menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #461  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 15:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Żołnierze Wyklęci nie są bohaterami mojej bajki. Mieli zasługi, ale są też winni morderstw.Pod tym stwierdzeniem się też podpisuję .Wibi ma zupełną rację jeżeli chcemy mówić o zasługach to też ocenie podlegają wszystkie ich czyny.W jednym worze są zwykli bandyci bo zabicie bezbronnego chłopa który skorzystał z dekretu reformy rolnej czy geodety wykonującego pomiar. Już nie mówiąc o sklepie żyda któremu zabrano towar ,miał dużo szczęścia że go nie zabito ,bo z czegoś oni żołnierze wyklęci też muszą żyć

Publicysta Sceny Politycznej napisał :. Rozmywa się w ten sposób wiele dotyczących ich kwestii: idee jakimi się kierowali, ich cele, wizję Polski o jaką walczyli, działania których się podejmowali – wraz z etyczną ich oceną. Do jednej grupy wrzucono zarówno tych, którzy rzeczywiście chcieli żyć w wolnym i demokratycznym kraju, jak i członków Narodowych Siły Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego – którzy marzyli o nacjonalistycznym państwie katolickim i którzy mordowali niczemu winnych obywateli polskich, niepasujących do tej wizji. Tym samym zaczęto zacierać granicę pomiędzy walczącymi o wolność i zbrodniarzami – po to by na ideach tych pierwszych, przepchnąć kult tych drugich.

Powraca sprawa jak bumerang nacjonalistów Ukraińskich cytuję wypowiedz Ukraińca internauty :którzy uważają za bohaterów tych którzy walczyli z okupacją Polską na Zachodniej Ukrainie Do niego nie dociera że powinni tych ludzi wysiedlić a nie mordować. Oceny etyczne są bardziej wyraziste , bo my dokonujemy oceny tych ludzi po latach.
Wojna się skończyła wielkie mocarstwa ustaliły na długie lata sfery swoich wpływów otumanieni młodzi ludzie białym koniem Andersa dalej walczyli nie wiadomo po co bo nic nie mogli zmienić. Na koniec stali się ofiarą systemu przez swoją głupotę.To samo matka Palestyńczyka cieszy się że jej syn zdetonował bombę i zginął jako bohater przy okazji zabijając innych. Czy coś zmienił??? Dla dla Izraelczyka to terrorysta a dla Palestyńczyka bohater.

Wiele wpisów waszych jest emocjonalnych i nie potraficie wyobrazić sobie że agresja jednej strony wywołuje u drugiej to samo ale spotęgowane o ich krzywdę i dochodzi do absurdów.Okres Stalinowski Rządów Totalitarnych i realizacji jedynej słusznej wizji dyktatora , posiadający władze absolutną był i wielu ludzi na swojej skórze doświadczyło tergo samego co w Polsce , na terenie starych Demoludów i Republik Rosji .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #462  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 15:53
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Od wyklętych żołnierzy nie mam zbyt miłych wspomnień,
mieszkałem po wojnie na pod żywieckiej wsi.
Pojechałem z ojcem i zaprzyjaźnionym z nami sąsiadem
do lasu po drzewo,kiedy wracaliśmy z drzewem
koło leśniczówki zatrzymali nas partyzanci.
Przedstawili się jako żołnierze wolnej polski,
dowiedziałem się,że czekają na wypłatę,którą mieli
przywieźć dla pracowników.Bardzo się bałem
Pamiętam do dziś jak śpiewali piosenkę,,to jest Ameryka,
to słynne USA,to jest bogaty kraj,na ziemi raj,,
Zrewidowali nas,ojcu zabrali pieniądze,które miał na
drzewo,dokumenty rzucili na ziemię,mnie jeden z nich
dał cukierka w papierku z obrabowanego sklepu,pogłaskał po głowie i powiedział,
że też mam w domu takiego zucha jak ty.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #463  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 16:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Edwardzie, Wibi....przeczytajcie:
http://www.irekw.internetdsl.pl/istrbat.html

Kto w tamtych czasach wiedzial "who is who"? Wielu Polakow dobrowolnie, bez przymusu bylo funkcjonariuszami NKWD, popelnialo morderstwa pod "etykietka" innych.
Iluz z nich zfiltrowalo podziemie, partyzantow i AK? Tumanili ludnosc, wykonywali wyroki smierci podszywajac sie pod podziemna armie. Wszystkie sprawy zaczynaja powoli wychodzic na swiatlo dzienne. Nareszcie po tylu latach mozna o tym mowic. Niestety ciagle bylo to niemozliwe do roku 2015. Poprostu bylo i jest niewygodne wielu z nas, ich rodzinom, dzieciom i wnukom.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #464  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 17:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Kto w tamtych czasach wiedzial "who is who"? Wielu Polakow dobrowolnie, bez przymusu bylo funkcjonariuszami NKWD, popelnialo morderstwa pod "etykietka" innych.
Iluz z nich zfiltrowalo podziemie, partyzantów i AK?
Basiu musisz sobie zdawać sprawę z tego że wojna skończyła się w 1946 roku i dalsza walka nie miała sensu bo nic nie zmieniała.Ten sam problem mieli Niemcy z otumanioną młodzieżą walczącą z aliantami w strefach podziału Niemiec.Też polacy służyli w armii niemieckiej w II wojnie światowej , ci co mieszkali na śląsku i czemu mamy się temu dziwić.

Współpracowali z wywiadem PRL też Polacy wyjeżdżali na zachód wtapiali się w środowiska dzięki małżeństwom jako agenci śpiochy. Stąd kontrwywiad państw zachodnich długo obserwował tych co po 46 roku wyemigrowali na zachód.Niektórzy nawet zrobili kariery część dobrowolnie się przyznała i działała w obie strony. Była wtedy zimna wojna i walka wywiadów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #465  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 18:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Hmm...Wibi. Po co te obrazliwe insynuacje...pomowienia?
Jestem Polka, ktora miala oczy otwarte na to co dzialo sie w kraju wepchnietym "przez wielkich tego swiata" pod but stalinowski. Ludowe rzady czerwonego proletariatu - cale szczescie, ze mamy to za soba. Z Twojej wypowiedzi domyslam sie, ze patrzylismy na to inaczej. Jezeli Tobie, Twoim bliskim to odpowiadalo - Twoja sprawa. Kazdy moze wybierac to co mu sluzy najlepiej.
Wolno mi miec moje zdanie na temat Zolnierzy Wykletych i niech tak zostanie. Byli patriotami, jak Ci co walczyli o Warszawe w sierpniu 1944, mimo, ze do tej pory wielu Polakow "nie nosi" ich dobrze w sercu, zwlaszcza ci, co kryli sie jak szczury po katach. Kim bylby narod bez zrywow wolnosciowych? Nie zawsze wszystko sie udaje, zwlaszcza bitwy i wojny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #466  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 18:21
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
Od wyklętych żołnierzy nie mam zbyt miłych wspomnień,
mieszkałem po wojnie na pod żywieckiej wsi.
.......

Na szczęście żyją jeszcze tacy jak wyżej cytowany hutkow,jak ja i tysiące innych którzy pamiętają i tych "wyklętych" i tych którzy tworzyli industrializację Polski,tworzyli polski przemysł, odbudowywali Kraj ze "zgliszczy" i "popielisk" i to wszystko "pod butem sowieckim" w Wolnej i Niepodległej Polsce.Kto twierdzi, że "Wolnej i Niepodległej" wówczas nie było ten normalnie łże bo jak było mogą powiedzieć tylko ci którzy w tych czasach żyli,uczyli się, pracowali,zakładali rodziny i których "otumaniała Radio Wolna Europa" swoją nachalną wizją "Wolnego Świata". Teraz okazuje się, że ten "Wolny Świat" to tylko "szmal","szmal" i nic poza tym.Żadnych wartości kulturalnych i ogólno ludzkich a głównie to parcie do kolejnej wojny i to takiej na którą tak czekali ci "wyklęci" kradnąc i mordując prostych ludzi którzy już dość mieli wojny po 5-latach okupacji hitlerowskiej,po wymordowaniu elity naukowej i nakazie nauki tylko w szkołach podstawowych i zawodowych by być wykorzystywanymi jako podludzie w najprostszych pracach.Za to mamy ich czcić?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #467  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 18:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Basiu musisz sobie zdawać sprawę z tego że wojna skończyła się w 1946 roku i dalsza walka nie miała sensu bo nic nie zmieniała.Ten sam problem mieli Niemcy z otumanioną młodzieżą walczącą z aliantami w strefach podziału Niemiec.Też polacy służyli w armii niemieckiej w II wojnie światowej , ci co mieszkali na śląsku i czemu mamy się temu dziwić.

Współpracowali z wywiadem PRL też Polacy wyjeżdżali na zachód wtapiali się w środowiska dzięki małżeństwom jako agenci śpiochy. Stąd kontrwywiad państw zachodnich długo obserwował tych co po 46 roku wyemigrowali na zachód.Niektórzy nawet zrobili kariery część dobrowolnie się przyznała i działała w obie strony. Była wtedy zimna wojna i walka wywiadów.

Zacytuje w calosci caly Twoj wpis. Zastanawiam sie dlaczego Niemcy piszesz z duzej litery a polacy z malej. Literowka czy ukryta mysl?

Rozumiem, wg Ciebie - Ci co walczyli o niepodlegla Polske, nie taka NKWDecka i stalinowska - byli otumanionymi osobnikami. A ktoz taki wg Ciebie ich otumanil?

Ze Polacy sluzyli w armii niemieckiej wiedza nawet male dzieci. Mieli wybor - nie skorzystali z tego co im dyktowalo sumienie. W kazdym stadzie znajdzie sie parszywa obca.

Piszesz, ze Polacy wspolpracowali z wywiadem PRL. Tez wiemy o tym i dlatego nareszcie zaczyna sie ich rozliczac, przygladac blizej. Pewnie dlatego podnosza ostatnio tyle krzyku.

Co do szczegolow, ktore podajesz nt. kontrawywiadu - nie moge Ci pomoc, wyglada na to, ze jestes doskonale obeznany w temacie.

Zimna wojna trwa ciagle, tylko nazwiska sie zmienily...no i obie strony maja bombe atomowa, ktora jest doskonalym hamulcem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #468  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:01
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
...Kim bylby narod bez zrywow wolnosciowych? Nie zawsze wszystko sie udaje, zwlaszcza bitwy i wojny.

Powiem krótko,nam Polakom jakoś zrywy wolnościowesię nie udają,może dlatego, że nie wyciągamy wniosków z historii (to jedno udane powstanie wielkopolskie to wyjątek) a wystarczy rozglądnąć się po naszych sąsiadach by zauważyć ile szkody te "zrywy" powodują.
Tobie się wydaje, że mnie wówczas odpowiadało bo (tak sądzę z kontekstu) miałem z tego jakieś korzyści.Odpowiem Ci więc jakie miałem: darmową naukę w szkole podstawowej,średniej i wyższej,praca przez co najmniej 6 dni w tygodniu średnio po 12 godzinna dobę (w tym 6-7 godzin pod ziemią bez widoku słońca),przeważnie 2 wolne niedziele w miesiącu przez 25 lat.Mieszkanie spółdzielcze po dwóch latach pracy (z puli kopalni,więc szybciej).Samochodu,wówczas luxusu dorobiłem się za Gierka kupując (jak każdy) na raty dostępne każdemu przez ORS.Na zwykły telewizor czarno-biały długo nie było mnie stać w końcu kupiła go mnie moja mama w prezencie.Jednym słowem,żyło się ciężko ale z honorem bo wiedziałem, że moja praca przyczynia się do rozkwitu Polski,żadnych "okupantów sowieckich" nigdy nie widziałem,dopiero teraz słyszę od Ciebie i podobnych, że jakoby byli. Możliwe, że tak bo przecież gdyby ich nie było to i Gierek i Jaruzelski mieszkali by w przepychu i pałacach (jak obecne elity) a nie w domkach porównywanych z "psią budka" , siedzibą najważniejszej wówczas głowy Państwa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #469  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi


Na szczęście żyją jeszcze tacy jak wyżej cytowany hutkow,jak ja i tysiące innych którzy pamiętają i tych "wyklętych" i tych którzy tworzyli industrializację Polski,tworzyli polski przemysł, odbudowywali Kraj ze "zgliszczy" i "popielisk" i to wszystko "pod butem sowieckim" w Wolnej i Niepodległej Polsce.Kto twierdzi, że "Wolnej i Niepodległej" wówczas nie było ten normalnie łże bo jak było mogą powiedzieć tylko ci którzy w tych czasach żyli,uczyli się, pracowali,zakładali rodziny i których "otumaniała Radio Wolna Europa" swoją nachalną wizją "Wolnego Świata". Teraz okazuje się, że ten "Wolny Świat" to tylko "szmal","szmal" i nic poza tym.Żadnych wartości kulturalnych i ogólno ludzkich a głównie to parcie do kolejnej wojny i to takiej na którą tak czekali ci "wyklęci" kradnąc i mordując prostych ludzi którzy już dość mieli wojny po 5-latach okupacji hitlerowskiej,po wymordowaniu elity naukowej i nakazie nauki tylko w szkołach podstawowych i zawodowych by być wykorzystywanymi jako podludzie w najprostszych pracach.Za to mamy ich czcić?

Na szczęście żyją także ci co pamiętają zupełnie coś innego.
Jak rozumiem obwiniasz Żołnierzy Wyklętych za tą rzeczywistość obecną? Zresztą drogi wibi, jak można dyskutować z kimś, kto za Katyń obwinia Niemców.
Wiadomo, że ci co podjęli walkę z Sowietami,
dla niektórych to bandyci.
I całkiem wam się podoba taka egzekucja majora Dekutowskiego 'Zapory' wleczonego po ''polskim'' śledztwie z połamanymi nogami, wybitymi zębami, ze zdartymi paznokciami i siwego jak gołąbek mimo 30 lat.

Do piekła ''polacy''.

PS. mam nadzieję, że polskie prawo się zmieni, i nie wolno będzie ich obrażać.

Oo i nie widziałeś okupantów sowieckich? A mój ojciec ich widział, patrz jaki spostrzegawczy. No brat jego też ich widział, jak po wojnie wywieźli go za Ural. Nie załapał się na Miednoje z polską policją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #470  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Zacytuje w calosci caly Twoj wpis. Zastanawiam sie dlaczego Niemcy piszesz z duzej litery a polacy z malej. Literowka czy ukryta mysl?


Żadna literówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #471  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:12
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Żadna literówka.
I z tym się zgadzam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #472  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:30
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
..I całkiem wam się podoba taka egzekucja majora Dekutowskiego 'Zapory' wleczonego po ''polskim'' śledztwie z połamanymi nogami, wybitymi zębami, ze zdartymi paznokciami i siwego jak gołąbek mimo 30 lat.
Krótki fragment z linku https://pl.wikipedia.org/wiki/Hieronim_Dekutowski
Cytat:
Hieronim Dekutowski prowadził także akcje przeciwko tzw. moskwom, czyli wsiom silnie popierającym władzę komunistyczną. Najsłynniejsza była pacyfikacja wsi Moniaki, 24 września 1946, w wyniku której spłonęło 29 zagród, a 40 zwolenników komunistów ukarano chłostą. Latem i jesienią 1946, po nasileniu działań grup pościgowych KBW i UB, został zmuszony do wzmożenia działań zbrojnych.
Nie mam sił przekonywać Cię, że białe jest białe a czarne czarnym.Zabijał i mordował w imię jakiej Idei,może potrafisz napisać czego on chciał? jakiej Polski,chciał nas wszystkich wymordować? a tak w ogóle to jakie życie taka śmierć i nie ma nad czym się użalać tylko patrzyć prosto w oczy faktom.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #473  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Tylko chłostą zwolenników komuny?

To był cichociemny. Takie życie. A śmierć mu wyszykowali ''swoi''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #474  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

NEWS

To już pewne; będzie serial o Żołnierzach Wyklętych.
Informacja od Jana Pawlickiego. Akcja filmu będzie na Kresach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #475  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:52
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jakie życie taka śmierć https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/swietokrzyska/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #476  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 20:07
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

To nie jest takie wszystko proste, koszmar wojny domowej. Ale bardzo mi przykro i żal, że byle kto i nie wiadomo skąd gra nasza trudną historią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #477  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 20:08
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Wibi - w styczniu 42 r mój Tata uciekał z podpalonej, kurpiowskiej wsi do lasu.W ogniu zginął Jego Ojciec a mój Dziadek, Babcia zmarła w drodze do Oświęcimia.Na zgliszczach pozostała 3 letnia siostra póżniej wychowywana przez dalszą rodzinę.Tata był całą wojnę w AK.
W 44 po przejsciu frontu Jego oddział został rozwiązany
a partyzanci mieli się ujawniać, nie zrobił tego.Zakopał broń w lesie i uciekł za frontem na ziemie odzyskane.W Gdańsku zabrał się za odgruzowywanie, myślał że powoli wraca normalne życie.Dopadli Go w 50 r,trafił na Pawiak-po dwóch latach wrócił do domu.Ja miałam już cztery lata, wyglądał strasznie, nie poznałam własnego Ojca.Nigdy nie chciał mówić nic na temat więzienia, tylko nocami szeptem rozmawiali z Mamą.A może chcesz wiedzieć ile nocy musieliśmy przesiedzieć w krzakach, bo w domu były rewizje jak nie UB to NKWD.Trochę się uspokoiło po 56 ale i tak dalsze życie było przekichane.
A dzisiaj nareszcie mogę powiedzieć: Chwała Bohaterom, Chwała Żołnierzom Wyklętym!

Mogę Ci jeszcze opowiedzieć o moim drugim Dziadku
zamordowanym w bestialski sposób w 1954 przez żydków z NKWD, ale to dłuższa historia.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #478  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 20:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Mar-Basia napisała-Rozumiem, wg Ciebie - Ci co walczyli o niepodlegla Polske, nie taka NKWDecka i stalinowska - byli otumanionymi osobnikami. A ktoz taki wg Ciebie ich otumanil?
Basiu wojna się skończyła to z kim te orły sokoły walczyli . Byli kompletnymi idiotami myśląc że zmienią system .Do tego głupa zachodnia propaganda z białym koniem z Andersem i liczenie na III wojnę światową bo tu-maństwo w kraju i zagranicą nie wiedziało czym jest rozpad radioaktywny uranu.Wierzysz ty w cuda że wojnę prowadzi się za darmo i żyje się powietrzem. Dla czego nie przyjechałaś do kraju aby walczyć ,tylko siedziałaś za granicą ,liczyłaś wtedy jako imigrant że ci się uda ułożyć swoje życie za granicą korzystając z pomocy socjalnej kraju w jakim mieszkałaś , tak zrobiło wielu Polaków.Obecni imigranci w Europie są tacy jak ty wtedy byłaś.

Mania rozliczania ogarnęła naszą nację a polonia przez małe p temu wtóruje. Nikt nie neguje że dla wielu okres stalinowski to była gehenna , to myśmy i nasi rodzice to przeżyli żyjąc i pracując w kraju. Może zacząć budować a nie dzielić bo się łatwiej rządzi i przy okazji można się dobrze ustawić. Basiu ja żadnej pomocy nie potrzebuję i o nią się do nikogo nie zwracam to daruj sobie twoje usprawiedliwienia że dużo nie możesz a na mnie też nie licz . To w ramach wzajemności.

W każdym normalnym systemie jest policja i wojsko wywiad kontrwywiad tajni współpracownicy i w nich pracują ludzie. Kiedym urzędnik łamie prawo , odpowiadają to cechuje państwo prawa. Natomiast poszukiwanie winnych dlatego że pracowali i żyli w kraju który miał inny system polityczny a teraz zmienił na inny jest normalną głupotą .Wtedy po roku 1946 jak i Polska obecnie jest uznawana przez społeczność międzynarodową .

Czyś ty kiedyś Basiu protestowałaś czynnie przeciwko łamaniu demokracji w Polsce PRL owskiej w latach 60 czy 70 .??Tak jak wielu tu seniorów raptownie stało się aktywnych i zaczynają rozliczać wszystkich kiedy oni i ich rodziny siedziały cichutko i po kątach mówili że im się nie podoba że od państwa nie dostają większych poborów , mieszkania ,samochodu , małego a potem dużego Fiata i wyższych diet na delegacji itd. .
Bądźmy realistami bierzmy życie jakie jest a nie żyjmy mitami albo ich nie twórzmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #479  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 20:57
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Tata był całą wojnę w AK.
W 44 po przejsciu frontu Jego oddział został rozwiązany
a partyzanci mieli się ujawniać, nie zrobił tego.Zakopał broń w lesie....
No cóż,sama sobie odpowiedziałaś,powinien się ujawnić tak jak wielu innych a gdy nic na sumieniu nie miał to i niczego by nie doświadczył.Sam znałem wielu byłych AKowców którzy się ujawnili i nic złego ich w PRLu nie spotkało ale oni nie zakopywali broni tylko ja zdawali. Bo żadna władza (nawet ta obecna) nie pozwoli sobie by obywatele posiadali broń zdolną zabić gdyż znaczy to, że chcą ja wykorzystać do "niecnych celów" a to chyba każdy rozumie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #480  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 21:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Waclawie, nie bede z Toba polemizowac - strata czasu i nie to same rozumowanie. W latach powojennych, i tych 60-tych i 70-tych kazdy walczyl jak umial - pod warunkiem, ze nie byl tchorzem. W mojej rodzinie zaplacilismy grozbami, szykanami, konfiskata mienia i rozdania go pomiedzy "potrzebujacych" i niewyjasnionego" " do dzisiaj wypadku samochodowego. Zabojcy "ponoc" nikt nie znalazl..., protokoly policyjne, akta sadowe dziwnym trafem zginely i do dnia dzisiejszego pewnie kiwaja mi reka z Kosmosu.
Jezeli chodzi o Polonie - oszczedz sobie Wacpan wstydu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 01-03-2016 o 21:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 2 21-01-2013 10:27
1 Marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych Lila Polityka - wątki archiwalne 4 02-03-2011 16:55
7 marca – warsztat praktyczno-teoretyczny, Warszawa „ODKWASZANIE ORGANIZMU NA WIOSNĘ” Pięć Smaków Zaproszenia 0 02-03-2010 14:49
8 MARCA !!! (wyrób własny) arczia Różności - wątki archiwalne 30 09-03-2008 19:37
Kto obchodzi 8 marca? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 10-01-2008 08:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.