menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 07:02
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Revo Uninstaller - dokładne odinstalowywanie programów i usuwanie pozostałości

W systemie Windows XP mamy funkcje: przywracana systemu, defragmatora, oczyszczania dysku, wykonywania kopii zapasowej, Print Screen oraz IE.
Funkcje te możemy zastąpić innymi programami, które są bardziej skuteczne.
Podobnie jest z systemowym deinstalatorem.
Jego bardzo dobrym "zamiennikiem" jest Revo Uninstaller.
Jedną z najważniejszych zalet R.U. jest to, że przed każdą operacją usunięcia programu wykonuje Punkt przywracania systemu.
Revo Uninstaller ma aż cztery tryby odinstalowywania:
- Wbudowany, ten sam, który jest w systemie
- Bezpieczny
- Rozszerzony (zalecany)
- Zaawansowany.
Pierwszy tryb działa podobnie jak deinstalator wbudowany w Windows (czyli niedokładnie).
Tryb drugi Bezpieczny dodatkowo przeszukuje rejestr w celu znalezienia ewentualnie pozostawionych danych, a których usunięcie nie będzie miało negatywnych skutków dla pracy systemu.
Natomiast tryb Rozszerzony, który posiada cechy dwóch poprzednich, Revo Uninstaler sam domyślnie podpowiada.
Tryb Zaawansowany, oprócz działań wykonywanych jak w poprzednich, ma jeszcze funkcję skanowania całego komputera pod kątem pozostałości po usuniętym programie.
Działa najwolniej, ale jest najdokładniejszy.
Oprócz znacznie rozszerzonych, w stosunku do systemowego, możliwości, R.U. ma wiele innych cennych funkcji.
Jak na przykład Porządkowanie przeglądarek, czy Autostart (kontrola programów włączającymi się wraz z systemem), albo tzw. "tryb łowcy" (przeciągamy ikonkę trybu łowcy na program - i mamy o nim wszystko).
Na temat R.U. przeczytać można w PC Format 2/2009, gdzie jest b.dokładnie opisany.
Revo Uninstaller jest w wersji freeware (darmowy) i jest w j. polskim.





Jeszcze dodam, że używałem również trybu Zaawansowanego - nie było problemów.
Zalecam jednak dwa środkowe. Dlaczego. Gdyż nawet jeśli po usunięciu programu pozostaną po nim jakieś "śmieci", to mamy jeszcze do dyspozycji Odkurzacza.
Lecz o nim to już w następnym poście.
Powodzenia.
S.


Ostatnio edytowane przez Stefan : 26-11-2009 o 11:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 17:06
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie CCleaner - "oczyszczacz" dysku, skaner ..

W poprzednim poście opisałem program do odinstalowywania programów Revo Uninstaller.
CCleaner nie zastępuje R.U., lecz go uzupełnia.
Ma on również funkcje: odinstalowywania programów, wykonywania Punktu przywracania systemu oraz Autostart.
Funkcja odinstalowywania nie jest tutaj tak dokładna.
Natomiast Punkt p.s. CCleaner wykonuje stale, automatycznie, (R.U. tylko podczas odinstalowywania jakiegoś programu).
Ponadto CCleaner ma jeszcze dwie inne ważne funkcje: oczyszczania dysku, oraz skanowania rejestru.
Przy czym po skanowaniu tworzy kopię zapasową dla ewentualnego przywracania danych.


Na tym screenie, w zakładce, widzimy trzy główne opcje (Cleaner, Rejestr, Narzędzia), w których znajdują się ww. funkcje.



Tutaj również, a ponadto funkcję Skanuj by znaleźć problemy. Po zatwierdzeniu zapyta, czy ma wykonać kopię zapasową rejestru.

Jednak CCleanera wykorzystujemy najczęściej do "sprzątania", czyli do usuwania z dysku zbędnych plików, takich jak tymczasowe (temporary), ciasteczka (cookies), historia, pliki w koszu, itp.
Może dlatego, że sposób wykonania tej czynności CCleanerem jest bardzo prosty i łatwy.
CCleanera można łatwo wyszukać w Google i zainstalować.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 18:41
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Pamiętacie opowiadanie Amicisa, w którym dwóch ludzi stało na moście i rozdawało szczerozłote luidory. I nikt ich nie chciał. Bo nie szanuje się tego co za darmo.
Takimi luidorami są porady Stefana. Wierzcie mi. Warto mieć je pod ręką. Nie ma siły, by po przeczytaniu od razu zapamiętać. Albo potem szybko znaleźć, gdy zajdzie potrzeba.
Dlatego, każdego, kto jeszcze tego nie zrobił zachęcam do założenia ScrapBooka z poradami (post14). To następny luidor, tym razem ode mnie.

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 26-11-2009 o 19:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 19:38
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Janku, dzięki za Twoje porady, chętnie z nich korzystam. Idąc za Twoja radą przeciągam interesujące mnie teksty za pomocą ScrapBook'a.
Pozdrawiam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 10:05
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Odkurzacz - jeszcze lepszy "sprzątacz" i skaner

Rekomendując Odkurzacza posłużę się jego okienkami.
Czytaj:



.
Tak wygląda główne okno Odkurzacza.

W pasku u góry widzimy 10 ikon przedstawiających opcje.
Po kliknięciu na pierwszą (trójkąt w zielonym kółku) rozpoczyna się skanowanie, w poszukiwaniu zbędnych plików.
W oknie tym, w moim przypadku, Odkurzacz znalazł 34 zbędne pliki.
Czeka na decyzję ich usunięcia. Którą zatwierdza się ikoną "X" w czerwonym kółku.
Przy wszystkich 34 plikach w oknie jest informacja: "Usunięcie pliku jest bezpieczne".
Zbędne pliki należy zaznaczyć ( ("zaptaszkować" w białych kwadracikach) i zatwierdzić ich usunięcie.
Z operacji tej Odkurzacz zrobi raport i kopię zapasową (bezpieczeństwa).

Jest jeszcze jedna ikona, w głównym oknie, po lewej stronie.
Po kliknięciu na nią (żółtą gwiazdkę) pokazuje się menu pomocnicze, a w nim dostępne funkcje (patrz screen po prawej).
Szczególnie przydatna jest funkcja "Monitor Porzuconych Folderów".
Warto skorzystać z niej bezpośrednio po odinstalowaniu jakiegoś programu za pomocą Revo Uninstallera.
A już koniecznie po wykonaniu tej czynności deinstalatorem dodaj/usuń program, który mamy w systemie Windows.
Kiedy wykonuje się skanowanie Odkurzaczem po raz pierwszy, znajdzie on zbędnych plików nawet kilkaset ( u mnie ich było ponad 400). Wszystkie można bezbiecznie usunąć, sprawdzone.
Po tej opercji komputer zupełnie inaczej chodzi.
Odkurzacza można łatwo wyszukać w Google i zainstalować.

Wypróbujcie. Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 27-11-2009 o 11:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 13:30
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie Dziękuje.

Witaj Stefanie,dziękuje za porady,przy Twojej pomocy zlikwidowałam 2117 plików,jesteś wielki.Chciałam wkleić obrazek ale nie udało mi się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 14:44
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Stefanie.
1. Czy po ściągnięciu Odkurzacza będzie potrzebny CCleaner, który posiadam? Chyba nie.
2. Czy w pokazanym zrzucie, pliki tymczasowe nie podświetlone na zielono, z wyjaśnieniem, że jeżeli program teraz korzysta z nich nie będą usunięte - należy zaptaszkować?
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 15:49
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie Dla Stefana

Wklejanie obrazka przez spinacz . 2vi5.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 17:03
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie

Witam
Stefanie,ja mam problem.Poprostu nie wiem jak mam odinstalować drukarkę.Drukarki nie ma przy tym komputerze,a program został.Dysk C,jak sam powiedziałeś,jest zapchany.Oczywiście już ściągnęłam program Revo Uninstaller,ale nie wiem od którego elementu mam zacząć.Przepraszam Cię za infantylne pytanie,ale chciałabym to dobrze zrobić.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 18:00
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Bardzo jestem wdzięczna za prowadzenie takich wątków pomocowych. Czytam wszystko skrupulatnie i jestem już o wiele mądrzejsza w obsłudze komputera.
Mam problem i proszę o podpowiedź.
Mam Vistę i do tej pory korzystałam z przeglądarki IE Od dwóch tygodni korzystam z Firefoxa i moje pytanie - czyściłam CClanerem ( 1 zdjęcie) nie wszystko się usunęło. Czy mam jeszcze raz powtórzyć (2 zdjęcie) ale tam jest tyle zaznaczonych ptaszków i boję się czy za dużo nie usunę?

..........
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 19:02
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Wiesławie, oczywiście czy "zaptaszkujesz" czy nie, w tym momencie nie będą usunięte. A CCleaner ma inne funkcje, których Odkurzacz nie ma, mianowicie Punkt p.s. i kontrolę programów w Autostarcie. I tak szybciutko czyści. Ja mam obydwa.

Aniu, powinno to być w "Dodaj/usuń składniki systemu Windows, i potem "Akcesoria i narzędzia", i "Szczegóły".
Ale Ty masz tak zapchany programami komputer, że trudno się w tym połapać.
I jeszcze oszczędzaj miejsce na ekranie, staraj się mniejsze zrzuty robić.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 28-11-2009 o 02:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 19:22
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
Mam Vistę i do tej pory korzystałam z przeglądarki IE Od dwóch tygodni korzystam z Firefoxa i moje pytanie - czyściłam CClanerem ( 1 zdjęcie) nie wszystko się usunęło. Czy mam jeszcze raz powtórzyć (2 zdjęcie) ale tam jest tyle zaznaczonych ptaszków i boję się czy za dużo nie usunę?
..........
Elu, musisz wyjaśnić sobie terminy i nazwy. Vista to system operacyjny, Firefox to przeglądarka internetowa, a CCleaner to program. Są niezależne, więc nie ma to związku z problemem. Ale to był wstęp, troszeczkę teorii.
Natomiast wyciągasz błędne wnioski po czyszczeniu CCleanerem.
CC nie pokazał Ci wyników czyszczenia. Tylko na stałe ma zapisane tak programy, które czyści. Jeżeli klikałaś: "Analiza" > "OK" > "Uruchom Cleaner" - wszystko jest w porządku, oczyścił, ileś tam MB usunął.
Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 28-11-2009 o 02:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 20:37
sawana's Avatar
sawana sawana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 2 457
Domyślnie





Może niedokladnie sie wyraziłam,ale chcialabym usunąć oprogramowanie drukarki programemRevo Ininstallera nie systemowym,dlatego zapytałam od ktorego elementu oprogramowania powinnam zacząć.A to,że jest tyle programow na dysku,chyba nie przeszkadza w odinstalowaniu oprogramowania drukarki?
Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 10:19
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Uśmiech

Stefan jest pod urokiem FF. Pod linkiem forum miłośników FF.

http://www.mozillapl.org/forum/viewforum.php?f=15

Przeglądarki mają swoje plusy i minusy.
Wybieramy tę, która nam najbardziej odpowiada.
FF, Opera, Gogle chrome, IE niezbyt mi odpowiadają.
Mam je, by zobaczyć napisaną stronę w różnych przeglądarkach, czy chodzi właściwie i korzystnie wygląda.

Korzystam z Maxthona. Jest tzw. "nakładka" na MYIE.
Wyjątkowo intuicyjna. Korzystający z IE nie powinni mieć problemów z przesiadką na Maxthona.

Lubię Maxthona, ponieważ posiada łatwo dostępny notatnik,
jeden klik, w którym można gromadzić znalezione interesujące nas teksty, linki - i w chwili wolnej przejrzeć,
by zatrzymać te które rzeczywiście chcemy zatrzymać. Posiada wiele innych użytecznych funkcji, bez potrzeby instalacji dodatkowych pluginów.

http://www.dobreprogramy.pl/Maxthon,...ows,13264.html

http://www.dobreprogramy.pl/Maxthon,...ows,13265.html - spolszczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 10:29
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dobre jest to co się "sprawdza w praniu"
Jak dotąd na dobreprogramy pobrań Firefoxa było 1 352 579, a Maxthona 155 246. Ale jest dostępny od niedawna
Poczekamy, zobaczymy.

Stefanie, polecane przez Ciebie programy zainstalowałam.
Sprawdzają się świetnie. Dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 09:58
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Przenoszenie danych pomiędzy dwoma komputerami

Cytat:
Napisał Alunia
Doradźcie jak zrobić lub gdzie znaleźć informację
dot następującej sprawy.
Chciałabym mieć tą sama zawartość komputera stacjonarnego i laptopa. Jakim programem się posłużyć by je ...zsynchronizować?
W laptopie mam dysk dodatkowy E. Na stacjonarnym mam Windows XP, a na lapku Vistę. Czy to jest możliwe?


Są na to sposoby.
Myślę, że najlepszy byłby ten:
1) Kopiowanie danych między komputerami przez kabel USB
"Chciałbyś szybko skopiować dane między dwoma komputerami, ale nie bardzo znasz się na konfiguracji sieci. Najlepiej połącz komputery kablem USB i kopiuj dane prawie pięć razy szybciej niż w sieci lokalnej".

Oto link: http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_komputerowy/kopiowanie_danych_miedzy_komputerami_przez_kabel_u sb-142.html

Inne sposoby:
2) - połączenie w sieć kablem RJ-45 (t.zw. skrętką) - najtańszy sposób
3) - bezprzewodowo, t.zw. sieć ad hoc
4) - przekopiować na większego pendrive, np. 16, 32..GB - drogi sposób, ale najłatwiejszy
5) - dysk przenośny - najdroższy sposób.

Tutaj piszą o tym: http://www.google.pl/search?q=przenoszenie+danych+pomiedzy+dwoma+komput erami&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefo x-a

Pisze też PC Format 2/2009, s. 56-58.

Jeżeli do tego potrzebny będzie fachowiec, to niestety będziesz musiała udać się do serwisu komputerowego.
Pozdrawiam. S.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 11:40
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Dla Początkujących - jak rozpocząć pisanie postu

Jolina powiedziała: "...nie ukazują się napisy: WYŚLIJ ODPOWIEDŹ ,"OPCJE ZAAWANSOWANE", W ZWIĄZKU Z CZYM NIE MOGĘ PISAĆ POSTÓW,.."

Są dwa miejsca/opcje, gdzie po kliknięciu na nie, otwiera się okienko do wpisywania postu:

1. wewnątrz każdego postu na dole masz opcję "Odpowiedz".
Gdy ją klikniesz otwiera się okienko Szybka odpowiedź:

Pod nim trzeba kliknąć na Opcje zaawansowane (stanie się "bogatsze" w ikonki).
- wpisujesz treść, gdy skończysz
- "Podgląd wiadomości" (koniecznie!)
- "Zatwierdź wiadomość".

2. na zewnątrz wszystkich postów, na dole i u góry, także jest opcja "Odpowiedz".
Gdy klikniesz otwiera się okienko "Odpowiedz na ten wątek". To już jest "bogatsze" w ikonki.
Wykonujesz te same 3 czynności j.w.
Zawsze zanim wyślesz rób podgląd wiadomości.

Jeszcze dwie inne porady:
1) Sposób wklejania tekstu, obrazka albo linku do postu.
- zaznaczasz (na niebiesko) to co chcesz skopiować i wkleić
- naciskasz klawisz Ctrl i trzymając przycisk zaraz naciskasz C.
Jak widzisz potrzebne są palce dwu rąk.
- przechodzisz na post gdzie chcesz to wkleić (tam kursor ma migać - pamiętaj o odstępie! )
- znów naciskasz Ctrl i zaraz V.
Oznacza to "kopiuj", "wklej". Które są też w menu u góry.
Zarówno w FF jak i w IE. Ale tutaj bez użycia myszy.

2) Sposób na zamieszczanie małych obrazków w poście.
Jest to metoda tzw. "spinacza".
Znajdziesz ją tutaj, posty # 52, 53: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-page3-2812.html

Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 29-11-2009 o 19:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 07:54
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

c.d. #72
W poście #70 Elżbieta V napisała:
Mam problem i proszę o podpowiedź.
Mam Vistę i do tej pory korzystałam z przeglądarki IE Od dwóch tygodni korzystam z Firefoxa i moje pytanie - czyściłam CClanerem ( 1 zdjęcie) nie wszystko się usunęło. Czy mam jeszcze raz powtórzyć (2 zdjęcie) ale tam jest tyle zaznaczonych ptaszków i boję się czy za dużo nie usunę?

..........

Dodatkowe wyjaśnienie dla Eli, ponieważ w #72 nieprecyzyjnie Jej odpowiedziałem.

To co pokazałaś na 2 zrzutach, to jest normalne ustawienie CCleanera. To wykaz programów, które ma domyślnie "zaptaszkowane" dla ich oczyszczenia.
My nie ingerujemy tu.
Tylko klikamy "Analiza", a potem, gdy ją wykona - "Uruchom Cleaner".
Teraz zapyta, upewni się, czy na pewno chcesz żeby je czyścił. Klikasz OK.
I po sprawie. Oczyścił ileś tam MB plików "zaśmiecających" system.

Nie bójcie się kliknąć OK w tym okienku:
Komputer teraz będzie szybciej chodził.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 30-11-2009 o 08:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 11:00
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Inne sposoby:
4) - przekopiować na większego pendrive, np. 16, 32..GB - drogi sposób, ale najłatwiejszy

Dziękuję Stefanie za odpowiedź.
Już jakiś czas temu wykonałam taką operację.
Głównie na dysku D stacjonarnego komputera miałam pliki które chciałam przenieść.
Niektóre bardzo ważne, stąd moja ostrożność.
Potem trochę żmudnej pracy i wyrzucanie niepotrzebnych śmieci - i już.

PS. Ktoś napisał wcześniej, że w viście nie ma "aktówki", a jest.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 09:53
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie Jak zarejestrować się na forum, avatar, zdjęcie..

Sirenka napisała:
.... walczyłam z tym awatarem.
Teraz już widzę go przy moich postach,ale nie mogę sobie poradzić z wstawieniem awatara w profilu pod nazwą użytkownika (nie mam tabelki z nazwą użytkownika) na pewno to nie jest trudne,ale ja się boję kombinować.

Tak, w Twoim profilu nie widać avatarka ani nazwy użytkownika.
Podsuwam Ci poradę dwóch naszych Pań - wątek pomoc w rejestracji KSC: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...-ksc-4948.html

Masz w profilu taki pasek Twoje menu: Profil, Prywatność, Ustawienia.
Trzy opcje. Gdy klikniesz pierwszą - powinnaś zobaczyć taki klucz (wcale nie francuski), o którym pisze Alsko.
Możesz także kliknąć od razu trzecią - Ustawienia. Tam zobaczysz Edycja avatara.

Lub postępuj tak jak tam piszą:
Kliknij Przeglądaj, żeby wybrać ze swoich "zasobów" albo zdjęcie albo obrazek.
Ja wybrałem na avatarka jako obrazek wisienkę. Którą wcześniej ściągnąłem do Moje obrazy.
Gdy klikniesz Przeglądaj na liście muszą Ci się pokazać Moje obrazy (czasem sa ukryte pod Moje dokumenty).
Gdy klikasz na nie, "zaniebieszczają" się. Wtedy na dole Otwórz.
Teraz znajdź w Moich obrazach swój obrazek, kliknij go. Pamiętaj, że on ma być mały 80x80 pixeli (przy zdjęciu 100x100).
I na końcu zawsze kliknij Zapisz zmiany.

Myślę, że z tymi poradami powinnaś sobie poradzić.
Pozdrawiam. S.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 21:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.