się podzielić swoją wiedzą lub nie może. Nie opanowało komputera. Próbowałem zachęcić na NK absolwentów UMK i średniej szkoły. Nic. Żadnego odzewu ludzi z moich lat.
Hannabarbara. Czarno widzę tą stronę tematyczną w Internecie. To moja subiektywna opinia.

Masz trochę racji i nie masz. Wystarczy jeden zapaleniec by strona była i żyła. Pilnuję strony ISS (adres w mojej stopce) już dosyć długo. I jak na razie ciągle jest żywa i niedługo doczeka 50 tysięcy unikalnych odwiedzin. Udaje mi się pozyskiwać innych seniorów do dostarczania materiałów. Gdybym zostawiła ją samej sobie, to prawdopodobnie dawno by padła. Boję się sama ciągnąć drugą, bo możne już czasu nie starczyć. Pożyjemy zobaczymy jak mawiają starzy górale.
  #419  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 21:52
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara

I jak na razie ciągle jest żywa i niedługo doczeka 50 tysięcy unikalnych odwiedzin. Udaje mi się pozyskiwać innych seniorów do dostarczania materiałów. ...

Pożyjemy zobaczymy jak mawiają starzy górale.
Bardzo ładna strona. Gratuluję. Starzy górale to chyba tak daleko nie wybiegają w przyszłość.

Przekroczyłem czasy przedwojenne zdjęć tym namiotem z ziewającą córą, więc wklejam rok 1945 i pierwsze opalanie w Sopocie, w ocalałym koszu na plaży obok Grand Hotelu. Następne dwa to chyba rok później, spacer przed molem, mama, ja i młodszy brat i jakaś jedna z pierwszych choinek powojennych.



  #420  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 15:25
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie

Synowie odziedziczyli pogodny usmiech po mamie
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pamiątki po naszych bliskich Malwina Rodzina bliższa i dalsza 35 12-07-2012 11:57
Fotografie Starej Warszawy Bell_a Warszawa 98 04-03-2012 14:17
Starsze poradniki, albumy, podręczniki ! basza Kupię, sprzedam, zamienię 6 08-12-2008 22:30
Kochajmy stare samochody FSM Syrena Majsterklepka.eu Hobby, pasje 29 12-09-2008 08:59
Stare komputery - rzeczywiste problemy. wielebny eSenior 3 25-07-2008 17:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.