menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 19:48
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Długa droga do domu to film o:
Film w przejmujący sposób opowiada o bolesnym problemie amerykańskiej demokracji. Ukazuje źródła rasizmu, traktowania czarnoskórych jak niewolników, prześwietla społeczność amerykańskiego Południa lat 50. i jej mentalność. Zderza przeciętnego białego obywatela Montgomery z coraz bardziej palącym problemem tolerancji i równych praw, nieuchronnością zmian politycznych, społecznych i obyczajowych. Na szczęście obraz Pearce’a nie jest banalną opowieścią w duchu politycznej poprawności. Bohaterowie są wielowymiarowi, postawy często niejednoznaczne, sugerujące złożoność problemu. Długa droga do domu to bardziej wnikliwe studium charakterów, ludzi postawionych wobec sytuacji często skrajnych, wyborów brzemiennych w skutki. Twórcy zadbali o wiarygodność historyczną, co jest widoczne tak w scenografii, kostiumach, jak i znakomitych dialogach. Prawdziwą ozdobą jest gwiazdorski duet – Sissy Spacek i Whoopi Goldberg.

Nagrodę Image Award zdobyła Whoopi Goldberg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 07-02-2011, 08:53
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Rose Café

Film lekki, odskocznia od filmu ambitnego,
i ogląda się z przyjemnością.


Courtney i jej narzeczony otwierają restaurację Rose Café. Wszystko dobrze się układa, dopóki kobieta nie spotyka dawnego znajomego, Josha. Zazdrość narzeczonego Courtney staje się coraz trudniejsza do zniesienia. Ich relacje wpływają także na prowadzenie restauracji. W końcu narzeczony opuszcza Courtney, a kobieta dowiaduje się, że jej lokal ma długi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 20:37
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Obejrzałam i gorąco polecam.

Tacy byliśmy

Streszczenie:

http://agna83.blox.pl/2010/10/The-Wa...ez-Sydney.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 20:41
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Ineresujący

Miłosna obsesja


thriller - USA 2002 | 100 minut

Atrakcyjna Ellena Roberts zostaje oskarżona o niepokojenie powszechnie szanowanego chirurga, Davida Stillmana. Inteligentna, młoda kobieta opowiada adwokatowi o szczegółach związku z lekarzem. Twierdzi, że od dawna łączył ich romans, a David obiecywał rychły rozwód. Pani mecenas nie ma powodów, by nie wierzyć klientce: jej zeznania są spójne i wiarygodne. Lecz domniemany kochanek twierdzi, że nigdy nie łączyły ich żadne bliskie relacje. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw fakty podważające zeznania Elleny.

reżyseria: John Badhamwykonawcy: Jenna Elfman (Ellena Roberts), Sam Robards (David Stillman), Kate Burton (Sara Miller), Mark Camacho (Sam Cavallo), Charles Powell (Peter Miller), Lynne Adams (Paula), Tony Calabretta (sędzia)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 17:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Nędznicy



Adaptacja słynnej powieści Victora Hugo z 1862 roku.

Adaptacja słynnej powieści Victora Hugo z 1862 roku.

Historia życia dwóch mężczyzn: galernika skazanego na ciężkie więzienie za kradzież kromki chleba, Jeana Valjeana oraz gnębiącego go policjanta, Javerta. Po blisko 20 latach spędzonych w więzieniu, Jean Valjean odzyskuje wolność. Postanawia odtąd żyć uczciwie i zgodnie z prawem. Jednak Javert, szef policji uważa, że Jean resztę życia powinien spędzić w odosobnieniu. Ściga go po całym kraju, przekonany o słuszności swojej misji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 09:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Chcialabym , abyscie napisały o swoich odczuciach po obejrzeniu filmu Romana Polanskiego Dziewiąte wrota.Ja mam bardzo ambiwalentne. Gra aktorów bezbledna, rezyseria- no- nazwisko....Ale przesłanie-nie wiem czy dobrze zrozumialam-próba kontaktu z królem ciemnosci- Lucyperem?- nieudana, i smierc ludzi, ktorzy popróbowali - bez efektu. Czy wreszcie udana próba głownego bohatera- ale to juz spotkanie z Absolutem-nie pokazane- to jasne- bo czlowiek nie ma pojęcia, ale ta jasnosc i to radosne wejscie bohatera w te jasnosc....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 10:33
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

"Dziewiąte Wrota", wspaniały film z demonicznym przesłaniem nie osiąga jednak kunsztu swojego pierwowzoru czyli książki "Klub Dumasa" Arturo Pérez-Reverte. Książka daje jasną odpowiedzie kto posługuje się Corsem i kim jest tajemnicza dziewczyna, całkiem możliwe, że szatanem. Książka fenomenalna, zachęcam do przeczytania po obejrzeniu filmu, jak również do przeczytania innych książek Arturo; Szachownicę Flamandzką, Cmetarzysko bezimiennych statków, W cieniu inkwizycji i całej sagi o Kapitanie Alatriste. Przepraszam, że piszę to w wątku filmowym ale upoważnia mnie fakt filmowej adaptacji książki .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:35
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Piękno, geniusz, lekkość, cud... i piękno

A ja polecam "Wiosna, lato, jesień, zima ...i wiosna"



"- film orientalny, jednak w pełni zrozumiały dla każdego człowieka.
Jego sensualna, naturalna, moralizatorska i duchowa forma będzie godną odskocznią dla wszystkich zmęczonych tandetą hollywoodzkiego kina.


Na największe jednak brawa zasługuje oprawa audiowizualna. Zdjęcia stworzone przez Dong-hyeon Baeka są idealne. Podkreślają jakże ważną tutaj naturę w niezwykły i szczególny sposób. Tu na wyróżnienie zasługuje też niemiecki scenograf Stefan Schönberg, bez którego nie byłoby to możliwe. Watro powiedzieć też coś o lekkiej i sięgającej duszy muzyki Bark Jee-Woonga i Ji-woong Parka.
Całość została bezbłędnie zmontowana i wyreżyserowana przez genialnego Ki-duk Kima - reżysera, scenarzysty, montażysty i jednego z głównych bohaterów filmu."


".... produkcja nasycona buddyjską filozofią daje całkiem alternatywny obraz dla człowieka z Zachodu.
Przepełniająca film namiętność, przy jednoczesnym spokoju i wyciszeniu sprawia, że nie wydaje się nudną, pozbawioną akcji produkcją. Pełni raczej rolę relaksacyjną i jest swego rodzaju alegorią życia.
Przemijające pory roku są bezbłędnie ukazanymi etapami ludzkiego żywota, skłaniające ku refleksji."

http://www.filmweb.pl/Wiosna.Lato.Jesien.Zima.Wiosna

PS. Recenzje za FilmWebem. Lepiej bym tego nie napisała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 12:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

tak, chyba trzeba przeczytac ksiązke...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

To ja proponuje The Ghost Writer.
Nie znam polskiego tytułu, ale chyba Polański całkiem zgrabniie przypiął łatke i USmanom i Angolom w pierwszej kolejności.
i całkiem niezły thrillerek polityczny przy okazji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Czy wreszcie udana próba głownego bohatera- ale to juz spotkanie z Absolutem-nie pokazane- to jasne- bo czlowiek nie ma pojęcia, ale ta jasnosc i to radosne wejscie bohatera w te jasnosc....

A czy to nie kojarzy się trochę z całkiem innym filmem, a raczej z jego finałem zrobionym przez innego reżysera?
Może to jakies skojarzenie pokoleniowe twórców wyrosłych w podobnych klimatach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 22:02
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Może - tylko nie kojarze filmu-Pluto, proszę o podpowiedz. A jako ,że jestem złożona cholerna niemoca grypowa- nadrabiam zaległosci ksiązkowe i filmowe. Dzisiaj - prawdziwa perełka- pewno stary film- ależ jakiz piekny- Oniegin- z przepiekna Liv Tyler i Ralphem Fiennes'em- bodajze w rezyserii jego siostry.Ach , dobry Boże daj te 20 kilka lat mniej i pozwol przezyc taka milosc, taka namietnosc.Bardzo dobra muzyka- zracam na nia uwage. Piekne zdjęcia Petersburga-dyskretna , oszczedna sceneria, i w tym tle namietna nieszcz esliwa milosc bohaterów.Piekneee. Polecam osobom, które nie oglądały. Jutro Czarny labedz- ale nie bardzo jestem napalona- bo przeczytalam troche recenzji- i pewno bedę ogladała chlodnym , zawodowym okiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 09:24
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Polecam bardzo dobry film - MISJA

Oglądałam ten film kilka lat temu i muszę przyznac, że robi niezapomniane wrażenie, polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 09:26
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
A ja polecam "Wiosna, lato, jesień, zima ...i wiosna"

Zainteresował mnie tytuł tego filmu i mam wielką ochotę go obejrzeć. Ciekawa jestem czy można go obejrzeć na DVD?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 09:30
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Polecam ten film, szczególnie, gdyż wywiera duże wrażenie




Historia miłości pomiędzy włóczęgami. Alex niedoszły artysta cyrkowy uzależniony od alkoholu i środków uspokajających i Michele, malarka doprowadzona do życia na ulicy, z powodu nie udanego związku i schorzenia, które powoli sprawia, że ślepnie. W miarę jak powoli ich życie zaczyna wracać do normy wzrok Michele zaczyna się pogarszać i staje się coraz bardziej zależna od Alexa. Bojąc się, że Michele go opuści kiedy otrzyma odpowiednie leczenie, Alex usiłuje trzymać Michele niemal jak więźnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 22:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ja znowu - ale nie Czarny labedz- tylko Miasto gniewu.....Cięzki, ogromnie cie,zki film, nie chodzi o odbiór, ale tematyke , atmosfere. O tym jak gniew, rodzi gniew, nienawisc - jeszcze wieksza nienawisc. Dopiero gwaltowne- w sumie niepotrzebne smierci - jednych z bohaterów, zmieniaja ludzi- staja się jak gdyby lepsi, nie wrzeszcza na siebie, nie celuja w siebie pistoletami...Na jak dlugo..... Film b. dobry, ale nie dla wszystkich,kto nie lubi scen drastycznych, gwałtownych- nie polecam .2 Oskary w 2006 roku m.inn, za scenariusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 23:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Może - tylko nie kojarze filmu-Pluto, proszę o podpowiedz.

To moze tak:
Cher,Cage[klatka] i ....bella luna[księżyc w pełni]

A co do filmowego nastroju, to kolejny raz i z przyjemnościa obejrzałem sobie Casablankę i całkiem niedawno Mieć i Nie Mieć"

babcielu! namieszałem w wagonach.
Ale wracając do skojarzeń i prostując koncowa sekwencję z 9 Wrot, to czy finał Korczaka Wajdy nie ma podobnego wejścia w ....jasność po tamtej stronie?

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 16-02-2011 o 09:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 23:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
A ja polecam "Wiosna, lato, jesień, zima ...i wiosna"
"- film orientalny, jednak w pełni zrozumiały dla każdego człowieka.
Jego sensualna, naturalna, moralizatorska i duchowa forma będzie godną odskocznią dla wszystkich zmęczonych tandetą hollywoodzkiego kina.

B][/size]

A co sadzisz o filmie, który -chyba miał polski tytuł- Ukryty Smok i Przyczajony Tygrys" albo jakos tak.
Pełen chinskich mitów, filozofii, niezwyklych klimatów i rewolucyjnych efektów z komputerowej księgi czarów?
A w kwestii hollywoodzkiej tandety, to warto pamietać o jednym, a mianowicie o tym, że tak generalnie to jest ta produkcja nastawiona na ....zarabianie pieniędzy. Więc jest dość zrozumiałe, ze oferta musi byc szeroka i dostosowana do każdego wieku i poziomu odbiorcy, bo to on decyduje o być albo nie być wytwórni. Byłem kiedys na spotkaniu z Agnieszką Holland i opowiadala o niesamowitych problemach jakie trzeba pokonywac, zeby zdobyc pieniądze na produkcje filmów.
A mimo, że badziewia produkuje sie sporo, to wybitnego i dobrego solidnego kina też pokazuje sie całkiem niemało.
Ale tez podobnie jest z literatura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 08:24
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie



Zły Porucznik - film z 1992r

Jeśli ktoś lubi filmy mocne, szczere, kontrowersyjne - to polecam.
Oceniany jest jako najbardziej kontrowersyjny w całej kinematografii, zakazany do wyświetlania w Polsce i w wielu krajach.
Upadek moralny człowieka. W roli tytułowej doskonały Harvey Keitel, miejsce akcji filmu Nowy Jork.

Teraz jest jakaś moda na produkcje powtórek filmów.Powstała nowa wersja tego filmu /2009/, inna obsada i miejsce akcji, ale to nie jest to co pierwowzór.

Polecam ten z 1992 z Harvey-em Keitel-em.
Wystarczy wpisać w google - "film zły porucznik 1992 chomikuj.pl".
Ja na swoim chomiku nie gromadziłam filmów, ale chyba zacznę przynajmniej te które oglądałam i mi się podobały.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 09:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Zupełnie sie zgadzam.
\niedawno znowu miałem okazje ogladac pokrake zrobiona m.in przez Bruce'a Willisa Dzien Szakala.. podobnie jak Tożsamość Bourna....sprawnie zrobiony film akcji, ale ze starożytnym oryginałem chyba z Chamberleinem porównać się nie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.