menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #97201  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 15:34
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Że co?

Cytat:
Napisał pluto37
Ale tylko dlatego że ....są tematy trudne, bo Macron wie, że ...są tematy ...trudne che!che! che!

i dlatego Ty, ja i cała Ameryka z Europą wie, że ...są tematy trudne

Sikorski kiedyś po spotkaniu bliskim z Kaczyńskim Lechem delikatnie powiedział, że"durnia mamy za prezydenta" ale nie mógł przewidzieć, że w miejsce durnia bliźniak tamtego wstawi DUDĘ który nawet za durnia dorabiać nie może, bo ten dureń to byłyby za wysokie progi.
Mnie to najbardziej intryguje na czym polegał ten wyśmienity dowcip z "rachunkiem krzywd " z którego tylko i wyłącznie na całym globie śmiał się Adrian, bo poza nim wszyscy osłupieli. Nawet kaczystowscy dyżurni od tłumaczenia z pisowskiego na polski, nie potrafili tego wyjaśnić, że już nie wspomnę o tutejszych "partiotach intelektualistach", którzy dyplomatycznie temat przemilczeli.
Bo albo Adrian był na jakichś stymulatorach, albo śmieszy go agresja hitlerowska na Polskę, albo......
No wlaśnie, albo co ?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97202  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 15:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Lilu - czytałam projekt ustawy-i pamietam ile wysiłku kosztowało moja córkę wyrwanie z gardla panstwu pieniedzy na rehabilitację małej-za poprzednich rzadów- ale były świetne przedszkola integracyjne.Nie zapominaj , ze jestem specjalnie uczulona na to dziecko- bo tylko cudem- dzięki jej MATCE wyszlo ( na razie) z choroby npl.Zadne inne argumenty nie trafiaja do mnie. Sorry...A ile jest tych dzieciaków.....No, klasy wydzielone....bomba- czy Ty nie rozumiiesz, że te dzieci powinny byc w tzw normalnych klasach- jedna i druga strona uczy się samych dobrych rzeczy. Jestem neurologiem- psychiatrą i dla mnie jest przerażajaca ta ustawa.


A czy Ty nie rozumiesz Elu,
że dałam linki, w których minister MEN zaprzecza tej ustawie?

Przykro mi, ale skoro wiesz lepiej niż MEN, to ja jestem za słaba na tę wiedzę.
Może zacznij od tego, że dasz ten projekt tutaj.
Być może czegoś nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97203  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 16:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
.
A jak to było wcześniej, warto sobie przypomnieć: http://wyborcza.pl/7,75398,21877793,...esc-cyklu.html

Cóż, ból d... jest jak widzę.
Mało czasu, mało... Nie dość, że LOT, PKP, Orlen i Jastrzębska Spółka Węglowa zamiast strat przynoszą zyski,
to jeszcze chiński gigant
- koncern Liu Gong przenosi europejską centralę z Amsterdamu i inwestuje w Warszawie!

O matko, matko.
Co robi prymityw z wątku?
Atakuje w desperacji Adrianem,
a tymczasem może Zygmunt padnie przy pobraniu krwi?

Urząd Skarbowy żąda od Polsatu 41 mln kary. A jeszcze przed nami afera PAK.
I HGW w obroty.
A szczątków 8 ciał w jednej trumnie obronić się nie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97204  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 16:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Mnie to najbardziej intryguje na czym polegał ten wyśmienity dowcip z "rachunkiem krzywd " z którego tylko i wyłącznie na całym globie śmiał się Adrian, bo poza nim wszyscy osłupieli. Nawet kaczystowscy dyżurni od tłumaczenia z pisowskiego na polski, nie potrafili tego wyjaśnić, że już nie wspomnę o tutejszych "partiotach intelektualistach", którzy dyplomatycznie temat przemilczeli.
Bo albo Adrian był na jakichś stymulatorach, albo śmieszy go agresja hitlerowska na Polskę, albo......
No wlaśnie, albo co ?


Nie mógł zaistnieć casus Szoguna,
gdy trzeba było zerkać na żonę, czy nie poszła w długą?
Bo wiesz, wtedy facet robi się nerwowy
i nawet kiełbasa mu się myli z mową.
I zrozum, że w przypadku PAD to miałoby ręce i nogi,
oraz zgrabną talię,
bo w poprzednim to strachu by nie było. Statki wielorybnicze o tej porze nie pracują.
Może to jest przyczyną zachowania, które tak cię 'zbulwersiło'.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97205  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 16:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Mnie to najbardziej intryguje na czym polegał ten wyśmienity dowcip z "rachunkiem krzywd " z którego tylko i wyłącznie na całym globie śmiał się Adrian, bo poza nim wszyscy osłupieli. Nawet kaczystowscy dyżurni od tłumaczenia z pisowskiego na polski, nie potrafili tego wyjaśnić, że już nie wspomnę o tutejszych "partiotach intelektualistach", którzy dyplomatycznie temat przemilczeli.
Bo albo Adrian był na jakichś stymulatorach, albo śmieszy go agresja hitlerowska na Polskę, albo......
No wlaśnie, albo co ?

Hypatio!
Ja stawiam na skutki dopalaczy typu kadzidło.
Innych głębokich analogii bym nie robił, bo możesz zostać posądzona o jakieś niecne zamiary.
W końcu mamy do czynienia z osobowością o umyśle prostym jak kij od szczotki.
I rzekł oczywiście oczywistą prawdę.
Dla niego wszystkie tematy są trudne...nawet bardzo.
Taka rasa... co widać, słychać i ....czuć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97206  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 16:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Hypatio!
Ja stawiam na skutki dopalaczy typu kadzidło.
Innych głębokich analogii bym nie robił, bo możesz zostać posądzona o jakieś niecne zamiary.
W końcu mamy do czynienia z osobowością o umyśle prostym jak kij od szczotki.
I rzekł oczywiście oczywistą prawdę.
Dla niego wszystkie tematy są trudne...nawet bardzo.
Taka rasa... co widać, słychać i ....czuć.

Faktycznie, zgoda.
Jeśli to umysł prosty jak kij od szczotki,
to poprzednik miał tylko szczotkę.
Na czerepie.
Kija nie było, a szkoda, bo mógłby jakoś podeprzeć zanikającą szarą substancję,
o której wczoraj powiedział JK; następuje powolna degradacja.

I pomyśleć, że gdyby zakonnica w ciąży z pasów nie nawiała,
ta szczota siedziałaby centralnie pod żyrandolem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97207  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 16:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti

Rośnie liczba zwolenników rządu Beaty Szydło.
.....

Arti!
Tyle twojego trudu a taki Żakowski jeden psuje radosny nastrój:
I
Cytat:
Wzywa ją, by odpowiedziała, czy coś usprawiedliwia "niemoralne głupstwa, jakie ostatnio mówiła w Sejmie".

"Powtarzając je, daje Pani dowód, że nie ma Pani kompetencji intelektualnych koniecznych do

prowadzenia roweru albo kompetencji moralnych koniecznych do opiekowania się białymi myszkami
".[/

Powiem więcej! Białych myszek to do opieki też bym jej nie powierzył... a i z dżdżownicami też byłbym ostrożny, bo przy jej zdolnościach mogłaby je użyć zamiast sznurowadeł...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97208  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 17:00
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Ogólnie wolę wypowiedź bezpośrednią w tematach i tak np o Opolu --> od 28:23min

Każda sytuacja jest dobra żeby skłócać i mieszać i podpuszczać...są tacy którym na tym zależy aby ugrać coś dla siebie.
Jedni to robią tak dla kromki chleba innym chodzi o władzę i poparcia społecznego potrzebują tylko dobro wspólne ich nie interesuje. Zainteresowani są dobrem a i owszem tylko dobrem dla siebie a w jakiej Polsce to nieistotne.

a Maryla ...Maryla śpiewa
Cytat:
Po koncercie w Żyrardowie internauci skrytykowali artystkę:

Maryla Rodowicz odwołała koncert na Opole2017 z powodu żałoby. A tak żałobę obchodzi w praktyce. Żyrardów 26.05 – napisał jeden z nich
a Maryla Rodowicz kontynuuje żałobę w Olkuszu 28.05
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97209  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 18:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Aniu, dla mnie to sprawa czwartorzędna,
od lat nie oglądam żadnego z obu festiwali.


Natomiast prośba jest; pytam u źródeł o ustawę o jakiej pisze Ela.
Nikt nic nie wie.
Podobno nie ma takiej ustawy nawet w projekcie,
a Ela twierdzi, że czytała.
Upieranie się przy swoim zdaniu, to ostatnie co chciałabym uczynić,
ale na Boga, może mi ktoś pomoże?
Zgłupiałam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97210  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 23:03
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Dzisiejsze wydanie Tak jest.
Gośćmi Morozowskiego Arłukowicz i Piłka.
Temat - pigułka "dzień po".
http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/dz...ta,744167.html
Warto oglądnąć i posłuchać.
Nie ze względu na treść lecz na formę.
Głównie mentalną i intelektualną polemistów.
Tak z grubsza rzecz ujmując, wygląda każda rozmowa na dowolny temat z tym rzekomo lepszym sortem.
Tu też.
Mają to chyba w (re)sortowych genach.
Tylko po kim?
Rusach, Prusach, Austriakach ? A może po Szwedach lub Tatarach. No bo przecież nie po Mongołach?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97211  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 23:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Musisz o tym porozmawiać głębiej i na szerszym podłożu
z miłośnikami Russia Today.

Cytat:
Czy wiecie, że właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN).
Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji.
Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. .

A Mordka to taki bardziej jeszcze uniwersalny jest.

I stacja, i sam Mordka...to tak bardziej dla amatorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97212  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 23:51
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

W rozmowie,której wysłuchania zaleca nam H.(#97209), p.Piłka przywołał opinię prof.Zolla o tabletce "dzień po".
Wg p.profesora (dla H. to niewątpliwie autorytet) wprowadzenie tej tabletki na nasz rynek jest złamaniem prawa - konkretnie ustawy antyaborcyjnej.
Dopuszczając jej zakup na receptę,PIS właśnie złamał prawo.A to jaja!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97213  
Nieprzeczytane 29-05-2017, 23:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

No proszę !
Mówisz i masz !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97214  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 00:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Tyle lat piszę o peowskim draństwie. Aż sama się dziwię,
że nie odpuściłam, ale po Smoleńsku dałam sobie słowo,
iż poczekam na prawdę.
Mimo rechotu i pastwienia się nad naszymi rodakami,
jakby to oni byli tą pokomunistyczną dziczą.

No i doczekałam się
Draństwo zdało egzamin.

Cytat:
Do rosyjskich łgarstw świat się już przyzwyczaił tak dalece,
że – w trosce o własne interesy – systematycznie i systemowo pomniejszał ich znaczenie.
Zapewnienia polskich szalbierzy o uczciwym śledztwie i godnym pochówku,
to już zupełnie inny charakter draństwa.

I stale powtarzany refren – państwo polskie zdało egzamin, państwo polskie zdało egzamin…
Zdało egzamin, bo Bronisław Komorowski wdarł się do pomieszczeń prezydenckich śp. Lecha Kaczyńskiego,
zanim ogłoszono oficjalny komunikat o Jego śmierci;
zdało egzamin, bo zamówiono kilka prywatnych firm pogrzebowych na przewóz trumien z lotniska;
zdało egzamin, bo wielu kłamców przywdziało czarne garnitury i przyjechało na lotnisko.
Także głośno żartując i rozdając w swoim gronie uśmiechy.

Taki to był egzamin. Każde domaganie się nowej sekcji zwłok w ojczystym kraju, traktowano, jako zachowanie niegodne, uwłaczające powadze sytuacji.
Sekta smoleńska, to najłagodniejsze określenie rodzin ofiar i wszystkich tych, którzy wnioskowali o sekcję sprawdzającą.

http://wpolityce.pl/polityka/341948-...rski-honor-ale

Nie tylko rodzin. Podobne plugawości leciały pod moim adresem i tych,
co nie wierzyli draniom. Pamiętam o ś.p. Kaziku cały czas.

Na tym nie koniec. Jest kolejny generał.......ale o tym sami się dowiecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97215  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 08:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
W rozmowie,której wysłuchania zaleca nam H.(#97209), p.Piłka przywołał opinię prof.Zolla o tabletce "dzień po".
Wg p.profesora (dla H. to niewątpliwie autorytet) wprowadzenie tej tabletki na nasz rynek jest złamaniem prawa - konkretnie ustawy antyaborcyjnej.
Dopuszczając jej zakup na receptę,PIS właśnie złamał prawo.A to jaja!

pomijając inne aspekty tegoż tematu, to czy zgodzisz się ze mną Szanowny drzazgo, że stanowienie głupiego prawa które daje się łatwo ominąć jest zajęciem tyleż głupim co szkodliwym.
jeśli pamiętasz czasy "już za dziesięć 13-ta" to ta sytuacja dokładnie przypomina tamtą.
Może nie da się pędzić tych pigułek jak bimbrozji, ale już wyskoczyć na zakupy do Czech, Niemiec czy na Litwę można.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97216  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 09:12
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Tak sobie myślę, że gdyby panowie rodzili to pigułka "po " byłaby dostępną wszędzie jak prezerwatywy.
Abort zaś bez ograniczeń na NFZ.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #97217  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 11:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=aktre][i][font="Comic Sans MS"]
Cytat:
Tak sobie myślę, że gdyby panowie rodzili to pigułka "po " byłaby dostępną wszędzie jak prezerwatywy.
Nie wiem o których panach mówisz, ale jeśli chodzi o mnie, to jedno i drugie powinno być dostępne.
Choćby w przypadku gdyby prezerwatywa zawiodła, albo gdyby gorliwa wyznawczyni czegokolwiek dokonywała operacji przerabiania gumy na sitko, co już się zdarzało
Cytat:
Abort zaś bez ograniczeń na NFZ.
Na początek to może dobrze byłoby nie kombinować przy istniejącej ustawie. I jej przestrzegać co do litery.
Ale też zauważ, że te ustawowe blokady, które istnieją dla tych które stać bez NFZ-u są doskonale omijane. Odpowiednie kliniki tuż za granicami dokonują tych abortów bez ograniczeń i bez NFZ-u. Choć przy dobrych chęciach obu stron dałoby się chyba udowodnić, że taki zabieg był przypadkiem nagłym i koniecznym...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97218  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 13:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Arti!
Pytam cię jako specjalistkę od niepokornych i nie mainstrimowych mediów dlaczego te zacne tytuły wyzywają się się od KAPUSIÓW i DONOSICIELI????
Ja rozumiem że tropią Agorę, TVN czy Solorza, ale żeby same miedzy sobą obrzucały się inwektywą w postaci paskudnej, to jakiś wybryk natury na tzw prawicy jest

A tak denuncjuje towarzysza z niepokornego stada towarzysz z Do Rzeczy Lisickiego:

https://dorzeczy.pl/opinie/30950/Czy...a-Zaremby.html

Cytat:
Za jedno z najbardziej obrzydliwych zjawisk społecznych uważam donosicielstwo. Niestety mimo, że od upadku komunizmu w Polsce minęło blisko 30 lat, jest ono w naszym kraju nadal rozpowszechnione. W środowisku dziennikarskim w denuncjowaniu nieprawomyślnych kolegów przoduje Piotr Zaremba, redaktor "W Sieci" i wPolityce.pl.

Piotr Zaremba kapusiem i to obrzydliwym... do czego to doszło!!!

To chyba Dzierżyński mówił, że w razie gdyby brakło obcych wrogów, to .... dobierzemy ze swoich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97219  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 13:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
No i te słowa Junckera iż jest o jednego Donalda za dużo
i wskazując palcem na Tuska powiedział " o Tego"

Honoratko....a moze wyczul, ze wpadnie w solidne problemy z ktorych sie latwo nie wywiniec?????

Chyba, ze kumple zamiota "pod dywanik". Rozne cuda bywaja w EU

Cytat:
Dzisiaj, Przewodniczacy Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker stawi się przed komisją śledczą Parlamentu Europejskiego ds. afery podatkowej. Eurodeputowani domagają się odpowiedzi na pytania dotyczące roli, jaką odegrał będąc premierem i ministrem finansów Luksemburga, w procederze który umożliwił płacenie bardzo niskich podatków ponad 300 międzynarodowym koncernom.

I takiego typa wybrano na Przewodniczacego Komisji Europejskiej. Niech zyje EU!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97220  
Nieprzeczytane 30-05-2017, 13:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Przelatujac pobieznie wypowiedzi watkowe, zauwazylam, ze niektorzy wpadaja w euforie Macron'a!
Ten maly chloptas - grozil niedawno Polsce sankcjami za brak demokracji w naszym kraju. Malutki paluszek Prezydenta Francji wskazywal nas groznie!

Ostatnio bylam przelotnie pare dni we Francji...trudno nie powiedziec, ze tylko same pochwaly spadaja mu na glowe .
Oprocz zarcikow na jego temat sa sprawy powazne. Ludzie zaczynaja zalowac, ze glosowali na niego. No coz, ponoc nie mieli wyboru. Sa duze szanse, ze nie zdobedzie przewagi w nowym Parlamencie.

Ale wrocmy do "demokracji w jego pojeciu".

Uff…Marcon. Z tym chojrakiem beda jeszcze problem. Nawet sie zaczely – 48 godzin po “byciu prezydentem”, zablokowal dziennikarzy wielu cenionych francuskich, ktorzy jak do tej pory mieli dostep do l’Elisee.
Wg jego dyspozycji tylko zaakceptowani (czytaj wybrani) przez niego dziennikarze beda mogli wiedziec do sie dzieje “u prezydenta”, towarzyszyc mu w podrozach zagranicznych i roznego rodzaju “wypadach” w kraju. Dziennikarze francuscy dlugo nie czekali – wyslali do Macron’a otwarty list protestujacy, ze lamie wolnosc prasy.

No i kto tu mowi o demokracji.

Cytat:
"Monsieur le président, il n'appartient pas à l'Elysée de choisir les journalistes". Telle est le titre d'une tribune publiée dans plusieurs quotidiens français, dont Le Monde et Libération, afin de protester contre l'organisation de la communication du nouveau président de la République,
http://www.bfmtv.com/politique/lettr...n-1167116.html

To nie wszystko. Zaczely sie czystki i « polowanie na czarownice » dziennikarzy, prezentatorow politycznych w Telewizji. Pare osob wylecialo ze skutkiem natychmiastowym. Jednym z nich jest doskonaly komentator polityczny i prezentator pd 15 lat dziennika telewizyjnego o godzinie 20-ej - David Pujadas . Kim go zastapiono ? Doskonale pytanie – ….zona nowego dyrygenta « Publics » , przedsiebiorstwa ktore partycypowalo w finansowaniu kampanii wyborczej Macrona.
Jednym slowem demokracja « À la française » - w wydaniu Macrona. I to tylko poczatek …

A może my też powinniśmy w Unii Europejskiej nawoływać do sankcji wobec Francji czy też innych krajów, gdzie pewnie można znależć większej wagi argumenty przemawiające za łamaniem demokracji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.