menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5661  
Nieprzeczytane 26-11-2017, 17:18
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5662  
Nieprzeczytane 26-11-2017, 22:10
Stan_1939's Avatar
Stan_1939 Stan_1939 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: wieś w pobliżu Konina
Posty: 766
Domyślnie

Dobry wieczór
Ostatnie prace obejrzałem z dużym zainteresowaniem i przyjemnością. Załuję, że nie zaglądam tu częściej - obiecuję poprawę.
Zgadzam się z opinią EiM dotyczącą prac Pauli i Dzidki.
Patrząc natomiast na lampki EiM zastanawiam się, czy nie byłoby weselej, gdyby światełka były kolorowe ?
Przy okazji prezentuję moją prackę, którą z powodzeniem można zrobić w Gimpie.

Kule pobrałem z internelu wpisując w wyszukiwarce hasło "stone balls" lub "planety układu słonecznego" Oczywiście wszystko trzeba "powycinać i odpowiednio podświetlić. Jest z tym trochę roboty, ale dla takich profesjonalistek to nie problem. Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć to prezentuje się w większych rozmiarach, to zapraszam na http://strony.digit-brush.pl/stanisl.../kosmos6aa.jpg
P.s. Ten starszy pan na asteroidzie, to ja i mój piesek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5663  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 09:29
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

EiM - dziękuję za trafne wskazówki, postaram się, je odpowiednio wykorzystać.
Panie Stanisławie, Ty już niczym mnie nie zaskoczysz bo Twoje prace to po prostu wirtuozja.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5664  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 09:36
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam.
Stan na podstawie Twojego pięknego obrazu pofantazjowałam sobie......

.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5665  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 17:27
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5666  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 17:46
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Wczoraj był Chrzest naszego aniołka.....
.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5667  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 20:41
Stan_1939's Avatar
Stan_1939 Stan_1939 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: wieś w pobliżu Konina
Posty: 766
Domyślnie

Dzidko, dziękuje.
Pozwolę sobie na skromną uwagę, ze to nie wirtuozeria, a co najwyżej mistrzostwo podwórka na którym wspólne czas spędzaliśmy (wyjaśniam: Dzidka, to siostra).
Twoja zabawa z kulą jest bardzo fajna i przyznam, że nie wiem jak to zrobiłaś w Gimpie. Podziwiam!
Paulo, bardzo ładne nawiazałaś do kosmicznej podróży. Miło mi, że moja robótka, twórczo Cię zainspirowała. Z okazji chrztu "aniołka" gratuluję. Moje "aniołki" mają już ponad 20 lat
Załączam następny obrazek

Dodam jeszcze, że drzewa zrobione są z moich fotografii, odpowiednio przygotowanych i zniekształconych (filtry)
Jest to trochę pracochłonne i wymaga cierpliwości. Dużą uwagę przywiązuję do operowania światłem i cieniem.
I to byłoby na tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5668  
Nieprzeczytane 27-11-2017, 21:54
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Stan- Świetna praca technicznie i tematycznie. Dojrzały człowiek stojący na asteroidzie. Nostalgiczny spokój….. a jednocześnie wyczuwa się ciekawość z jaką spogląda na wszechświat... Większość rzeczy przyziemnych zapewne już jest opanowana. Co można poznać jeszcze? Czego nie wiemy? Co jest za tą ziemską granicą? Ludzki umysł choć chciałby - nie ogarnia, psia intuicja - nie wyczuwa. Pozostaje wiara i czekanie, lecz ta niewiadoma, ta ciekawość światłego umysłu....
A schodząc na ziemię, to patrząc na Twoje prace, także wyrażam ubolewanie, że rzadko do nas zaglądasz. Co do światełek, następnym razem będą kolorowe.
Wieczorną pracą udowadniasz, że operowanie światłem i cieniem masz opanowane do perfekcji, dzięki czemu praca ma bajkową atmosferę, a Ty ze swoim psem jesteście niezaprzeczalnie bohaterami tajemniczego, starego lasu.
Dzidko- Super napis w neonowo- ognistej otoczce. Animacja zielonej kulki doskonała. Tańcząc zbliża się ku nam i prowokująco oddala, prowadząc prosto do centrum przywitań.
Paulo- Jedni odkrywają czarne dziury, Ty udowadniasz, że oprócz czarnych są także białe, pełne światła i jasnych promieni i tam prowadzisz nas tanecznym krokiem. Jak również grasz pozdrowieniami w kręgu przyjacielskim. I widać jak z wielką troską i czułością tulisz maleństwo do swego serca, powodując, że oglądającym nie tylko filtr Gimp-a, ale i łzy wzruszenia rozmazują wstawiony obraz.

Wszystkim grafikom życzę spokojnej nocy.

....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5669  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 14:20
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5670  
Nieprzeczytane 28-11-2017, 19:31
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Pomysłowo zorganizowałaś wystawę ilustracji wykonanych przez uczestników naszego wątku. Dziękuję za umieszczenie na niej również moich prac.

.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5671  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 14:01
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Przyjemnego dnia w Klubie.....
.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5672  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 14:44
Stan_1939's Avatar
Stan_1939 Stan_1939 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: wieś w pobliżu Konina
Posty: 766
Domyślnie

Paulo, świetny pomysł z "wystawą". Na podziw zasługuje również piękna prezentacja tej pracy. Dzięki za życzenia miłego dnia.
EiM dziękuję za komentarz w właście recenzję (do mojego obrazka). Stwierdzam, że recenzja lepsza jest od "dzieła"
A twoje prace bardzo mi sie podobają, szczególnie "Dobranoc nad blokowiskiem"
Złączam obrazek charakternego kota - ustawia po kątach mojego pieska.

Elementy z których jest to zrobione są na http://stanislaw1939.pl/d-b/kot-b/reszta.jpg
Wiekszy rozmiar na http://stanislaw1939.pl/d-b/kot-b/7.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5673  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 18:26
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Pozdrawiam zdolnych grafików - jest co oglądać......
......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5674  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 18:35
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

No co ten kot - Tiger wyprawia. Wyskoczył poza ramę obrazu...
........
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5675  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 19:46
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Dzięki Twoim życzeniom dzień w KSC stał się artystycznie lekki, kolorowy, wdzięczny czyli całkowicie przyjemny.
Twój Tiger dostojnie się prezentuje na oświetlonej ulicy Gdańska. Elegancka mucha dodaje mu powagi i odświętnego wyglądu. Ty robisz z niego Eleganta a on robi Ci psotę. Trudno się dziwić, bo czy jakiegokolwiek kota można ująć w ramy? One są takie niezależne.......
Stan- Super się ubawiłam i szczerze podziwiam. Do stworzenia tak "charakternego" kota, trzeba mieć wielką wyobraźnię, poczucie humoru i zdolności graficzne. Wiadomo, że to kuzyn króla zwierząt, więc do rządzenia ma ciągotki.... Ale żeby od razu z głowicy kolumny siedzisko tronu sobie zrobić?....I na domiar niezależności, nonszalancko, w domowych, lekko niewieścich bamboszach górować nad całą groźnie i tajemniczo wyglądającą okolicą?....I jeszcze pies, który bardziej z myśliwskim niż z kanapowcem się kojarzy, a z wielką uległością i pokorą na kolanach pozostaje..... Znaczy siłą swojej woli kot, go mocno obłaskawił lub co gorsze zniewolił. Jednym słowem samozwańczy dumny monarcha pełnym kocim wąsem.
Gratuluję pomysłu i wykonania.

Zaplątany w sieci.

...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5676  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 09:46
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stan_1939
EiM dziękuję za komentarz w właście recenzję (do mojego obrazka). Stwierdzam, że recenzja lepsza jest od "dzieła"

Podpisuję się pod słowami Stana, dodam tylko, że każdy komentarz EiM jest fantastyczny i oczekiwany przez nas.......

.......dzisiaj sobie znów pofantazjowłam tworząc ten obraz
........
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5677  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 12:43
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Piękny obraz EiM "Zaplątany w sieci" otworzył mi pomysł i zmobilizował. Użyłam siatki - sieci i powstało coś takiego........
........
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5678  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 19:36
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Pauli i Stanowi - ślę uśmiechy.

Paulo -Wielu twórców fantazjując odkrywa coś nowego. Bywa również, że nastrój, czy okoliczności kierują podświadomością artysty i wtedy tworząc w nierealny sposób, przekazuje rzeczywistość. Twój niebieski obraz w moim odczuciu jest tego przykładem. Bawisz się grafiką ( bo w pracy - lalka). Na zewnątrz pada (bo w pracy - krople deszczu). Lekki mrozik - (bo na pracy-kostki lodu). Ogólnie zimno i bezbarwnie, (bo praca - w chłodnej monochromatycznej barwie). Tylko "hello" w tym wszystkim radosne, bo ułożone na obrazie w różnych kierunkach i jeszcze szybką jak parasolem przed wilgocią osłonięte. Wszystko jednak spójne i w najlepszym ładzie, bo "Hello" nie może być smutne nawet podczas niżowej pogody?
Mam wrażenie, jakby baletnice swoją taneczną ruchliwością same odkształciły siatkę, która niespodzianie, wbrew ich woli odgrodziła salę ćwiczeń od obserwujących. Dwie już się uwolniły, reszta nadal kombinuje. Rzadko kto akceptuje ograniczenia, a szczególnie artysta. Najlepszy dowód jak swobodnie twórczo, bez granic rozwijasz się w grafice. Ładny efekt i kolorystyka.

Chciałam podarować Wam Gimp-owy kalendarz adwentowy. Jednak zauważyłam dzisiaj, że już wczoraj ktoś naruszył jutro.
.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5679  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 21:24
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie

Witajcie.

__________________
Maryna46
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5680  
Nieprzeczytane 01-12-2017, 13:28
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam zdolne graficzki i zdolnych grafików......
EiM czytanie Twojego komentarza to jak zjeść dobre ciasteczko.....a kalendarz kapitalny....

.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Magus – program dla przyszłych przedsiębiorców 50+ - komentarze jd-i Ogólny 0 03-10-2009 07:45
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 12:18
Program Leonardo da Vinci – edukacja przez całe życie - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 12 14-10-2008 00:48
Program Kapitał Ludzki szansą dla bezrobotnych 50 – latków - komentarze Jagoda Ogólny 0 07-02-2008 10:59
Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy - komentarze Basia. Ogólny 26 04-10-2007 22:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.