menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 21:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
No cóż moje miłe, a ja niczego, ale to niczego nie żałuję. Ani słów, ani uczuć, ani myśli które komuś daję od serca. Nie żałuję i nie wstydzę się tego, że w tym dziwnym, zwariowanym i jakże często złym świecie, zachowałam w sobie zdolność do współczucia, gniewu, a także wiarę w drugiego człowieka. I jeżeli nawet zdarzy się, że moje serce zostanie oszukane, a myśli i uczucia przeinaczone, zbrukane, to uważam, że jeżeli w mym życiu udało mi się pomóc chociaż jednemu potrzebującemu człowiekowi, uratować choć jedno zwierzę, otrzeć choć jedne łzy, to już jest dobrze. To już nie jestem zaprogramowaną na egoizm maszyną. Jestem człowiekiem. I nie będę mścić się na wszystkich wokół, tylko dlatego, że gdzieś na mojej drodze był zły, nieuczciwy człowiek.
Mówisz Małgosiu - armata w muchę? A to ciekawe spostrzeżenie. Zdradzę Ci tajemnicę. Jestem ślepowidz. Nie widzę muchy.
Nie żałuję, że podałam ten problem na forum, chociaż teraz to myślę, że niejedna sobie duma, jakiż to cel miała Wilhelmina, może ona coś z tego ma? Nie żałuję. Poznałam Was wszystkie jeszcze lepiej. Cieszę się. Przecież tyle pięknych słów tu pada, tle życzeń, tyle wspomnień, tyle w nas miłości i wiary. Słów? Tylko słów? Ne! Wiem, że są też tutaj nie tylko Ci co bawią się słowami.
Wilhelmino kochana czy ty przypadkiem nie przesadzasz nikt ci nie imputuje że cos masz z czegokolwiek .Wydawało mi sie po prostu ze nie ma sprawy za bardzo .Poinformowalaś nas o problemie .Jedni zareagowali tak inni siak i tyle .Nie wydaje mi sie ,zeby tu w ogole byla jakas wielka sprawa .Stronka fajna .Kto bedzie chcial wesprze ,kto nie -nie.I o co tu kruszyć kopie!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #62  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 21:52
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Małgosiu!

Odbierasz wiadomości na priv? Czy masz to jeszcze wyłączone?
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #63  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 23:27
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Ja jestem baaardzo spokojny choleryk. Więc miłe, słodkie, kochane seniorki...Wasza mądrość, serdeczność, a zwłaszcza umiejętność czytania i zrozumienia tego co napisane, jest wprost porażająca.
Czuję się wręcz zaszczycona Waszymi komentarzami i opinią co do mojej małej, skromnej osoby. Trzeba mieć wiele fantazji i wiele wrogości, aby w moich słowach doszukiwać się przymusu, czy nagabywania. Jeżeli nawet doszukacie się w mojej wypowiedzi nagany, to nie dla tych, co nic nie dali, bo to ich prawo, tylko dla tych niektórych, którzy napisali; właśnie wysłałam, albo; wysyłam jutro, a zrobili to tylko po to , aby pokazać się od tej dobrej strony, bo tylko na tych słowach skończyło się ich serce. Czy to naprawdę wymaga tak dużego wysiłku umysłowego, aby zrozumieć co napisałam?
Och, nie po raz pierwszy jestem świadkiem, jak niektórzy potrafią wszystko wykrzywić i spaskudzić. Gratulacje.
Ale w jednym zgadzam sie z niektórymi przedmówcami - im dłużej żyję, tym coraz mniej lubię ludzi, a wolę zwierzęta.
No i nadal jest mi smutno, że tyle w nas bezpodstawnej złości i zawiści.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #64  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 23:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Aniu

Cytat:
Napisał Anna_Maria_57
Basiu,
chcę wrócić do tego Twojego pomysłu, bo uważam że jest bardzo dobry, a chwilowe "zawirowanie" w naszych rozmowach i uczuciach na tym wątku nie powinno mieć na ten pomysł wpływu.

Jak wiesz z mojego przykładu ludzie potrzebują różnej pomocy, nie koniecznie czysto materialnej.

Jeden potrzebuje pomocy w znalezieniu pracy,
inny w znalezieniu dobrego lekarza albo zdobyciu trudno dostępnego leku,
inny ma własną firmę ale za mało klientów i ledwie przędzie,
inny ma dom, na który go nie stać i potrzebuje pomysłu i pomocy w jego wykorzystaniu
inny szuka dawno wydanej książki, niezbędnej do pracy,
a część, oczywiście potrzebuje materialnej pomocy - też nie tylko pieniędzy, ale różnego rodzaju rzeczy.

A poza tym, każdy, ale to każdy kto jest w potrzebie potrzebuje "moralnego wsparcia", zainteresowania jego problemem, potwierdzenia, że nie musi się wstydzić o nim mówić, że to naturalne i normalne, że czasem my potrzebujemy innych ludzi, a czasem oni potrzebują nas.

I nie ma co robić z tego wielkiego halo, tylko zwyczajnie się powymieniać - dziś ja tobie, jutro ty mnie albo innemu potrzebującemu.

Czasem ludzie wcale nie wiedzą, że mają coś, co dla kogoś innego jest z jakiegoś powodu bardzo cenne.
A ci potrzebujący nie wiedzą, że zaspokojenie ich potrzeby jest na wyciągnięcie ręki.
Gdyby udało się tych ludzi ze sobą połączyć, czy wiesz, jaką byś miała zasługę w Niebie?

Jaki miałaś dokładnie pomysł na tę pomoc dla potrzebujących?

Madra z ciebie dziewczyna
  #65  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja Wilhelmino,wole jednak ludzi.I calym sercem popieram Anne-Marie.Czasami trzeba troche sie zastanowic co sie pisze.poza tym nie ma spokojnych cholerykow.Ja jestem cholerykiem zwyklym
  #66  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:34
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Wiesz co babcielu ? Szkoda, że tak bardzo chcesz tkwić w błędzie. Ale wolno Ci. Błądzić jest rzeczą ludzką.
A na żartach Elu, to Ty się znasz??? Chyba nie.
Popatrzcie, jaka ładna nam wyszła pyskówka. Nawet do żartu o " baaardzo spokojnym choleryku " można się przyczepić. Jeśli się chce. A chce się koniecznie komuś dowalić. No nie?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #67  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 00:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

NIE!!!Nikomu nie chcę dowalić.
  #68  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 01:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Łoj Wilhelminko chyba cie dziś poniosło troszeńkę.Ale co tam, kazdemu się zdarza!!!! Jutro tez jest dzień.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #69  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 01:20
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #70  
Nieprzeczytane 16-03-2008, 09:21
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Do Wilhelminy! Mała, skromna Osobo! Spokojna Choleryczko!!
I po co Ci To było? Po co zaczepiasz spokojne P.T.Forumowiczki? Każdy dobry uczynek powinien być przykładnie ukarany. Powiedzeniu stało się zadość.
Pozdrawiam z serdecznością wielką, bo rozumiem Twoje intencje, wyczuwam je!!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
PIĘKNO, na które warto zwrócić uwagę cz. III Sunshine Sztuka, kulturoznawstwo 540 08-01-2010 21:26
PIĘKNO, na które warto zwrócić uwagę cz.II Sunshine Sztuka, kulturoznawstwo 507 22-02-2008 07:56
PIĘKNO, na które warto zwrócić uwagę Sunshine Sztuka, kulturoznawstwo 504 20-11-2007 16:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.