menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 18:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kaziu
Synów zostawmy w spokoju, mój w tym czasie miał 10 lat, i rozkazów, do ZOMO szli bez rozkazu a z własnej woli. Do woj brali z przymusu i pamiętam (po kolejnym bilobilu) kolegę z kopalni którego w tym czasie zmobilizowano do armii. Pamiętam jego powrót do pracy, mało kto chciał z nim rozmawiać, podać rękę. Przeniósł się po krótkim czasie na inną kopalnię, choć koło tej bardzo blisko mieszkał.

Internet w Polsce w grudniu ub.r obchodził pełnoletność, czyli powstał w grudniu 1991r a to taka mało istotna sprawka
Tadziu. Ja nawet do teraz nie wiedziałem że masz syna. O wnuczce piszesz czasami, ale to może być też od córki. To było tylko takie moje rozumowanie, że gdyby w tym czasie był w mundurze. Oczywiście że po wojsku, część [przeważnie 7 klas i ze wsi] wybierała ZOMO. Bo emerytura wczesna itd. Natomiast żołnierz wyboru nie miał. Jak mu jeszcze nakładli w ucho, że odmowa rozkazu to w "stanie wojennym" jest kula w łeb, lub w najlepszym wypadku dożywocie-to musiał uwierzyć.

Wtedy długie lata dostawali kolejarze za przyspawanie kółek pociągu do szyn [Radom]. Za demolkę sali w Opolu [ur. się w Opolu] to wyroki były duże. Krzesła na sali w drzazgach, ale bombę detonowali nocą, żeby nie było ofiar. W dzień miała być tam konferencja oficerów milicji. A ile lat odsiedzieli za wysadzenie nogi pomnika Lenina w kwietniu? Miano tam wręczać legitymacje partyjne następnego dnia.

Mnie też straszono, że jak się nie zgodzę to nie mogę być dalej mistrzem brygady elektryków. Powiedziałem [koledze od mech. -jakiś tam sekretarzyna zmianowy] że niech mnie zdejmą, ale chcę to na piśmie. Na przykład za spóźnienia, alkohol i tym podobne. Lub niech wprost uzasadnią, że bezpartyjny, a ja zrobię z tego użytek. Odczepił się.

Mając takie z przeszłości [gazety] informacje, to członek solidarności i tak by forsował ten mizerny betonowy płotek czołgiem. Bo rozkaz. Opowiadał mi jak to było. Ja w '83 miałem 34 lata, a kolega elektryk dopiero z woja wrócił.

Nie rozumiem tego, że nie podawali rękę górnicy młodemu którego zmobilizowali. A może i starszemu. Ważne że ubrali w kamasze. Mógł myśleć inaczej-ale musiał wykonać rozkaz. A gdyby to był syn jednego z tych górników co nie podawali ręki?

Uważam że gościowi zrobiono krzywdę. Nie jest ważne czy powołano sierżanta rezerwy, czy młodego 20-latka. Jak to był 20 latek, to odczuł to mocniej.

Nie rozumiem ostatniego zdania z Twojego postu, odnośnie powstania internetu. Mało ważne jak piszesz, ale dla mojej ciekawości napisz. Przy okazji następnego postu.

Co teraz myślisz o tym nie podawaniu ręki wojakowi. Bo zomowiec nie pracuje w kopalni-on ma koszary i stałą pracę.
  #162  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 19:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazik to jak widzę jesteśmy równolatki-prawie.
Co myślę teraz o tamtym koledze działaliśmy trochę na zasadzie tłumu, wściekłość za ofiary na "Wujku", za "Manifest Lipcowy" -wyjechali z dołu po nowym roku (tam czołgi nie wjechały).
Ostanie zdanie odnosiło się do #144 i mylnie podanej daty podania (przez wibi) powstania internetu.Powstała zbitka nieumyślna. Za szybko pisałem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #163  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 20:14
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
O,o !
To byly czasy i mieso bylo inne !
Nie to co dzisiaj z Zachodu ,jakies bezapachowe ,z wyjatkiem tych wieloletnich konserw ze Szwcji bodajze.

Karteczki to bylo to co narodowi bylo potrzeba,nie obzerali sie tak jak teraz i tylki mieli w prostej linii z glowa a nie odstajace .

Dajcie jeszcze obrazek kartki na wodke ,to dopiero bedzie uciecha na glowe seniora i wspominac bedziemy z rozrzewieniem PRL ,spiewajac "Wroc do ,mnie ..."


Nie mam skanera, pobrałem z sieci.
Zastanawia mnie czasem znowu, że informacje masz tak szybko jak my. A nie wszystkie kanały idą na satelitę. Wstajesz przed 3 w nocy aby pisać gdy w Polsce 9 rano. Przestajesz ok. 22-giej, gdy na Florydzie dopiero czwarta i jedzą obiad.
A jak smakujesz mięso z Zachodu? Jak w Polsce jesteś? Nawet ja nie wiem czy importowane, lub nasze mięso. Ponadto majorzy chyba nie mieli kłopotu z mięsem w czasach PRL. Masz aparat cyfrowy? Przyślij jakieś fotki z Florydy. Już o to prosiłem rok temu. Nie pisz że wkleić nie potrafisz. Specjalnie Tobie wytłumaczę krok po kroku. Na aparat ja nie musiałem brać kredytu.
  #164  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 20:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

28 lat temu...macie pamięć ja mgliście ten czas pamiętam.
Kartki i owszem..miałam wódki która nie mieściła się w barku i jak w magazynie było w pokoju. Był to doskonały towar którym płaciłam za jakieś tam usługi naprawcze. To pamiętam.
__________________
  #165  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 22:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jest i "kochana karteczka alkoholowa" ,znakomity pamietnik oduczania picia alkoholu Polakow - dzieki,dzieki "kaziuk" !

Widze,ze sledzisz moja dobe i nawet sie nie mylisz w czasie - to dobrze,ze "dbasz" o mnie. Tak przyznam, ja mam nie normowana dobe zycia (wstaje kiedy chce,robie to co chce a nade wszystko polubilem KSC seniora,seniorki i seniorow tez .
Czuje sie ja bym byl juz w domu starcow na ktory mnie jeszcze nie stac. Mam w planie wygrac w lotto ale jakos jeszcze los moje liczby omija .Jak juz wygram, to tak jak kiedys pisalem, inwestuje w sedziwy dom starosci w Polsce i to nie aby cos na tym zarobic ,(po staremu dochody) ale aby patrzec na polskie twarzyczki polskich seniorek - one sa naprawde ladne i takie polskie. Te florydzkie ,to takie wiesz niby swoje a obce.

Co do miesa to jadam go 2xw tygodniu i to na przemian wolowinka/wieprzowinka (trawienie mam jeszcze dobre i wszystko w normie.Nie wiem czy to mieso jest kosher czy nie ale mysle,ze jadalne ,bo jeszcze zyje.
Z Florydy masz wiele fotek w sieci ,moich wprawdzie nie ma nawet na podgladaczu "nasza klasa " (jezeli juz to moze ktos je umiescil bez mojej wiedzy). Wyznam szczerze nie lubie sie fotografowac ,to takie juz przestarzale zajecie ,nie przepadam za nim.
Komputera uzywam tylko do "polityki",nic nie wklejam,jezeli juz to polecam pewne strony na ktore warto zagladac.Ostanio interesuje sie "nowa-germanska medycyna" i przyznam,ze daje wiare temu na co wpadl dr. Hamer.Zreszta zgadza sie z tym nawet glowny rabin w NYC,choc Panu Hamerowi swiat wiele krzywd wyrzadzil (dwa razy wiezienie i pozbawianie praw).

Wracam do tematu z tym budzeniem sie w 1981 roku w grudniu.
Otoz dzisiaj juz napewno wiem kto i dlaczego chcial Polska rzadzic,dlaczego wczesniej byly puste polki i kartki o ktorych wspominacie .Polacy mieli "sobie" poglodowac aby mogli zrozumiec kto swiatem rzadzi oraz nauczyc sie jak nalezy strajkowac.
Co to dzisiaj za strajki ,wyjda i opony pala ,bo im hute ,stocznie czy jeszcze inne miejsce pracy zamykaja .
Wtedy to byly strajki a jaki ich wodz ! Po dzisiejszy dzien w garniturze pod mucha i Matka Boska w klapie na florydzkim balu tanczy a "solidarnosciowcy" bija mu brawa - to jest niesmiertelny bohater ,ktorego nawet "kule IPN" sie nie imaja .To "kapral walter",ktory sie kulom nie klania co najwyzej kobietom do tanca !


Bylo,bylo, - minelo.
  #166  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 08:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Z Florydy masz wiele fotek w sieci ,moich wprawdzie nie ma nawet na podgladaczu "nasza klasa "

Są.

Jesteś całkiem, całkiem...
  #167  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 08:32
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Bywalo,bywalo gdy sie mundur ubieralo !
Przeminelo z wiatrem.
"Przed nami "laska nebeska",ewentualnie "starczy chodzik".

Wracajac do wspomnien grudniowych i "pierestrojki" warto zapytac weteranow tamtych czasow :
Co nam dala lekcja stanu wojennego w Polsce ?
Nam seniorom i to tym zwyklym ,pracowitym,sprawiedliwym,idacym przez zycie z prawda .
Poszukujacym drugiego takiego samego czlowieka ,ktory go zrozumie i razem znajda wspolny jezyk i osad tego co bylo dobre a co zle.
Propagandzistow i cenzorow dyzurnych nie pytam ,bo ci inna role tu spelniaja.
Kazdy z nas ma za soba 3/4 zycia ,ktorego doswiadczal w rozny sposob i dzisiaj jest w stanie ( przy zdrowych zmyslach) dokonac pewnych ocen .
Ale czy te oceny (jak czytam na tym i na innych forach) sa sprawiedliwe i uczciwe ???
Moze w tym kierunku rozwiniemy dyskusje, w tym i innych tematach.
  #168  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 13:04
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wracajac do wspomnien grudniowych i "pierestrojki" warto zapytac weteranow tamtych czasow :
Co nam dala lekcja stanu wojennego w Polsce ?
Nam seniorom i to tym zwyklym ,pracowitym,sprawiedliwym,idacym przez zycie z prawda .
... znajda wspolny jezyk i osad tego co bylo dobre a co zle.
Propagandzistow i cenzorow dyzurnych nie pytam ,bo ci inna role tu spelniaja.
Kazdy z nas ma za soba 3/4 zycia ,ktorego doswiadczal w rozny sposob i dzisiaj jest w stanie ( przy zdrowych zmyslach) dokonac pewnych ocen .
Ale czy te oceny (jak czytam na tym i na innych forach) sa sprawiedliwe i uczciwe ???
Moze w tym kierunku rozwiniemy dyskusje, w tym i innych tematach.
Ponieważ taki temat nie powstał (a chyba powinien?) odpowiem w tym.Stan Wojenny był zamknieciem pewnego etapu historycznego jak i spowodował realizację zamierzeń świata, powiedzmy "kapitalistycznego" mającą na celu rozbicie przeciwstawnego mu obozu.To własnie powstanie solidarności za amerykańskie dolary, organizowanie strajków z błachych powodów (strajk w stoczni Gdańskiej z powodu podwyżki cen mięsa o 80 gr/kg i późniejsze zwolnienie A.Walentynowicz),sianie propagandy jak to w PRLu jest żle a u nich wspaniale (przypomnę sławne 200 marek darowanych każdemu polakowi odwiedzającmu np.rodzine w NRFie), agitacja radia Wolna Europa i wiele innych działań jak bezproblemowe udzielanie Polsce pożyczek i późniejsze, w wyniku stanu wojennego zawieszenie współpracy gospodarczej (Reagan-morderca polskich kur!) co uniemożliwiło spłacenie tej porzyczki w normalny sposób.Myślę, że wprowadzenie stanu wojennego dla nas Polaków było, patrząc z perspektywy czasu jednak błędem.Dla Polski i dla przyszłych pokoleń sadzę, że lepsza i bardziej pouczająca była by interwencja ZSRR i zachowanie równowagi politycznej w świecie.Upadek gospodarczy naszego kraju a w nastepstwie i ZSRR spowodował zapewnie nieporównywalną większa liczbę ofiar w całym swiecie i wcale nie zapewnił i nam i reszcie bezpiecznego rozwoju.Wówczas byliśmy liczącym się na mapie świata krajem, obecnie prawie,ze się nie liczymy. Rosja z Niemcami dogadali się w sprawie rurociągu północnego (po dnie Bałtyku) a to już całkowicie nas marginalizuje. Pozbyliśmy się znacznej wiekszości swojego potencjału przemysłowego a w kraju grupy hochsztaplerów dyktują nam jak mamy mysleć, żyć i chwalić.Tzw.pluralizacja doprowadziła do rozbicia związków zawodowych i nikt teraz z nimi się nie liczy.Z państwa stricto socjalnego staliśmy się państwem kapitalistycznym z tego najgorszego, XIX wieku gdzie pracownik nie ma żadnej godności i praw prócz tego, że w każdej chwili może znaleźć się na bruku bez środków do zycia.Istniejące jeszcze jakieś socjalne ułatwienia predzej czy później zostaną zlikwidowane (np.karta nauczyciela czy innych branż jak przywileje emerytalne artystów-w operze bedą tańczyć 60-letnie tancerki,hihihi).W sferze kultury nastepuje powolna degrengolada, nie ma już poniedziałkowych teatrów w TV a królują seriale ckliwe i mało prawdziwe, brak jakichś ambitniejszych produkcji czy to w dziedzinie muzyki czy też teatru.W sporcie też a szczególnie tak popularnej piłce nożnej nastąpiło kompletne "zdziczenie" i pójscie na np.mecz porównac mozna z wycieczką na pole minowe i dylematem czy uda mi się wrócić cało czy też mnie zatłuką. Nie chce tu wymieniać jeszcze innych aspektów spowodowanych stanem wojennym i jego konsekwencjami ale każdy,nawet nie przyznając się do tego, w głębi odczuwa podobnie a przynajmniej ja tak sadzę?
  #169  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 13:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
w głębi odczuwa podobnie a przynajmniej ja tak sadzę?
No to ja Ci powiem, że w głębi duszy to ja myślę, że pieprzysz jak ten żółwik, przepraszam, ale to nie jest do opanowania, żółwik sam wyskakuje....:

Pola przepraszam, to pies mnie namówił...
  #170  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 14:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

jip , czy wolno ukraść żółwika, może jakiemu "przyjacielowi" bym wysłała.
  #171  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 14:52
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Qurna opadło mi wszystko i pozostaje tylko zamieścić zapożyczone podpisy tutejszych userów. Mam nadzieję, że nie będą mieli o to żalu do mnie.


Cytat:
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw ściągnie Cię na swój poziom,a później pokona doświadczeniem.

Wyjść na idiotę w oczach debila? To rozkosz dla smakosza.
pozostawiam bez komentarza.

Idota
1.1) pot. potocznie człowiek głupi; tępak
(1.2) med. medycyna, medyczny człowiek głęboko upośledzony umysłowo




Wytaczasz ciezka artylerie,kolubrymy i armaty spod Stoczka w ZWYKLEJ,NAJZWYKLEJSZEJ QUASI DYSKUSJI.
Historii nie zmienimy,jutro tez juz nie bardzo do nas nalezy,dlaczedgo obrazac czlowieka.Skoro pan z Mensy lub innnego stowarzyszania intelektualistow ....to tu sa zwykli ludzie
13 grudnia w kazdym z nas zostawil szczegolna pamiec
Ja mialam zal do ksiedza, ze nic nie powiedzial na porannej mszy o 7.30.a on nic nie wiedzial'
Dziecko po wysluchaniu paragrafow zielonych ludzikow zapytalo -"za co tak duzo tych kar smierci" i co mialam odpowiedziec,ze idioci to wymyslili?albo, ze za to ze zyjemy w tym kraju,zeby prysl jak dorosnie.
Zdania sa rozne,bo rozne byly punkty widzenia,a to jak wiadomo ma scisly zwiazek z miejscem siedzenia.
Nasze dzieci nie maialy Teleranka,a pozniej sie ulozylo,musialo ,bo jak bylo zyc.
Podczas wojen tez ludzie zyli.
Nasze pokolenie urodzone i wychowane w czsach pokoju mialo swoje piec minut pradziwej historii.
Teraz niektorzy dorabiaja sobie przeszlosc opozycjonisty,co to przechodzac kolo,posrerunkowego mial fige w kieszeni.
Bylo mimelo,zapomniec nie mozna ,ale nie rozdrapywac

Ostatnio edytowane przez Idalka : 04-02-2010 o 17:18.
  #172  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 17:14
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Dziękuję Idalka,widzę, że Ty wiesz co to dyskusja.Ja nie narzucam nikomu swoich pogladów a podaję jedynie swoje.Jak ktoś ma inne to niech je ma a nawet rzeczowo przedstawi i przekona.Stosowanie inwektyw nie prowadzi do niczego a tylko do zwykłej,chamskiej pyskówki.Niestety jest tu wielu "mędrców" którzy wszystko wiedzą i na dodatek ta ich wiedza jest jedyna i prawdziwa.Ja nigdy na takim publicznym forum nie powiedział bym komuś, że "pieprzy" lub podobnie ale to już niestety brak tzw.kindersztuby i pewnie osoby te nigdy juz jej nie zdobędą.....
  #173  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 17:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
jip , czy wolno ukraść żółwika, może jakiemu "przyjacielowi" bym wysłała.
On jest Mleczkowy, możesz z niego korzystać do woli, jak potrzebny tym bardziej...
  #174  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 18:11
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Dziękuję Idalka,widzę, że Ty wiesz co to dyskusja.Ja nie narzucam nikomu swoich pogladów a podaję jedynie swoje.Jak ktoś ma inne to niech je ma a nawet rzeczowo przedstawi i przekona.Stosowanie inwektyw nie prowadzi do niczego a tylko do zwykłej,chamskiej pyskówki.Niestety jest tu wielu "mędrców" którzy wszystko wiedzą i na dodatek ta ich wiedza jest jedyna i prawdziwa.Ja nigdy na takim publicznym forum nie powiedział bym komuś, że "pieprzy" lub podobnie ale to już niestety brak tzw.kindersztuby i pewnie osoby te nigdy juz jej nie zdobędą.....




mam bardzo przyjazne podejscie do ludzi,nie koncze rozmowy obrazona na rozmowce ,ale nie ulegam populistycznym sloganom
Nie wiem czy mamn kindersztube,ot takie wyczucie sytuacji,ale nigdy konformizm i nic nigdy dla swietego spokoju....choc madrzy ludzie powiadaja -nigdy nie mow nigdy
  #175  
Nieprzeczytane 08-02-2010, 00:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Wibi" - masz calkowite prawo do wypowiadania swoich pogladow i widzenia swiata tak jak go odbierasz.
Nie przejmuj sie dyzurnymi poprawnosci politycznej,gdy im brakuje argumentow ,sil i srodkow,przechodza do wulgaryzmow i osmieszania .
Pozwol,ze zapytam cie :
Czy uwazasz,ze bylo inne wyjscie niz to na ktore zdecydowal sie gen.Jaruzelski wraz z Wojskowa Rada Ocalenia Narodowgo (WRON) wprowadzajac stan wyjatkowy w Polsce ?
Przeciez bratobojcza rewolucja wisiala na wlosku i przejecie wladzy przez "onych" za jednym podejsciem bez okraglego stolu i zrobienie z Polska tego co musieli "droga okrezna " robic przez kolejne 20 lat !
Teraz to jeszcze zapinaja na ostatni guzik ,Polska rozsprzedana,okradziona,ROZBROJONA !!!
Dobrze,ze jeszcze Polakom wolno pielgrzymowac i modlic sie ale krzyze juz przeszkadzaja.
Co o tym sadzisz ?
  #176  
Nieprzeczytane 11-02-2010, 16:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czy tu ukrył się Rychu?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #177  
Nieprzeczytane 11-02-2010, 17:13
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
"
Pozwol,ze zapytam cie :
Czy uwazasz,ze bylo inne wyjscie niz to na ktore zdecydowal sie gen.Jaruzelski wraz z Wojskowa Rada Ocalenia Narodowgo (WRON) wprowadzajac stan wyjatkowy w Polsce ?
Dobrze,ze jeszcze Polakom wolno pielgrzymowac i modlic sie ale krzyze juz przeszkadzaja.
Co o tym sadzisz ?

Przepraszam, że wczesniej nie zauważyłem Twoich pytań,ale odpowiem na nie bo sa nadal aktualne.Co do innego wyjścia to dla prawdziwego patrioty jakim jest Jaruzelski, który przeżył to, co inni na tym forum słusznie wyklinają (wywóz całej rodziny na Syberię,wywłaszczenie z własnego majątku-bo pochodzi z ziemiaństwa,szlachty) jego decyzja była BOHATERSKA.

Ale...patrząc co to dało nam obecnie,myślę, ze pewnie nauczka jaką by dostali w momencie wkroczenia wojsk Układu Warszawskiego w nasze granice,całej tej "solidarności",KORowcom i innym ogłupionym wówczas (siebie też z tego nie wyłączam,też byłem ogłupiony) pewnie pozwoliło by to na wybór innej drogi do zmian systemu.I nie spowodowało by tego co mamy obecnie czyli tragedii ogromnej rzeszy ludzi,bezdomności,beznadzieji i braku perspektyw prócz garstki cfaniaków,złodzieji i oszustów.

Co do krzyży to uważam, że ich obecność jest nadmierna.Mamy podobno państwo demokratyczne a nie katolickie, na szczęscie ludzie już przecieraja oczy widząc co to kościół i że z WIARĄ ma on tyle wspólnego jak np.ja z tu piszącym tadeuszem 50,wprawdzie ja byłem górnikiem i on też?podobno, ale postrzeganie rzeczywistości mamy zupełnie inne gdyż ze znanych mi górników jego poglady są ewenementem,chyba, że on był "górnikiem" powierzchniowym a nie dołowym i tylko na kopalni pracował.
  #178  
Nieprzeczytane 11-02-2010, 17:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

wibi
jak latwo kogoś oczerniać, czy ty masz to w swojej naturze
Cytat:
np.ja z tu piszącym tadeuszem 50,wprawdzie ja byłem górnikiem i on też?podobno, ale postrzeganie rzeczywistości mamy zupełnie inne gdyż ze znanych mi górników jego poglady są ewenementem,chyba, że on był "górnikiem" powierzchniowym a nie dołowym i tylko na kopalni pracował.

pierdziałem w stołek na portierni, teraz pasuje OSZCZERCO
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #179  
Nieprzeczytane 12-02-2010, 10:20
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A teraz jeszcze co do stanu "W" w Polsce w pamietnym 1981 roku z pozycji i doswiadczen d-cy TGO a pozniej komisarza stwierdzam :

- POLSKI NAROD TO MADRY NAROD,choc niektorzy oszczerczo mowia ,ze glupi przed i po szkodzie nie dal sie zwiesc do konca i chwala mu za to ;

- do grudnia 1981 roku Polakom podstawiono niespotykana "propagande biedy" choc biedy nie bylo i ludzie zyli zdrowiej i lepiej niz dzisiaj ;

-wladze (czerwona z podkolorowaniem ZSL i SD) mielismy
(jak zwykle ) z nadania a nie z wyboru i byli to ludzie tacy ,ktorymi dalo sie kierowac (jeszcze dzisiaj pamietam jak to bylo z przydzialem wszelkim ,w tym wegla,musialem wchodzic w kompetencje naczelnika gminy i miasta);

- w "S" faktycznie wrzalo i juz dobrze grzalo od strony KOR-u i ich wodzow.Nawet w kazdej gminie pojawili sie przeszkoleni "referenci" a niskiego szczebla wodzowie "S" to tez miernota ;


Teraz co do postanowien WRON i do konca nie wyjasnionej zagadki z wejsciem lub nie "czerwonoarmiencow" moje zdanie jest takie :

- w ZSRR w tym czasie juz tez dobrze pod kotlem palono i przygotowywano pierestrojke ;
- wlasne problemy (takze w tym czasie w radzieckiej armii)
nie sprzyjaly do interwencji zbrojnej na Polske !
- decyzja madrego ,skrupulatnego i (co najwazniejsze) trzezwego spojrzenia na caloksztalt co dzieje sie w Europie srodkowej naszego gen.W.Jaruzelskiego oraz podjecie takiej a nie innej przemyslanej decyzji - BYLA SLUSZNA !

Tym bardziej,ze wiedzial na co stac w danej chwili zarowno aparatczykow tak Wschodu jak i USA (wywiady wtedy pracowaly na wysokich obrotach ,Kuklinski nie spal i jego mocodawcy tez).Wszystko bylo gotowe do wzajemnych bombardowan i ostrzeliwan z roznych pozycji ,a kto wie,ze w ostatecznosci moze by i "nuklear" uzyto !
Dyscyplina w wojsku (naszym) wtedy byla na miare potrzeb ,wiec mozna bylo liczyc,ze zostanie stlumiona "rewolucja unych",trzeba tylko sprawnie przeprowadzic interneowanie zarowno "tych lub tamtych" i nie zapruszyc "ognia".
Tu o internowaniu wiele by mozna dyskutowac ,jakie bledy wtedy popelniono jak i tez wiele z tym zwiazanych "przykrywek". Mozna sie bylo o tym przekonac na podstwie wydanych instrukcji w tym zakresie ( we WRON-ie tez byli "uny").
Reasumujac : UNIKNELISMY BRATOBOJCZEJ WALKI ,mielismy byc "pierwsza Jugoslawia " ,spalil plan globalno-masonski !
A potem ?
Potem byla droga okrezna i sadzenie gen.Jaruzelskiego ,ktore trwa po dzien dzisiejszy ale jutro moze byc inne,nie zmieni tego nawet film o gen.Jaruzelskim,bowiem dzisiaj ludzie juz wiedza co sie potem stalo przez dwa dziesieciolecia .
Nawet dla seniorow "gornikow" i to tu na tym forum wiadomo co z Polska zrobiono.
Swiat nie stoi w miejscu,beda dalsze przemiany .

Dziekuje za uwage.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warto mieć w życiu cel – dzięki temu można je przedłużyć - komentarze Mira44 Ogólny 17 13-08-2009 22:29
matura - kiedy to bylo? Rozia Różności - wątki archiwalne 58 21-05-2009 15:37
55 lat temu zbiegł z PRL budowniczy PRL ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 5 08-01-2009 13:40
Co zrobic aby mozna bylo wysylac prywatne wiadomosci Mar-Basia eSenior 24 17-08-2008 03:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.