menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #127181  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 22:38
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 349
Domyślnie

Wyjatkowa tepota wykazala sie opozycja,ktora reprezen towaly dwie mlode siksy w Sejmie RP, plotly cos o Westerplatte ,zawlaszczeniu przez Polske tego terenu,moze przez obcobrzmiaca nazwe panienki sadza,ze to zamorska posiadlosc i ''Kaczor'' tam sobie zbduje domek letniskowy, bedzie wynajmowal swoim przyjaciolom za oplata .
Taki przedsiebiorca z niego.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127182  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 22:59
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
O Unie, to i ja raczej jestem spokojna, ale o Polske, to juz mniej, znacznie mniej...
.
Tu się zgadzam, Zobacz jak emigrantka zarobkowa określa polskie posłanki jako siksy które nie wiedzą co mówią. Sprawa Westerplatte. PZPR też miał być do końca świata i o jeden dzień dłużej i gdzie dzisiaj jest poza złogami w PiSie??
Nie traćmy nadziei
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=3tOZvDO1iSk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127183  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 23:11
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 349
Domyślnie

Jezdzilam do Gdanska i na Westerplatte na wycieczki,tam byla lekcja historii,nie bylo internetu w tamtych czasach,ale zyli jeszcze swiadkowie tamtych dni,czesto korzystalam z zywch pomocy naukowych,za glupia odzywke Wielgus, czy jak ona sie zwie,dostalaby z liscia od moich anonimowych pomocnikow.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Ostatnio edytowane przez Miran : 05-07-2019 o 00:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127184  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 23:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Wyjatkowa tepota wykazala sie opozycja,ktora reprezen towaly dwie mlode siksy w Sejmie RP, plotly cos o Westerplatte ,zawlaszczeniu przez Polske tego terenu,moze przez obcobrzmiaca nazwe panienki sadza,ze to zamorska posiadlosc i ''Kaczor'' tam sobie zbduje domek letniskowy, bedzie wynajmowal swoim przyjaciolom za oplata .
Taki przedsiebiorca z niego.


Dobrze słyszałaś?
Niemożliwe, by takie idiotki były w polskim Sejmie? I z jakiej partii, pamiętasz?
Chyba nie miały pojęcia kto od kogo kupił
i komu podarował Westerplatte.

....

Doczytałam się; Wielgus, ta to stare psy oddała do schroniska.
Wszystko jasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127185  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 23:27
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 349
Domyślnie

[quote=Jarosław II]Na co mi przyszło na stare lata, patrzeć jak jełopstwo niszczy moją Ojczyznę.
Obcowanie z karłami deformuje kręgosłup.


Spokojnie stary,jak twoje jelopstwo nie zniszczylo/choc sie bardzo staralo/ Ojczyzny przez 8 dlugich lat,to nic jej nie grozi.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127186  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 23:32
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Zostało jeszcze wedle polskiego czasu pół godziny ale wielka polska patriotka jedząca amerykański chleb nie zauważyła, że właśnie dzisiaj jest wielkie święto jej nowej Ojczyzny. Ma ją w nosie? Wiadomo najważniejszy PiS. A Święto Niepodległości raczej jest passe dla pisiorów.
http://www.national-geographic.pl/ak...-zjednoczonych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127187  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 23:46
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Dobrze słyszałaś?
Niemożliwe, by takie idiotki były w polskim Sejmie? I z jakiej partii, pamiętasz?
Chyba nie miały pojęcia kto od kogo kupił
i komu podarował Westerplatte.

....

Doczytałam się; Wielgus, ta to stare psy oddała do schroniska.
Wszystko jasne.




Tak ,ta dwojga nazwiask,od takich,z ktorymi ja rozmawialam w dawnych czasach na Westerplatte dostalaby /w pysk/ pelne pogardy spojrzenie,za nazwanie tego miejsca symbolem kleski i nieudolnosci,nawet moi uczniowie 12,14latki wiedzieli, ze to Polska a ze blisko Gdanska...caly urok.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Ostatnio edytowane przez Miran : 05-07-2019 o 00:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127188  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 23:57
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Zostało jeszcze wedle polskiego czasu pół godziny ale wielka polska patriotka jedząca amerykański chleb nie zauważyła, że właśnie dzisiaj jest wielkie święto jej nowej Ojczyzny. Ma ją w nosie? Wiadomo najważniejszy PiS. A Święto Niepodległości raczej jest passe dla pisiorów.
http://www.national-geographic.pl/ak...-zjednoczonych



Spokojna twoja rozczochrana,na chleb ciezko pracowalam. Swieto ,owszem wlasnie na moim osiedlu,nad basenem zbieraja sie sasiedzi na male ''co nie co''i na ogladanie sztucznych ogni nad oceanam,
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127189  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 01:03
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 349
Domyślnie

[quote=Wróżbitka]Tu się zgadzam, Zobacz jak emigrantka zarobkowa określa polskie posłanki jako siksy które nie wiedzą co mówią. Sprawa Westerplatte. PZPR też miał być do końca świata i o jeden dzień dłużej i gdzie dzisiaj jest poza złogami w PiSie??
Nie traćmy nadziei
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=3tOZvDO1iSk[/QUOTE


Siksy, ja mam 75 lat to one sa siksy,koszule w zebach nosily jak ja bylam starzejaca sie osoba, nie znaja realiow ,nie maja pojecia o historii ani o geografii.


Na zarobkowej emigracji to byl twoj slubny i wypracowal ci amerykanska emeryture.
Ja wyjechalam na stale, do rodziny,nie mieszkalam dla oszczednosci w ''garden apartment''czyli w piwnicy, a ze pracowalam? Normalka, w Polsce tez pracowalabym do emerytury ,/nie udalo sie wygrac w loto,nie gralam/, wbrew krazacym opowiesciom nie zbiera sie dolarow z drzew i nie leza na ulicy,trzeba ciezko pracowac zeby nie mieszkac w piwnicy i miec na rachunki za media.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127190  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 07:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...c8&oe=5DAA554C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127191  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 07:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...0d&oe=5DAA4618
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127192  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 08:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...e5&oe=5D7CBC36
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127193  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 08:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 654
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Wreszcie się okaże, że to bracia Kaczyńscy walczyli na Westerplatte i odpierali ataki pancernika Schleswig-Holstein. Powstanie nowe muzeum i wyróżni bohaterów. Pamiętam z wczesnej młodości jak na prelekcje o Westerplatte przychodził do mojej szkoły komandor Dąbrowski zastępca majora Sucharskiego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Dąbrowski
On przynajmniej walczył na Westerplatte i nic nie mówił o prezesie , chyba prezes nie był tam obecny. Aż taka stara nie jestem, a to mój rówieśnik. Ile to spraw będzie do odkręcenia pewnie jeszcze nasze wnuki się załapią.

To wszystko przez to, że jakieś kłamliwe i fejkowe kawalki czytasz i niewierna jesteś.
A prawda jest taka, że KACZYŃSKIE dwa już rewolucje 1905 robiły i Somosierrę też.
To co tam jakieś Westerplatte a przecież były jeszcze dzielne broniąc Poczty, której jeszcze nie wywłaszczono i nie wypisano z Gdańska.
Nie mówiąc już o tem, że one oba były wuje bojowe dwa piastowe co Mieszka lały pod Cedzyną.

I zapamiętaj raz na jutro, że ONI stali tam gdzie wtedy Ty tam gdzie stało ZOMO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127194  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 09:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 654
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Ano wpadamy, wpadamy, bo widzimy co jest grane.
A w Polsce nadal nic sie nie poprawia, wrecz przeciwnie.
Dzielni aktywisci dwoją sie i troją przesigajac sie w podlych klamstwach i oszczerstwach pod adresem opozycji:
.

i co z tego?
Czy pod wpływem tym neoZMPowców zmieniłaś swoje poglądy i preferencje wyborcze?

Czy może jak Wacia ateistka co rok nowy prorok i nowa partyjna gwiazda cię wiedzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127195  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 10:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Tak ,ta dwojga nazwiask,od takich,z ktorymi ja rozmawialam w dawnych czasach na Westerplatte dostalaby /w pysk/ pelne pogardy spojrzenie,za nazwanie tego miejsca symbolem kleski i nieudolnosci,nawet moi uczniowie 12,14latki wiedzieli, ze to Polska a ze blisko Gdanska...caly urok.
obejrzałam film z dzisiaj ta druga to Pomaska z platformy obywatelskiej wyjątkowy pustak.

Nie przejmuj się docinkami.jak pisałam to są podli ludzie i zrobią wszystko aby ci dokuczyć bo wiedzą że jesteś chora.
Tylko nie wiedzą że sami za rok mogą być w tym samym miejscu czyli na wózku inwalidzkim.
No i nie na Florydzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127196  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 11:05
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
i co z tego?
Czy pod wpływem tym neoZMPowców zmieniłaś swoje poglądy i preferencje wyborcze?
Czy może jak Wacia ateistka co rok nowy prorok i nowa partyjna gwiazda cię wiedzie?


Moje preferencje partyjne zaleza od programu danej partii i od jej checi realizacji tegoż programu - tym sie glownie kieruje.
Zadne klamliwe pomowienia sprzedajnych dziennikarzy, czy ludzi o IQ na poziomie klotliwej baby z bazaru, na pewno na nie nie wplywaja, ale tu nie o mnie chodzi.
Sam widzisz, jak wielokrotnie bezmyslny i bezkrtyczny bywa narod polski.
O nich mi chodzi, bo oni czesto sie nie zastanawiaja, nie analizuja, nie mysla ..., tylko łykaja to, co im podsuwaja osoby, chcace Polske sklocic, by w rezultacie ją oslabic i zniszczyc.
Oni doskonale wiedza, ze zgoda buduje, a niezgoda rujnuje i bez skrupulow to wykorzystuja.
Polski rzad poniosl sromotna kleske w Unii i myslisz, ze w rezultacie to mnie cieszy?
Dlaczego wczoraj wieczorem bylam mimo tego taka smutna i przybita?
Bo Unia nam pokazala gdzie jest nasze miejsce - w ogonie, na peryferiach.
Nic nie znaczymy i nic nie mamy do powiedzenia w zadnej kluczowej sprawie.
A myslisz, ze przy podziale unijnego budzetu bedzie inaczej?
Owszem, do takiej sytuacji doprowadzil piowski rzad swoja bezmyslna polityka i dyplomacja wzietą z afrykanskiego buszu, to jednak nie zmienia faktu, ze konsekwencje tych ich dzialan poniesie cala nasza ojczyzna.
I Ty i ja i pozostali.





A propos czesto poruszanego tu wieku - pragne tylko przypomniec, ze szacunek nie jest nikomu nalezny ze wzgledu na chorobe, czy podeszly wiek i odwrotnie.
To, ze ktos jest mlody i zdrowy, nie oznacza, ze mozna sie o nim pogardliwie wypowiadac.
Na szacunek trzeba sobie zasluzyc.
A zasada jest prosta: Chcesz byc szanowany - szanuj innych.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127197  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 11:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...67&oe=5DB14D2B
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127198  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 11:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Moje preferencje partyjne zaleza od programu danej partii i od jej checi realizacji tegoż programu - tym sie glownie kieruje.
Zadne klamliwe pomowienia sprzedajnych dziennikarzy, czy ludzi o IQ na poziomie klotliwej baby z bazaru, na pewno na nie nie wplywaja, ale tu nie o mnie chodzi.
Sam widzisz, jak wielokrotnie bezmyslny i bezkrtyczny bywa narod polski.
O nich mi chodzi, bo oni czesto sie nie zastanawiaja, nie analizuja, nie mysla ..., tylko łykaja to, co im podsuwaja osoby, chcace Polske sklocic, by w rezultacie ją oslabic i zniszczyc.
Oni doskonale






A propos czesto poruszanego tu wieku - pragne tylko przypomniec, ze szacunek nie jest nikomu nalezny ze wzgledu na chorobe, czy podeszly wiek i odwrotnie.
To, ze ktos jest mlody i zdrowy, nie oznacza, ze mozna sie o nim pogardliwie wypowiadac.
Na szacunek trzeba sobie zasluzyc.
A zasada jest prosta: Chcesz byc szanowany - szanuj innych.
.

Dokładnie.
Sama zapomniałaś o tej prostej zasadzie produkując analize charakteru cudzą na poziomie magla.pogarda was zgubiła i zgubi i nie udawaj że jesteś taka smutna. Zresztą naprawdę nie ma powodu.
Smutna to mogłaś być jak judaszek przybijał nord stream 2.

No ale przecież was to cieszylo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127199  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 11:54
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

"Stracili dobrą okazję do milczenia".Pytanie za 1 punkt:do którego mocarstwa p.Chirac zwrócił się tymi słowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127200  
Nieprzeczytane 05-07-2019, 13:22
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
"Stracili dobrą okazję do milczenia".Pytanie za 1 punkt:do którego mocarstwa p.Chirac zwrócił się tymi słowy?


Przeczytalam ten artykół i uwazam, ze mieli racje co do tresci ( oni tam dokladnie tlumacza o co chodzi ), natomiast mam zastrzezenia co do formy.
Jednak o wiele czesciej mam zastrzezenia co do formy wypowiadania sie naszych obecnie rządzacych w stosunku do innych panstw, badz ich poszczegolnych przedstawicieli, ale o tym, to juz nie wspominacie, bo i po co, prawda?
Wolicie wyciagnac z archiwum jakis odosobniony przypadek, pomijajac zupelnie te, ktore swiadczyly o tym, ze kiedys sie jednak z nami o wiele bardziej liczono.

Niektorzy Polacy ciagle nie mogą pojąć, ze Unia to nie jacys oni, ze Unia to my, ze jestesmy jej częścią.
I ze interes Polski nigdy sie nie bedzie w 100 procentach pokrywal z interesem całej Unii jako takiej ( tak jak zreszta interes kazdego innego czlonkowskiego panstwa ).
Czasem Polska musi zrobic jakies ustepstwo w stosunku do Unii, nawet, jak to nie jest jej na reke, bo ta zasada tyczy sie i innych krajow czlonkowskich.
W koncu jakies traktaty tam podpisalismy, ktore nas do czegos zobowiazuja ( sami to dobrowolnie zrobilismy, bez przymusu ).
W Unii na pierwszym miejscu jest interes Unii jako calosci, a interes kazdego kraju czlonkowskiego jest na drugim i to powinno byc zrozumiale.
Tak jest zawsze w przypadku wstapienia do jakiejkolwiek organizacji.
W ogolnym rozrachunku czesto zyskujemy na tym, ze jestesmy w Unii, ale czasem mozemy tez cos stracic.
Pisze o tym tak przy okazji, bo widze, ze ciagle sa z tym problemy.

Pora tez wreszcie pojac, ze ambicje by byc liderem, by byc krajem, z ktorym wszyscy sie beda bardzo liczyc i jak z jajkiem obchodzic, mozna sobie w buty wsadzic, ale sami w ostatnich latach na to sobie zapracowalismy, a konkretnie pisowscy politycy.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.