menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5821  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 19:53
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

tak też myślałam,ale napisałaś tak o zastosowaniu triku z Enterem ,że można takie wrażenie odnieść.nic to z czasem się dogadamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5822  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 19:55
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Jola,pojawienie się drugiej linijki może być stąd,że nie widać całego napisu i klikasz w ekran by dopisać albo wciskasz Enter
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5823  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 20:13
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

na koniec taka sobie zabawa





Ostatnio edytowane przez Basia z Żor : 04-10-2018 o 07:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5824  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 08:06
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

na temat tekstu w Gimpie
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=HaayWglvkw4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5825  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 10:58
Ja Jolanda Ja Jolanda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24
Domyślnie

Super filmik instruktażowy, wiedza się przyda .....dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5826  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 18:03
Ja Jolanda Ja Jolanda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24
Domyślnie

EiM, mam pytanie. Gdy już drążymy ten temat. Pomyślałam, że fajnie wyglądałby tytuł bloga umieszczony w nagłówku na owalu. Góra - tekst owalny, dół tekst owalny a środek napis prosto. Taki tytuł 3 częściowy. Próbowałam, ale owalnego tekstu na sciezce nie mozna potem ustawić na środku bo on się obraca wokół osi.....po okręgu jest ok, ale po owalu już nie.
Jest to możliwe?
Coś mam wenę ostatnio na zgłębianie możliwości gimpa w tym temacie.
Zobowiązałam się do wykonania strony internetowej na bloggerze dla schroniska dla bezdomnych, oni nie mają kasy, a tak będzie bez kosztów.
Blog już założyłam, nawet logo już mam ..... potem wkleję link, jak skończę. Może mi poradzicie czy jest ok.
Muszę jeszcze zrobić fotki, 13-go będzie festyn na rzecz schroniska to myślę ze mając zdjęcia ostatecznie nagłówek wykończę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5827  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 19:09
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Basiu z Żor- świetnie na przykładach pokazałaś "trik z enterem".
Ja Jolanda- napisała:
Cytat:
ale owalnego tekstu na sciezce nie mozna potem ustawić na środku bo on się obraca wokół osi.
Dopytam: owalny tekst? Czy tekst na ścieżce z owalu? Drugi wariant jest do zrobienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5828  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 19:23
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Fiu,fiu Jola-strona internetowa blog to prościzna ale strona internetowa,no no.ciekawa jestem jak Ci wyjdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5829  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 19:36
Ja Jolanda Ja Jolanda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia z Żor
Fiu,fiu Jola-strona internetowa blog to prościzna ale strona internetowa,no no.ciekawa jestem jak Ci wyjdzie

Basia, napisałam że na bloggerze, czyli jak na bloggerze to tylko może być na schemacie bloga

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę korzystać z PW ????

Ostatnio edytowane przez Ja Jolanda : 04-10-2018 o 20:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5830  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 19:39
Ja Jolanda Ja Jolanda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał EiM
Basiu z Żor- świetnie na przykładach pokazałaś "trik z enterem".
Ja Jolanda- napisała:

Dopytam: owalny tekst? Czy tekst na ścieżce z owalu? Drugi wariant jest do zrobienia.

EiM.....no tak, oczywiście że na ścieżce owalu - górnym fragmencie ścieżki. Nawet już coś wykombinowałam, ale poskładałam z 3 części.....no jeszcze nad tym pracuję, ale to nie tak powinno wyglądać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5831  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 19:53
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

Witam graficzki.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5832  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 19:58
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie

Witam serdecznie graficzki.

__________________
Maryna46
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5833  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 20:18
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Ja Jolando- proponuję wykonać symulację sposobem jak na zrzucie. Nie ma wtedy potrzeby obracania ścieżki utworzonej z napisu. Położenie tekstu regulujemy spacją. Wczoraj zabawa z enterem, dzisiaj ze spacją
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5834  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 21:38
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Dzidko- Operacje na okręgu masz opanowane do perfekcji. A koło z trójwymiarowym napisem i przyciskami w kolorze tęczy, pogodne jak dama z awataru.
Maryno- Zrobiłaś ciekawy graficzny mix: połączyłaś jesień, bo i gałązka z żółtymi liśćmi, i jakby kiść winogrona …. Wykonanie w Gimpi-e, bo jego symbol w centrum widnieje oraz uwzględniłaś pytanie dnia ,bo napis po owalu zauważam. A wszystko jakby wyłożone wraz z sercem na serwecie stołu Klubu Senior.
Ja Jolanda napisała:
Cytat:
Nie wiem dlaczego, ale nie mogę korzystać z PW ????
Przytoczę za Adminem: na tym forum, żeby móc korzystać z PW trzeba spełnić dwa warunki.
1. Być na forum dłużej niż 10 dni
2. Napisać więcej niż 30 postów.
Jolu- no, jeszcze trochę. Mam nadzieję, że niedługo będziesz mogła.

...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5835  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 21:41
Ja Jolanda Ja Jolanda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24
Domyślnie

enterem mi nie wychodziło, a spacją w ogóle.

Nie mogę wyczuć ile tych spacji z przodu, ile za napisem.....najczęściej wychodzi bardzo z boku z prawej strony

Napis wyszedł mi też na środku ale do góry nogami i pod elipsą No nie wiem, chyba jestem ciężko kapująca jakaś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5836  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 21:51
Ja Jolanda Ja Jolanda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24
Domyślnie

Jeśli można prosić to po prostu......Jola, Jolu

Wszystkie Jole były zajęte, nawet Jolanda dlatego wypadło na....Ja Jolanda bo coś co wiąże się z prawdziwym imieniem chciałam wybrac
Kiedyś występowałam tu pod innym nickiem, ale nie mogłam odzyskac hasła, nawet po interwencji u Administratorów, dlatego założyłam (już jakiś czas temu zresztą) całkiem nowe konto. Teraz się przydało
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5837  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 21:55
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Jolu- Jak wychodzi z boku z prawej strony, zlikwiduj kilka spacji przed napisem. Za napisem nie wstawiaj spacji. Ustaw ramkę napisu przy lewym brzegu obrazu. Na moim zrzucie widać jak ustawiona jest ramka tekstowa.
Napis do góry nogami z powodu odwrócenia ścieżki elipsy.
Pod elipsą- sprawdź czy nie masz w ramce tekstowej entera, tzn. czy tekst dochodzi do brzegów ramki tekstowej. Popatrz na Basi zrzuty w poście 5823 (pierwszy zrzut)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5838  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 23:50
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

EiM-mam to sama co Jola-nie ma znaczenia czy klikam Spację,tekst zawsze pokazuje się w tym miejscu co na zrzucie.Piszę na ścieżce z zaznaczenia-byłabym wdzięczna za dokładniejszy opis wykonania



czy na pisanie po owalu ma wpływ ustawienie programu w Edycja-Preferencje?jeśli tak jak to ustawić?
Czy w Gimpie jest możliwość dodania lub usunięcia liter na bieżąco czy muszę cofnąć tekst i pisać od początku?Okno Edytora tekstu pomocne w pisaniu
Dodam,że próbuje sama np.rysuję owalne zaznaczenie,usuwam połowę zaznaczeniem prostokątnym i na tym co zostaje piszę.Spacja działa.




Rysuje krzywą Piórem działa bez problemu




Z góry dziękuje za pomoc-oczywiście wiem,że odpowiedź może być "wkrótce"
Popróbuje "trik z Enterem"tylko czy na owalu zda egzamin jak nie mogę ustawić we właściwym miejscu?zobaczymy

Ostatnio edytowane przez Basia z Żor : 05-10-2018 o 15:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5839  
Nieprzeczytane 05-10-2018, 16:38
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Witam
Wczorajszy mój wpis nie był tutorialem, a tylko wskazówką jak można poradzić sobie z ułożeniem napisu na elipsie. Nie wspomniałam (bo jak ktoś wie, to wydaje się oczywiste) o wcześniejszych czynności jakie trzeba wykonać zanim zaczniemy się bawić przesuwaniem tekstu.
Uświadomiłam, to sobie czytając dzisiejszy wpis Basi:
Cytat:
EiM-mam to sama co Jola-nie ma znaczenia czy klikam Spację,tekst zawsze pokazuje się w tym miejscu co na zrzucie.Piszę na ścieżce z zaznaczenia-byłabym wdzięczna za dokładniejszy opis wykonania
Przepraszam za wczorajszą skrótowość. Narobiłam więcej kłopotu niż pożytku.
Postaram się zwięźle, lecz krok po kroku.

1. Plik nowy o kształcie prostokąta
2. Obraz-->Prowadnice -->pozioma 50%
3. Obraz-->Prowadnice-->pionowa 50%
4. Z przybornika wybieram Zaznaczenie eliptyczne. W opcjach zaznaczam: Powiększanie od środka.
5. Od przecięcia prowadnic rysuję elipsę.
6. W zakładce Ścieżki-->Przekształcam zaznaczenie w ścieżkę. (naciskam 6 ikonkę na dole)
7. Z przybornika --> odbicie. W opcjach Odbicia: Element--> ścieżka. Typ odbicia-->poziome
8. Klik w obrazek
9. jak punkt 7, lecz zmieniam Typ odbicia--> pionowe
10. Klik w obrazek
11. Tworzymy napis. (Dla lepszej widoczności tekstu stajemy jak najbliżej lewej krawędzi obrazu. Możemy użyć edytora. Wtedy widać nawet po przesunięciu poza granicę obrazu całą treść napisu).
12. Stojąc na warstwie tekstowe i przechodzimy na zakładkę Ścieżki. Otwieramy oczko przy eliptycznej ścieżce. Warstwy--->Napis za ścieżką. Powinniśmy otrzymać taki obraz.



13. Rozmieszczenie ścieżki napisu nie jest centralnie w stosunku do ścieżki elipsy.
14. Stajemy na warstwie tekstowej i po wybraniu z przybornika narzędzia Tekst, stawiamy przed napisem klika spacji.
15. Wracamy do zakładki Ścieżki, ustawiamy się na zaznaczeniu elipsy i powtarzamy Warstwy -->Napis na ścieżkę.
I teraz usytuowanie napisu wygląda tak:



Na zrzucie w zakładce ścieżek widać jak ścieżka utworzona z napisu zmieniła położenie po dodaniu spacji. Możemy powtarzać operację kilkukrotnie, pozostawiając wcześniej utworzone z tekstu ścieżki i wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada. Możemy zmieniać czcionkę, jej wielkość, odległość między literkami itp. Wszystko można zmieniać na pierwotnym napisie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5840  
Nieprzeczytane 05-10-2018, 17:27
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

EiM witaj!
zostało Ci odpuszczone
Co ja się na odbijałam tej elipsy,naszukałam pionowego napisu i wiele,wiele innych.sama też mam to,że jak ja wiem to wiedzą wszyscy.Teraz bułka z masłem,teraz trik z Enterem to dopiero zabawa będzie



piękne,piękne dzięki

muszę tylko pamiętać o zaznaczaniu warstwy tekstowej przed użyciem Spacji,dokonywaniem zmian a potem stanąć na zaznaczeniu
w 2.10 jest chyba pionowy napis ,masz mnie jak w banku na głowie.mogę?

Ostatnio edytowane przez Basia z Żor : 05-10-2018 o 17:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Magus – program dla przyszłych przedsiębiorców 50+ - komentarze jd-i Ogólny 0 03-10-2009 07:45
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 12:18
Program Leonardo da Vinci – edukacja przez całe życie - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 12 14-10-2008 00:48
Program Kapitał Ludzki szansą dla bezrobotnych 50 – latków - komentarze Jagoda Ogólny 0 07-02-2008 10:59
Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy - komentarze Basia. Ogólny 26 04-10-2007 22:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.