menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #129541  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 13:58
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie




Jesli dla kogoś Jan Pawel II cos znaczył ( i znaczy ), jeśli był on dla kogoś autorytetem, to powinna również wiele znaczyc myśl, którą kiedys nam przekazal:
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi?”
Kazdy ma wybor, ale zgodnie za tą maksymą, ktos kto depcze z pogardą słabszych, z pewnoscia nie jest wiele wart.


A wystarczy tylko pamietac o tym, o czym pisal Paul Hoffman:

Traktuj innych jak sam chciałbyś być przez nich traktowany.”
„Ludzie chcą szerzyć dobro tak usilnie, że w końcu postanawiają je wcielać w życie ostrzem miecza.”


( z książki „Trzepotanie jego skrzydeł”)


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129542  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 14:19
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga


Afera u Ziobry. Prof. Skarżyńska tłumaczy, dlaczego wyborca PiS nie jest zgorszony.

Cytat:
Moralność grupowa obozu władzy wiąże się z prawicowym autorytaryzmem - obowiązuje zasada lojalności, autorytetu i świętości. Rozmowa z prof. Krystyną Skarżyńską
Agnieszka Kublik: Czy było do przewidzenia, że ta prawicowa ekipa sięgnie po szkalowanie ludzi w mediach społecznościowych?
Krystyna Skarżyńska, psycholożka społeczna, Uniwersytet SWPS: Dla mnie było. Ta forma dyskredytowania ludzi jest agresją wobec kogoś, kto sprzeciwia się postępowaniu aktualnie rządzących bądź je krytykuje. W tym przypadku ma wyraźny cel - szkodzenie reputacji i pozycji zawodowej „nieposłusznych” sędziów.
Każdy, kto obserwował stosunek tej ekipy do przeciwników politycznych, widział, że zwykle ich traktowała jako wrogów, których trzeba zniszczyć, tak by „nigdy już nie rządzili”. Tak mówiła publicznie posłanka Małgorzata Wassermann na posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, której szefuje.
Mam też wyniki badań, które wskazują, że osoby identyfikujące się z tym obozem władzy akceptują bardziej niż jej przeciwnicy agresję w polityce, pogardę i nienawiść władzy wobec opozycji.
„Za czynienie dobra nie wsadzamy” - uspokajał Emilię wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Czyli ten hejt jest wedle nich dobry, moralny?
- Polska prawica katolicko-narodowa lubi podkreślać swoją moralność, wybiera na swoich bohaterów osoby jej zdaniem nieskazitelne, mające tylko dobre intencje, choć jak przyznaje, nie zawsze działają one z dobrymi skutkami dla kraju i obywateli.
Całość do przeczytania http://wyborcza.pl/7,75398,25125412,...o-wyborca.html
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129543  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 14:31
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał lublinianka55


A wystarczy tylko pamietac o tym, o czym pisal Paul Hoffman:

Traktuj innych jak sam chciałbyś być przez nich traktowany.”


( z książki „Trzepotanie jego skrzydeł”)


.
[/left]
Gwoli ścisłości, nie jest to myśl powieściopisarza fantasy Hoffmana. On jedynie powtarza w nieco uproszczonej formie Imperatyw kategoryczny Immanuela Kanta.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129544  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 15:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

Afera u Ziobry. Prof. Skarżyńska tłumaczy, dlaczego wyborca PiS nie jest zgorszony.


Całość do przeczytania http://wyborcza.pl/7,75398,25125412,...o-wyborca.html

Hypatio!
Przecie my to samo od dłuuuugiego czasu tylko czasem innymi słowami
Bez podpowiedzi widzimy i opisujemy walory tego sortu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129545  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 15:11
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Axel Springer w rękach Amerykanów, i to tego Amerykanina konkretnie który milionem $ wsparł tak pogardliwie tu traktowanego prezydenta USA. W kampanii.

Stąd te tweety Lisa.
Zabawne. Będziemy oglądać światopoglądową przemianę teraz, czy dla zmyłki za kilka miesięcy?
W odróżnieniu od Script co kupił TVN, ten człowiek ma jasno sprecyzowane poglądy, jak pisior. I gotów do nich dopłacać.

Lis sam się dostosuje do nowego pana. Kredyt w frankach na 30 lat wziął.
Na wszelki wypadek krążą już tweety Lisa obrażające prezydenta Trumpa, aby ich nie wykasował.

Swoją drogą, dlaczego tak się na niego TT uwziął?

siła internetu ..wykopią i wytropią wszystko.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129546  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 15:16
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Gwoli ścisłości, nie jest to myśl powieściopisarza fantasy Hoffmana. On jedynie powtarza w nieco uproszczonej formie Imperatyw kategoryczny Immanuela Kanta.


A czy ja gdzies napisalam, ze to jego mysl?
O mysli, to pisalam w przypadku Jana Pawla II.
Ale dobrze, ze tak uwaznie czytasz moje posty ( moze tylko nie do konca ze zrozumieniem ) i dobrze, ze dbasz o poszerzenie wiedzy forumowiczow.
Dlatego pozwole sobie przypomniec, ze nie tak dawno zadalam Ci dosc istotne pytanie dotyczace wywiadu zamieszczonego tu przez Arti.
Twoja, tak skrajnie negatywna opinia bardzo mnie zaciekawila, a konkretnie powody wydania takowej.
Zwłaszcza, ze to chodzilo o historie Polski, czyli wazny temat i chyba nie tylko dla mnie.
Nie chce myslec, ze to były bezpodstawne oskarzenia, dlatego nadal czekam na wyjasnienie.
Gdy Ty mialas podobne watpliwosci odnosnie czegoś, co ja napisalam, to poswiecilam naprawdę sporo czasu, by Ci to dokladnie wytlumaczyc.
Chyba zwykla grzecznosc, czy kultura wymaga, by postapic podobnie?


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129547  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 15:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Koncert "Gazety Polskiej" w prestiżowej hali w USA odwołany. Muzycy zbojkotowali imprezę

Koncert "Gazety Polskiej" w znanej hali w Nowym Jorku został odwołany. Stało się tak z powodu niesławnych naklejek "Strefa wolna od LGBT", które mieli rozpowszechniać ludzie związani z klubami czasopisma.

A we wtorek poinformowano o całkowitym odwołaniu koncertu. W wydarzeniu nie chcieli brać udziału muzycy, którzy odmówili wspierania gazety dyskryminującej społeczność LGBT. Decyzję o odwołaniu podjął organizator, czyli fundacja "Gazeta Polska" Community of America, która wcześniej odcięła się od działań "Gazety Polskiej".

Gdyby zawołali Rosiewicza z Pietrzakiem i Wolskim to obciachu by nie było.
A wręcz przeciwnie byłby ... SUKCES
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129548  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 15:20
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

o tym co pisałam wiem z pierwszej ręki a to...no cóż być może ...proces jest, ustalą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129549  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 15:28
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Rząd przyjął projekt budżetu państwa na 2020 rok. Zgodnie z przyjętymi w czerwcu założeniami, do budżetu wzrost PKB w przyszłym roku ma wynieść 3,7 proc., a inflacja 2,5 proc. Premier Mateusz Morawiecki mówił po obradach, że budżet na 2020 rok po raz pierwszy od 30 lat jest budżetem bez deficytu, budżetem zrównoważonym.

po 30 latach otwieramy szampana

Dochody budżetu Polski:

2020 r 429 mld PLN
2015 r 289 mld PLN

= przez 5 lat PiS zwiększył dochody AŻ o połowę !!! czyli 140 mld PLN.

no i......

D. Tusk i E. Kopacz odpowiedzialni za wyłudzanie VAT..... wniosek o Trybunał Stanu.

Cytat:
Zbigniew Kuźmiuk
‏ @ZbigniewKuzmiuk

Komisja ds. VAT – Trybunał Stanu dla Tuska, Kopacz, Rostowskiego i Szczurka https://twitter.com/i/status/1165958165848035330


no i gitarrra

Lila, opowiedz jak się robi ten placek ze śliwkami i bezą, bardzo mi się chce go zrobić
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 27-08-2019 o 15:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129550  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 16:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
siła internetu ..wykopią i wytropią wszystko.

FAKTycznie .....

Tygodnik "Polityka" ujawnia tajemnicę Zbigniewa Ziobry. To historia sprzed ćwierć wieku. Obecnego ministra szantażowano: jeśli nie zapłaci, to straci życie. Jak pisze tygodnik - Ziobro podejrzewał swoich kolegów. Doniósł na nich na policje. Zostali zatrzymanie a później sprawa trafiła do sądu. Jak się zakończyła?

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...cc=ucs&utm_v=2


bo jak skorupek kapusiem za młodu nasiąknie to tem potem trąci..
I to w tym przypadku widać słychać i cuchnie wstrętnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129551  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 17:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Kreatywna księgowość = brak deficytu, ciemny lud to kupi. Jeżeli zrozumie co to jest deficyt budżetowy.
Ciekawe że nikt nie drze buźki w sprawie całkowitej likwidacji OFE a ile to było kłapania onegdaj. W końcu jeszcze trochę kasy do przeżarcia zostało.

Następnym krokiem i to w najbliższym czasie będzie położenie łapy na oszczędnościach Polaków. Gwarancje banków to tylko 15 %, 40 % z funduszu gwarantowanego a reszta??????? "Eksperci" uczeni w piśmie i rachunkach już analizują jak to było w Grecji i robią symulacje.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129552  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 17:10
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Następnym krokiem i to w najbliższym czasie będzie położenie łapy na oszczędnościach Polaków. Gwarancje banków to tylko 15 %, 40 % z funduszu gwarantowanego a reszta??????? "Eksperci" uczeni w piśmie i rachunkach już analizują jak to było w Grecji i robią symulacje.
Ciemny lud nie ma oszczędności, żyje z socjalu to co go to obchodzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129553  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 17:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
przyklad geniuszu przyjaciela DUDY i PUTINA
czyli ile jest trampka w tym elemencie animalnym.
Eksperci odparli, że "sprawdzą", czy to możliwe. O pomysł Donalda Trumpa zapytano już Biały Dom, którego przedstawiciel odparł, że

"nie komentujemy prywatnych rozmów, które prezydent mógł odbyć lub nie odbyć ze swoim sztabem bezpieczeństwa krajowego" – informuje Axios

Zanim żółtowłosy to ogłosił, Polak kilka lat temu to już opatentował. Po prostu strzelał w centrum huraganu pociskami hukowymi z wielkim powodzeniem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129554  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 18:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Ufff....
Oj przygrzało dzisiaj toteż leżę
słucham i oglądam -->https://www.youtube.com/watch?v=_8Hq-5cS5pc
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 27-08-2019 o 18:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129555  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 19:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti

Lila, opowiedz jak się robi ten placek ze śliwkami i bezą, bardzo mi się chce go zrobić

Aniu dałam przepis na priv.

Ufffff....pisałam go dłużej niż to ciasto się robi. Mam nadzieję, że coś nie pokręciłam.

Nie ma opcji, by nie wyszło. Jest pyszne także z rabarbarem czy jagodami / te koniecznie wymieszane z bułką tartą/

Aby było politycznie, mam pytanie;

- nie wiesz, gdzie na koszt podatnika latała córka Borusewicza?
Bo piszą, że dookoła świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129556  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 19:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
FAKTycznie .....

Tygodnik "Polityka" ujawnia tajemnicę Zbigniewa Ziobry. To historia sprzed ćwierć wieku. Obecnego ministra szantażowano: jeśli nie zapłaci, to straci życie. Jak pisze tygodnik - Ziobro podejrzewał swoich kolegów. Doniósł na nich na policje. Zostali zatrzymanie a później sprawa trafiła do sądu. Jak się zakończyła?

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...cc=ucs&utm_v=2


bo jak skorupek kapusiem za młodu nasiąknie to tem potem trąci..
I to w tym przypadku widać słychać i cuchnie wstrętnie


Beło....beło...pisałeś o tym jeszcze za życia ś.p. Lecha Kaczyńskiego.
I co z tego?
Nic.

Osiągnięć nie widzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129557  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 20:11
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Certyfikowany sądownie kłamca gada do ciemnego ludu ciekawe czy ciemny lud to kupi, pewnie tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129558  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 21:28
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie Głupota ludzka nie ma granic

Cytat:
Napisał Arti
Ufff....
Oj przygrzało dzisiaj toteż leżę
słucham i oglądam -->https://www.youtube.com/watch?v=_8Hq-5cS5pc

Hmmm..., jak w tytule.
Bo czegoż my się tu dowiadujemy?

"Polska jest krajem katolickim, w ktorym kroluje Pan Bog, Jezus Chrystus i opieke nad nami sprawuje Matka Przenajswietsza." słyszymy.
Po co więc nam rząd?
Po co Sejm?
Ludzie! Nie ićta na wybory!
Taka „góra” zalatwi nam wszystko!


Mowiac o zlych czasach, o militarnych czasach podsumowuje: "Tylko rozaniec, tylko Matka Boska, tylko Chrystus może nas obronic przed totalna zaglada."
No to teraz juz wiemy, dlaczego Macierewicz nie kupil Caracali - zainwestowal w rozance.
No i dlaczego do tej pory zaden wiceminister nie wystapil o medal dla niego?
Skandal!

Dla prowadzacego jednym z bardziej rezolutnych i lepiej dzialajacych politykow mlodego pokolenia jest jakiś Darek Matecki, który to w ostatnia niedziele zrobil swietna akcje w miejscowej parafii i dzieki niej, wraz z parafianami, obronił Kosciol przed zapedami "wiadomych grup LPG."
Pozniej były podziekowania dla tych wszystkich wspaniałych, którzy tak dzielnie "się przeciwstawili tej promocji dewiacji."
Zapewne się myle, zapewne czegos nie wiem i może ktos mi przyblizy o czym tu mowi prowadzacy, bo dla mnie, jak na razie, LPG ma powiazania raczej z gazem, a nie jakimis wrogim elementem ludzkim.
Poniewaz jestem malo obeznana z polityka, wrzucialm to LPG w google, przejrzalam 3 strony i wszedzie łączą to LPG tylko z gazem, silnikami, samochodami, ewentualnie ropa.
Czym się więc ten gaz az tak narazil dzielnemu politykowi, ze musial wraz z miejscowymi parafianami robic specjalną akcje przeciw?
No i czemu ten gaz jest az takim dewiantem?
.


__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129559  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 22:06
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie Kościół w naszym zyciu.

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tak wygląda przedwyborcza niedziela w państwie świeckim.

https://www.facebook.com/Kompas.Anna...type=3&theater



W dwudziestoleciu międzywojennym T. Boy-Żeleński pisał: „A biskupi szaleją. Niedługo czekaliśmy na skutki konkordatu, (…) dającego biskupom przywileje, jakich nie mieli w Polsce nawet w średniowieczu.” I dalej: „Żadne ze stronnictw nie lubi go [kleru] mieć przeciw sobie.” (Nasi okupanci).
Gdyby nie powszechna wiedza o zamordowaniu B-Ż w 1941, można by przysiąc, że myśl została zapisana dzisiaj a nie w roku 1931. ”


Na zakończenie Ostatek pisze:

Nie czuję się powołania do krytykowania. Prawdę mówiąc, nie jestem nawet zainteresowana. Problem nie mój. Przyzwoitość, ta najzwyklejsza, cicho szepce, że nie tak powinno być. Przywołuje Łk 19. 46 – Wypędzenie przekupniów ŤNapisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójcówť.
Nie jest potrzebny komentarz. Gołym okiem widać, a właściwie nie widać granicy pomiędzy profanum a sacrum. Nie ma ambon, są mównice. Przemówienia i agitacja wyborcza zamiast nauk chrześcijańskich. Nawoływanie do nienawiści. Dzielenie społeczności nie tylko katolickiej. Kościół to przede wszystkim wierni. Gdzie jesteście? Dlaczego milczycie? Czy nadal możecie mówić, że najważniejsze miejsce w świątyniach ze złota i betonu jest dla Boga?

Jego tam nie ma! Niesie krzyż na Golgotę…. „





I jeszcze tylko „male co nieco” ode mnie, a propos roli jaką wspolczesny Kosciol pelni w naszym zyciu, o zamachiwaniu się na niego, tudziez na jego funkcjonariuszy:

Pedofil, bez względu na to, czy nosi spodnie, czy jeszcze i sutanne, to dokonuje zbrodni na dzieciach i kazdy przyzwoity czlowiek powinien to potepic.
Mowienie w takiej sytuacji, ze jest to atak na Kosciol, jest swiadomym i perfidnym manipulowaniem wiernymi oraz chronieniem zwyrodnialcow i przestepcow.
I az wstyd, ze Kosciol do czegoś takiego się posuwa.
Kolejnym wstydem jest, ze az tylu Polakow daje się na to złapać.
Gdyby np. zawodnik jakiegos klubu piłki nożnej okazał się pedofilem, to czy zdecydowane potepienie go i domaganie się jego ukarania będzie odbierane jako atak na PZPN ???

Brzmi absurdalnie?
Ano właśnie ...


Żaden rozumny człowiek nie uznaje rzeczy za prawdziwe tylko dlatego, ze tak twierdzi osoba stojąca u władzy. Nie przyjmuj za prawdę nic, w czym sam się nie utwierdziłeś.”
Siła nie zna litości dla tego, kto nią włada, tak samo jak dla jego ofiar: tych drugich niszczy, tych pierwszych zaślepia.”

Paul Hoffman (z ksiazki "Lewa ręka Boga")

.

__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 28-08-2019 o 00:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129560  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 22:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Kościół to przede wszystkim wierni. Gdzie jesteście? Dlaczego milczycie? Czy nadal możecie mówić, że najważniejsze miejsce w świątyniach że złota i betonu jest dla Boga?

Jego tam nie ma! Niesie krzyż na Golgotę….

Purpuraci zajęci nowymi samochodami i kasą na karty i porubstwo nie zauważyli ze boga już nie ma w świątyniach. Można Go nieraz spotkać zafrasowanego w przydrożnych kapliczkach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.