menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1341  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 17:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Osobnika, który nadaje się fizjologicznie do zapłodnienia można zapłodnić. Prawo naturalne jest bezlitosne i nie ogląda się na ustawowy wiek obu "umawiających" się stron. Dlatego bawi mnie stałe powoływanie się na prawo naturalne wszelkiej maści fundamentalistów. Prawo naturalne zezwala, a nawet nakazuje wywalić z gniazda, w przypadku mniejszej ilość pokarmu, najsłabszego. Nie podoba nam się? Ale tak jest, słabe ma zginąć nie może przekazać swojego genotypu potomstwu, tylko potomstwo silniejszego ma prawo do życia.
PS
Uważam, że człowiek myślący powinien trzymać się z daleka od nakazów prawa naturalnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1342  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 18:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Uważam, że człowiek myślący powinien trzymać się z daleka od nakazów prawa naturalnego.
Każdy człowiek jest myślący, i katolik i ateista i żyd i syjonista i terrorysta, i pedofil i rasista i muzułmanin. Każdy z nich jest myślący i każdy inaczej. Jednocześnie ustanawiamy prawa, my ludzie dla ludzi. Dla jakich? Dla innych niż my.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1343  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 18:20
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Każdy człowiek jest myślący, i katolik i ateista i żyd i syjonista i terrorysta, i pedofil i rasista i muzułmanin. Każdy z nich jest myślący i każdy inaczej. Jednocześnie ustanawiamy prawa, my ludzie dla ludzi. Dla jakich? Dla innych niż my.
Ustanawiamy je właśnie dlatego, że odczuwamy potrzebę ograniczania się w swoich poczynaniach na tym świecie. My - rozumiani jako ludzka zbiorowość, wewnątrz której nie wszyscy chcą się chętnie tym prawom podporządkować.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1344  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 18:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Ustanawiamy je właśnie dlatego, że odczuwamy potrzebę ograniczania się w swoich poczynaniach na tym świecie. My - rozumiani jako ludzka zbiorowość, wewnątrz której nie wszyscy chcą się chętnie tym prawom podporządkować.
A mamy takie prawa czy tylko sobie uzurpujemy jak USA żandarm świata? Wydaje się, że sobie uzurpujemy aby nam było dobrze, a tylko przy okazji aby prawo stanowiło kanon i regułę dla nas wygodną, przeważnie łamaną jak przepisy drogowe. Mam na kamerze ponad 200 zdarzeń łamania przepisów tylko w ciągu tego roku, czyli to już nie są jednostkowe przypadki.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1345  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 23:46
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A mamy takie prawa czy tylko sobie uzurpujemy jak USA żandarm świata? Wydaje się, że sobie uzurpujemy aby nam było dobrze, a tylko przy okazji aby prawo stanowiło kanon i regułę dla nas wygodną
To już zagadnienie z zakresu filozofii prawa. Wydaje mi się, że każde prawo stanowione jest jakimś rodzajem uzurpacji, ale alternatywą byłaby anarchia, czyli stan którego żadne normalne społeczeństwo nie przełknie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1346  
Nieprzeczytane 23-10-2013, 07:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
To już zagadnienie z zakresu filozofii prawa. Wydaje mi się, że każde prawo stanowione jest jakimś rodzajem uzurpacji, ale alternatywą byłaby anarchia, czyli stan którego żadne normalne społeczeństwo nie przełknie.
Bez przesady, mnie się wiele przepisów i ustaw nie podoba jako obywatelowi, niektóre godzą w moje obyczaje inne w dobry smak jeszcze inne w mój interes fiskalny a jednak muszę się godzić mimo, że to ewidentnie jest przeciwko mnie, bo taka jest demokracja. Najwyżej mogę pewne rzecz czy przepisy omijać albo tam nie chodzić, ale to nie jest wyjście, bo wtedy ja jako ja czuję się ubezwłasnowolniony żyjąc w wolnym kraju. Ogólnie wiele przepisów jest przeciwko pewnym grupom społecznym aby iść na rękę i zadowolić inne grupy społeczne, które sobie potrafią siłą czy szantażem to zapewnić. Przykład wiele razy musiałem omijać przepisy aby sobie odliczać Vat od eksploatacji samochodu. Pierwszy raz zamontowałem kasetkę w bagażniku aby samochód spełniał wymogi do przewożenia pieniędzy. Za drugim razem musiałem przerobić aby przestrzeń ładunkowa była o centymetr większa od przestrzeni osobowej. To jest moja prywatna walka z beznadzieją a robię to po wielokroć dziennie, teraz walcząc z fotoradarami, które są skarbonką do robienia pieniędzy dla nieuczciwego państwa, które ledwo toleruję Jak takie państwo nazwać ojczyzną?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1347  
Nieprzeczytane 23-10-2013, 17:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Bez przesady, mnie się wiele przepisów i ustaw nie podoba jako obywatelowi, niektóre godzą w moje obyczaje inne w dobry smak jeszcze inne w mój interes fiskalny a jednak muszę się godzić mimo, że to ewidentnie jest przeciwko mnie, bo taka jest demokracja.
A znałeś może kiedykolwiek takiego obywatela, któremu podobały się wszystkie regulacje prawne swojego kraju? Ja również do takich nie należę i bardzo wiele bym zmienił, ale moje prywatne oczekiwania nijak mają się do tak zwanego interesu społecznego. Nie twierdzę, że ten społeczny jest u nas prawidłowo zaspakajany (nie mam takiej wiedzy i nie znam się), ale przecież musi to wszystko jakoś trybić, śmierdzieć i toczyć się do przodu. Jednostka prawie zawsze dostaje w du.ę w konfrontacji z potrzebami ogółu. Najprostszym przykładem są obowiązki podatkowe wszelkiego rodzaju łącznie z tymi, których jeszcze nie wymyślono, ale już kiełkują w głowie naszego głównego księgowego z angielskim wykształceniem.

A gdzieś tu taki cytat widziałem:
Cytat:
Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1348  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 15:56
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Interes prawny

Cytat:
Napisał Bogda501
Czy Dariusz Masłowski wyraził zgodę na publikację jego utworu? (post 1)
na dole strony [ http://www.kobieta.pl/wiersze/pokaza...rid=1726487111 ]
jest wyraźnie napisane:
Kopiowanie wierszy bez zgody ich autorów jest zabronione.

Jeśli ja znajdę tu kiedyś mój utwór, to zrobię tu niezły kipisz...!
===============
Czy potrafisz wykazać naruszenie TWOJEGO interesu prawnego w cytowaniu D.Masłowskiego? A co do cytowania Twojej twórczosci to prawa autorskie też zawierają ograniczenia co do ich ochrony ale to zbyt obszerny temat jak na wątek poboczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1349  
Nieprzeczytane 28-11-2013, 10:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nie chcieli pary gejów w swoim hotelu. Przegrali batalię w sądzie i zbankrutowali
Właściciele hoteliku przegrali sprawę we wszystkich instancjach
Para zadeklarowanych katolików przegrała apelację przed brytyjskim Sądem Najwyższym. Chcieli unieważnienia wyroku sądu niższej instancji, który skazał ich za dyskryminację, bowiem odmówili pokoju w swoim hotelu parze gejów. Ich sprawa wywołała burzę w Wielkiej Brytanii.
http://www.tvn24.pl/nie-chcieli-pary...,375054,s.html
U mnie by się nie wyspali.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1350  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 00:16
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Gaduła

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie chcieli pary gejów w swoim hotelu. Przegrali batalię w sądzie i zbankrutowali
Właściciele hoteliku przegrali sprawę we wszystkich instancjach
Para zadeklarowanych katolików przegrała apelację przed brytyjskim Sądem Najwyższym. Chcieli unieważnienia wyroku sądu niższej instancji, który skazał ich za dyskryminację, bowiem odmówili pokoju w swoim hotelu parze gejów. Ich sprawa wywołała burzę w Wielkiej Brytanii.
http://www.tvn24.pl/nie-chcieli-pary...,375054,s.html
U mnie by się nie wyspali.
Szkoda mi tych ludzi a ci geje to tupet mieli ze hej. Mam taką w życiu zasadę "nie idę tam gdzie mnie nie chcą" i to działa. Jak widac nie którzy lobią rozgłos szkoda że kosztem tej rodziny.

Prawica ma paragrafy na "obrazę uczuć religijnych", lewica ma paragrafy dotyczące "mowy nienawiści" cóż, nie długo skończy się opowiadanie dowcipów o "klechach" czy pedałach". Wniosek czas jechać na Białoruś.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1351  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 00:34
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Ks Prymas Stefan Wyszyński:
Upadek każdego imperium zaczynał się od złamania jego kręgosłupa moralnego, to podstawowa wiedza dla każdego taktyka wojskowego.
To już wiem dlaczego Kościół katolicki stracił wpływy w Europie...
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1352  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 01:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał quasimodo81
Szkoda mi tych ludzi a ci geje to tupet mieli ze hej. Mam taką w życiu zasadę "nie idę tam gdzie mnie nie chcą" i to działa. Jak widac nie którzy lobią rozgłos szkoda że kosztem tej rodziny.

Prawica ma paragrafy na "obrazę uczuć religijnych", lewica ma paragrafy dotyczące "mowy nienawiści" cóż, nie długo skończy się opowiadanie dowcipów o "klechach" czy pedałach". Wniosek czas jechać na Białoruś.
Słusznie Kwasku.
Moja stryjeczna wujenka,miała pensjonat na Podhalu i wynajmowała pokoje letnikom, tylko tym, którzy mieli ślub kościelny rzymsko-katolicki,a więc nie żyli w grzechu, bo reszta, to czerwona hołota - jak mawiała. Niektórzy się rzucali,ale miała zasady i to trzeba cenić.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1353  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 09:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Słusznie Kwasku.
Moja stryjeczna wujenka,miała pensjonat na Podhalu i wynajmowała pokoje letnikom, tylko tym, którzy mieli ślub kościelny rzymsko-katolicki,a więc nie żyli w grzechu, bo reszta, to czerwona hołota - jak mawiała. Niektórzy się rzucali,ale miała zasady i to trzeba cenić.
Zacznę tak przyjmować do pracy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1354  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 21:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Mój mały wnuk wrócił ze szkoły z płaczem. Dowiedział się, że pójdzie do piekła gdzie diabły będą go smażyć w smole, bo nie wierzy w Boga. Zapytał mnie, „babciu jak to jest z tym Bogiem i co ze mną będzie”. Pytam więc w ślad za nim tych cudownie tolerancyjnych katolików jak to jest z tym Bogiem i siedmioletnim dzieckiem. Szkoła w wyznaniowym państwie też stoi na stanowisku, że mały pójdzie do piekła. A niech was dręczyciele wszyscy diabli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1355  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 21:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Mój mały wnuk wrócił ze szkoły z płaczem. Dowiedział się, że pójdzie do piekła gdzie diabły będą go smażyć w smole, bo nie wierzy w Boga. Zapytał mnie, „babciu jak to jest z tym Bogiem i co ze mną będzie”. Pytam więc w ślad za nim tych cudownie tolerancyjnych katolików jak to jest z tym Bogiem i siedmioletnim dzieckiem. Szkoła w wyznaniowym państwie też stoi na stanowisku, że mały pójdzie do piekła. A niech was dręczyciele wszyscy diabli.
Tragiczne. Nie sadzilam, ze w katolickiej Polsce takie rzeczy sa mozliwe. Brac sie za male dzieci. Niskie i podle. Zreszta juz niczemu sie nie dziwie, zdobylam ostrogi "wiedzy" na forum kSC - ksiazke mozna napisac. Chyba to zrobie, juz nawet mam pewien pomysl.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1356  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 21:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cóż, głupiutcy rówieśnicy.
Gorzej jak mocno przejrzali zdobywają akselbanty generalskie, jako dręczyciele innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1357  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 22:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Mój mały wnuk wrócił ze szkoły z płaczem. Dowiedział się, że pójdzie do piekła gdzie diabły będą go smażyć w smole, bo nie wierzy w Boga. Zapytał mnie, „babciu jak to jest z tym Bogiem i co ze mną będzie”. Pytam więc w ślad za nim tych cudownie tolerancyjnych katolików jak to jest z tym Bogiem i siedmioletnim dzieckiem. Szkoła w wyznaniowym państwie też stoi na stanowisku, że mały pójdzie do piekła. A niech was dręczyciele wszyscy diabli.
Nic się nie martw, urośnie, zobaczy to piekło na ziemi, w polityce albo co nie daj Boże przeczyta parę linijek Seniorka na Polityce i powie, babciu tak straszyli a to piekło wcale nie takie straszne. Gorsi są ludzie z "piekła rodem" od samego piekła. Za młodu tak mu tłumacz jak ma takich omijać. Najlepiej pokaż takich ludzi, bo przykłady są nieocenione i pozostają długo w wyobraźni a nieraz i całe życie. Ja jak bym miał diabła albo diablice narysować to tylko włączam laptopa "politykę" albo "społeczeństwo" i diabeł narysowany.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1358  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 22:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Cóż, głupiutcy rówieśnicy.
Gorzej jak mocno przejrzali zdobywają akselbanty generalskie, jako dręczyciele innych.

Lilu,ciekawie ich nazwalas - "przejrzali". Przyklad idzie z gory, jablko pada niedaleko od jabloni. Smutne to wszystko, ze ludzie nie potrafia zyc w zgodzie. Wystarczy male zartobliwe slowko zle pojete, bo umysl czesto szwankuje i robi sie z tego cala saga nienawisci - zdobywasz hejtera forumowego i jego cala bande - czytaj swite, ktora mu towarzyszy. Przykladow nie nalezy szukac daleko.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1359  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 22:23
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie rówieśnicy są winni, rówieśnicy siedmiolatki pojęcia nie maja co czynią, "głupiutcy" to stare zgredy pod postacią katechetek, święto..bliwych mamuś i rodzin pewnego radia. Może wymienieni też czekają na generalskie sznury żeby się dowartościować ale mnie to wisi. Nie zadziobią mojego wnuka, nie pozwolę na to. Dobrze się bawicie wszyscy jedynie sprawiedliwi i w wyznaniu słuszni????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1360  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 22:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nic się nie martw, urośnie, zobaczy to piekło na ziemi, w polityce albo co nie daj Boże przeczyta parę linijek Seniorka na Polityce i powie, babciu tak straszyli a to piekło wcale nie takie straszne. Gorsi są ludzie z "piekła rodem" od samego piekła. Za młodu tak mu tłumacz jak ma takich omijać. Najlepiej pokaż takich ludzi, bo przykłady są nieocenione i pozostają długo w wyobraźni a nieraz i całe życie. Ja jak bym miał diabła albo diablice narysować to tylko włączam laptopa "politykę" albo "społeczeństwo" i diabeł narysowany.


Oj Jaruś, Jaruś.


http://www.klub.senior.pl/showpost.p...st count=2052


ps. Basiu, o tym właśnie pisałam. Książka może być ciekawa. Bardzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.