menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1641  
Nieprzeczytane 07-05-2012, 19:58
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie

Dobry wieczór!!! mam pytanie dopiero co kupiłam laptopa Sony Waio i poprostu mam problem ponieważ nie wiem, który to klawisz służy do podłączania internetu... probuję F12, ale to nie działa na "Dostęp do internetu" pokazał się czerwony krzyżyk i nie ma dostępu do internetu... jeśli mogę to proszę o pomoc za co z góry dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1642  
Nieprzeczytane 07-05-2012, 21:39
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Nowy laptop! GRATULUJĘ! Ale czy skonfigurowałaś połączenie z siecią?
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1643  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 09:29
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie

Witam!!! Skonfigurowane z siecią mam ponieważ już internet podłaczony miałam tylko przez nieuwagę klinęłam na nie wiem który klawisz i internet jest wyłączony w HP miałam tak, że kliknieciem na F12 mogłam internet włanczać i wyłanczać nie wiem jak to działa w Sony Waio, który to klawisz? ...pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1644  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 09:52
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Jeśli masz połączenie przez router to pewnie wyłączyłaś sieć bezprzewodową.Wejdź w Centrum mobilności i sprawdź czy jest włączona.Ja mam Della to jest na klawiszach Fn+F2. Taka antenka jest na klawiszu.A jeśli masz bez routera to niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.MIŁEGO DZIONKA.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1645  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 15:34
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolakos
Witam!!! Skonfigurowane z siecią mam ponieważ już internet podłaczony miałam tylko przez nieuwagę klinęłam na nie wiem który klawisz i internet jest wyłączony w HP miałam tak, że kliknieciem na F12 mogłam internet włanczać i wyłanczać nie wiem jak to działa w Sony Waio, który to klawisz? ...pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Jolu.
1) Wspomagam Franciszka, który podpowiedział Ci w # 1644 (tam miało być chyba Fn+F12).
Centrum mobilności masz pod: Start > Wszystkie programy > Akcesoria.
A tak ono wygląda:



2) Jest jeszcze i coś takiego: Boot Device Menu (zajrzyj w Google, w Wikipedia).
Tutaj to masz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Boot_Device_Menu
Masz tutaj listę klawiszy rozruchowych.
Dla Twojego Sony Vaio jest to klawisz F11.


3) W zasobniku systemowym, (obok zegarka), masz takie ikonki. Pokazałem cztery:

Pierwsza z lewej to "Dostęp do internetu". U Ciebie powinna być włączona gdy wszystko jest OK.
Ta z prawej, zielona, "WLAN" (Bezprzewodowa sieć lokalna) zapala się gdy masz internet mobilny i jest włączony.

4) Nie piszesz czy masz system W7 (pewnie tak). I jakiej wersji. Wersje droższe: Home Premium (najpopularniejsza, taką mam), Professional, Ultimate, są bogatsze w funkcje i programy.
Znajdź pod Start>Wszystkie programy>Akcesoria opcję Wprowadzenie -> Przejdź do trybu online aby dowiedzieć się co nowego w systemie Windows..
Tam jest aż 6 wideofilmów, jeden nt. internetu.

5) I wreszcie masz 2 podręczniki nt. swojego laptopa. Napisałem o tym w ## 608, 611:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge31-5828.html .

6) Jest też b.dobra książeczka nt. laptopa pt. "Notebook", Jak wybrać, wyposażyć, używać.
Z cyklu Biblioteczka - Komputer Świat Nr 3/2010.
Można kupić w archiwum K.Ś.

Coś może Ci podpasuje z tego co tu napisałem.
Powodzenia.
Pozdrawiam Frania-Frasag'a.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 09-05-2012 o 16:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1646  
Nieprzeczytane 09-05-2012, 12:40
jolakos's Avatar
jolakos jolakos jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 139
Domyślnie

Dzień dobry!!! Bardzo serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim za zaangażowanie w mój problem, Każdemu z osobna dziękuję i Faniowi- Frasag, i Alsko, i Stefanowi, każda pomoc była niezbędna i pomocna. Jednak to nie pomogło w mojej kwestii ponieważ Sony Waio ma tak, że z przodu laptopa jest taki mały suwaczek, zresztą bardzo slabo widoczny na czarnym tle i ten suwaczek właśnie przełancza "Włączony" i "Wyłaczony" przez nieuwagę suwaczek przesunełam i już było po dostępie do internetu a program to mam tak, jak Stefan słusznie zauważył W7...pozdrawiam i życzę miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1647  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 11:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Mam pewien problem z którym nie wiem jak sobie poradzić . Na pewno są tu osoby ,które mają większą wiedzę i doświadczenie i zechcą mi coś doradzić.
Otóż muszę oddać mój laptop do naprawy gwarancyjnej – wysiadł napęd optyczny – w systemie gwarancji door to door,więc kurier przyjedzie i odbierze laptopa ,a następnie po naprawie dostarczy mi go do domu. Nie chcę tracić gwarancji ,ale nie bardzo podoba mi się pomysł ,aby laptop z różnistymi prywatnymi informacjami i danymi przekazać w obce ręce. Wprawdzie przerzuciłam sobie na dysk zewnętrzny foldery z różnymi moimi plikami takimi jak zdjęcia,muzyka itp, ale co zrobić z informacjami i danymi tymi które są na twardym dysku często pod różnymi magicznymi nazwami i które mówiąc szczerze boję się ruszać,a zapewne zawierają wiele różnych informacji niekoniecznie przeznaczonych dla osób obcych. W przypadku komputera stacjonarnego robiłam formatowanie dysku i w zasadzie miałam święty spokój,ale laptopy podobno się nie formatuje .
Może jestem przewrażliwiona ,ale cenię sobie moją prywatność i nie podoba mi się perspektywa ,że ktoś będzie mi grzebał w '' szufladach mojej największej komody'', nie mówiąc już o tym ,że dostęp do różnych kont internetowych takich jak poczta ,banki i inne podmioty może być ryzykowny.
Może ktoś miał podobną sytuację lub wie co zrobić .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1648  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 11:40
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Miałam podobną sytuację i ważniejsze strony pozamykałam na hasła, łącznie z wejściem głównym. Zamknęłam opcję zapamiętywania haseł. Ale zdajesz sobie sprawę, że dobry haker wejdzie wszędzie. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1649  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 12:59
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Hypatio zadzwoń do serwisu i zapytaj, czy możesz, lub czy można i jak to zrobić bez naruszenia uprawnień do gwarancji wyjąć twardy dysk. Ja mam Dell-a i kiedy go kupowałem, informowano mnie, ze tak można zrobić.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1650  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 22:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Dziękuję za podpowiedzi ,spróbuję tak zrobić .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1651  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 22:32
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam mamprosbę kto podpowie mi jak nagrac filmik video na yooutube.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1652  
Nieprzeczytane 10-05-2012, 22:39
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Witam mamprosbę kto podpowie mi jak nagrac filmik video na yooutube.
Wrzucić czy zgrać ?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1653  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 19:05
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim na tym wątku-mam problem,ponieważ z paska zadań zniknęła ikona sieci.Proszę mi podpowiedzieć,co zrobić,żeby wróciła na swoje miejsce?
Mam Windows Vistę,Mozillę Firefoxa i przeglądarkę Google.
Zwykle na ikonkę sieci spoglądam,żeby się upewnić,że połączenie z siecią jest,albo że zostało zamknięte.Do połączenia z internetem mam modem blueconnet.Proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1654  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 19:18
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Teraz się zorientowałam,że również brakuje ikony głośnika-wprawdzie zazwyczaj mam go ustawionego na 0 głośności a zwiększam poziom,jak czegoś chcę posłuchać-co się dzieje?Bardzo jestem zaniepokojona,bo one znikły samoistnie,nic na pasku zadań nie majstrowałam(i nie ma ich także pod "pokaż ukryte ikony"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1655  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 19:31
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Asa:

No Windows nie jest doskonały.Dlatego raz w m-cu łatają go aktualizacjami.Może jak ponownie właczysz kompa to te ikonki Ci wskoczą.POZDRAWIAM.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1656  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 19:39
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

No na razie nic mi nie pozostaje,jak mieć nadzieję,że Twoje słowa się sprawdzą.
Ale jakby ktoś wiedział jak samemu przywrócić poprzedni widok paska i tą wiedzą zechciał się ze mną podzielić,byłabym wdzięczna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1657  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 19:59
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

No spróbuj kliknąć DOSTOSUJ w tych ukrytych ikonach i tam zobacz czy nie da się tego włączyć.Ale mówię o W7,nie znam Visty.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1658  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 20:13
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 859
Domyślnie Asa

Napisze Ci po filmie, jak to zrobić, bo mam
Vistę i znam problem
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1659  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 20:22
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Wielkie dzięki Maluna-bo ja się już denerwuję.Nie ma też ikony pokazującej stan naładowania baterii,gdzieś się wszystkie zapodziały i w obszarze powiadomień na pasku zadań zostało tylko 5 ikon(avast,blueconnect,jakiś menedżer audio,konsola dotykowa i zegar-reszta zniknęła)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1660  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 20:43
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał asa
Wielkie dzięki Maluna-bo ja się już denerwuję.Nie ma też ikony pokazującej stan naładowania baterii,gdzieś się wszystkie zapodziały i w obszarze powiadomień na pasku zadań zostało tylko 5 ikon(avast,blueconnect,jakiś menedżer audio,konsola dotykowa i zegar-reszta zniknęła)
Najedź myszką na START i kliknij prawym klawiszem myszki.
W otwartym okienku kliknij na właściwości, a potem, na górze na
obszar powiadomień.
Potem wystarczy wstawić haczyki w puste kwadraciki
przy ikonkach głośności i sieci
Na koniec "zastosuj" i "ok"
Życzę powodzenia, napisz, czy się udało
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.