menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 21:20
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga_13
Zwroty -wódeczka,kieliszeczek mówią same za siebie.A rynsztoki są różne.Znam alkoholikow,ktorzy pili koniaki w najlepszych gatunkach itd,itp.Ja nie mam zamiaru wysyłać Cię gdziekolwiek.Krotko Twoje picie Twoje życie.Pozdrawiam

Zgadzam sie z Tobą, Jago. Naprawdę. I dziękuję za troskę. Ale z drugiej strony.... skrajna abstynencja? Szanuję i taki wybór.
Głównym motywem moich wpisów jest uświadomienie sobie/nam, że można spożywać alkohol w sposób świadomie kontrolowany. Będąc na przyjęciach następuje moment, że odwracam kieliszek... i koniec. Starczy. I nie ma siły na mnie.
Krew mnie zalewa gdy widzę uślinionego, zataczającego się pijaczka. I to w Wielki Piątek! Biedny człowiek. A próba prowadzenia samochodu choćby po "jednym"? Kryminał.
Zasłyszałem czy wyczytałem gdzieś zdanie, ze podatność na alkoholizm jest nie tyle genetyczna ale co związana z pewnymi cechami osobniczymi. Są osobnicy, którzy nigdy sie nie uzależnią. Chcę w to wierzyć. Precz z alkoholizmem!!!
  #242  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 21:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A pewne cechy osobnicze -sa niestety zwiazane z genami.
  #243  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 21:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziedziczymy nie nałogi, ale skłonnosci....
  #244  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 21:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A pewne cechy osobnicze -sa niestety zwiazane z genami.
Według mojej wiedzy nikt z moich przodków nie miał problemu z alkoholem. Tak więc w moim przypadku nie jest to spowodowane genami
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #245  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 18:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Według mojej wiedzy nikt z moich przodków nie miał problemu z alkoholem. Tak więc w moim przypadku nie jest to spowodowane genami

Widać jednak nastąpiło uruchomienie nadmiernej podatności na alkohol.Nie każdy się uzależnia.
I nadal twierdzę uparcie,że w pewnym wieku ,człowiek już się nie uzależni.Od niczego.
  #246  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 18:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu to, że nie każdy się uzależnia to wiadomo. Nigdzie czegoś takiego tu nie napisałem. Napisać mogłem, że może się uzależnić. Wiek naprawdę nie gra roli i ja pozostanę przy swoim zdaniu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #247  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 20:39
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie opowiem historię

Zgadzam się z Tadeuszem spotkalam na terapii Panie w wieku 65 lat ,więc możliwość uzależnienia istnieje w każdym wieku.Wg badań geny nie mają tu nic do rzeczy.Jest taka historia:ojciec alkoholik ma 2 synow blizniakow jednojajowych.Po latach badający ten problem dotarli do obu juz doroslych.Jeden prezes firmy nieuzalezniony,drugi czynny alkoholik.Na pytanie badających "Jak do tego doszlo?" obaj odpowiedzieli "To przez ojca alkoholika".
  #248  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 21:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jaga-niestety jest to genetyczna choroba-ale....nie kazdy majacy ten gen musi byc alkoholikiem-dopiero w pewnych okolicznosciach staje sie nim.Ja zauwazylam jeszcze jedno-bardzo czesto majacy kogos z tA choroba w rodzinie-sięga nie po alkohol a po np srodki narkotyczne,sedatywne.
  #249  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 21:44
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Mila Babcielu w mojej rodzinie nikt nie miał problemu z alkoholem.Wilu uzależnianych doszukuje się przyczyn swojej choroby alkoholowej wlaśnie w genach,by tą swoją chorobę "zwalić' na przodków.Ja też tak probowałam,ale tę swoją chorobę mam na wlasne życzenie no i dobrze ,że poki co tylko tę.Nie mam do nikogo i siebie żadnych pretensji.Mam się z moją chorobą teraz dobrze.Ale gdyby czlowiek wcześniej wiedzial,że upadnie to by usiadł.Czyz nie tak?Pozdrawiam
  #250  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 09:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

tak Babcielu masz rację - dlatego napisałam,że dziedziczy sie skłonności do...a nie nałogi.U jednego w pierwszym u drugiego w następnym pokoleniu, ale objawi się pod różnymi postaciami( u jednych nakotyki, u innych alkohol, papierosy, leki a jeszcze u innych skłonnosc do ..rozpustnego trybu zycia).Trzeba umieć szerzej spojrzec na swoją rodzinę wstecz a takze na przejawy zachowań,przekrój
  #251  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 11:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Moje miłe koleżanki malwino i babcielu czytając wasze wypowiedzi włos staje mi dęba. Według moje wiedzy alkoholizm uznano za chorobę kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Wy sięgacie już gdzieś w zamierzchle czasy naszych praprzodków. Kładę orzechy przeciw dolarom kto wie czy jego 3xpradziadek był uzależniony od alkoholu lub nie był.
Czytając #250 zaczynam mieć myśli mordercze aby wybić wszystkich moich potomków bo idąc tą myślą oni gdzieś i kiedyś będą uzależnieni od alkoholu, narkotyków czy też innego dziadostwa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #252  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 11:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Moje miłe koleżanki malwino i babcielu czytając wasze wypowiedzi włos staje mi dęba. Według moje wiedzy alkoholizm uznano za chorobę kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Wy sięgacie już gdzieś w zamierzchle czasy naszych praprzodków. Kładę orzechy przeciw dolarom kto wie czy jego 3xpradziadek był uzależniony od alkoholu lub nie był.
Czytając #250 zaczynam mieć myśli mordercze aby wybić wszystkich moich potomków bo idąc tą myślą oni gdzieś i kiedyś będą uzależnieni od alkoholu, narkotyków czy też innego dziadostwa.

Ja wiem od czego byli uzależnieni moi przodkowie.Niestety bije to rykoszetem w potomstwo,choć nie w tym stopniu.
Jeżeli chodzi o moje dzieci,mogę wszystkie błędy wychowawcze jakie popełniłam,zgonić na nieszczęsnych praszczurów. Jest to dla mnie bardzo miłe i wygodne.

A także moje cechy ,które drażnią nawet Was,to nie ja !
To mój dziadek wypisz -wymaluj,co zadarł z carską Ochraną i musiał wiać nocą przez granicę austriacką,dzięki czemu ,moja Mamusia urodziła się we Francji..
Hmmm...mogła tam zostać ,jak się tak zastanowię.
Zatruła nam życie.Mnie i Tatusiowi.
  #253  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 12:34
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie A mi się śmiać chce

Zyjąc przeszlościa nie mamy czasu na terazniejszośc.Przeszłośc minęła i nie wroci.Liczy sie tu i teraz.A o przyszłości naszej nie wiemy nic.Brawo Tadeusz.
  #254  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 12:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga_13
Zyjąc przeszlościa nie mamy czasu na terazniejszośc.Przeszłośc minęła i nie wroci.Liczy sie tu i teraz.A o przyszłości naszej nie wiemy nic.Brawo Tadeusz.

A kto żyje przeszłością ,moja Ty miła ?
Czy zabrane kilka lat z życia ,to ta fajna teraźniejszośc ?Natomiast wytłumaczenie wielu spraw obecnych, jest w przeszłości swojej i swoich przodków.
Znajomość tej przeszłości nie jest tożsame z życiem nią.
To tak ,jakby pasjonując się historią starożytną,latało się po ulicy we wieńcu z liści bobkowych z torebki ''Kamisu ".
  #255  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 12:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

lilu co mają błędy wychowawcze do uzależnień?? Nie rozumiem?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #256  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 12:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Odżegnywanie od korzeni???wrzuciliscie tu troche wiecej niz temat pierwszy-no to nie wykład z psychologii zachowań czy innej, więc niech kazdy zostanie przy swoim zdaniu, bądz wiedzy.
Tadeuszu nie strzelaj do bliskich bliźnich za wczasu- nie w tym rzecz.Żeby coś zadziałało w naszym organizmie muszą byc ku temu jakies zalązki czegoś, odpowiednie warunki, aby sie to coś rozwinęło i świadomość osoby narażonej że może pójść w tym bądz w tym kierunku( czerwone swiatełko).Lekarze w wywiadach tez pytaja o choroby w rodzinie sięgając do dziedków i dalej czasem, bo przy pewnych predyspozycjach, skłonnościach, słabościach organizmu mając tego świadomość można sie bronić...( to jest tez profilaktyka)
  #257  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 12:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
lilu co mają błędy wychowawcze do uzależnień?? Nie rozumiem?

Nic nie mają.
To nie na Twoje zrozumienie,bez urazy.
  #258  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 12:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Pytanie A kto żyje przeszłością ,

Cytat:
Napisał Lila
moja Ty miła ?
Czy zabrane kilka lat z życia ,to ta fajna teraźniejszośc ?Natomiast wytłumaczenie wielu spraw obecnych, jest w przeszłości swojej i swoich przodków.
Znajomość tej przeszłości nie jest tożsame z życiem nią.
To tak ,jakby pasjonując się historią starożytną,latało się po ulicy we wieńcu z liści bobkowych z torebki ''Kamisu ".

Lilu rozbawiłas mnie do łez i dzieki Ci za to
  #259  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 13:08
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

A błędy wychowawcze dużo mają , bardzo dużo do uzaleznień (i nie tylko) Tadziu..ale to całą teoria, nie będę robiła wykładu z "Psychospołecznych przyczyn uzaleznień"
  #260  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 13:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malwino zgoda z sięganiem do dziadków i dalej tylko według mojej skromnej wiedzy mało ludzi potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące chorób dziadków i dalej wstecz. Sam wypełniałem taką ankietę będąc na odwyku. Niewielu potrafiło cokolwiek napisać o swoich przodkach poza rodzicami stąd moje zdanie. Oczywiście mając szerszy zakres wiedzy jest inne podejście do tej sprawy. Ja wyrażam swój pogląd jako trzeżwego alkoholika.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
alkoholizm kobiet jaras Uzależnienia 90 11-01-2019 11:25
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 18:15
Mądre oszczędzanie, żyć z odsetek Tomekkzs Senior w banku 29 23-06-2015 19:49
Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze Zastawny Ogólny 9 04-10-2011 08:07
69-latka nie może żyć bez internetu - komentarze BUNIA Ogólny 32 23-08-2009 00:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.