menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3621  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 20:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Lulko!
I widzisz..... Z małą pomocą naszych przyjaciół

Cytat:
Co z prywatyzacją lasów? Nieoczekiwany zwrot ws. kontrowersyjnej ustawy
Podczas posiedzenia komisji środowiska miał być dziś omawiany w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o lasach, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Nieoczekiwanie jednak posłowie PiS wycofali go z porządku obrad. Proponowane zmiany dopuszczały m.in. zamianę pod inwestycje dowolnych gruntów na tereny leśne o tej samej powierzchni

Już podobnie było z 5-ką KACZYŃSKIEGO.... niby jest w szufladzie a .....jakoby jej nigdy nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3622  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 20:47
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

https://wiadomosci.wp.pl/co-z-prywat...1092718684928a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3623  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 21:50
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Zdystansowałam się do tego co się dzieje w naszym kraju a zwłaszcza do polityków.
Zawiedli głosując za wprowadzeniem paszportów kovidowych i razem z lewicą przegłosowali 770 miliardów dla Polski...(a ile jest naprawdę? są wyliczenia można poszukać)

Ten mechanizm wypłat jest powiązany m.in.
z mechanizmem praworządności i ten mechanizm będzie skutkował tym, że małżeństwa homoseksualne usankcjonowane w Holandii będą mogły
z przysposobionymi dziećmi korzystać z praw w Polsce.
Nie mamy na to żadnego wpływu.

Decyzją Rządu Mateusza M i Sejmu RP będziemy płacić podatki na państwo unijne.
Państwo pod nazwą Związek Socjalistyczny Republik Europejskich...z własnym rządem z własnym budżetem i armią.

Trzecia wojna światowa trwa. Inna jest od tych które znamy.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3624  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 21:56
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

cd Będziecie nieposłuszni będziecie chcieli korzystać z Konstytucyjnych wolności to europejscy żołnierze zastukają do drzwi
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3625  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 22:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

No ale akurat to co wymieniłaś Arti, bardzo podoba się uczestnikom wątku, a przede wszystkim zmuszanie ludzi do szczepienia,
o ukłonach wobec UE nawet nie wspominając.

Wnioskuję, że tak jak ja, nie dałaś się namówić na strzykawkę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3626  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 12:05
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No ale akurat to co wymieniłaś Arti, bardzo podoba się uczestnikom wątku, a przede wszystkim zmuszanie ludzi do szczepienia,
o ukłonach wobec UE nawet nie wspominając.

Wnioskuję, że tak jak ja, nie dałaś się namówić na strzykawkę?


Lila jakoś nie zauważyłam by ktoś kogoś przymuszał do zaszczepienia się
Ja i mój mąż zgłosiliśmy się sami...moi bliscy również. Nawet 17 letni wnuczek sam poprosił rodziców by go zapisali na szczepienie. Ja jak się dowiedziałam jedynie mu pogratulowałam , że jest bardzo rozsądny.
Wyjeżdża pod koniec sierpnia na 6 tygodni do Hiszpanii ( w ramach wymiany międzyszkolnej) i pomijając to , że nie będzie miał problemów na granicy, na miejscu będzie spokojniejszy podczas spotkań z nowymi znajomymi.
Każdy ma prawo decydować sam czy się zaszczepić czy nie choć ja osobiście uważam, że osoby które uchylają się od zaszczepienia powinny partycypować w kosztach leczenia w przypadku zarażenia się tą okropną chorobą.

Arti miło Cię zobaczyć po dość długiej nieobecności a wierz mi, że zastanawiałam się co sie z Tobą dzieje, czy wszystko u Ciebie ok ( mam na myśli zdrowie )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3627  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 12:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
cd Będziecie nieposłuszni będziecie chcieli korzystać z Konstytucyjnych wolności to europejscy żołnierze zastukają do drzwi

Arti!
Co się trapisz.
Jak zapukają to grzecznie powiesz zdrawstwujtie rebiata! Poczestujesz czajem anglijskim Imperial, powiesz, że też ljubisz kreskówki ze zajcem i wołkiem i ..... będzie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3628  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 14:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Lila jakoś nie zauważyłam by ktoś kogoś przymuszał do zaszczepienia się
Ja i mój mąż zgłosiliśmy się sami...moi bliscy również. Nawet 17 letni wnuczek sam poprosił rodziców by go zapisali na szczepienie. Ja jak się dowiedziałam jedynie mu pogratulowałam , że jest bardzo rozsądny.
Wyjeżdża pod koniec sierpnia na 6 tygodni do Hiszpanii ( w ramach wymiany międzyszkolnej) i pomijając to , że nie będzie miał problemów na granicy, na miejscu będzie spokojniejszy podczas spotkań z nowymi znajomymi.
Każdy ma prawo decydować sam czy się zaszczepić czy nie choć ja osobiście uważam, że osoby które uchylają się od zaszczepienia powinny partycypować w kosztach leczenia w przypadku zarażenia się tą okropną chorobą.

Arti miło Cię zobaczyć po dość długiej nieobecności a wierz mi, że zastanawiałam się co sie z Tobą dzieje, czy wszystko u Ciebie ok ( mam na myśli zdrowie )

Czyli wytrącasz oręż Arti, która pisze o paszportach covidowych. Mnie pasuje.
A jak uważasz, że ja mam partycypować w kosztach leczenia bez zwrotu kilkudziesięciu lat opłaty skladek zdrowotnych? Bez jaj. Czyli jeśli palacz pali, powinien raka płuc leczyć na własny koszt?
A narkomani? Leczenie drogie ale bez efektów. A amatorzy trunków, których niewiele trzeba do raka trzustki przy sprzyjających okolicznościach? A wielbicielki solariów i słońca w kontekście czerniaka?
Coś Ci się poszmergało.

Co do szczepień, mam własne zdanie i czytając NOWE opinie wirosulogów, epdemiologów a przede wszystkim immunologów cieszę się z decyzji. Nie znaczy to, że jestem przesadnie do życia przywiązana,
skądże znowu, ale nie podobają mi się prognozy.
Mąż zaszczepiony ale on bywa w szpitalach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3629  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 15:43
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.

Ja i mój mąż zgłosiliśmy się sami...moi bliscy również. Nawet 17 letni wnuczek sam poprosił rodziców by go zapisali na szczepienie. Ja jak się dowiedziałam jedynie mu pogratulowałam , że jest bardzo rozsądny

Jadziu, ja też z żoną jestem zaszczepiony ale już gdzieś to słyszałem. Wierzysz i jesteś ochrzczona,(czyli zaszczepiona) będziesz zbawiona, nie wierzysz i nie jesteś ochrzczona, będziesz potępiona. Dlatego świątynie kapią od złota, ornaty też, aby niedowiarki mogli przekupić.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3630  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 16:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

A ja przeczytałam :
https://zycie.hellozdrowie.pl/czym-j...szlo-z-uzycia/

Z określenia medycznego słowo debilizm stało się wyzwiskiem, w końcu obelgą. Nabrało nie tylko pejoratywnego znaczenia, ale również wulgarnego wydźwięku. W końcu zdecydowano o zaprzestaniu używania tego określenia.

Obecnie jedynym poprawnym sposobem mówienia o tej chorobie jest gradacja stopnia niepełnosprawności umysłowej, w której debilizm jest najlżejszym przypadkiem.

https://www.hellozdrowie.pl/synestez...ie-zaburzenia/

Synestezja, czyli upośledzenie odbioru rzeczywistości. Przyczyny, objawy oraz leczenie zaburzenia
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.

Ostatnio edytowane przez Siri : 19-05-2021 o 16:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3631  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 18:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
A ja przeczytałam :
https://zycie.hellozdrowie.pl/czym-j...szlo-z-uzycia/

Z określenia medycznego słowo debilizm stało się wyzwiskiem, w końcu obelgą. Nabrało nie tylko pejoratywnego znaczenia, ale również wulgarnego wydźwięku. W końcu zdecydowano o zaprzestaniu używania tego określenia.

Siri!
Ale zauważ że ....nie ma dymu bez ognia.
Żulczyk - literat... z objawów znalazł adresata.
A dziś /szczególnie dziś w dobie internetu/ na medycynie zna się każdy.

W końcu dawniej szczepili się wszyscy a dziś wszyscy są epidemiologami.

Jedni /jak dawniej/ się szczepią, a inni co wiedzą lepiej twierdzą, że ziemia jest wklęsła i wypuknieta i że wraz z płynem lugola szczykawką wszczykują cipy sterujące rozumem zaszcipionego.

Ale SYNESTEZJA ..... To TEŻ ładnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3632  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 18:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

taka jachtowa przygoda ku czci

Cytat:
W sobotę w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia luksusowego jachtu Polskiej Fundacji Narodowej z żółtym żaglem, napisem "Abu Dhabi Ocean Racing" oraz logo linii lotniczych.

Jacht miał promować Polskę w ramach akcji "I Love Poland"
.

Jak przekazał rzecznik PFN Temistokles Brodowski, sprawa jest wyjaśniana.

Polska Fundacja Narodowa powołana przez Prawo i Sprawiedliwość oraz finansowana przez państwowe spółki w 2018 roku rozpoczęła projekt "I Love Poland". Jego założeniem było promowanie Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości.

Biało-czerwony jacht z napisem "I Love Poland" miał pływać po całym świecie. Jak widać po zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych, teraz pływa jednak w innych barwach.



Ale w ramach przyjaźni polsko-arabskiej żółty kolor też ładnie wygląda.
A Abu Dhabi to przecie biedny kraj i trzeba go reklamować w ramach przyjaźni.

Moim skromnym zdaniem to synestezja rządzących jachtem w praktycznym działaniu...

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...?ocid=msedgntp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3633  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 19:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jadziu, ja też z żoną jestem zaszczepiony ale już gdzieś to słyszałem. Wierzysz i jesteś ochrzczona,(czyli zaszczepiona) będziesz zbawiona, nie wierzysz i nie jesteś ochrzczona, będziesz potępiona. Dlatego świątynie kapią od złota, ornaty też, aby niedowiarki mogli przekupić.


Ależ ja wierzę w Covid, natomiast nie chcę ''szczepionki'', która nie jest żadną szczepionką.
Zdążę w razie czego, bo 4 fala jest nieunikniona. Dobrze byłoby, gdyby UE na początek, zajęła się problemem milionów pseudo imigrantów, którzy bez jakichkolwiek paszportów, szturmują granice państw europejskich
w tym Hiszpanii, Włoch, Grecji. Gdzie za chwilę wyjadą polscy turyści z "paszportami sanitarnymi".
Poniżej Hiszpania i swoista droga deportacji. Za płot i do Maroka wpław, mają tam swojego króla.
https://video.twimg.com/ext_tw_video...38J.mp4?tag=12

Mogli wcześniej zacząć myśleć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3634  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 19:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jarek z Lulką wrzucili temat prywatyzacji Lasów Państwowych.
I wyłazi jak robactwo KTO ma w tym biznes...

Cytat:
Radni Jaworzna zdecydują, czy

wyciąć ponad 230 ha lasu pod fabrykę polskich samochodów elektrycznych marki IZERA.


Choć leśnicy negatywnie ocenili przeznaczenie gruntów leśnych w Jaworznie na cele produkcyjno-usługowe, to jednak minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka zgodził się na przeznaczenie ziemi pod fabrykę.

Ponieważ te grunty leśne należą do Skarbu Państwa, więc nie trzeba ich skupować ani przekształcać jakoś specjalnie, tylko można szybką ustawą to rozwiązać.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3635  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 19:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Siri nie denerwuj się, Narodowy zamykają ale tylko do jesieni, jak powiedział min. Dworczyk, do 4 fali.
Może się spotkamy, bo w międzyczasie niezaszczepieni mają tam być poddani ewaporacji..
No przecież musi być wykorzystany, nie?
Gdzie mie tu z tymi piłkarzami, my tu respiratory mamy.

PS. czytam, że jednak koniec sierpnia ponowne otwarcie. Zdążą mnie i Siri ewaporować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3636  
Nieprzeczytane 19-05-2021, 19:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek z Lulką wrzucili temat prywatyzacji Lasów Państwowych.
I wyłazi jak robactwo KTO ma w tym biznes...


Czasem nie Państwo? A może Sobiesiak? Pytam, bo nie wiem.

A lasu zawsze szkoda. Nawet jednej sosny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3637  
Nieprzeczytane 20-05-2021, 16:51
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Witam Wszystkich

To na początek Nowy Ład

Polski Ład. Polacy są za wyższymi podatkami dla bogatych. Badanie dla money.pl


Większość Polaków jest za tym, aby bogaci płacili wyższe podatki i popiera zmiany, które zakłada Polski Ład. Tak wynika ze zleconego przez money.pl badania, w którym
zapytaliśmy o stosunek do nowych podatkowych pomysłów PiS. Badanie wykonało UCE Research.


Zero zaskoczenia z mojej strony.

Podatki w Polsce są niesprawiedliwe i degresywne( im mniej Polak zarabia, tym wyższe płaci podatki. I jest to ewenement na skalę Europy.
I tu PIS dobrze definiuje problem, gorzej z rozwiązaniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3638  
Nieprzeczytane 20-05-2021, 17:03
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
To na początek Nowy Ład

Polski Ład. Polacy są za wyższymi podatkami dla bogatych. Badanie dla money.pl


Większość Polaków jest za tym, aby bogaci płacili wyższe podatki i popiera zmiany, które zakłada Polski Ład. Tak wynika ze zleconego przez money.pl badania, w którym
zapytaliśmy o stosunek do nowych podatkowych pomysłów PiS. Badanie wykonało UCE Research.


Zero zaskoczenia z mojej strony.

Podatki w Polsce są niesprawiedliwe i degresywne( im mniej Polak zarabia, tym wyższe płaci podatki. I jest to ewenement na skalę Europy.
I tu PIS dobrze definiuje problem, gorzej z rozwiązaniami.
Było by miło gdyby PiS nie traktował pieniędzy z podatków wszystkich Polaków jako łupu wojennego. Co do rozwiązania im ktoś mniej zarabia tym ma większe podatki to trudno dyskutować z takim bezsensem. Myślę, że przyczyna takiego stanu rzeczy jest inna, coraz mnie Polaków w ogóle coś zarabia, coraz więcej jest na socjalu i tu jest problem. Trzeba dać wyborczy socjal? A kto ma dać, każdy kto tylko coś zarabia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3639  
Nieprzeczytane 20-05-2021, 17:38
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jesteśmy opodatkowani jak mało kto w Europie. Płacimy podatki od podatków, od naszych oszczędności, od deszczu od wiatru jeszcze trochę a będziemy płacić od oddychania "świeżym " powietrzem.
Nigdy nie zazdrościłam ludziom bogactwa do którego dochodzili ciężką pracą....znam takich.
Zazdrościłam tym co mieli farta i wygrali w totolotka...też znałam takich.
Jedni mądrze się urządzili, drudzy przefurgali i na stare lata zostali z ręką w nocniku.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3640  
Nieprzeczytane 20-05-2021, 17:54
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Bezsensem jest obowiązujący teraz regresywny system podatkowy
Oto przykład


,,Gdy się przeanalizuje PIT-y Polaków z różnych grup dochodowych - oczywiście są to dane zbiorcze, anonimowe - wychodzi następujący obraz: nauczycielka z pensją trzy tys. zł brutto oddaje państwu 37 proc. swoich zarobków, natomiast prawnik z dochodem 20 tys. zł brutto - nieco ponad 20 proc. Aż dziwne, że obywatele na coś podobnego pozwalają.
Najbardziej szkodliwe w tym systemie jest wysokie opodatkowanie niskich płac. Płaca minimalna jest obłożona daninami na poziomie podchodzącym pod 40 proc. To jest chore. I całkowicie różne od tego, jak jest w innych państwach Europy.,,
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.