menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 15:05
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Post Akcja społeczna "Leczyć po ludzku" - komentarze


Komentarz do artykułu: Akcja społeczna "Leczyć po ludzku"
--------------------
Od pewnego czasu interesuję się tematyką "równego" dostępu do opieki medycznej w placówkach publicznych ..., bo jak sami wiemy, osoby lepiej sytuowane, czy też bardziej zdesperowane jednostki, mają możliwość korzystania z opieki medycznej w instytucjach prywatnych. Po przeczytaniu kilku artykułów w prasie i zasięgnięciu informacji z Wszechnicy Wiedzy Wszelkiej czyli internetu ...doszedłem do przekonania że potrafimy bardzo dobrze narzekać, ale nie umiemy danego problemu rozwiązać z prostej przyczyny... czyli polityki. Polityki i jeszcze raz polityki. Wiem że dużo się zmienia na lepsze ale i tak jesteśmy pod względem możliwości dbania o nasze zdrowie przez systemy do tego powołane, statystycznie w pierwszej setce (98 pozycja) państw z rozwiniętymi systemami opieki zdrowotnej. Z tym tylko że udało się nam w tym rankingu wyprzedzić Turcję i Meksyk.
Myślę że za nasz stan zdrowia powinny się zabrać samorządy lokalne pozbawione jakichkolwiek przywilejów politycznych z tego względu, a sfinansowanymi przez pieniądze które powinny znajdować się na kontach ZUS-u, KRUSU, i innych poborców danin zdrowotnych. Jednak do tego powinna włączyć się opinia publiczna i społeczeństwo które aktywnie i asertywnie zadba o środki finansowe (które obecnie służą innym celom i dlatego jest takie zamieszanie wokół tematu) dla rozwiązania tego problemu.
Pozdowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 17:00
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Z tych wszystkich moich praw (28), jedno: "5. Prawo do umierania w spokoju i godności." jest dla mnie niejasne. Do tej pory myślałem, że to mój obowiązek.
Nie przysługuje mi tylko jedno "prawo wyboru daty." Za to mam naturalne "prawo cierpieć". Dziwię się, że go pominięto.
Akcjonariszom życzę, mimo wszystko, sukcesów w egzekwowaniu swoich praw. Akcjonariusz-Kazimierz

Ps. to chyba jednak prawo i obowiązek, nieprawdaż ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.