menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #88241  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 10:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Miałem całkiem niezły ubaw z sejmowego przedstawienia pt Wyszła Szydło z worka prezesa ...na mównicę.
Nakrzyczała się bidula, zapluwała patriotycznie i suwerennie do bólu. Aż ją radosny prezes widowiskowo obślinił razy trzy
I cały ten wzmożony wzwód energii jaki wydobył się ze śnietej ryby zwanej Szydło zepsuł intelektualny wół Kuchciński usadzony przez Kaczyńskiego na stolcu marszałka przez proste i szczere wyznanie, które brzmiało:

"A teraz będą wystąpienia ... merytoryczne"

po czym wystąpiła opozycja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88242  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 10:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Sikorski:
Antek ty świrze.....
I proroczo i uroczo w sam punkt, czyli jak niektórzy nowocześni rodacy mawiają - w target

Bo czyż normalny zwykły obywatel, którego nie oplatała szara sieć mgieł smoleńskich może meldować wysłanie bojowych [ ] okrętów szt. dwie, które spokojnie stoją przycumowane do nabrzeża w polskim porcie, i o czym nie mają zielonego pojęcia dowódca MWoj. i ci najbardziej zainteresowani czyli dowódcy tych okrętów
Nie wykluczone jest, że Antek M. wkrótce każe Rydzykowi uzbroić kropidła w bojowe głowice i postraszy nimi Putina.
Skoro Szydło miała bojowy spicz do "zdrajców" to tera pora na Antka i kaczora... żeby wyzwolili ojczyznę naszą skatowaną i umęczoną przez wredną UE od okupanta i na poczatek wspólnie krzyknęli: Pawłowicz!!!! Unijną szmatę! WYPROWADZIĆ!!!!!!!

Tylko piądzory wyrwać bo sie należą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88243  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 11:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jakiś Szczerski u Olejnik szczelił polisz dżokiem:

Cytat:
Szczerski wyraził opinię, że Andrzej Duda może wkroczyć ten w spór. - No to weźmie wam wszystkie zabawki. Wy pójdziecie do domu, a prezydent będzie rządził Polską! Jak pan tak woli, to pan prezydent wam zabierze zabawki i będzie sam rządził i będziecie się cieszyć. Pan prezydent daje wam szansę żeby wypracować kompromis. Powinniście być wdzięczni prezydentowi – zapowiedział doradca prezydenta
Cytat:
.

jeszcze raz ...wolno.
Andrzej Duda może wkroczyć w sejmowy spór o TK i zabierze sejmowi zabawki ..... czyli co??? zlikwiduje do spodu TK?
A wy pójdziecie do domu..... czyli co? rozwiąże sejm? Z niejakim Kaczyńskim i PiSem plus Pawłowicz? Nie wierzę!

A już w to, że będzie rządził sam - bez Kaczyńskiego, to chyba Szczerskiego porombało ! Zupełnie!!!
Duda bez Kaczyńskiego!!!
A kto lejce bedzie trzymał???? Szydło? A kto mu homonto założy? Gliński?
Krótko mówiąc Imperator .... Duda!!! Czyż to nie pienkna wizja kolekcjonera zabawek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88244  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 17:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Ja tam się nie znam na wyczynach Szpaka na arenie vocalistyki swiatowej, ale taki tekst mnie zaintrygował:
Cytat:
Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana?
Czy to Michał, czy Michałowa?

Ten świat zwariował całkowicie. Często stosuje satanistyczny symbol rogatej dłoni i upodabnia się do kobiety.

To nienormalne. Conchita Wurst pewnie jest zachwycony. Taki ten dzisiejszy świat, że jednym podoba się Angelina Julie, a drugim Conchita.

Czym wy się zachwycacie? To wstyd!" (pis. oryg.) – napisał na FB Włodzimierz Nowak, działacz PiS.

Ja bym tego Szpaka najpierw komisyjnie ogolił, potem poddał egzorcyzmom i sprawdził co on/a jest. I to przy pomocy Ziobry oraz dra Chazana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88245  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 20:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Dostali pińcet to mają z czego płacić zaprzyjaźnionym wydawcom.
Cytat:
Z "Naszego Elementarza" dzieci uczą się od dwóch lat. Rządowy podręcznik dla klas 1-3 jest darmowy. Jego likwidację politycy PiS zapowiadali jeszcze w ubiegłym roku. W rozmowie z "Dziennikiem Polskim" na jesieni Ryszard Terlecki mówił nawet, że będzie to jedna z pierwszych decyzji nowego rządu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88246  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 20:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I taka ciekawostka z Ziobrolandu:
Cytat:
Personalna dziura jest jeszcze większa, gdy doliczy się rok obecny. – Do niedawna luka kadrowa sięgała ponad 300 etatów, ale zmiana rządu, zmiana ustawy o prokuraturze i przyspieszone odejścia w stan spoczynku około 200 prokuratorów sprawiły, że dzisiaj ta dziura sięga pół tysiąca etatów. Tylu prokuratorów brakuje – mówi „Rzeczpospolitej" prokurator Kazimierz Olejnik, były zastępca prokuratora generalnego, dziś wykładowca kształcącej przyszłe kadry Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Dobra zmiana jest dobra ....kiedy jest dobra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88247  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 22:49
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I taka ciekawostka z Ziobrolandu:


Dobra zmiana jest dobra ....kiedy jest dobra

Nie wiem jak wygląda to w prokuraturze,ale może mają szanse zawiesić emeryturę jak się dobra zmiana skończy?W innym wypadku dochodzenia będą trwały.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88248  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 22:55
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Zdaje się że to już było,ale tak karano kolaborantów.Następnie będą wyroki sądu ,tylko nie bardzo wiem jakiego,podziemnego czy normalnego?Wykonywane w bramie,na klatkach schodowych.
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...so_840609.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88249  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 23:38
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

BarbaroK - jak rozumiem jesteś zachwycona zachowaniem p.Pomaska.
W jaki sposób - Twoim zdaniem - winniśmy ja,my Polacy, uhonorować za ten heroiczny wyczyn?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88250  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 01:06
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
BarbaroK - jak rozumiem jesteś zachwycona zachowaniem p.Pomaska.
W jaki sposób - Twoim zdaniem - winniśmy ja,my Polacy, uhonorować za ten heroiczny wyczyn?
Na pewno "ogolić to coś na łyso" ,widzę Drzazgo że bardzo Ci się pomysł p.radnej podobał może szczególnie ta forma to coś.Drzazgo jakbyś nie wiedział to poinformuję Cię ja również jestem Polką i nie podoba mi się ani forma ani zaproponowana przez radną "sankcja",takie już byly w stosunku do kolaborantów.No ale jeżeli przyklaskujesz pomyslowi to szanuję Twoje zdanie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88251  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 09:16
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

BarbaroK,jeśli mogę prosić,nie czytaj między wierszami bo to często prowadzi do błędnych konkluzji.
Opinie i propozycje p.radnej zupełnie mnie nie interesują.
Ciebie pytałem jaki ekwiwalent jesteśmy dłużni p.Pomaska w uznaniu jej dramatycznego ale i patriotycznego zarazem zachowania.
Brak odpowiedzi BarbaroK,jest również odpowiedzią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88252  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 09:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Zdaje się że to już było,ale tak karano kolaborantów.Następnie będą wyroki sądu ,tylko nie bardzo wiem jakiego,podziemnego czy normalnego?Wykonywane w bramie,na klatkach schodowych.
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...so_840609.html

radna PiSu jest i tak łaskawa. Przecie jest jeszcze troche pasiaków z epoki, kilka historycznych lokalizacji reedukacyjnych da się zrekonstruować i nie rozumiem czemu chcesz sądy zatrudniać tam gdzie wystarczyłaby zwykła decyzja administracyjna wydana przez odpowiedni urząd bądź kolegium. A po procesie reedukacyjnym ....WON z Polski!!!!!!
Zdaj się na zdrowe siły patriotyczne z PiSu które pod komendą posłanki Pawłowicz i posła Piotrowicza sprawę pod względem prawnym sprawiedliwie rozwiążą.

A bardziej serio, to Pomaska w sposób właściwy pokazała co warta jest głupia uchwała sejmu podjęta przez jedną partię, która równie dobrze korzystając z posiadanej większości może uchwalić, że jutro jest niedziela i miesiąc grudzień.
Bredzenie o suwerenności miałoby jakiś sens gdyby nieboszczyk Lech Kaczyński nie podpisał Traktatu Lizbońskiego. A do tego namówił go ocalony cudownie bliźniak Kaczyński.
pssst.
Zawsze można wzorem Anglików dokonać suwerennej decyzji o opuszczeniu wrednej Unii Europejskiej skoro jej reguły [wspólnie z RP uzgodnione] rządowi Kaczyńskiego nie odpowiadają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88253  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 10:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Nie wiem jak wygląda to w prokuraturze,ale może mają szanse zawiesić emeryturę jak się dobra zmiana skończy?W innym wypadku dochodzenia będą trwały.

Była minister sprawiedliwości Piwnik już kilkakrotnie w radiowych apelach zapraszała dyplomatoła prawniczego Ziobrę, żeby na własne kaprawe ślepia zobaczył w jakich warunkach pracują sędziowie.
Ale nie raczył, bo na kiego grzyba mu taka wiedza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88254  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 10:29
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
BarbaroK,jeśli mogę prosić,nie czytaj między wierszami bo to często prowadzi do błędnych konkluzji.
Opinie i propozycje p.radnej zupełnie mnie nie interesują.
Ciebie pytałem jaki ekwiwalent jesteśmy dłużni p.Pomaska w uznaniu jej dramatycznego ale i patriotycznego zarazem zachowania.
Brak odpowiedzi BarbaroK,jest również odpowiedzią.
Drzazgo zarzucasz mi że czytam między wierszami ,ale to zupelnie jak Ty,nie wiem z czego wywnioskowałeś że jestem zachwycona?Podalam tylko informację jak to ocenila radna PiS,to tyle i aż tyle.Ty wkładasz mi w usta slowa o zachwycie.Jeżeli zaś chodzi o uchwałę to przeczytaj sobie wpis Pluto,nie będę się powtarzała,albo wytłumacz co ta uchwala wnosi do naszego życia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88255  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 10:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Kamiński Misiek o bojowych patriotach... m.in
Cytat:
Radosław Sikorski to jedyny znany mi, żyjący polski polityk, który strzelał do Rosjan i był z nimi na wojnie. Mam wrażenie, że to zacne grono genetycznych patriotów na widok rosyjskiego helikoptera w Afganistanie dawałoby dyla tak, jak niektórzy dawali dyla ze Smoleńska, że się kurzyło. Mali ludzie tego Sikorskiemu nie zabiorą, bo mu do pięt nie dorastają - powiedział Michał Kamiński w Radiu ZET.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88256  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 10:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

jak działa głuchy telefon i zabawa w pomidora bojowców z patriotycznej brygady PiSu:
Cytat:
To [wypowiedź Miśka K.]komentarz do oskarżeń polityków PiS pod adresem byłego ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego, którego wywiad dla szwedzkiej prasy został przekręcony przez rosyjską, propagandową agencję informacyjną Sputnik - i to za jej pośrednictwem politycy PiS poznali przekręconą treść wypowiedzi Sikorskiego na temat Ukrainy.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...smolensku.html

w tym tekście jest ciekawa wymiana sms-ów między Sikorskim, a Wąsikiem ułaskawionym przez Dudę przestepcą obecnie w składzie rządu PiS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88257  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 10:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Waszczykowski wzorem Wacka P. stosuje liczbę mnogą sugerując, że MY to ON [ew. Kaczyński] no i nie zauważyłem, żeby on Waszczykowski umawiał się z kimkolwiek w sprawach unijnych.
powtórzę, że umawiali się Polacy w referendum, Miller z Kwaśniewskim i Geremkiem, a potem oba Kaczyńskie podpisując Traktat w Lizbonie. Waszczykowskiego przy tym nie było.
Cytat:
My uważamy, że ta procedura, którą uruchomił pan (wiceprzewodniczący KE Frans) Timmermans, jest procedurą pozatraktatową i Polska nie powinna być nią objęta. Ta procedura daleko wykracza poza traktat europejski, nie na taką Unię, nie na taką obecność się umawialiśmy z Unią, nie w takim referendum Polacy uczestniczyli - powiedział Witold Waszczykowski, który w poniedziałek bierze udział w spotkaniu szefów dyplomacji państw UE.

I dalej jestem zdania, że zawsze można suwerennie wybyć z tej wrednej UE. Z całym suwerennym dobrodziejstwem inwentarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88258  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 10:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Błaszczak lubi kibolstwo.

Cytat:

W TVN24 Mariusz Błaszczak wypowiadał się o sobotniej interwencji policji w Gdańsku w stosunku do środowisk narodowych, protestujących wobec Marszu Równości. Sam fakt brutalnego potraktowania przez policję młodej kobiety, która, nic nie wskazywało na to, że jest agresywna, powalenie na ziemie tej pani, skrępowanie, przyciskanie do ziemi, to jest nieakceptowalne wobec kobiety - argumentował minister.

Na każdej rozróbie kibolstwo powinno mieć bumagę że jest z PiSu, albo ma mamusię z tej partii.
I WOOOON gestapowcu od Błaszczaka!!!!
A sponiewieranie czynne policjanta to czyn wysoce patriotyczny i godny państwowych orderów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88259  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 11:48
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał BarbaraK
Drzazgo zarzucasz mi że czytam między wierszami ,ale to zupelnie jak Ty,nie wiem z czego wywnioskowałeś że jestem zachwycona?Podalam tylko informację jak to ocenila radna PiS,to tyle i aż tyle.Ty wkładasz mi w usta slowa o zachwycie.Jeżeli zaś chodzi o uchwałę to przeczytaj sobie wpis Pluto,nie będę się powtarzała,albo wytłumacz co ta uchwala wnosi do naszego życia.
Jak to co ?!
Do dnia podjęcia tej uchwały przez kaczystów,przez minione 25 lat byliśmy niesuwerenni (poczytaj sobie na innych wątkach, to się dowiesz, jak wspaniale było od 45 do 89 roku, jakim zamożnym i przodujacym panstwem byliśmy - bo to byla I Dobra Zmiana, a teraz jest II Dobra Zmiana, ponoć ostateczna), a teraz dzięki tej uchwale jesteśmy już suwerenni. I to wszystko bez względu na okoliczności i fakty, bo od października 15' już nie fakty są najważniejsze lecz słowa wypowiadane przez Wielkiego Przywódcę i powtarzane do skutku przez aktyw partyjny.
Niemal jak w Biblii lub w Korei Płn. słowo faktem się staje.
Dlatego stek luźnych pomówień można nazwać audytem, a człowiek staje się złodziejem lub zdrajcą nie kiedy dopuszcza się kradzieży lub zdrady lecz wtedy kiedy "wuc" lub członek aktywu partyjnego tak powie.
Proste ?
Proste, a nawet wiecej niż proste.

Ps. Pamietasz może jak przed laty sejm modlił się o deszcz?
https://m.youtube.com/watch?v=ob1iEPs5fxs
U nas wszystko możliwe.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 23-05-2016 o 11:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88260  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 12:20
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Obecnie wypadałoby aby sejm pomodlił się o rozum.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.