menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #22201  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 00:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Przerażające ! Polu,nie nazywajmy tego głupotą !
Jeśli nie tak, to jak?
Zabrakło mi cenzuralnych określeń.

Dobranoc wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22202  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 09:09
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
Myślę, że w Polsce największa katastrofa, to katastrofa medialna i w pełni zgadzam się z autorem tego tekstu: http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spole...-medialna.html

Ciekawa jestem czy ktoś może sensownie odpowiedzieć na pytanie: czy takie jest zapotrzebowanie odbiorców, czy media wciskają nam kolejne afery i katastrofy na siłę. Mielą teraz ten wypadek kolejowy, wyciskają łzy dziewczynie ocalałej z tej katastrofy i po co? Co nam da ta wiedza, że ktoś poszedł, wyszedł, przesiadł się? Będziemy bardziej wiedzieć? Wyłączam pudło podobnie jak wyłączałam relacje związane ze śmiercią dziecka w Sosnowcu. Dramat! Media nie mówią co się dzieje na świecie, co dobrego w Polsce tylko gonią za sensacją jak pies za suką w rui. Kierują naszą uwagę na bzdurne konferencje prasowe i kolejne pyskówki polityków a im durniejsza wypowiedź, tym częściej powtarzana.
głupoty się najlepiej sprzedają, szkoda że ludzie są zajęci pierdołami i nie zadają poważnych pytań.... zamiast zajmować się katastrofami i sensacyjkami personalnymi, powinni pokręcić się wokół gospodarczych = bytowych.. i to tych które są na wyciągnięcie ręki (nasza lokalna władza, co robi, jak i dlaczego). To wszystko mi przypomina mecz piłki nożnej, gdzie wynik jest z grubsza ustawiony, a mięso armatnie siedzi na trybunach, emocjonalnie się smyra i produkuje komuś szmalec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22203  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 10:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Słowa ''patriotyzm''i ''ojczyzna'' są całkowicie wyświechtane,zniszczenia dokonali komuniści przez 45 lat wmawiając w naród ,że to co robią, to robią z pobudek patriotycznych dla socjalistycznej ojczyzny. Niestety wolna Polska tylko na krótko przywróciłam tym pojęciom rangę i znaczenie,obecnie ich znaczenie jest swobodnie i demagogicznie nadużywane !
"Patriotyzm " i "Ojczyzna" to słowa demagogiczne i w socjaliźmie i w czasach obecnych, tak samo nadużywane przez politycznych bubków i nieudaczników komuno podobnych, jak słowo tolerancja. Te słowa ma się w sobie i w sercu i są ciągłością od swoich poprzednich pokoleń. Socjalizm to nieudolny stwór stworzony na obraz i podobieństwo komunizmu. Nie ma tam miejsca na patriotyzm i zniewoloną Ojczyznę.
Śmieszy mnie też domaganie się na forum podwyżki emerytury, zamiast było o tym myśleć czterdzieści lat temu. Tak jak będą skamleć te pokolenia, które już teraz o tym nie myślą, bo jakoś to będzie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22204  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 11:37
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jarosławie- o tych emerytutach to - racji chyba nie masz.Bo - gdzie są moje pieniadze , które zabierano mi z mojej pensji-najpierw asystenckiej potem coraz wyzej, aż do ordynatorskiej.Transformacja nastapiła w 1998 roku- wiec praworzadne . niekomunistyczne rzady też je jakos nieprawidlowo je rozdysponowały- bo pracowałam na etacie budzetowym jeszcze dosc długo- a emerytura gówniana.
Oczywiscie- napiszesz, ze mogłam wziac swoje sprawy w swoje rece- otóz nie mogłam- dopiero po pójsciu na emeryturę-mogłam pomyslec jak gromadzic SAMA- abym pare lat mogla godnie- w miarę - życ..
Ja jestem w dobrej sytuacji- bo mogłam i moge pracować- ale co maja powiedziec ludzie, do których pracodawca zwraca sie z pierwszym pytaniem- wiek poprosze.Więc badż łaskawy nie pisać , ze ludzie domagaja wiekszych emerytur- maja prawo, bo przez kilkadziesiat lat uzbierali pieniadze na godną emeryturę.Najlepiej napisz mi- co się stalo z naszymi pieniedzmi w ZuS-ie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22205  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 12:05
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) Jeszcze o medialnej "katastrofie"

Cytat:
Napisał rebelio
głupoty się najlepiej sprzedają, szkoda że ludzie są zajęci pierdołami i nie zadają poważnych pytań.... zamiast zajmować się katastrofami i sensacyjkami personalnymi, powinni pokręcić się wokół gospodarczych = bytowych..
.
Media i tym się zajmują, ale jakoś to nie jest medialne dla odbiorców, jakoś nie przyciąga większej uwagi widzów, słuchaczy czy czytelników.

Ta opinia wydaje mi się niezwykle trafna (http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spole...-medialna.html ):
Cytat:
Kult medialny newsa tragedii i śmierci, chętnie eksponowany przez polskie media, szczególnie elektroniczne, spotęgowany jest przez polską, sztuczną egzaltację. ...
​Z czego to wszystko wynika?
Jest to skrzywiony, aberracyjny obraz polskiej martyrologii.
Polacy „tęsknią” do tych obrazów polskiego heroizmu i martyrologii, i każdy spektakularny wypadek, jak się da, próbują podciągnąć pod ten sztuczny obraz.
Kiedy zmieni się nastawienie odbiorców, zmienią się również przekazy medialne.
Na razie jest, jak jest, i podobne "klimaty" znajdujemy również w tvT, RM, ND, GP. Uważam Rze itd.
Zbiorowa gra na emocjach, na epatowaniu odbiorców tematami nastrojonymi pod określonego odbiorcę odbywa się wszędzie, bez wyjątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22206  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 12:06
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał babciela
.Więc badż łaskawy nie pisać , ze ludzie domagaja wiekszych emerytur- maja prawo, bo przez kilkadziesiat lat uzbierali pieniadze na godną emeryturę.Najlepiej napisz mi- co się stalo z naszymi pieniedzmi w ZuS-ie?


Elu,jesteś osoba inteligentna i wykształconą .
Osoby takie jak Ty, bez względu na profil wykształcenia, powinny mieć minimum wiedzy z zakresu ekonomiki państwa. Takie rzeczy można darować kiedy je wypisuje ,ktoś ledwie czytaty i pisaty .
Polska tak jak większość państw europejskich swój system emerytalny opierała i opiera na tzw. systemie repartycyjnym. Tak było kiedy Twoja mamusia i tatusia pracowali ,tak było kiedy Ty i ja pracowałyśmy i tak jest obecnie kiedy pracują nasze dzieci.Dlatego przecież jest krzyk o wiek emerytalny i o niż demograficzny ! Czy to jest dobre, czy złe rozwiązanie ,to to już inna sprawa i jak zwykle i w wielu sprawach zdania ''uczonych'' są podzielone .
Poglądy polityczne ,lewicowe bądź prawicowe - co to w ogóle jest dziś ta lewica i prawica - nie maja tu żadnego znaczenia . Jeśli chodzi Ci tylko o to ,aby kopnąć w kostkę nie lubianą władzę,to masz do tego pełne demokratyczne prawo ,ale nie kompromituj przy okazji siebie,Osobę przecież na poziomie,zdradzając całkowitą ignorancję ''w temacie'' emerytur..

Ps. Wiem ,że nie jestem Jarosławem,ale jesteśmy na forum.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22207  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 12:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
- maja prawo, bo przez kilkadziesiat lat uzbierali pieniadze na godną emeryturę.Najlepiej napisz mi- co się stalo z naszymi pieniedzmi w ZuS-ie?
To pytanie należy skierować do poprzednich rządów sprzed 1989 r.
Gromadzone środki w ZUS "zjadali" bieżący emeryci, których socjalistyczne i sprawiedliwe państwo produkowało na pęczki, że przypomnę jeszcze armię rencistów niekoniecznie uprawnionych do pobierania takich świadczeń.
Niełatwo jest tę dziurę załatać i nie tylko w Polsce mamy ten problem.

A w radiowej Jedynce damskie posłanki w dyskusji z Mazowieckim.
Dziś też konwencja SP - głos ma Beata Kempa ze swoimi pomysłami trudnymi do zrealizowania.
Warto posłuchać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22208  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 12:36
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Jest dokładnie tak, jak pisze Hypatia. My, kiedy mieliśmy trzydzieści lat, utrzymywaliśmy ówczesnych staruszków, a obecni trzydziestolatkowie utrzymują nas; taka solidarność międzypokoleniowa, podparta odpowiednimi ustawami. Nasze emerytury nie mają charakteru renty kapitałowej - jest to świadczenie państwa na rzecz ludzi niezdolnych (ustawowo) do dalszej pracy z powodu podeszłego wieku. Nikt z nas nie gromadził w ZUS żadnego kapitału, nasze składki w całości szły na emerytury innych - a budżet jeszcze do tego niemało dokładał i nadal dokłada. Z naszego punktu widzenia ma to tę dobrą stronę, że ZUS - dlatego, że tak właśnie to działa - nie może zbankrutować (a możliwością bankructwa ZUS co jakiś czas ktoś nas straszy).
PS. Na marginesie - nawoływania do wzmożonego rozmnażania się, które ma jakoby zapewnić godne emerytury, uważam za kompletnie absurdalne, i mam w tej kwestii mocne argumenty. Ale to już zupełnie inny temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22209  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 12:53
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jednak jako osoba inteligentna i wykształcona - malo z tego pojelam.Widocznie Hypatia pomyliła sie odnosnie mojego poziomu umysłowego. Sorry...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22210  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 12:56
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

Wykształcona Pani Doktor traktuje składkę emerytalną płaconą do ZUS podobne jak lokatę w banku z wysokim oprocentowaniem. Zapomniała tylko że z naszych składek wypłacano emerytury naszym dziadkom ,później rodzicom. Stąd jej się czarna rozpacz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22211  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 13:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Jednak jako osoba inteligentna i wykształcona - malo z tego pojelam.Widocznie Hypatia pomyliła sie odnosnie mojego poziomu umysłowego. Sorry...


Systemie repartycyjnym, ma charakter umowy pokoleniowej. Oznacza to, że wypłacane emerytury finansowane są ze składek osób aktualnie pracujących. System ten działa sprawnie tylko wtedy, gdy zasilające system składki pracowników wpływają w wysokości wystarczającej na wypłatę świadczeń dla obecnych emerytów.

Cytat:
Systemy ubezpieczeń społecznych

Metoda gromadzenia kapitału na świadczenia społeczne jest determinowana przez system ubezpieczeń, wybrany w danej instytucji. Wyróżnia się dwa podstawowe systemy:

System kapitałowy
– pracownik przez cały czas swojej aktywności zawodowej odkłada składki, które są lokowane na oprocentowanych rachunkach bankowych. Po przejściu na emeryturę pracownik może dysponować całym kapitałem wraz z odsetkami, lub tylko comiesięcznymi świadczeniami pochodzącymi z odsetek od kapitału, wypłacanymi dożywotnio. Po śmierci kapitał może być dziedziczony przez rodzinę pracownika.
System redystrybutywny(repartycyjny) – składki pracownika trafiają do wspólnej puli, z której wypłacane są na bieżące świadczenia dla osób, którym one przysługują w danym momencie. Po przejściu na emeryturę świadczenia są wypłacane ze składek osób płacących je w danym momencie. Po śmierci ubezpieczonego ich wypłacanie jest wstrzymywane, zaś suma składek wpłaconych przez pracownika kontynuuje cyrkulację w systemie.
Przewidywany kryzys czysto redystrybutywnego systemu emerytalnego w Polsce był główną przyczyną reformy systemu ubezpieczeń społecznych w 1999 roku.

Przykładem systemu redystrybutywnego w Polsce jest Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (I filar emerytalny) zarządzany przez ZUS, przykładem systemu redystrybutywno-kapitałowego – II filar emerytalny realizowany przez OFE.

Paniała ?
Dopóki pacjent żyje ,jest nadzieja .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22212  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 13:19
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Śmieszy mnie też domaganie się na forum podwyżki emerytury, zamiast było o tym myśleć czterdzieści lat temu.
Akurat ja nie skamlę na forum o podwyższenie mojej skandalicznie niskiej emerytury, ale odzywam się, bo coś zalewasz
40 lat temu był rok 1972.
Co ja mogłam wtedy zrobić? Wziąć trzeci etat (pracowałam na dwu pełnych)? Czy może zostać przedsiębiorcą? A?
Przypominam też, że różne rządy pożyczały też od ZUS forsę na to i owo.
Czy nasze protesty zdałyby się na coś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22213  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 13:37
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Stanley'u- nie przypisuj mi cech których nigdy tu- na tym forum- nie objawiałam. Jaka czarna rozpacz?- zapytalam sie tylko-badz łaskaw ze zrozumieniem czytać- lub popros wnuki)
Hypatio- dziekuję, pacjent trochę paniał, ale nie moge zrozumiec w jaki sposób utrzymywalam mojego Ojca który pracował do 71 roku zycia i z emerytury korzystał raptem 6 lat.Wynika z tego , ze podarował panstwu olbrzymią kwotę swoich zarobionych pieniędzy...gdzie tu sens?
Tylko prosze - nie złosliwosci- bo z tych juz wyroslam( Stanley'u- proszę-nie mamy 7 lat)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22214  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 13:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Wynika z tego , ze podarował panstwu olbrzymią kwotę swoich zarobionych pieniędzy...
Elu, przecież Hypatia podała wyraźny cytat dla systemu repartycyjnego:
Cytat:
Po śmierci ubezpieczonego ich wypłacanie jest wstrzymywane, zaś suma składek wpłaconych przez pracownika kontynuuje cyrkulację w systemie.
A więc korzystali z nich inni podopieczni ZUS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22215  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 13:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alu- polityka i ekonomia to dla mnie tabula rasa- stąd pewno moje częste wycieczki do Urzedu Skarbowego-pewna pani sprawdzająca moje wyliczenia dla urzedu podatkowego była uprzejma zasłabnac- dobrze , ze mialam przy sobie apteczkę.Jasne, okazuje sie zwykle(nie , no zawsze),ze jest OK- ale com się naprzeżywala -to moje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22216  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 14:31
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Nie jesteś w swej rozterce osamotniona,babcielu.Wbrew temu co sugeruje Hypatia,nie masz powodu wątpić w sprawność swojego intelektu.To raczej ona ma problemy ze zrozumieniem o co idzie gra w te klocki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22217  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 15:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Teraz to ja już nic nie rozumiem- Hypatio help me!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22218  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 15:22
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
To raczej ona ma problemy ze zrozumieniem o co idzie gra w te klocki.
A Ty rozumiesz?
Jak zwykle gra jest o pieniądze, na które każdy ma apetyt, ale nie każdy wie, skąd je wziąć.

Te ZUSowskie różnych kuszą, ale ich przymało.
Niektórzy chętnie by dodrukowali, bo to najłatwiejsze i wielu ludziom się spodoba.

E! Po kiego ja tu znów wlazłam?!!!!
To jest przelewanie z pustego w próżne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22219  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 15:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, tak- ale nie bierzesz pod uwagę- zem teraz calkiem, całkiem...reszty nie dopiszę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22220  
Nieprzeczytane 11-03-2012, 15:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

:Oto jak internauci oceniają rządy Tuska

~oko Użytkownik anonimowy
Ciekawe kiedy Polacy zrozumieją, że Tusk nic tak naprawdę nie potrafi, tylko dobrze kłamać ?
Tusk, to człowiek w 100 % niewiarygodny o czym świadczą ponad cztery lata jego rządów. Pan premier Tusk okazał się człowiekiem niewiarygodnym i nieodpowiedzialnym wobec Narodu i Polski.
Jego obietnice i .zapewnienia propagandowe nie są warte funta kłaków.
Powiedzcie mi kiedy Tusk powiedział prawdę ? Jego zapowiedzi nie można traktować poważnie.
Przecież on zawsze kłamie i często sam gubi się w swoich kłamstwach.
Tusk myśli, że wszyscy Polacy to idioci i można ich bezkarnie okłamywać - niestety nie wszyscy.
W 2007 roku do władzy doszedł Tusk i PO. Wszyscy pamiętamy buńczuczne zapowiedzi, że niby to mają pełne szuflady ustaw gotowych do wdrożenia,że niby są najlepsi,że niby mieli się na wszystkim znać, mieli podobno ludzi w pełni przygotowanych do rządzenia, mieli być inni jak poprzednicy, mieli zmienić standardy w polityce i godspodarce na bardzo wysokie. Przecież to nikt inny tylko Tusk i PO, opowiadali Polakom w 2007 roku o dobrobycie jaki czeka Polaków, po przejęciu władzy przez PO. To Tusk z politykami PO, mówili " My wiemy jak to trzeba zrobić ". Co robią każdy widzi, ponad 80 % ustaw uchwalonych przez PO, to buble szkodzące Polakom, krytykowane przez wybitnych ekonomistów , konstytucjonalistów i ekspertów.
Tusk przez ostatnie cztery lata zadłużał Polskę mimo tego, że rząd Tuska korzysta obecnie z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w wysokości 67,3 mld euro na lata 2007 - 2013. które wywalczył w Unii PIS, za te pieniądze Tusk buduje droi i autostrady, a raczej robi bałagan na drogach i trwoni Unijne peniądze.
W 2007 Zyta Gilowska przeforsowała obniżenie stawki rentowej, która spowodowała praktyczne bezinflacyjny wzrost realnych dochodów o ok. 10% brutto. Gospodarka otrzymała tak potężny impuls stymulacyjny i od strony popytowej i inwestycyjnej, że w 2008, kiedy już rządziła Platforma wpływy budżetowe z tytułu podatków wzrosły odpowiednio:Vat z 92 mld (2007) do 111,7 mld (2008)-wzrost o 21,4% CIT z 22 mld (2007) do 27,15 mld (2008)-wzrost o 23,4% PIT z 31,6 mld (2007) do 36,1 mld(2008)-wzrost o 14,2 % Łącznie wzrost wpływów z podatków w stosunku do 2007 wyniósł 29,36 mld Wzrost PKB w 2008 to 4,8%. Jednym słowem gospodarka "szalała" i gdy na świecie juz był kryzys, u nas dzieki obniżce stawki rentowej był boom. Tusk dzięki temu nic nie robiąc przez 4 lata zbierał laury za " Zieloną Wyspę "..... Źródło: Bankier PL. ..........................
Tusk niby krytykował obniżkę składki rentowej, ale jej przez 4 lata nie podnosił, teraz od 2012 roku podniósł o 2 %, ale tylko po stronie pracodawców.
Tusk doskonale wie, że "Zielona Wyspa " to zasługa PiS, Polskich przedsiębiorców i tego, że nie jesteśmy w strefie Euro, ale nigdy się do tego nie przyzna. zwiń
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.