menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 08:08
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie


Cytat:
Napisał babciela
... Jeszcze jedno- kazdemu narodowi potrzeba igrzysk i chleba- my mamy igrzyska- nie mamy za dużo tego drugiego- a to rodzi olbrzymie frustracje.
Kiedy napisalam nie tak dawno, ze ubostwo przyczynia sie do skrajnych zachowan obywateli niejaki Kazimierz odpisal, ze w Polsce zyje sie swietnie. Polskie strony mowiace o glodujacych dzieciach nazwal wroga propaganda. Moze to wlasnie z tych dzieci wyrosna kiedys ludzie palajacy nienawiscia do kraju, ktory ich glodzil? Szkoda, ze Kosciol nie dostrzega tego problemu w takiej skali na jaka zasluguje.
  #2  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 10:54
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Mavronko Freydis !

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Kiedy napisalam nie tak dawno, ze ubostwo przyczynia sie do skrajnych zachowan obywateli niejaki Kazimierz odpisal, ze w Polsce zyje sie swietnie. Polskie strony mowiace o glodujacych dzieciach nazwal wroga propaganda. Moze to wlasnie z tych dzieci wyrosna kiedys ludzie palajacy nienawiscia do kraju, ktory ich glodzil? Szkoda, ze Kosciol nie dostrzega tego problemu w takiej skali na jaka zasluguje.
Przytaczasz niby moją opinie (Kazimierza), w takim razie racz je przytoczyć "in extenso", a nie swoją interpretację moich słów. Nie pamiętam, abym kiedyś pisał podobnych słów,że "niejaki Kazimierz odpisal, ze w Polsce zyje sie swietnie. ", i że "Polskie strony mowiace o glodujacych dzieciach nazwal wroga propaganda. "
Wszyscy tu starają się być tolerancyjni wobec Twoich, ale czasami przkraczasz granice tolerancji. Wynika to, być może, z obecnego "trendy" dzisiejszej mody: bycia asertwnym,pewnym siebie a nawet agresywnym wobec swoich adwersarzy. Nam się jednak taka Twoja postawa nie podoba i co niektórzy dają Ci to do wyraźnie do zrozumienia i nawet stosują "ignora".
Wiem,że mamy odmienne bardzo zdanie na wiele spraw, ale chyba możesz ze mną dyskutować rzeczowo.
Na temat obecnej sytuacji w Polsce (ostanie 10 lat) mogę z czystym sumieniem powiedzieć,że "ze w Polsce zyje sie swietnie" i powtarzam "głodujących dzieci w Polsce" nie ma, a Kościół dostrzega problemy biednych ludzi i pomaga państwu w zwalczaniu jej.
  #3  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 12:53
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Musze Ci wierzyc na slowo Kazimierzu http://wiadomosci.polska.pl/specdlap....htm?id=197086
Dziekuje za link,ale o biedzie jako przyczynie głodu można przeczytać też tutaj:http://millionsofmouths.com/blog/nfb...ve-in-poverty/
"One Third of Israeli Children Live in Poverty" !/3 dzieci izraelskich żyje w biedzie" w domyśle w głodzie i niedożywieniu (dopisek moj)..
Wszędzie istnieje problem biedy i niedożywienia, ale "Mimo największych wysiłków i najlepszych chęci organizacje, instytucje rządowe i samorządowe nie są w stanie nakarmić wszystkich głodnych dzieci." M.in. w zakonczeniu artykułu. Głodujących dzieci dzieci jest w Polsce tyle samo, co teraz defilujących 11 listopada "faszystów". Widocznie oni w dzieciństwie głodowali. No, ale to było za "komuny", której ty tak serdecznie nienawidzisz.
  #4  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 13:23
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Dziekuje za link,ale o biedzie jako przyczynie głodu można przeczytać też tutaj...
Istnieje pewien ciagle powtarzajacy sie schemat prowadzenia dyskusji, ktory za kazdym razem sprowadza ja na droge sprzeczki.

A wyglada to tak: Gdyby polski turysta zglosil sie do izraelskiej policji ze skarga, ze zostala mu zlamana akrylikowa proteza to policjat powinien mu odpowiedziec, zeby sie cieszyl, bo we Niemczech wybijaja Polakom prawdziwe zeby.

Piszemy o polskich dzieciach, a nie o Palestynczykach mieszkajacych w Izraelu. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/g...nas_42589.html
  #5  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 14:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Istnieje pewien ciagle powtarzajacy sie schemat prowadzenia dyskusji, ktory za kazdym razem sprowadza ja na droge sprzeczki.

A wyglada to tak: Gdyby polski turysta zglosil sie do izraelskiej policji ze skarga, ze zostala mu zlamana akrylikowa proteza to policjat powinien mu odpowiedziec, zeby sie cieszyl, bo we Niemczech wybijaja Polakom prawdziwe zeby.
Piszemy o polskich dzieciach, a nie o Palestynczykach mieszkajacych w Izraelu. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/g...nas_42589.html
1. Postaram się bez sprzeczki.
2. Lepsze są podobno protezy nylonowe, ponoć się nie łamią.

3. O polskich dzieciach i tej biedzie.
Bieda była, jest i będzie bez względu na czasy i rządy. Od tego zacznę.

Tak się składa, że wśród moich znajomych spora grupa to pracownicy różnych szkół, od przedszkola po szkoły wyższe. te ostatnie zostawmy na boku, zajmiemy się resztą.

Otóż wygląda to bardzo różnie, jeśli chodzi o przyczynę ewntualnego niedożywienia, które nie zawsze wynika z biedy choć i ona jest.
Nie w każdej szkole są warunki na stworzenie stołówki z prawdziwego zdarzenia. W szkółkach wiejskich organizuje się to inaczej, w szkołach miejskich są stołówki i korzystają z nich dzieci z rodzin dotkniętych różnymi kłopotami. Mają dotację bodaj z gminy, są też inne formy pomocy. Temat zbyt obszerny, więc się skracam.

A teraz taki przykład, z życia:
- Co masz dzisiaj na śniadanie?
- Mamusia dała mi pieniądze na pączka, mam sobie kupić w sklepiku.
- A co jadłaś w domu?
- Nic, mamusia spała, kiedy wychodziłam.

W statystyce dziecko to figuruje jako głodne, jako niedożywione, bo przecież jest głodne, ale nie z powodu biedy.

Czy problemu nie ma?
Jest, jak w każdym państwie, ale nie demonizujmy tego problemu, bo przyczyny niedożywienia wynikają często z niechciejstwa zarówno rodziców jak i szkół czy lokalnej władzy.
Środki na pomoc są, trzeba tylko mądrze nimi zarządzać.
  #6  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 14:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Polu, jest bieda, ja dzialam w komisjach do spraw ludzi niepełnosprawnych- wychodze z tych komisji chora i kompletnie zdolowana-tu juz nawet nie chodzi o niepełnosprawnosc- bo Ci ludzie dostaja wszystko , co im moge przyznac(na papierze), ale o ludzi kompletnie bez srodkow do zycia- stawał pan , któremu brakowała do emerytury bodakze rok- a , że pracowal okolo 4 lat na czarno(wiek- więc innej pracy nie mógł znalezc)byłpo zawale, po udarze mózgu, z plegia bodajze prawostronna- do zadnej pracy się nie kwalifokowal...Od ZUS-u dostal całkowita niezdolnosc do pracy z dodatkiem pielęgnacyjnym- tyle tylko, że ani grosza ZUS mu nie wypłaci , az do osiągnięcia wieku emerytalnego. Z milosierdzia gminy dostanie 450 pln plus 140 pielęgnacyjnego- zona bez renty(chora), bo tez nie pracowała ostatnimi czasy( ponad 1,8 lat- wtedy przepada prawo do renty). Staje duzo dzieci na komisjach- rodzice bez srodków do zycia - bezrobotni- a dziecko glodne i niepełnosprawne. Tego nie da sie normalnie przezyc....A srodki na pomoc - pod koniec roku kasa zupelnie pusta...
  #7  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 14:39
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Piszemy o polskich dzieciach, a nie o Palestynczykach mieszkajacych w Izraelu. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/g...nas_42589.html
Piszemy o głodujących dzieciach w Polsce, czy o niedożywionych,których nie brak w każdym kraju. A mówienie, że 1/3 niedożywionych dzieci w Izraelu to Palestyńczycy a nie Żydzi, to wyraźna hipokryzja. To co, Palestyńczycy tworzący 1/3 populacji Izraela,płacący podatki,mieszkający tam z dziada pradziada, nie są obywatelami Izraela? Czysty żydowski nacjonalizm (syjonizm)=izraelskiemu faszyzmowi.
Każdy dziennikarz spcjalnie uwypukla problem,powiększa,aby znalazł reakcję i tak jest w tym przypadku.
Nic dziwnego,że atakowani przez żydowską nacjonalistkę,dajemy przykłady "nazizmu" żydowskiego.
Sprawa żydowskich spadkobierców,żydowskich pretensji do "świętej własności prywatnej" do inny problem i potrzebny będzie odmienny wątek, ale myślę, że będzie jeszcze bardziej "polakożerczy" niż ten. O ile się pojawi,prawda M123.
  #8  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 15:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Polu, jest bieda, ja dzialam w komisjach do spraw ludzi niepełnosprawnych- wychodze z tych komisji chora i kompletnie zdolowana-tu juz nawet nie chodzi o niepełnosprawnosc- bo Ci ludzie dostaja wszystko , co im moge przyznac(na papierze), ale o ludzi kompletnie bez srodkow do zycia- stawał pan , któremu brakowała do emerytury bodakze rok- a , że pracowal okolo 4 lat na czarno(wiek- więc innej pracy nie mógł znalezc)byłpo zawale, po udarze mózgu, z plegia bodajze prawostronna- do zadnej pracy się nie kwalifokowal...Od ZUS-u dostal całkowita niezdolnosc do pracy z dodatkiem pielęgnacyjnym- tyle tylko, że ani grosza ZUS mu nie wypłaci , az do osiągnięcia wieku emerytalnego. Z milosierdzia gminy dostanie 450 pln plus 140 pielęgnacyjnego- zona bez renty(chora), bo tez nie pracowała ostatnimi czasy( ponad 1,8 lat- wtedy przepada prawo do renty). Staje duzo dzieci na komisjach- rodzice bez srodków do zycia - bezrobotni- a dziecko glodne i niepełnosprawne. Tego nie da sie normalnie przezyc....A srodki na pomoc - pod koniec roku kasa zupelnie pusta...
Elu, nie napisałam, że nie ma biedy, ona jest, problem dotyczył dzieci, uczniów, ten temat mam, a właściwie mamy, bo zespołowo niejako zajmowaliśmy się badaniami, nieźle rozpracowany.

O reszcie spraw, które poruszasz, wiem, głośno w mediach, w życiu też, bo mam szeroki kontakt z ludźmi.
Np. pewien pan, po udarze, został przez lokalną władzę wyeksmitowany ze swojego mieszkania do innego, zastępczego, które okazało sie norą zupełnie nieprzystosowaną do jego inwalidztwa.
Wszystko zgodnie z prawem, bo nie płacił za czynsz.
Egzystuje dzięki sąsiedzkiej pomocy, bo śrdodki gminne są znikome.

Dodatek zusowski dla inwalidów podniesiono chyba do 173 zł, o ile dobrze pamiętam.
Gmina płaci mniej?
  #9  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 15:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Polu, jest bieda, ja dzialam w komisjach do spraw ludzi niepełnosprawnych- wychodze z tych komisji chora i kompletnie zdolowana-tu juz nawet nie chodzi o niepełnosprawnosc- bo Ci ludzie dostaja wszystko , co im moge przyznac(na papierze), ale o ludzi kompletnie bez srodkow do zycia- stawał pan , któremu brakowała do emerytury bodakze rok- a , że pracowal okolo 4 lat na czarno(wiek- więc innej pracy nie mógł znalezc)byłpo zawale, po udarze mózgu, z plegia bodajze prawostronna- do zadnej pracy się nie kwalifokowal...Od ZUS-u dostal całkowita niezdolnosc do pracy z dodatkiem pielęgnacyjnym- tyle tylko, że ani grosza ZUS mu nie wypłaci , az do osiągnięcia wieku emerytalnego. Z milosierdzia gminy dostanie 450 pln plus 140 pielęgnacyjnego- zona bez renty(chora), bo tez nie pracowała ostatnimi czasy( ponad 1,8 lat- wtedy przepada prawo do renty). Staje duzo dzieci na komisjach- rodzice bez srodków do zycia - bezrobotni- a dziecko glodne i niepełnosprawne. Tego nie da sie normalnie przezyc....A srodki na pomoc - pod koniec roku kasa zupelnie pusta...


ZUS jest najbardziej bezduszną instytucją. Może brakować dnia doświadczeń i tak go nie dostaniesz. Znam przypadek odmowy świadczeń emerytalnych gdy brakowało tydzień pracy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #10  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 18:06
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
ZUS jest najbardziej bezduszną instytucją. Może brakować dnia doświadczeń i tak go nie dostaniesz. Znam przypadek odmowy świadczeń emerytalnych gdy brakowało tydzień pracy.
Tadeusz
tak nie można myśleć
jest prawo i musimy wszyscy je przestrzegać
nic na to nie poradzimy
  #11  
Nieprzeczytane 14-11-2009, 18:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Tadeusz
tak nie można myśleć
jest prawo i musimy wszyscy je przestrzegać
nic na to nie poradzimy
Jestem na urlopie.
Nie rozwinę tematu, bo nie na temat wątku o głodnych dzieciach.
Prawo jest zmienne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #12  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 09:46
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
... Czysty żydowski nacjonalizm (syjonizm)=izraelskiemu faszyzmowi...
Kazimierz, ja wiem jak bardzo zalezy Ci na palestynskich dzieciach. Jako czlowiek inteligentny i wyksztalcony napewno wiesz, ze te dzieci to sa tez semici. Podaje Ci link do forum, gdzie mozesz dac wyraz swojemu oburzeniu. Tutaj sprawcow nieszczescia mlodych Palestynczykow mozesz "asholowac" do woli http://hydepark.hevre.co.il/index.asp?view=Recommend
  #13  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 13:47
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Nie znam hebrajskiego, nie umiem odczytac co jast na monecie- ale hebrajski nigdy nie byl w Polsce jezykiem urzędowym- łacina- owszem , ale hebrajski- pierwsze słyszę. Zreszta dopiero Kazimierz Wielki nadał prawa ludziom pochodzenia semickiego.
A rozmowu JIP z psem- a dlaczego nie?- człowiek zawsze szuka inteligentnej istoty do rozmowy...
Babciello ! Ja również, nie znam hebrajskiego, a tu MF w wątku "głodne dzieci" odsyła mnie izraelskiego forum, abym wyraził tam swoje oburzenie na niedożywienie dzieci palestyńskich w Izraelu. Nie wiem, o co Mavronce chodzi,ale to już "insza inszość" ? Z tą monetą, z czasów Mieszka I z napisem w jęz. hebrajskim, to też ciekawa zagadka numizmatyczna. Być może, doradcą Mieszka I był jakiś Żyd i doradził Mieszkowi bicie monety. A że nie znaliśmy wtedy pisma, to wybił ją w alfabecie hebrajskim, ale imieniem słowiańskiego króla. Widocznie, że już wtedy Żydzi brali czynny udział w budowie naszej państwowości. Doradcą mojego Wielkiego Imienika był też Żyd, w którego pięknej córce Esterce zakochał się i, być może, miał z nią potomstwo ?
Zaiste, stare są początki naszego związku z narodem wybranym. I tak to trwać będzie wiecznie ?
  #14  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 17:38
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Babciello ! Ja również, nie znam hebrajskiego, a tu MF w wątku "głodne dzieci" odsyła mnie izraelskiego forum, abym wyraził tam swoje oburzenie na niedożywienie dzieci palestyńskich w Izraelu. Nie wiem, o co Mavronce chodzi?
Mawronce chodzi o to, ze zglaszasz do niej pretensje w sprawie glodujacych dzieci Palestynczykow. Podalam Ci link na forum, zebys sam przedstawil swoj punkt widzenia. Skoro ja pisze tutaj, o problemach wystepujacych w Polsce. To Ty mozesz zrobic to samo na forum Izraelskim. Jesli nie znasz jezyka jakim posluguja sie mieszkancy Izraela to nie mozesz tez byc wiarygodnym komentatorem procesow jakie w tym kraju zachodza.
  #15  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 19:00
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Mawronce chodzi o to, ze zglaszasz do niej pretensje w sprawie glodujacych dzieci Palestynczykow. Podalam Ci link na forum, zebys sam przedstawil swoj punkt widzenia. Skoro ja pisze tutaj, o problemach wystepujacych w Polsce. To Ty mozesz zrobic to samo na forum Izraelskim. Jesli nie znasz jezyka jakim posluguja sie mieszkancy Izraela to nie mozesz tez byc wiarygodnym komentatorem procesow jakie w tym kraju zachodza.
Mavronko ! Nigdzie nie zgłaszałem PRETENSJI w sprawie glodujacych dzieci arabskich w Izraelu, tylko zwróciłem uwagę,że problem istnieje i w tym państwie,i że Arabowie zamieszkujący Izrael mają te same prawa co Izraelczycy.
Nie zamierzam więcej zabierać głosu w sprawie niedożywionych dzieci na świecie.
W sprawie tego wątku, wiedziałem,że tytuł był chybiony, proponowałem mniej bulwersujący tytuł,ale Ty chciałaś postawić na swoim i mimo dodania masy słów, tytuł właściwie nie uległ zmianie. I tak dziwię się,ze jeszcze trwa. Nie przetrwa chyba długo a uzyskasz tylko nieprzychylną opinię forum. Już ją masz,a szkoda.
  #16  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 13:48
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
... a uzyskasz tylko nieprzychylną opinię forum. Już ją masz,a szkoda.
Kazimierzu ja nie pisze dla forum tylko na forum. Roznica jest taka, ze ja zawsze wystepuje w jednej osobie, a odpowiedzi otrzymuje od osoby, ktora utozsamia sie z calym tlumem. Malo kto pisze "ja sie nie zgadzam" tylko "my sie nie zgadzamy". To "my" i "w imieniu" zostalo jeszcze z czasow komunizmu prawda?
  #17  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 14:54
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Popieram i zgadzam się z wypowiedzią Kazimierza.
Zastanawiałam się, skąd takie przypuszczenie, że biedne dzieci jak dorosną, zapałają nienawiścią i chęcią zemsty do kraju, który im taki los zgotował.
I przyszła mi na myśl treść biografii Hitlera, który dużo upokorzenia w dziecięcych latach doznał od Żydów i poprzysiągł zemstę, gdy dorośnie. Nawet oglądałam sfilmowaną jego biografię i ten wątek o przyczynie nienawiści był podkreślony na początku pierwszej części.[ film składał się z dwóch części]
Można przytoczyć wiele przykładów, że bieda, to niekoniecznie=patologia.
  #18  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 16:29
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Kazimierzu ja nie pisze dla forum tylko na forum. Roznica jest taka, ze ja zawsze wystepuje w jednej osobie, a odpowiedzi otrzymuje od osoby, ktora utozsamia sie z calym tlumem. Malo kto pisze "ja sie nie zgadzam" tylko "my sie nie zgadzamy". To "my" i "w imieniu" zostalo jeszcze z czasow komunizmu prawda?
Mavronko
mnie na innym wątku proponowałaś wybrać przedstawiciela,to nie wypowiadalby się "w imieniu"?
Dlaczego tak kręcisz?czyzbyś też była przesiąknięta komuną?
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 16:35
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Piszemy o polskich dzieciach, a nie o Palestynczykach mieszkajacych w Izraelu..[/url]

Tytul watku jest " Glodne dzieci" Dalczego mamy pisac tylko o polskich dzieciach?? Zobacz jak gloduja dzieci w Afryce!!
TO JEST PRAWDZIWA TRAGEDIA
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #20  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 16:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Tytul watku jest " Glodne dzieci" Dalczego mamy pisac tylko o polskich dzieciach?? Zobacz jak gloduja dzieci w Afryce!!
TO JEST PRAWDZIWA TRAGEDIA
Ano gloduja, i to jak! Jestem naocznym swiadkiem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze dzieci na emigracji Malwina Rodzina bliższa i dalsza 281 03-01-2012 16:13
pomoc dla moich dzieci izabela26 Oddam, potrzebuję 36 02-03-2010 12:28
Dzieci Wehrmachtu tadeusz50 Polityka - wątki archiwalne 119 04-02-2010 20:50
Starzejące się dzieci baburka Rodzina bliższa i dalsza 69 03-04-2009 08:02
SOS dla osieroconych dzieci Basia. Społeczeństwo - wątki archiwalne 36 03-01-2009 08:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.