menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 12:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dlaczego wlokiennictwo polskie upadlo domyslam sie. Pragne zauwazyc ,ze w tym przemysle byla tylko polska sila robocza,zarzady "spolszczone".
Ten Pan B. Komorowski wyglada mi na takiego co to sie na wszystkim zna . Jak byl "cywilnym generalem " to Wojsko Polskie doznalo............... ,moze nawet i przed wrogami bysmy sie obronili "dzidami bojowymi". Teraz gdzie indziej "dowodzi" i jest niezastapiony w kazdym "pogromie".
  #382  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 13:21
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Sosenko! skorzystałem z podanego przez Ciebie linku i oto co znalazłem:

Zniszczyć patriotyzm i dumę z bycia członkiem danego narodu można tworząc zdemoralizowany obraz takiego narodu w mediach, posługując się stereotypami, oraz nagłaśniając ponad miarę przypadki nadużyć na każdym szczeblu rządu narodowego danego kraju, przypadki okrutnych zbrodni, pedofili, afer obyczajowych, itd.. Zasypywanie społeczeństwa takimi informacjami ma sprawić, iż człowiek pomyśli w końcu: `o rany co tu się dzieje, co to za kraj, wsydzę się że jestem Polakiem', itp.. W Polsce jest to dziś szczególnie widoczne. Powiedziałbym nawet, że trwa zwyczajna, zaplanowana `akcja' niszczenia świadomości narodowej Polaków. Służą temu zagraniczne media, które potem cytowane są przez media krajowe. To tani chwyt, na który zresztą łapie się większość ludzi, zgodnie z zasadą `jak widzą mnie inni, taka jest rzeczywistość'.
To sztucznie stworzony obraz naszego kraju, dla osiągnięcia określonych rezultatów w społeczeństwie polskim. Polska jest krajem, w którym ludzie mają wysoką świadomość własnej historii i kultury, tak naprawdę jesteśmy patriotami i ostatnie lamenty tego nie zmienią. PROBLEMEM DLA POCIĄGAJĄCYCH ZA SZUNRKI jest to, iż Polska, Polacy są dość istotną, NIEPRZEWIDYWALNĄ, przeszkodą do szybkiego zakończenia głębokiej unijnej integracji, do której dojdzie po przekazaniu prerogatyw rządów narodowych, jednemu rządowi unijnemu. Aby tego dokonać trzeba stworzyć taki klimat w polityce, aby społeczeństwo bardziej ufało instytucjom unijnym i unijnemu rządowi (KE), aniżeli własnemu.

Jaki jest czarny scenariusz dla Polski? Jeśli Polacy nadal będą stwarzać problemy w unijnej integracji, oraz polityce ekonomicznej (np.rurociąg bałtycki Niemcy - Rosja), to sztucznie wywołany zostanie kryzys gospodarczy, być może do poziomu argentyńskiego, który sprawi, że już potulna Polska zgodzi się na wszystko, byle otrzymać pomoc gospodarczą. Ci, którzy stoją na samej górze uważają, że nie ma już czegoś takiego jak narodowa racja stanu, teraz jest już europejska.

I nie dodałem od siebie ani słowa.
  #383  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 13:42
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Siekierko

jesteś facetem a panowie jakoś tam w polityce są bardziej oblatani.
Szanuję Twoje poglądy masz do nich prawo
Ale ja tak bardziej po babsku odbieram ten świat i to co się dzieje.
Byłam jesienią w Portugalii rozmawialiśmy sporo z tamtejszymi ludźmi.
Oni w wejściu do Uni widzieli swoja szansę i wierz mi tę szansę wykorzystali.
Wystarczy przyjrzeć się ich poziomowi życia, a co tam poziom życia wystarczy popatrzeć na ich drogi.
Tam naprawdę jest Europa
A przecież to była zapyziała bieda
Udało im się
Udało się i Włochom
pisze tylko o tych gdzie byłam i widziałam
Dlaczego nam ma się nie udać?
Przecież nikt nie ma prawa i nie pozbawi nas kultury religii i wszystkiego tego co Polską jest właśnie.
Tak bardzo protestowali nasi rolnicy
teraz już nie protestują
dopłaty zrobiły swoje.
Mam siedlisko w woj.lubelskim
wiadomo że to region bardzo zaniedbany tak zwana Polska B
a tamtejsi rolnicy potrafili skorzystać z swojej szansy
co drugie gospodarstwo to gospodarstwo ekologiczne z sporymi dopłatami z funduszy unijnych.
Wybacz ten wywód pewnie w dyskusji z Toba go nie obronię bo masz większą wiedzę na tematy o których ja nic nie wiem
i jestem baba
Pozdrawiam
serdecznie ziomalu
  #384  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 13:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał sosna
skąd ty wzięłaś te 48%
popatrz tu
http://wiadomosci.onet.pl/1713503,12,item.html

Sosenko,kto patrzy na onecik ?

Rzeczpospolita | (18:10)
Czy podobał się Panu/Pani nowy sposób wystąpień telewizyjnych prezydenta Lecha Kaczyńskiego? - zapytała Polaków "Rzeczpospolita". Zdania okazały się podzielone. Akceptację wyraziło 46% badanych, dezaprobatę - 48%.

ps.Unia jak najbardziej.Tylko trza pilnować interesu własnego..




O 2 % pomyliłam się.Ale wczoraj takie były sondaże.
Natomiast GW na pewno będą inne oraz TVN..Takie czasy,że trzeba grzebać w różnych źródłach..
  #385  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 13:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A szkoda,ze nie dodales swego godnego uwagi zdania nasz "kronikarzu siekierko".
Wiec moze ja dodam - dwa razy kozie smierc !
Co to jest ta "Junja" jak mawiaja niektorzy ?
Juz kiedys o tym dosadnie pisalem ale za to nawet i Admin istracji sie (z dalekiego swiata) oberwalo i mnie "ustrzelono".
Dzisiaj moze inaczej.
Unia Europejska ( ztym sie juz "unici" nie kryja) jest doskonalym sposobem na zycie wybranych panstw i narodow (prosze mnie o wybranstwo nie krzywdzic,inaczej tego nie da sie napisac),malo tego, beda wszystkie wspolne i rzady i kasa oraz prawo. Gorzej z prawda i sprawiedliwoscia,na dodatek z niefortunnym przybraniem nazwy jednej z partii polskiej.
Bedzie jedna platforma (znowu skojarzenie z PO polska) do plyniecia do "brzegu dobrobytu". Jak wiemy zadna tratwa nie tonie tym bardziej gdy zbudowana jest z solidnych bali starych i grubych drzew,tak wiec i nasza PO nie ma prawa zatonac dowody tego mamy naoczne w sterniakch tych tratw.
Wiec plyniemy na fali "zycia unijnego" i jest nam wszystkim swojsko ale czy wesolo ? Moze dla niektorych tak i na tym forum tez.
Co bedzie gdy tsunami tratwe rozstrzaska na skalach,bo przeciez czytam gdzie indziej : "Piotrze Ty jest opoka i na niej zbuduje...." .
Pytanie tylko jaki to bedzie Kosciol,z korzeniami Chrzescijanstwa a moze Islamu,lub razem polaczone ???
  #386  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Sosno

Cytat:
Napisał sosna

Udało się i Włochom

Wlochom sie nie udalo
  #387  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:14
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Sosnenko!

To, co widziałaś w Portugalii i we Włoszech to wszystko prawda.
Im sie musiało udać! Musiało, bo oni nigdy nie żyli w takich strasznych warunkach, jak Twój własny region. Jak sama piszesz - Polska B. Ale ta Polska B obejmowała od ponad pół wieku także całą ścianę wschodnią, po Suwalszczyznę i całą Galicję, prawie do granic zachodnich.
Jeśli przyjąć że oni (Portugalia i inni) startowali w Unii od zera, to my dopiero za kilka lat, przy dużym wysiłku narodu, dojdziemy do poziomu ich zera.
Może śląsk, wielkopolska, mazowsze i wybrzeże miały nieco lepiej,ale wszyscy byliśmy poddawani indoktrynacji sowieckiej i gospodarce sowieckiej.
Pamiętam wykłady z ekonomii politycznej gdy wykładowca w czasie przerwy mówił, żeby nie przyjmować za prawdę tego, co mówi na wykładzie, bo życie jest zupełnie inne. A to że jesteś baba to nie znaczy, że musisz mniej wiedzieć.
  #388  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jedna tylko uwaga.
Dobrobytu nie mierzy sie iloscia autostrad.
Przyklad : USA - wspaniale autostrady i rozrastajace sie slamsy !
  #389  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:31
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Siekierko

tak masz rację
myśmy startowali do tej unii z innego pułapu
tzn prześwietnego socjalizmu -no prawie
ale przecież przyznasz ,że powinniśmy przynajmniej mieć nadzieję , że podążanie za lepszymi nie wyjdzie nam na złe.
A jest jakaś inna alternatywa?
Ja jej dla Polski nie widzę
Może warto zaryzykować chociażby dla naszych wnuków?
Zresztą to smutne jak się patrzy na to co się dzieje w tej chwili w polityce w służbie zdrowia ta spirala roszczeń
te kłótnie polityków.
To okropne co napiszę ale czy ciągle musi godzić nas ktoś obcy.Czy my Polacy tylko potrafimy się kłócić ?
PS
A w Lubelskim mam tylko siedlisko
mieszkam w Warszawie
dlatego użyłam określenia"ziomal"
nie obraziłam Cię mam nadzieję
  #390  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:34
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Seniorze AP

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jedna tylko uwaga.
Dobrobytu nie mierzy sie iloscia autostrad.
Przyklad : USA - wspaniale autostrady i rozrastajace sie slamsy !
Ty masz racje nawet jak nie masz racji
chyle czoła ale na dyskusje z Toba bym sie już nie odważyła
za "cienki bolek" ze mnie
pozdrawiam
sosna
  #391  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 14:39
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie W temacie broni..

Za słowami Leszka Kołakowskiego:
"Kultura narodowa nie przechowywania wymaga, ale obrony czynnej i w złej wierze żyje ten, kto powiada, iż nie wie, co to znaczy."

Może by więc taką bronią sie posłużyć?
http://monika.univ.gda.pl/~literat/media/index.htm
  #392  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 15:02
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Sosenko!

Nie wstydź się lubelszczyzny,ja się tez nie wstydzę przyznać się, że przez szereg lat jako geodeta tam właśnie pracowałem i znam także ten region od podszewki
Ważne jest to, co piszesz. Po pierwsze jest rzeczą znaną, że my nie potrafimy się nie kłócić.Ale trzeba wierzyć, że robimy to w dobrym celu - żeby wnukom było lepiej. Jesteśmy jednym z większych krajów europy, jak wszystkie litwy, łotwy, estonie, słowenie, słowacje itd razem. I dlatego lepiej będzie, gdy bardziej samodzielnie będziemy decydować o losach naszego kraju, a nie będą tego za nas robić urzędnicy z Brukseli, pochodzący głównie z krajów bardzo różnych od nas kulturowo.
  #393  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 15:28
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Siekierko

gdzież bym się tam wstydziła
uchowaj Bóg
wiesz jacy tam porządni ludzie mieszkaja
ja tam się czuję jak w rodzinie
mimo że jestem tylko kilka miesięcy w roku
A co do reszty to masz rację
pożyjemy zobaczymy
może wreszcie ktoś nas pogodzi
i tych z prawej i tych z lewej
pozdrawiam
  #394  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mam racje gdy nie mam racji - warte zastanowienia i spojrzenie w kierunku tego co to powiedzial.
W dyskusji z kobietami trudno o pozytywna ocene nawet w blachych tematach.W tematach zas politycznych sa zawsze dwie racje w zalenosci od ...... , od miejsca siedzenia tez oraz swiadomosci i bytu.
  #395  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:24
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Senhor!

Ależ jeśli tak, to masz zacięcie na Prezydenta - jesteś podobny do Wałęsy, który był za a nawet przeciw.
  #396  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie do seniora A.P.

Mogę prosić o rozwinięcie tej myśli?
cytuję:
"W dyskusji z kobietami trudno o pozytywna ocene nawet w blachych tematach."
  #397  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przyklad:
Obralem ziemniaki na obiad ,ugotowalem ,przyrzadzilem ,nawet posolilem i nagle dyskusjo-sprzeczka : Mogles to zrobic lepiej !
Pytam (grzecznie ) co to znaczy ? Ostra odpowiedz : dokladnie "wyoczkowac" ! To moja wina,ze akurat tobie trafil sie ten jeden jedyny ziemniak ?
Zamiast mnie pochwalic to z miejsca awantura o ten jeden ,jedyny ziemniak !
Czy kiedys mezczyzni ziemniaki gotowali ???
  #398  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:37
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Racje jak mówisz są dwie, a prawdy są aż trzy:
Swięta prawda
***** prawda
Tyż prawda
  #399  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 16:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

I to nawet ksiadz powiedzial !
Choc to ludziska juz dsiaj i ksiedzu nie wierza.
  #400  
Nieprzeczytane 19-03-2008, 17:49
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Przyklad:
Obralem ziemniaki na obiad ,ugotowalem ,przyrzadzilem ,nawet posolilem i nagle dyskusjo-sprzeczka : Mogles to zrobic lepiej !
Pytam (grzecznie ) co to znaczy ? Ostra odpowiedz : dokladnie "wyoczkowac" ! To moja wina,ze akurat tobie trafil sie ten jeden jedyny ziemniak ?
Zamiast mnie pochwalic to z miejsca awantura o ten jeden ,jedyny ziemniak !
Czy kiedys mezczyzni ziemniaki gotowali ???

Przecież to proste jak budowa cepa. Nie o te oczka chodzi kobiecie. Powód narzekania jest zupełnie inny.(?)
Nie takie patrzałki się zamyka gdy kto bardzo chce!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
Przyjazn polsko-ukrainska. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 42 03-02-2008 23:16
Co z tą Polską ???..część II Lila Polityka - wątki archiwalne 490 19-12-2007 19:50
Co z tą Polską ??? Lila Polityka - wątki archiwalne 511 25-11-2007 18:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.