menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 11:45
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 860
Domyślnie

Na seniorku jestem 15 miesięcy i jestem bardzo zadowolona.
Nie piszę wszędzie, bo mam określone zainteresowania i tam staram się pokazać, gdzie mam cos do powiedzenia. Jednak biegam po wszystkich wątkach i lubię czytać, a także uczyć się nowych rzeczy. Lubię większość uczestników forum, a wiele osób bardzo cenię za ich kulturę, mądre, wyważone wpisy i za życzliwość okazywaną innym. Lubię też wiele osób bez specjalnych powodów, generalnie czuje się tu dobrze i codziennie zaglądam, nawet jak mam mało czasu
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 11:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucynna
Dziękuję za lekcję. Widocznie byłam na wagarach jak to wykładali.

no jeśli odebrałaś jako lekcję moje zdanie o logice a będzie przydatne Ci to najpierw sprawdź czy to w porozumieniu jest ważne.
pozdrawiam i pa
czas mi szykować się do wyjazdu w plener
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 11:54
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
???????
To będzie koniec dyskusji. Porozumienie = zaakceptowanie poglądów drugiej strony -dyskutanta. Tu można wpisać każdy temat dyskusji. Ja pozostaję przy swoich poglądach - On, Ona przy swoich co nie równa się porozumieniu. Mogę przyjąć poglądy drugiego dyskutanta do wiadomości ale nie zgadzać się z nimi.

postaram się odpowiedzieć w celu porozumienia ...ale później bo czas mi szykować się do wyjazdu i ten co przyjedzie po mnie może być baaardzo niezadowolony i poczuć się zlekceważony mym byciem w proszku
Lubię punktualność no to pa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 12:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
postaram się odpowiedzieć w celu porozumienia ...ale później bo czas mi szykować się do wyjazdu i ten co przyjedzie po mnie może być baaardzo niezadowolony i poczuć się zlekceważony mym byciem w proszku
Lubię punktualność no to pa.
Cenię punktualność, udanej randki.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 12:33
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 500
Domyślnie

No tak-trzeba najpierw komuś''dokopać'', zwrócić uwagę, żeby dobrze się poczuć i działać dalej!!
Dokładnie tego tu nie chcę.
Najbardziej brakuje mi takich normalnych, zwykłych rozmów z rówieśnikami na forum,bez karcących komentarzy i poprawek do tego co chcę powiedzieć i co myślę.
Brakuje mi tolerancji wzajemnej....bo KAŻDY powinien mieć możliwość wypowiedzenia się tak jak chce i czuje.
Wiele osób nie odnajduje się tu bo nie każdy umie ''przebijać'' się ponad wszystkich, prawić nieprawdziwe komplementy itd.
Tu powinniśmy WSZYSCY się dowartościowywać, poprawiać sobie humor i z przyjemnością zabierać głos.
Ci co są b. przedsiębiorczymi osobami, zachęcać do rozmowy innych a nie negować ich.
Ktoś napisał że poprawki ''się nie udają czy nic nie dają''- a ja myślę odwrotnie że po to są poprawki żeby były zmiany na lepsze.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 12:41
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Tadeusz, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mnie ucieszyły wypowiedziane przez Ciebie słowa z # 57.. A piszę do piero teraz, bo czytałam hurtem dwie strony. Piszę do piero teraz , bo mam siostrę u siebie, i mało otwieram laptopka.
To co napisałeś i to tak dobitnie, o czym świadczy styl czcionki...to jest to, o czym ja chciałam napisać . A nosiłam się z tą myślą od długiego czasu.
Czemu nie pisałam ?
Najzwyczajniej w świecie - ba łam się. Tak bałam się tego.... łu bu du na mnie.
A jeszcze nie dalej jak wczoraj , rozmawiałam z siostrą na ten temat.
Byłam już zdecydowana napisać do...nie ważne do kogo, aby poradzić się. czy nie wygłupię się za bardzo.
Tak Tadeusz. Moim zdaniem ten licznik sztucznie ładuje ilość postów. Wiem z obserwacji i z wypowiedzi jednej osoby że, ktoś tam skacze po wątkach właśnie dla ilości postów. I ja się z tym jak najbardziej zgadzam.
Nie chcę zgadywać, ale spory procent osób pisze właśnie aby podkręcić licznik.
Tadeusz zauważ , że nikt z piszących, nie podjął tematu, który w tak widoczny sposób wyraziłeś. Nie możliwe, aby ktoś nie zauważył. Zadziwiło mnie to pominięcie milczeniem tej części w Twej wypowiedzi. Tym bardziej , że po Twoim poście, pisali Ci, co faktycznie piszą , bo mają coś do powiedzenia, a nie ..aby zaistnieć.
Jestem na sto procent pewna, że gdyby nie było tego licznika, znacząco spadła by ilość postów. Ale tylko tych pisanych faktycznie dla ilości a nie jakości.
Oj dostanę pewno po łapach za tą wypowiedź. Trudno. napisałam , bo miałam takie odczucia, na pewno nie ja jedna.
Nawet gdybym intencję Twojej wypowiedzi źle zrozumiała, ale zdopingowała mnie do wyrażenia swej opini na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 12:51
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ja nie rozumiem dlaczego sądzicie, iż ludzie sobie ładują licznik?
Przecież od tego nie przybędzie ani w portfelu, ani zupy nie można ugotować, więc po co? To tylko jakieś cyfry o niczym nie mówiące. Żeby kogoś poznać, jego poglądy, zainteresowania, można prześledzić jego posty i wówczas możemy stwierdzić kto kryje się pod nickiem, a nie po ilości napisanych postów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:05
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Saguelo

To Ty i duża , duża większość tak myśli, ale wierz mi są i inni.
A po co?. Żeby zaistnieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:08
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Sprawa licznika,liczby postów wykonywanych dziennie , jest dla mnie nieistotna. ALe, sprawdziłem na profilu Jolinkę i Tadeusza i stwierdziłem imponjące ilości postów:24 i 9/dzień. Gratuluję osiągów obydwojgu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:10
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 500
Domyślnie

Miałam właśnie też o tym napisać co Jolina napisała i saguela też.
Słuchajcie -co ma nasz licznik określający ilość napisanych postów przez nas
wspólnego z naszą osobowością,taktem, kulturą osobistą ????
Nic po prostu nic.
A gratulowanie sobie
jakiejś tam ilości postów- to wg. mnie nakręcanie się, na jeszcze więcej.... nie ważna jakość, tylko ilość czy tak??? i już ''wyścig gotowy. Tylko po co?
Nikt nikogo nie wynagradza za to.
Czy to w naszym wieku taka..adrenalina.?
Wiele osób nie zwraca na to uwagi.

Numerowanie postów może jedynie być jakąś statystyką potrzebną administracji.
To mój pogląd, a chętnie posłucham inne osoby.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:13
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
To Ty i duża , duża większość tak myśli, ale wierz mi są i inni.
A po co?. Żeby zaistnieć.

Jeśli tak, to jest jakaś dziecinada i trudne do pojęcia, że dorosłego człowieka takie rzeczy zajmują jak liczba napisanych postów, choćby nie na temat.
Zaistnieć trzeba poprzez rozumne i przemyślane wpisy i tylko taką drogę do zaistnienia pojmuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:17
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 500
Domyślnie

Aha! przypomniałam sobie że,zdziwiło mnie jak jedna z forumowiczek po niecałych dwóch miesiącach bycia tu miała aż 1000 postów. To jedynie wtedy jakoś spojrzałam na tą liczbę z niedowierzaniem...że tak da radę..
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:20
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Jolinko, jeżeli to prawda z tym licznikiem, to tylko wyjątki zwracają na to uwagę.
Jak chcą tak zaistnieć , to kij im w ucho.
Mnie to ani ziębi, ani grzeje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:32
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

mnie tez nie.
Ale przyznacie,
że zmniejszyło by się zaśmiecanie wątków. Mam coś do powiedzenia..., piszę, ale żeby tylko po to aby rzucać
nic nie znaczące słówka?, no to po co pytam, jak nie po to by podbić licznik, pokonać kogoś tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:43
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Ale przyznacie, ze zmniejszyło by się zaśmiecanie wątków. Mam coś do powiedzenia..., piszę, ale żeby tylko po to aby rzucać nic nie znaczące słówka?, no to po co pytam, jak nie po to by podbić licznik, pokonać kogoś tam.
Jolinko, myślę że na tych którzy tylko podkręcają licznik a nie mają nic do powiedzenia...jedynym sposobem jest banowanie. Na forach internetowych, zależnie od sposobu ich funkcjonowania, może istnieć kilka różnych rodzajów banowania – często możliwe są bany czasowe (np. godzinne) oraz stałe, a w pewnych sytuacjach ograniczone może być tylko pisanie lub edytowanie postów (z zachowaniem możliwości odczytu), można również otrzymać tzw. ostrzeżenie. Administrator lub moderator forum ma prawo dać ostrzeżenie za niewłaściwe zachowanie na forum, może również zabronić użytkownikowi pisania na forum. Na większości forów, kiedy użytkownik otrzymuje trzy ostrzeżenia, zostaje zbanowany.Nooo,ale to albo użytkownicy mogą lekceważyć takiego ścigacza,albo Administracja może nad tym zapanować.W regulaminie chyba nic nie ma że,..... nie wolno podkręcać licznika.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 13:53
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Kochane, wchodzimy na forum bo:
jest na źle i szukamy pomocy
chcemy się podzielić radościa
chcemy rozwiązać jakiś problem
chcemy nawiązać znajomosci
chcemy dać upust naszym emocjom
chcemy się pochwalić
chcemy się wypłakać itd, itp

Nie wiem o kogo chodzi z tą wielką ilością postów , ale widocznie miała taką potrzebę, może nie mogła wychodzić z domu, może uciekła od realnego świata w komputer i dała temu upust w Naszym Klubie, może..... można by gdybać w nieskończoność.
Czy tym wyrządziła komuś krzywdę?
Mnie nie przeszkadza licznik postów.Myślę ,że nawet dobrze jak wiem , jak ktoś się udziela.
Jeśli komuś to przeszkadza to znajdzie inny problem , który go będzie gnębił, jeśli zniknie licznik. Niektórzy tak mają i trzeba ich tolerować, nic innego nie zostało.
Nie zawsze ma się ochotę i odwagę napisać to siedzi w sercu i duszy. Czasami pisze się coś, dla pokazania ,że tu byłam, czytałam- czy to jest zaśmiecanie?
Oceny wpisów nie podjęłabym się nigdy. Mamy różne nastroje, mamy różne potrzeby i chwała Bogu. Gdybyśmy myśleli jednakowo Świat byłby nudny i przestał nas zadziwiać.
Przecież znajomość komputera też ma tutaj znaczenie , mnie to przychodzi bardzo trudno. Miłego popołudnia.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 14:03
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał hania48
Aha! przypomniałam sobie że,zdziwiło mnie jak jedna z forumowiczek po niecałych dwóch miesiącach bycia tu miała aż 1000 postów. To jedynie wtedy jakoś spojrzałam na tą liczbę z niedowierzaniem...że tak da radę..
Widzę, że będę się musiał zabrać do manipulacji z licznikiem , bo "ostatnich gryzą psy". Ty np. nakręcasz ponad 3 posty/dzień a ja tylo 2,34. Wstyd mi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 14:07
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Bawcie się dobrze :)

Chciałam się włączyć do dyskusji po dłuższej nieobecności na forum...no, ale jak widzę, co wypisujecie, to strach się bać !
Nie będę sobie podkręcać licznika, a nuż mnie "zbanują" ?!

Paa... Miłej niedzieli
__________________
You never have this day again...

Ostatnio edytowane przez destiny : 09-05-2010 o 15:07. Powód: wstawiłam obrazek :D
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 14:09
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 775
Domyślnie

Cytat:
Numerowanie postów może jedynie być jakąś statystyką potrzebną administracji.
Potrzebną - myślę, że mniej administracji, a bardziej nam. Ja na przykład po tym poznaję początkującego Forumowicza.
Najczęściej trafnie. Wtedy wiem jak mu pomóc.
A bleblania nie lubię.
Jest sprawdzone, że ilość wcale nie przeradza się w jakość.
Zaś stwierdzenie: "Ilość postów napisanych przez bardzo czynnego użytkownika, niektórych bardzo boli aż do zawiści." ??
Przecież to nonsens.
Dlatego dziwię Ci się Halinko (z całą sympatią ), że tak zachwyciłaś się postem 57.
Pozdrawiam wszystkich.
S.

Basiu, dzięki za Paa... Miłej niedzieli. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 10-05-2010 o 06:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 14:29
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
To pewnie dla sondażu był ten wątek.!!!
http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...iola-6275.html
Tak,tak Tadeuszu to prawie nie "cimkanie".

Cytat:
Napisał artfilka
jeśli ktoś głupoty plecie to warto uświadomić piszącemu aby zastanowił się co chce przekazać pisząc.

Cimkanie, łaszenie, potakiwanie i klaka aby było miło? Uciekanie od rzeczywistości?
eee a nie lepiej żeby było prawdziwie?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rak prostaty: jak żyć w czasie hormonoterapii? - komentarze ciekawski Ogólny 1 30-10-2011 20:29
Polskie dzieci oddaly zycie w ratowaniu Zydow w Czasie II WS. Pani Slowikowa Społeczeństwo - wątki archiwalne 27 23-11-2009 19:38
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 18:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 11:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.