menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-08-2013, 12:02
aqqa aqqa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska Wrocław
Posty: 4
Post "Doświadczenie śmierci" to jedynie naturalna reakcja organizmu? - komentarze


Komentarz do artykułu: "Doświadczenie śmierci" to jedynie naturalna reakcja organizmu?
--------------------
Zawsze tak uważałam ! Ponieważ jest to niemożliwe,aby człowiek "powracający"do życia cokolwiek "tam"widział. Z całą pewnością są to halucynacje. I dodatkowo bujna wyobrażnia wielu osób,zwłaszcza po takich przeżyciach,najczęściej związanych z chorobą,lub wypadkiem.
Inna sprawa,że człowiek przed śmiercią jakby się na nią przygotowuje,choć zachowuje się inaczej, nie mówi o niej ,jest spokojny i jakże często nawet poprawia się jego stan zdrowia. Jest to niesamowite i straszne zarazem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-08-2013, 19:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Istotnie, przed smiercią stan pacjenta poprawia sie, ale jest to ostatnia obrona przed nieuchronnym, jak gdyby mobilizacja calego organizmu przed ostatecznoscią.
A ja wierzę w to co opowiadają ludzie, ktorzy byli juz po drugiej stronie- opowiadania ich są jednakowez; być moze jest to jednakowa czynnosc elektryczna mózgu- ale o tym sami sie kiedys dowiemy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-08-2013, 20:57
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

"Ojcze, proszę się, poślij go więc do mojego rodzinnego domu. Mam bowiem pieciu braci. Niech ich przestrzeże, aby i oni nie dostali się do tego miejsca męki". Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków! Niech im będą posłuszni" . Lecz on odpowiedział: "Nie, ojcze Abrahamie! Ale gdyby ktoś z umarłych udał się do nich, nawrócą się". Wtedy powiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to nawet gdyby ktoś powstał z martwych, także nie dadzą się przekonać".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-08-2013, 07:08
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał aqqa
są to halucynacje. I dodatkowo bujna wyobrażnia wielu osób
Jedni widzieli siebie samych na stole operacyjnym, inni spotkali swoich zmarłych krewnych, albo są święcie przekonani, że zostali na chwilę porwani przez UFO i dokładnie „pamiętają” każdą sekundę tego porwania. To, co mózg potrafi wyczyniać, dobrze opisuje następująca historyjka z życia studentów:

Opowiada pierwszy student: „Byłem na wakacjach na Dominikanie. Coś fantastycznego – świetna pogoda, piękne plaże, darmowe drinki, chętne laski…”. Przerywa mu drugi student: „A ja byłem w Alpach. Też było gites – zabawa przez całą dobę, alkohol, taniec, dziewczyny same się proszą…”. „A ty gdzie byłeś?” – pytają trzeciego studenta, który odpowiada: „No, ja byłem cały czas tutaj, z wami w akademiku, tylko nie jarałem tego świństwa”.

Mój były szef, człowiek absolutnie normalny i nadzwyczaj inteligentny, był przez parę miesięcy przekonany, że jego teść nie żyje. Kiedy przypadkowo zgadał się o tym z żoną, nie mógł uwierzyć, gdy ta tłumaczyła mu, że teść (jej ojciec) żyje i ma się dobrze. Świetnie bowiem pamiętał wszystkie szczegóły pogrzebu, na którym jakoby razem byli.

Odmienne stany świadomości.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-08-2013, 09:53
Z.G's Avatar
Z.G Z.G jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Szwecja
Posty: 75
Domyślnie

Hej!
Mojej siostry syn ulegl wypadkowi i byl dlugo nieprzytomny. Oboje z mezem pojechalismy do szpitala i zapytalam lekarza czy mozemy wejsc do sali w ktorej on lezal. Lekarz powiedzial "prosze wejsc, jemu i tak jest wszystko jedno, on jest nieswiadomy i nawet nie wie,ze tu jestescie. Robimy to tylko dla was dla odwiedzajacych". Wtedy zapytalam lekarza "panie doktorze prosze mi powiedziec ile jest swiadomosci w nieswiadomosci? Ja jestem pewna i przekonana,ze Zbyszek wiedzial i czul,ze bylismy przy nim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.