menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 22:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Chickito

Ja tez lubie jak mi cos" zwisa i powiewa"...hi hi hi kolo okna szczegolnie
Ja przywiozlam sobie ladne lny z Polski i sama szylam i haftowalam moje firanki... Najbardziej lubie te koloru melona bo jak swieci slonce to robi sie bardzo slonecznie w domu... ..

A propos materialow obiciowych to na nastepny tydzien jade z kolezanka do olbrzymiego sklepu z materialami aby zobaczyc jak one sie maja w porownaniu to polskiej oferty, cenowo i jakosciowo.. Moja corka obila sobie pieknie kanape za bezcen w ladny wzorek kremowo-bordowy typu Toile de Jouy...wiec mysle ze cos sie da wykombinowac.. Tylko jak ja to sama dam rade zrobic??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 22:26
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Słowiczku, jak to jak zrobisz? Rączkami zrobisz. Córa zrobi Ci szybki kurs bo ma juz to za sobą i tyle. No coś Ty? Nie taki diabeł straszny a jak nie weźmiesz się za to to i sie nie dowiesz na ile Cię stać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 22:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alez Cickito kochana

Moja kanapa jest w Polsce... ja jestem w Stanach z jedna corka ( ta co obila) a druga jest we Wloszech...
Sam bede musiala w czasie moich polskich wakacji- budowlano - obiciowo- ogrodowych..albo dam do tapicera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 22:52
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Kurs da Ci córka przed wyjazdem a reszta sama przyjdzie. Znasz to powiedzenie, ze potrzeba matką wynalazku? Bedziesz tworzyc wlasny styl i tyle. Podtawą zrobienia czegokolwiek jest pomysł, potem chęć a potem trzeba to zrobić. Tak po prostu. Dasz radę, zobaczysz sama. Zawsze w razie draki lub braku czasu zostaje on - tapicerro(hihihi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 22:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie masz racje Chickito

poduszki beda latwe tylko "cialo" kanapy ze tak powiem bedzie trudniejsze bo nie chcialabym aby zwisala na nim smetnie skora jak na starym dinozaurze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 23:04
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
poduszki beda latwe tylko "cialo" kanapy ze tak powiem bedzie trudniejsze bo nie chcialabym aby zwisala na nim smetnie skora jak na starym dinozaurze
hihihi mocne słowa Słowiczku Dasz radę, ja to wiem bo sama robie rzeczy, które wcześniej były dla mnie niewykonalne ale do momentu kiedy nie spróbowałam. Fakt, ze sporo błędów po drodze było ale przecież tak sie czlowiek uczy. Następnym razem mi wyjdzie albo będe to robiła do skutku i koniec. Taka ze mnie zawzięta baba i dobrze mi z tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 08:41
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 716
Domyślnie

Chickita ma racje Słłowiczku . ty nawet nie wiesz co potrafimy zrobic jak nas przycisnie "potrzeba" .I ja zmienialam obicia na kanapie . Fachman zaspiewal mi taka cenę ze wnet by byla nowa a ja chcialam nie nowa ,ale wlasnie ta . Wzielam sie sama do roboty Przy rozbieraniu dokladnie patrzylam jak to bylo zrobione . I udało sie bardzo , chociaz troszke sie namęczylam . Ale co za frajda , ja ! sama! hihi
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 11:23
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Też kiedyś robiłam wszystko sama

odwalałam remonty łącznie z kładzeniem tynku, trapet, glazury, obijałam meble: kanapy i fotele, szyłam firanki, zasłony, robiłam na drutach i szydełku bardzo piękne rzeczy. Stwierdziłam, że już dość tego dobrego i teraz roboty tego typu zlecam fachowcom. Jak emerytura to emerytura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 11:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Aleś Ty zdolna, Baśko- u mnie kolega małżonek zajmuje sie takimi sprawami.Ja jestem od pomysłów i poganiania, ew. do pomocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 16:17
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Do Feliksa.

Chciałem zacytować wypowiedź Feliksa, ale coś się nie udało, mniejsza z tym.
Wiesz Feliksie, nie ma problemu ze znalezieniem intymności, bo mamy jeszcze trzy inne pokoje. Mieszkanie dość duże, bo z myslą o córce, ona jednak wolała wybrać większe miasto a my zostaliśmy z ręką w nocniku. Wszelkie próby zamiany na mniejsze spełzły na niczym, bo albo za małe, albo tak zniszczone, że majątek trzeba by włożyć żeby je do użytku doprowadzić. Ostatecznie postanowiliśmy tu zostać, bo mieszka się bardzo dobrze i widoki z okien ładne, i spokojni lokatorzy na klatce, i w miarę blisko do centrum.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 17:43
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Tarninko

Cytat:
Napisał tar-ninka
Chickita ma racje Słłowiczku . ty nawet nie wiesz co potrafimy zrobic jak nas przycisnie "potrzeba" .I ja zmienialam obicia na kanapie . Fachman zaspiewal mi taka cenę ze wnet by byla nowa a ja chcialam nie nowa ,ale wlasnie ta . Wzielam sie sama do roboty Przy rozbieraniu dokladnie patrzylam jak to bylo zrobione . I udało sie bardzo , chociaz troszke sie namęczylam . Ale co za frajda , ja ! sama! hihi
A jak dlugo zajelo ci to tapicerowanie>? Ja mam kanape i dwa fotele... na dodatek obicie jest ze wszystkich stron.. do tego poduchy..
U siebie w domu mam kanapy wloskie ktorych obicie jest skonstruowane w ten sposob ze mozna je zdjac i wyprac... To bardzo mi odpowiada ale watpie zebym umiala zrobic cos podobnego w moim polskim domu ... bo sekret polega na tym zeby to NIE WYGLADALO TAK ZE MOZNA ZDJAC i bylo super naciagniete.. a nie jak jakas tymczasowa szmata tylko rzucona i przywiazana trokami..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 20:53
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Tak, tak, Pani Słowikowo, wtym coś jest bowiem sam zauważyłem, że jest pewna odmiana - odcień niebieskiego, który w zestawieniu z inym kolorem, staje się - ja to tak nazywam - plastyczny i rozjaśniający. Wnętrza, wolę jednak w pochodnych żółci a nawet zieleni. Wiem, że to trochę staroświeckie podejście a u mnie nie jedyne. Długo nie mogłem zaakceptować malowania ścian na jednolity kolor. Sprawę ratowała moda na tapety ale przeminęła i "musiałem" zmienić poglądy jednak, akceptuję wyłącznie jasne, pastelowe i ciepłe barwy. Te, jednobarwne wymalowania, zwłaszcza dużych powierzchni można, tak jak proponuje chickita, odpowiednio "płamać" np. obrazami, makatkami czy ładnym kinkietem. Uff! Ale się rozpędziłem. Prepraszam i pozdrawiam.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 21:03
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Feliksie ja tez lubie cieple kolory

Cytat:
Napisał FeliksG
Tak, tak, Pani Słowikowo, wtym coś jest bowiem sam zauważyłem, że jest pewna odmiana - odcień niebieskiego, który w zestawieniu z inym kolorem, staje się - ja to tak nazywam - plastyczny i rozjaśniający. Wnętrza, wolę jednak w pochodnych żółci a nawet zieleni. Wiem, że to trochę staroświeckie podejście a u mnie nie jedyne. Długo nie mogłem zaakceptować malowania ścian na jednolity kolor. Sprawę ratowała moda na tapety ale przeminęła i "musiałem" zmienić poglądy jednak, akceptuję wyłącznie jasne, pastelowe i ciepłe barwy. Te, jednobarwne wymalowania, zwłaszcza dużych powierzchni można, tak jak proponuje chickita, odpowiednio "płamać" np. obrazami, makatkami czy ładnym kinkietem. Uff! Ale się rozpędziłem. Prepraszam i pozdrawiam.
Duzo w tym zoltego... ale zgadzam sie ze "nie samym kolorem czlowiek zyje" i ze to co sie na tych scianach wiesza to robi prawdziwa atmosfere..
Ten blekit to jest moja oastatnia faza .... mialam juz ta biala i ta superkolorowa, zolta, brazowa ...
Jest tez "wenecki tynk" i inne teksturyzowane sposoby na sciany.. Ciekawe co bedzie modne za 10 lat..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 21:12
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

[QUOTE=wuere'le]
Wiesz Feliksie, nie ma problemu ze znalezieniem intymności, bo mamy jeszcze trzy inne pokoje. Mieszkanie dość duże, bo z myslą o córce, ona jednak wolała wybrać większe miasto a my zostaliśmy z ręką w nocniku. Wszelkie próby zamiany na mniejsze spełzły na niczym, bo albo za małe, albo tak zniszczone, że majątek trzeba by włożyć żeby je do użytku doprowadzić. Ostatecznie postanowiliśmy tu zostać, bo mieszka się bardzo dobrze i widoki z okien ładne, i spokojni lokatorzy na klatce, i w miarę blisko do centrum.[/quote]

Fajny macie ten "nocnik" a spotkało was to co się zdarza teraz dość często i , nie znając szczegółów, chcę powiedzieć, że to działa także w drugą stronę. Znam i to nie pojedyńczy przypadek, powrotną wędrówkę młodych w domowe pielesze. Dość często i to w krótkim czasie wartością staje się bliskość rodzlny, która daje oparcie i bezpieczeństwo o co ,we współczesnym świecie coraz trudniej.
Wracając do naszych rozważań o urządaniu mieszkania widzę, że podzielasz mój pogląd o potrzebie intymności. Jest taka sugestia , że częste korzystanie z tej intymności prowadzi do samotności ale myślę, ze to już jest sprawa indywidualnych predyspozycji.
Pozdrawiam.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 22:05
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Hmm. Trudne tematy. Faktem jest, co zostało udowodnione, że barwy mają wpływ na nasze samopoczucie, stan emocjonalny w danej chwili, ogolnie na nasze życie. Taka prozaiczna, wydawałoby się rzecz a taki ogromny wpływ. Dziwne to i poplątane ale takie jest życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 23:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Słowikowo,

chcesz, żeby materiał na poduchach był naciągnięty? Szyjesz "tak w sam akurat" i robisz zapięcie na bziu (tzn. ekler, zamek błyskawiczny). I wtedy nic nie prawa się marszczyć ani przypominać szmaty na troki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 23:23
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Tak moge zrobic z poduszkami bo reszte kanapy musze uszyc tak jak mowisz na styk ale bez zamka.. no bo gdzie ten zamek dac? Mam tak w moich wloskich i maja one specjalna forme uelastyczniona na dole ... ale nie jestem pewna czy dam rade bez zadnego wzoru zrobic to samo w tamtych..
W kadzym razie nie mam az takich ambicji mnie wystarczyloby zeby nie wisialy... Jakos to zrobie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 19:39
Olvana's Avatar
Olvana Olvana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 44
Domyślnie

Gdy pierwszy raz zobaczyłam meble zrobione metodą decoupage to byłam gotowa obkleić całe mieszkanie , dobrze że mąż mnie powstrzymał . Teraz zbieram serwetki i dokupuje materiały i mam zamiar coś wykleić np . coś takiego ....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 19:42
Olvana's Avatar
Olvana Olvana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 44
Domyślnie

Mniejsze przedmioty są również urokliwe , niestety mojej miski wam nie pokazę ale może ramkę na fotki ..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 20-10-2007, 19:45
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 716
Domyślnie

Olvano jestes .... super bardzo mi sie podoba twoja praca.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.