menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 22-03-2013, 01:10
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie

Podobnie, jak Jokerit i Bertold uważam, że wszelka aktywność fizyczna jest dla seniorów niezwykle istotna i pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem, zdrowo i ciekawie spędzać czas wolny, którego na emeryturze mamy przecież więcej, a także zapewnia nam dobre samopoczucie. Jeżdżę na rowerze po kilka tysięcy kilometrów rocznie, a zimą sporo spaceruję z kijkami. Najbardziej lubię długie wycieczki rowerowe, takie ponad 100 km., a najważniejszym wyposażeniem na taką wyprawę jest aparat fotograficzny i GPS, który od kilku lat jest dla mnie formą pamiętnika moich wypraw i wycieczek. Z innych sportów, które jeszcze zdarzają się czasem, również na emeryturze - tenis ziemny, tenis stołowy, pływanie i piłka nożna. Pozdrawiam aktywnych

Ostatnio edytowane przez gostbiker : 22-03-2013 o 01:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 22-03-2013, 11:48
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Właśnie jak ktos ma jakis problem ze zdrowiem to ważne jest żeby skonsultować to z lekarzem,to jest bardzo ważne!!ale jak ktoś starszy wiekowo-nie ma problemów !to sam sobie powinien dozować .Ja zaczynałem od marszobiegów ,teraz juz biegam i to odcinki 10km cały czas w ruchu robie te 10km w 1h to taki trucht i czuje sie po biegu jak nowonarodzony.Oczywiscie że jeżdzę na rowerze co prawda takie km jak gostbikier robie raz w roku haha ale dziennie cos tam przejade a pozatym chodze raz w tygodniu na basen z sauną.Odzywiam sie normalnie zadnych diet bo organizm potrzebuje wszystkiego i nie dajcie sie zwariować tym co chcą was odchudzać jakimis systemami to głupota!!naprawdę!!Jedzmy wszystko po trochu ale ruszajmy sie-kazdy na swój sposób co kto lubi.Ja straciłem w ciągu 2 lat 16kg a wyniki medyczne mam super teraz i jem wszystko nawet smalec hahaha.Aha po kazdym wysiłku ważne jest uzupełnienie witaminami ,mozna róznie pomarancze ,cytryna greyfut,są tez witaminy w tabletkach -nie zaszkodzą.pozdrawiam i zycze wszystkim seniorom wytrwałości.Aha Berthold ja tez kiedys byłem wyczynowcem hahah ale lata 70-80rpiłkarz i to wysoko,ale to bylo kiedys i musimy życ terażniejszosciai sie pilnować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 22-03-2013, 14:18
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jokerit
Właśnie jak ktos ma jakis problem ze zdrowiem to ważne jest żeby skonsultować to z lekarzem,to jest bardzo ważne!!ale jak ktoś starszy wiekowo-nie ma problemów !to sam sobie powinien dozować .Ja zaczynałem od marszobiegów ,teraz juz biegam i to odcinki 10km cały czas w ruchu robie te 10km w 1h to taki trucht i czuje sie po biegu jak nowonarodzony.Oczywiscie że jeżdzę na rowerze co prawda takie km jak gostbikier robie raz w roku haha ale dziennie cos tam przejade a pozatym chodze raz w tygodniu na basen z sauną.Odzywiam sie normalnie zadnych diet bo organizm potrzebuje wszystkiego i nie dajcie sie zwariować tym co chcą was odchudzać jakimis systemami to głupota!!naprawdę!!Jedzmy wszystko po trochu ale ruszajmy sie-kazdy na swój sposób co kto lubi.Ja straciłem w ciągu 2 lat 16kg a wyniki medyczne mam super teraz i jem wszystko nawet smalec hahaha.Aha po kazdym wysiłku ważne jest uzupełnienie witaminami ,mozna róznie pomarancze ,cytryna greyfut,są tez witaminy w tabletkach -nie zaszkodzą.pozdrawiam i zycze wszystkim seniorom wytrwałości.Aha Berthold ja tez kiedys byłem wyczynowcem hahah ale lata 70-80rpiłkarz i to wysoko,ale to bylo kiedys i musimy życ terażniejszosciai sie pilnować

Pozdrawiam. Tak trzymaj. Wszystkiego dobrego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 28-03-2013, 09:44
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam na wątku, mam już troche lat i też uważam iż powinnismy się ruszać, ruch to wspaniała sprawa.Wszystkiego dobrego będe tu zagladala.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 10:24
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam...smutno mi nikogo tu nie ma...czyzbym wystraszyła?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 14:56
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Pozdrawiam Helenko! Czytam, czytam i podziwiam was...co nie znaczy,ze nie lubie ruchu, nie, dzień zaczynam od gimnastyki, mam ogród, który wymaga pracy fizycznej, chodze na basen i na rower a w ostatecznosci spacery z moimi psami... Jest tylko jedno ale..brak mi w tym systematyczności...no, moze oprócz porannej gimnastyki...a jak juz za bardzo sie zmęczę to pytam sie "w imie czego?" i spoczywam przez kilka dni na laurach...niezdrowo, powiecie? a ja myslę, ze lepiej taki ruch niz zaden...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 16:46
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Pozdrawiam Helenko! Czytam, czytam i podziwiam was...co nie znaczy,ze nie lubie ruchu, nie, dzień zaczynam od gimnastyki, mam ogród, który wymaga pracy fizycznej, chodze na basen i na rower a w ostatecznosci spacery z moimi psami... Jest tylko jedno ale..brak mi w tym systematyczności...no, moze oprócz porannej gimnastyki...a jak juz za bardzo sie zmęczę to pytam sie "w imie czego?" i spoczywam przez kilka dni na laurach...niezdrowo, powiecie? a ja myslę, ze lepiej taki ruch niz zaden...

Masz rację, wiek senioralny, obliguje aby siły mierzyć na możliwości a nie na zamiary. Nadmierny wysiłek może zaszkodzić (np. arytmia serca) - najlepszy jest umiarkowany wysiłek, w miarę systematyczny ale nie należy zapominać o odpoczynku. Ponadto trzeba pamietać, że ów wysiłek ma być przyjemnością a nie karą za grzechy (wykonywaną pod przymusem). W przypadku zmęczenia, zniechęcenia - kilkudniowy odpoczynek jest wskazany a nie niezdrowy. Tylko po tej przerwie nie szalej od razu aby nadganiać. Zaczynaj zawsze spokojnie i z przyjemnością. Tak trzymaj. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 17:25
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

O dzieki, podnosisz mnie na duchu. ..zima troche sobie odpusciłam, ale z utesknieniem czekam kiedy wreszcie zrobi sie ciepło, wtedy trudno usiedziec przed telewizorem, uwielbiam słońce...Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 19:11
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Witajcie aktywni!
Od czasu,kiedy rozleciał mi się kręgosłup i musiałam 2 razy do
roku chodzić na rehabilitację stacjonarną,bo chory kręgosłup nie
jest powodem do renty/zdanie orzecznika ZUS/,polubiłam
gimnastykę,Najpierw dla początkujących,póżniej dla zaawansowanych a teraz od kwietnia do pażdziernika jeżdżę sobie
na rowerze do ZOZ-u gdzie o 18-tej co 2 dzień wykupiłam sobie
karnet.Wiadomo,że nie zrobię tak dokładnie ćwiczeń jak inne
panie ale jestem zadowlona.Przyjeżdżam do domu i chętnie
biorę się do różnych,odkładanych prac.Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 19:46
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Z mojego doswiadczenia tez wynika,ze na kłopoty z kręgosłupem najlepszy jest ruch, najbezpieczniejsze sa ćwiczenia wykonywane na brzuchu, rower i pływanie...ćwiczę i boli mnie o wiele mniej miż kilkanaści lat temu!! Tez polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 20:20
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
na kłopoty z kręgosłupem najbezpieczniejsze sa ćwiczenia wykonywane na brzuchu, rower i pływanie

Co do roweru to doświadczeń wielkich nie mam, ale moje osobista historia pozwala mi bardzo stanowczo potwierdzić, że systematyczne pływanie może z kręgosłupem zdziałać cuda. Podkreślam jednak, ze chodzi o pływanie, a nie stanie w wodzie koło brzegu basenu.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 08:55
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Dowcipnis z ciebie! no pewnie,ze chodzi o pływanie, najlepiej jeszcze na plecach, ale mozna tez skorzystac z biczów wodnych stojąc na brzegu basenu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 09:25
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Pozdrawiam Helenko! Czytam, czytam i podziwiam was...co nie znaczy,ze nie lubie ruchu, nie, dzień zaczynam od gimnastyki, mam ogród, który wymaga pracy fizycznej, chodze na basen i na rower a w ostatecznosci spacery z moimi psami... Jest tylko jedno ale..brak mi w tym systematyczności...no, moze oprócz porannej gimnastyki...a jak juz za bardzo sie zmęczę to pytam sie "w imie czego?" i spoczywam przez kilka dni na laurach...niezdrowo, powiecie? a ja myslę, ze lepiej taki ruch niz zaden...
Witam CHA-GO staram soę tez ruszać ale ostatnio coś mi to nie wychodzi.Rower stacjonarny stoi sobie a ja siedzę przy kompie...wychodze na spacery, czasem pofikam nogami ale to nie tak. Musi sie to zmienić,muszę się zmobilizować, zapisać choc raz w tygodniu poplywać.Mam co prqwda mniej czasu bo jeswcze pracuję ale to wymowka, pozdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 09:36
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
no pewnie,ze chodzi o pływanie

Ja właściwie zawsze dużo pływałem i grałem w tenisa, ale teraz robię co innego. Nauczyłem się grać w golfa, może nie na poziomie mistrzowskim, ale zawsze... Staram się być na polu golfowym co najmniej raz w tygodniu, nawet zimą, jeśli nie zalega zbyt głęboki śnieg (tegoroczna zima była pod tym względem bardzo zła). Pewnie nie wiecie o tym, że zaliczenie na polu golfowym osiemnastu dołków (tyle ich jest) to prawie 10-kilometrowy marsz ze sporym obciążeniem.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 12:23
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Nie wiem dlaczego golf jako sport wogóle do mnie nie przemawia?. ..tenis albo pływanie to co innego. Helenko , ja tez pracuje więc z tym czasem róznie bywa...i tez rower stacjonarny stoi sobie...z mojego doswiadczenia wynika,ze jednak najlepiej w grupie...niech to beda dwie, trzy osoby, ale juz jedna drugą mobilizuje, no bo skoro juz sie umawiamy to nie wypada przeciez powiedzieć "nie, dzisiaj mi sie nie chce", albo zapisac sie na jakies zajecia gimnastyczne i regularnie chodzic...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 12:44
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Nie wiem dlaczego golf jako sport wogóle do mnie nie przemawia?. ..tenis albo pływanie to co innego. Helenko , ja tez pracuje więc z tym czasem róznie bywa...i tez rower stacjonarny stoi sobie...z mojego doswiadczenia wynika,ze jednak najlepiej w grupie...niech to beda dwie, trzy osoby, ale juz jedna drugą mobilizuje, no bo skoro juz sie umawiamy to nie wypada przeciez powiedzieć "nie, dzisiaj mi sie nie chce", albo zapisac sie na jakies zajecia gimnastyczne i regularnie chodzic...
Tez tak myślęże najlepiej w grupie alez tym u mnie gorzej,zanim dojade do domu...po za tym mieszkam tu od nie dawna, znajomosco owszem ale...nie mam takiej koleżanki i...znowu wymówka.Chodze o kijkach ale też sporadycznie...rower tak bardzo lubie i nie mogesie doczekaćkiedy wyruszę.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 08:01
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Witam, u mnie dzis zapowiada sie słoneczko więc moze wyciagniemy te rowery?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 10:16
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Witam, u mnie dzis zapowiada sie słoneczko więc moze wyciagniemy te rowery?
Proszę Cię, nie wzbudzaj w nas zazdrości. U mnie zupełna kicha, plucha, beznadzieja ........... chociaż maszynka już gotowa do użycia ............. niestety drogi nie nadają się jeszcze do jazdy rowerem. Wodniste masy śnieżne, woda, woda .......... woda ........ deszcz............................No, już dobrze, zażywaj przyjemności podczas jazdy rowerem, ale chociaż przez chwilke pomyśl o tych co muszą sie powstrzymać. Miłego pedałowania ...................................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 13:24
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Eeeee...obawiam się,ze skończy się na umyciu roweru po zimie, napompowaniu kół itd.... no ale początek jest...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 18:08
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Rower stoi przygotowany a to tylko dlatego,że żalem pożegnałam
starego "górala"i zakupiłam sobie na"stare lata" poczciwy rower
miejski.Dla mnie wystarczy,mam nadzieję.Oczekuję na słoneczko
i próbną jazdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sport - biernie,piłka, Kubica, siatka i inne kufa86 Hobby, pasje 35 10-07-2019 12:03
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 14:51
Sport to zdrowie - rower nollewska Hobby, pasje 46 29-03-2013 23:37
dojrzały sport Anonymous Hobby, pasje 2 14-08-2012 09:05
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 12:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.